Fīderi

Nekad arī neesmu copējis ar mono auklu fīderim, ir pluss, ja jācopē uz asām, gliemežu noklātām kantēm, kur aukla reāli guļās uz tās kants, mono un vēl labāk flurokarbons uz gliemežiem griezīsies mazāk un varēs savlaicīgi redzēt bojājuma vietas, citu plusu manuprāt nav.
Ja par pavadām, tad mono vai flurokarbons nav būtiski, ja tikai sākat fīderēt, tad pavadas ne tievākas par 0,16 mm, ja lietojat pīto auklu kā pamatauklu, tad pavadu NEKAD, pat mačos, nelieciet tievāku par 0,12, labāk par 0,14 mm, sliktā copē vajag variēt ar āķa un kumosa lielumu, bet tieva aukla ir 90 procentu garantija, ka lielāka zivs aizies, neticat .... :):):), tad pārbaudiet paši.
Meistarība ir piespiest zivi pieķerties UN to izvilkt ....
18.aprīlis 2013, 20:47 | links
 
Es no fluo, itkā man ir nojausma, ka labāk tur asumus, bet tas varbūt tikai paša sirds mieram :) pagaidām nesūdzos :) Lai gan ir arī otra teorija,
ka pavada varētu būt staipīgāka materiāla, tādāt laba mono. lai to parikti padarītu kaut nedaudz elstīgāku pie zivs izvikšanas.
18.aprīlis 2013, 20:57 | links
 
Kam ir kam nav :D Es nesūdzos., Neesu vienīgas kas fiderim izmanto tikai monofīlo,.
...
OWNY, 17.aprīlis 2013, 17:53


Iiepriekšējā komentā es acīredzot pārāk maigi izteicos.. :)

Tātad izdaram eksperimentu.
Izvelc 40-60m mono auklu, nostiep, lai fidera spice butu darba pozīcījā, paprasi kādam, lai tajā galā auklu viegli pavelk centrimetrus 3-7-10.
Skaties uz savu spici.

Tagad šo pašu izveic ar pīto auklu.
Izdari cecinājumus :)

Nerunājot par tādām "ekstrām", ka var redzēt, kā NG saka, kad breksis kluci noliek uz tavu auklu. + Un kā tu grunts struktūru noteiksi ar mono auklu? :)
18.aprīlis 2013, 21:27 | links
 
...
Ja par pavadām, tad mono vai flurokarbons nav būtiski, ...


Iespējams, ka copes laikā arī nav būtiski.
Manā gadījumā pārejai no mono uz fluro ir cits iemesls. Fluro tomēr noveco lēnāk nekā mono un pie ilgstošas pavadu uzglabāšanas, kā tas ne reti notiek ar tievajām pavadām, tas varētu būt būtisks plus.

... tieva aukla ir 90 procentu garantija, ka lielāka zivs aizies, neticat .... :):):), tad pārbaudiet paši. ...


Pārbaudīts, piekrītu, bet tas tad ja pirms pavadas netiek izmantots amortizators (piem. feeder gum), kas šo procentu samazina līdz minimumam.
18.aprīlis 2013, 21:37 | links
 
KRAFT! :) tak liecies mierā, es neesmu teicis, ka pītā nekam neder,un nevienu necenšos pārliecināt, ka fīderim ir jāizmanto tikai mono..Bet to, ka mono neder fīderim, kā apgalvoja "DZHI" tas gan ir bullshits. Kāpēc ražotāji piedavā FIDER auklas,un vairums no tām ir mono? Njā un KRAFT, kā ir ar pītājām šādā straumē kā patreiz, nesagādā nelielas grūtības tas auklas stīvums? ;)
Neuztver personiski, vnk māc ziņkāre. :)
18.aprīlis 2013, 22:56 | links
 
0.25mm mono pret 0.10mm pītā , paceļot k'tu augstāk panāc to , ka auklas daudzums ūdenī samazinās. Tā tad arī spiediens mazāks , nākamais pītās diametrs ir daudz mazāks , atkal samazinās ūdens spiediens uz auklu.
Reāli tu vari strādāt ar daudz mazākiem svariem!
Tici man ja tu iemetīsi upē barotavu bez auklas , tā visdrīzāk paliks uz vietas , jo barotavu vienu nenes , tas notiek tikai un vienīgi dēļ auklas. :)
30 - 60m bura straumē ar diametru minimums 0.25mm ......
18.aprīlis 2013, 23:01 | links
 
OWNY...
...Par uzrakstiem uz auklu iepakojumiem konkrēti ierēcu...
...vairāk neko neteikšu ,...
...esi redzējis kādai auklai uzrakstu -...priekš dropšota ,piemēram...????
...:D:D:D...
...MUĻĶUS PAT BAZNĪCĀ PER ..,( latviešu tautas ticējums )...
18.aprīlis 2013, 23:21 | links
 
OWNY,
viss ir kārtībā, arī džigot var ar monofīlo auklu - varēt jau var, bet vai vajag? :) Vienkārši parasto grunts copi gribi jauc ar fīderēšanu, tur arī visa problēma. Par diametriem es tev vienreiz jau rakstīju, bet laikam neizlasīji. volvo to pieminēja vēlreiz.

Tādā straumē kā ir "tagad" par fīderēšanu tā pamat izpratnē nevar būt ne runas. Tas, ka tu tagad lieto kātu uz kā ir uzlīme Feeder, nenozīmē, ka tu zivis ķer ar šo metodi :)

P.S eksperimetu izveici? kādi secinājumi? :)
19.aprīlis 2013, 01:04 | links
 
sorry labojums :) Dresden par auklām runāja vēlreiz.
19.aprīlis 2013, 01:06 | links
 
:D VOLVO tu vēlies iekost man bet aizskar ražotājus.Izskatās ka maz ko saproti no tā visa ja tev tie ir tikai nosaukumi :)"._"Salmo Aukla Feeder mono" Speciāli gruntsmakšķerēm radīta, paaugstinātas izturības aukla, ar maksimāli samazinātu elastību (staipīgumu), kas palielina auklas jutību makšķerējot. Auklai ir mainīgs, melns ar sarkanu, krāsojums, kas padara to praktiski neredzamu uz ūdenstilpnes gultnes, tai ir laba noturība pret ultravioleto starojumu, kas pagarina auklas mūžu,. "SUFIX" Feeder mono.. Augsta mezglu izturība – nestaipīga – grimstoša aukla. Stipra un vijīga aukla ar labu nodiluma izturību, stipriem mezgliem un ātri grimstoša. Zemā stiepes pakāpe nodrošina labāku zivju piesitienu jūtību un ātrāk uzķeršanos. Viegli metama aukla ar zemu atmiņu ļaus veikt tālākus un daudz precīzākus metienu,. Vecīt man tā ir kvalitate,bet tev to laikam nesaprast..Nevar saļidzināt tirgū pirktu mono ar spec-fīder auklu..
19.aprīlis 2013, 01:34 | links
 
jā Volvo un Dresden neko nesaprot no šī veida :D
19.aprīlis 2013, 07:12 | links
 
Nju nezinu, nepatika man taa Salmo mono feeder aukla, iemetiens vairs nav taals un preciizs, peec copes paaris metri auklas , pat reizeem vairaak jaagriezh nost , jo tikko biku slodze, taa paliek kokaina stiiva taa aukla, nju 3 copes un atgriezos pie piitaas.
19.aprīlis 2013, 07:21 | links
 
Man piemēram ļooti traucē tas pītās auklas troksnis gan pie iemetiena,gan pie zivs izvilkšanas(riņķos).Pītās auklas nogrimšana gan straumē,gan bezstraumē,mani personīgi tracina.Bet reizē arī negrasos noliegt pītās auklas plusiņus.
19.aprīlis 2013, 08:05 | links
 
Mono izmantoju tikai ķerot uz granulām,vai mini boilām(zivis piecērtas pašas)Viss pārējais tikai pītās.
19.aprīlis 2013, 08:08 | links
 
Sezona vēl nav sākusies, bet kašķis jau sāk uzņemt apgriezienus :) lai mazinātu spriedzi ielikšu bildes no pagājušā gada MILO FīDERIS sacensībām!!






http://failiem.lv/u/bufeaer
19.aprīlis 2013, 08:09 | links
 
p.s. bildēs ir sacensību uzvarētājs :)
19.aprīlis 2013, 08:11 | links
 
Kamēr Jums nebūs sapirktas apmēram tik auklas...
skaidrībā netiksiet!Iedomājieties-cik tur brendi,un beigās izrādīsies,ka ražo tikai dažas rūpnīcas!
19.aprīlis 2013, 09:09 | links
 
jā Volvo un Dresden neko nesaprot no šī veida :D

lacuks007, 19.aprīlis 2013, 07:12


Žetons !
19.aprīlis 2013, 09:11 | links
 
Labi miers:) Navko lieki iesprinkt,katram sava parbaudītā vērtība kas vieš uzticību..Neredzu jēgu tgd te kasīties un kko pierādīt.. Lūk manu prāt vis pareizākā atbilde..Tur gan runa iet par sistemu,bet nu to var arī atiecināt uz auklām..

Nav un nevar būt viena labākā sistēma/montāža, tāpat kā nav vienādu makšķerēšanas apstākļu.
Makšķerēšanas apstākļi, mērķzivs, pieredze un pat katra atsevišķa indivīda patīk/nepatīk noteiks to kura sistēma/montāža katrā konkrētā gadījumā būs labākā un piemērotākā.

Jaaniss, 17.aprīlis 2013, 12:36[/quote]
19.aprīlis 2013, 09:17 | links
 
katru gadu viens un tas pats :) Pagājušās sezonas sākumā tiesī tāda paša pērsne biija par fīderiem. :DD

Marelis, paldies par bildēm!
19.aprīlis 2013, 09:20 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager