Fīderi

Varbūt, ne par tēmu!?
Tā vien izskatās, ka sen visi uz svinu ekonomē, vietējie darboņi arī neko nelej!? Agrāk "donkai" upē, ideāls variants bija svina "karote", kura smuki grima straumē, un labi planēja izvelkot!? Šodien, tādu var iegūt tikai, kādā, poļu/vai citā/, alvas sakausējuma veidā!?

vitenahemots, 16.aprīlis 2013, 18:27

Tas karotes , jā ir interese , varu saliet no kabeļa svina cik vien vajag . Pasaki cik Tev vajag un izliešu .

gintsgg, 16.aprīlis 2013, 21:15

Pie viena uzčinīsi barotavas, lielā izmēra? svarā 50-90gr. paņemšu sev vēl 10 un varu vēl tikpat
paņemt kolēģiem. +vai ir iespēja tādu barotavu (lielāko izmēru) dabūt gatavu uz kādiem 120-135gr? Labi noderētu tagad pavasarī.
Un pats galvenais baigi prasās griezulis, jo tomēr ja lieto pretsavērpēju, tad bez tā vēlviena kustīgā elementa barotava ātri salauzīs to pasākumu, sevišķi pa akmeņiem. tas tik ieteikums, ja drīkst :)

kraft, 16.aprīlis 2013, 23:36


Barotavas 45 - 85 g ir gatavas , vari laist pakaļ kaut vai tūlīt , lai uztaisītu 120 - 135 g šodien paprasīšu Bumam lai uztaisa lielāku formu , jā vajag griezulīšus , atved kādus Tev vajag , izliešu ar griezulīšiem .
Priekš kam Tev vajag to pretsaverpēju ? Paskaties tepat makšķerēšamas noslēpumu raidījumu video , kur NG parādīja kā pretsaverpēja vietā lietot stoporiņus , es pamēģināju un visus pretsaverpējus izmetu nahren , vienkārši elementāri un geniāli , un nekādus griezulīšus vairs nevajag . Kas var būt labāks par šo ?
17.aprīlis 2013, 11:22 | links
 
Varbūt, ne par tēmu!?
Tā vien izskatās, ka sen visi uz svinu ekonomē, vietējie darboņi arī neko nelej!? Agrāk "donkai" upē, ideāls variants bija svina "karote", kura smuki grima straumē, un labi planēja izvelkot!? Šodien, tādu var iegūt tikai, kādā, poļu/vai citā/, alvas sakausējuma veidā!?

vitenahemots, 16.aprīlis 2013, 18:27

Tas karotes , jā ir interese , varu saliet no kabeļa svina cik vien vajag . Pasaki cik Tev vajag un izliešu .

gintsgg, 16.aprīlis 2013, 21:15

Pie viena uzčinīsi barotavas, lielā izmēra? svarā 50-90gr. paņemšu sev vēl 10 un varu vēl tikpat
paņemt kolēģiem. +vai ir iespēja tādu barotavu (lielāko izmēru) dabūt gatavu uz kādiem 120-135gr? Labi noderētu tagad pavasarī.
Un pats galvenais baigi prasās griezulis, jo tomēr ja lieto pretsavērpēju, tad bez tā vēlviena kustīgā elementa barotava ātri salauzīs to pasākumu, sevišķi pa akmeņiem. tas tik ieteikums, ja drīkst :)

kraft, 16.aprīlis 2013, 23:36

Barotavas 45 - 85 g ir gatavas , vari laist pakaļ kaut vai tūlīt , lai uztaisītu 120 - 135 g šodien paprasīšu Bumam lai uztaisa lielāku formu , jā vajag griezulīšus , atved kādus Tev vajag , izliešu ar griezulīšiem .
Priekš kam Tev vajag to pretsaverpēju ? Paskaties tepat makšķerēšamas noslēpumu raidījumu video , kur NG parādīja kā pretsaverpēja vietā lietot stoporiņus , es pamēģināju un visus pretsaverpējus izmetu nahren , vienkārši elementāri un geniāli , un nekādus griezulīšus vairs nevajag . Kas var būt labāks par šo ?

gintsgg, 17.aprīlis 2013, 11:22


Apstiprinu, tā sistēma ar stoperīšiem strādā un, laikam, nekas vienkāršāks nevar būt.
17.aprīlis 2013, 11:31 | links
 
Kas var būt labāks par šo ?

gintsgg, 17.aprīlis 2013, 11:22


Jautājums retorisks, vai arī vēlies atbildi ? :)
17.aprīlis 2013, 11:33 | links
 
Kas var būt labāks par šo ?

gintsgg, 17.aprīlis 2013, 11:22

Jautājums retorisks, vai arī vēlies atbildi ? :)

Jaaniss, 17.aprīlis 2013, 11:33


Sniedz lūdzu savu atbildi jā nav grūti .
17.aprīlis 2013, 12:02 | links
 
...
Sniedz lūdzu savu atbildi jā nav grūti .

gintsgg, 17.aprīlis 2013, 12:02


Nav un nevar būt viena labākā sistēma/montāža, tāpat kā nav vienādu makšķerēšanas apstākļu.
Makšķerēšanas apstākļi, mērķzivs, pieredze un pat katra atsevišķa indivīda patīk/nepatīk noteiks to kura sistēma/montāža katrā konkrētā gadījumā būs labākā un piemērotākā.
17.aprīlis 2013, 12:36 | links
 
...
Sniedz lūdzu savu atbildi jā nav grūti .

gintsgg, 17.aprīlis 2013, 12:02

Nav un nevar būt viena labākā sistēma/montāža, tāpat kā nav vienādu makšķerēšanas apstākļu.
Makšķerēšanas apstākļi, mērķzivs, pieredze un pat katra atsevišķa indivīda patīk/nepatīk noteiks to kura sistēma/montāža katrā konkrētā gadījumā būs labākā un piemērotākā.

Jaaniss, 17.aprīlis 2013, 12:36

...Žetons !
17.aprīlis 2013, 13:07 | links
 
Pats esi šoklīderi izmantojis?
Mono auklas gabals(šoklīderis) lieliski amortizē iemetiena brīdī,atslogo kātu,turklāt tas ļauj strādāt ar tievām pītajām pamatauklām 0.08-0.10mm

Dresden, 17.aprīlis 2013, 09:31[/quote]

Da pilnīgi vienalga kāda aukla.Es personīgi fider makšķerēm izmantoju tikai monofīlo."Jo" 1) Tā ir daudz lētaka par pīto.2)Ja monofīlā sapinas tur vel ir kada iespēja atpinķerēt,bet pītā ja sapinas tad uzreiz var visu griest nost.3)Monofīlo auklu straume tik ļoti nenes prom ka pīto..Ir jau arī plusi pītajai kas man patīk,.Tas ka viņa nav tik elastīga,un iztur lielaku slodzi..Bet nu vai tā būtu tā istaakā izvele fider copenei nez,lai katrs lemj pats..Par shock leader runājot,viņu ieviesa tikai tadēļ ka visi vēlas stradāt ar pēc iespejas smalkākiem diegiem,un pie tālākiem iemetieniem bieži aprauj visu padarišanu un vis biežak protams pie uztraukuma mačos..Nu vot un lai ūdens tilpnes nēpārpīdītu fīder sistēmju kalni tika ieviesti noteikumi"Sacensības" izmantot shock leader.
Pāris reizes ir nācies izmanto,bet nu takaa lielako ties maksķerēju Lielupē un kā zināms vairumam :) Lielupe ir tada lieta kaa asās krasta kantis,nu un tur šitā štele neder.. Vadot laukā zivi vinja paskrien zem tas kants, un lai dabutu kko laukaa ir spēcīgi japavelk. Lai cik labs mezgls nebūtu tarp abam auklaam pēc pāris vilcieniem mezgls padodas..Bet ja aukla ir vienaa gabalā tad sliktakajā gadijumā paliksi bez pavadiņas un loma..
17.aprīlis 2013, 13:26 | links
 
...
Sniedz lūdzu savu atbildi jā nav grūti .

gintsgg, 17.aprīlis 2013, 12:02

Nav un nevar būt viena labākā sistēma/montāža, tāpat kā nav vienādu makšķerēšanas apstākļu.
Makšķerēšanas apstākļi, mērķzivs, pieredze un pat katra atsevišķa indivīda patīk/nepatīk noteiks to kura sistēma/montāža katrā konkrētā gadījumā būs labākā un piemērotākā.

Jaaniss, 17.aprīlis 2013, 12:36


Paldies ! Piekrītu par visiem 100%
17.aprīlis 2013, 13:32 | links
 
OWNY,

lūk arī te nonākam pie tā, ka katram savs un katrai zivij arī savs. Lielā straumē iespējams mono ir labāka, un kur nu vēl vimbām. Bet es mono NEKAD neizmantotu, tikai galējas nepieiešamības gadījumā. Nu nevar ar viņu redzēt smalkās copes, nevar. Esmu mēginājis.

Kur nu vēl tāda pavisam maznozīmīga lieta, kā zivs vilkšana. Ar pīteni tas process vienmēr bijis asāks un jautrāks. (jā biežāk var nodilt zive, itkā). Un par piņķerēšanos arī nepiekrītu. Ja esi pieradis ar pīteni, tad nekas tur nepinās un ja arī sapinās, tad visu var atpīt, nevajag ar varu raut un stiept tos mezglus. Es pa 6 gadu fīderēšanas sezonām vienreiz sapinu 15m posmu, un tas pats notika uz zemes zālē un pašā sākumā, kad tikai sāku fīderēt.

Un pītenes izturība, nemaz nav tik maznozīmīgs faktors, kā arī par straumi biš nesapratu - tu gribi teikt, ka 0.3 mono nes mazāk, kā 0.12 pīto?
Par turēšanos straumē protams, mono mazāk izrausta no vietas.

Es izmantoju abrazīvo karpistu šoklīderi tikai un vienīgi Daugavā lai nenoberž auklu pret gliemežiem un dolomītiem. Strādā labi.

Tākā katram savs. :)))
17.aprīlis 2013, 13:47 | links
 
kraft!
:) Tieši tā,katram savs..
Nav jau tā ka es viņu galīgi brāķeju.Piemēram twitchošanai un džigošanai neko labaku iedomāties nevaru..Vnk tieshi fīder kātam man labāk patīk mono...
17.aprīlis 2013, 15:20 | links
 
...
Vnk tieshi fīder kātam man labāk patīk mono...

OWNY, 17.aprīlis 2013, 15:20


Gan jau ar laiku arī Tu nonāksi pie pareiziem secinājumiem. :)
17.aprīlis 2013, 16:39 | links
 
OWNY, guntsmakshkjereeshanaa mono jeegas nav nekaadas iznjemot pavadinju. Samierinies ar to :D
17.aprīlis 2013, 17:27 | links
 
Kam ir kam nav :D Es nesūdzos., Neesu vienīgas kas fiderim izmanto tikai monofīlo,. Pajautā mūsu LV fider tēvam Normundam,kādas auklas viņš lieto fīderim,un kapēc.. :)
17.aprīlis 2013, 17:53 | links
 
Es arī sēžu ar 2.fīderiem,uz vienas mono,uz otras pītā.Man labāk pie sirds mono,klusa,paklausīga un pierasta.
17.aprīlis 2013, 18:40 | links
 
Cik zinu Normunds savus ieradumus ir mainījis un copē ar smalku pīto + šoklīderis.
Par to tēmu ir runāts daudz,neredzu jēgu kādu pārliecināt.Pītā fīderī ir tikpat svarīga kā spiningā ats ir fakts. :)
17.aprīlis 2013, 19:23 | links
 
Varbūt, ne par tēmu!?
Tā vien izskatās, ka sen visi uz svinu ekonomē, vietējie darboņi arī neko nelej!? Agrāk "donkai" upē, ideāls variants bija svina "karote", kura smuki grima straumē, un labi planēja izvelkot!? Šodien, tādu var iegūt tikai, kādā, poļu/vai citā/, alvas sakausējuma veidā!?

vitenahemots, 16.aprīlis 2013, 18:27


Intereses pēc izlēju šodien tas karotes , svars sanāca no 100 līdz 135 g .
17.aprīlis 2013, 21:01 | links
 
Tējkarotes Tev nebija? Nav jau ko materiālu tērēt-tā pat apraus!
17.aprīlis 2013, 21:06 | links
 
Tējkarotes Tev nebija? Nav jau ko materiālu tērēt-tā pat apraus!

aakkis, 17.aprīlis 2013, 21:06


Varu arī tējkarotē jā kādām vajag .
17.aprīlis 2013, 23:50 | links
 
Es līdz šim biju uz abiem kātiem tinis tikai mono,bet man ne visai patika tas fakts ka viņa diezgan krietni stiepjas,tagad uz viena uztinu tikai pīto,uz otra pīto+šokene,tad jau redzēs kā būs,ja nepatiks,tad pāriešu atpakaļ uz mono.Pavadiņas parasti no florkarbona sienat?
18.aprīlis 2013, 19:17 | links
 
...
Pavadiņas parasti no florkarbona sienat?

changalboy, 18.aprīlis 2013, 19:17


No kvalitatīva mono. Diametros zem 0,1 mm pamazām pārejot uz kvalitatīvu fluorocarbonu.

p.s. To es par sevi. :)
18.aprīlis 2013, 20:26 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager