Fīderi

Donka. Kas par fīderi?
2.jūnijs 2012, 22:27 | links
 
NG vienā raidījumā "Makšķerēšanas noslēpumi" apgalvo, ka fīdera kāta tests = barotavas svars, un fīderētājam par barības svaru vairs neesot jādomā. Tas esot ierēķināts kāta testā.
Ilgi šķirstīdams šo forumu, atradu, ka daudzi fīderētāji tomēr lieto barotavas, kas 2 vai pat 2,5 reizes vieglākas par kāta maksimālo testu. Tātad - tomēr rēķina vēl klāt barības svaru.
Kā tad īsti ir pareizi:
1. Tests = barotavas svars, vai
2. Tests = barotavas svars + barības svars. ????
Ja barībai liek klāt zemi, mālus, vai kādu grunti ( slapju) - tad svaros ir ļoti liela atšķirība.
5.jūnijs 2012, 20:08 | links
 
Tad esi tik laipns un noskaties vēlreiz to raidijumu,tik ļoti uzmanīgi.Jo tajā bij teikts ari par tevis pieminēto zemes jaukšanu klāt pie barības.Un kā tas ietekmē testu!!! :)
5.jūnijs 2012, 20:12 | links
 
Kāda šķirba?Vai tad nejūti vai kāts ir pārslogots vai nē????
5.jūnijs 2012, 20:14 | links
 
Man kata tests ir 100gr,maigakai spicei tests 1.5oz=42gr,tas ir barotavas svars bez baribas,tiesi ka teica Normunds.Bet tas nenozime,ka spici nevar nolaust,gadas aukla apmetas ap rinki vejaina laika un tad spice tapat luzt! :) Bet ja strada apdomigi un izkopj metiena tehniku,gluzi,ka paradits raidijuma,tad to testu var parsniegt.Jaatceras,ka met ar katu nevis ar spici,tas ir svarigi! :) Un velams to darit bez ieskreiena! :D
Man piemeram ir viens anglu kats,uz pasas pickas rakstits tests lidz 60gr,bet ja skatas uz spicem,tests ir minets cits.Tas nozime,ka uz kata ir barotavas svars,bet uz spices barotava pluss bariba. :)
5.jūnijs 2012, 20:17 | links
 
Ta nav nekāda sakara spices testam ar barotavas un barības svaru. Ar jebkuru daudzmaz kvalitatīvu spici, neatkarīgi no tās testa var droši iemest jebkuru svaru kuru pieļauj kāta tests un nekas tai spicei nenotiks. Un tā nav tikai teorija, tas ir pārbaudīts praksē. Izmantojot 0,25oz (aptuveni 7g) spici esmu metis 50g barotavu + barība 30-35g, tātad kopā aptuveni 80-85g un nekas tai spicei nenotiek un notikt nevar, jo spice ir tikai un vienīgi copes signalizators. Spices lūzt tikai un vienīgi paša makšķernieka vainas dēļ. Un tas nav tikai mans viedoklis. Tieši to pašu apgalvo arī pasaules vadošie sportisti fīdermakšķerēšanā.
5.jūnijs 2012, 21:43 | links
 
Jaanis-tu tā nesaki,savādāk drīz veikalos vissas spicītes izpirks! :D
5.jūnijs 2012, 22:01 | links
 
Njāāā....bēdīgi :(:(:( Visi var kaut ko pastāstīt par spicēm, dabūju arī brāzienu par neuzmanīgu raidījumu skatīšanos :(:( - tikai ne konkrētu atbildi.
Ja nu vēl kāds tomēr iedrošinātos atbildēt īsi un konkrēti par to barības svaru un kāta testu - es būtu pavisam laimīgs :):):)
5.jūnijs 2012, 22:14 | links
 
Šausmas! Norādītais maksimālais tests ir barotavas maksimāli pieļaujamais svars. Tātad, ja tests līdz 9g, tad liec 90g barotavu un met, kaut akmeņus tur sastūķētus, salauzīsi - pats vainīgs. Ne asakas! ;)
5.jūnijs 2012, 22:18 | links
 
Atvainojos. "Tātad, ja tests līdz 90g..."
5.jūnijs 2012, 22:19 | links
 
sems
ko te ņemies, būtu braucis uz copi, un pamēģini dzīvajā, nevis te pie galda fīderē. Nav nekas jāsver. Kādos apstākļos tev jācopē, kāds dziļums, attālums, straumes stiprums un kāds tev fīdera tests??????
5.jūnijs 2012, 22:23 | links
 
sems. Ja tev fīdera tests ir 100gr,tad strādā ar barotavām līdz 60gr pluss barība.Kāts ilgi kalpos,pārslogojot nez vai jutīsies komforti,pirms katra iemetiena nevajadzēs nervozēt. :)
Un ja vajag mētāt ko smagāku,iegādaies lielāka testa fīderi un viss būs štokos! :)
5.jūnijs 2012, 22:30 | links
 
Dresden
Paldies. Es arī sliecos domāt, ka ar testu jāsalāgo IZMETAMAIS SVARS, nevis tikai barotavas svars. Tātad, kā tu saki - barotava plus barība. Man kā reizi ir kāts ar testu 100 g un es tam lietoju barotavu 50 g. Mani tikai mulsina daudzu ekspertu pamācības, kuri runā tikai par barotavu svariem, bet nepiemin kopējo svaru.
siluro :
Ja gribi delikāti apieties ar fīdera kātu - tad IR jāsver, vismaz jāzina svari.
sragiagiaA:
Paldies, es barotavā akmeņus nelādēju.
5.jūnijs 2012, 22:47 | links
 
sems
:)))))) ņemšu vērā Tavu norādījumu.
17. jūnijā Lielupē pie Garozas notiks fīdera mači, atbrauc paskatīties, noteikti šo to interesantu ieraudzīsi :)))))))
5.jūnijs 2012, 22:55 | links
 
Bļin, sems, Tu tiešām izliecies vai esi dumjš kā vectēva zābaks? Ja reiz Tev saka, ka pie 90g fīdera VAR (var nevis vajag) likt 90g barotavu, tad var un netaisi te sviestu. Tas ir maksimāli peļaujamais barotavas svars, neviens Tev neliek tieši tādu arī likt, protams, ar maksimālo svaru nebūs komfortabli, bet darīt to var, ja prasa apstākļi. Barība nevienam nav jāsver un nav jāņem kaut kādas formulas, lai aprēķinātu, cik barības ar kādu blīvumu un pievienotā ūdens temperatūru drīkst likt barotavā.
Ej makšķerēt un pats sapratīsi... ja vien neesi tas vectēva dumjais zābaks. :)
5.jūnijs 2012, 23:03 | links
 
Tagad visiem fīderistiem uz copi ir jāņem svari!!! :(
5.jūnijs 2012, 23:07 | links
 
Iesaku arī pameklēt drošībai kādu formulu barības svara/blīvuma/t* aprēķināšanai.
P.S. Urmaas, ieskaties, lūdzu, Ekspertu sadaļā pie NG šīs dienas atbilžu komantāriem. :)
5.jūnijs 2012, 23:14 | links
 
Aigar, nelecies :) Daudziem tehniskā puse copē ir ļoti svarīga. Pēc manas pieredzes barība praktiski neko nesver, ja nelādē barotavā tīru mālu vai nestampā makaronus.
5.jūnijs 2012, 23:15 | links
 
Kola, es jau to pašu saku, nezināsi H2O t*, vari nemaz nesvērt barību. Labi, no manas puses pietiks. :)))
5.jūnijs 2012, 23:16 | links
 
Urmass arī vīle, ja nu jānovīlē biš svins no barotavas ?:((
5.jūnijs 2012, 23:18 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager