Fīderi

Sveiki vīri, sezona tuvojās un nepieciešams jauns inventārs.

Ir kāds turējis rokā un strādājis ar šiem kātiem?

http://fishingdiscount.lv/product/robinson-van-den-eynde-feeder-360-un-390-m-tests-40-80gr-45-120gr-50-150-gr/ ?

danislv, 19.februāris 2017, 18:15
Izskatās labs, par labu cenu, ja nopērc, padod ziņu kāds ir.

Ronijs, 19.februāris 2017, 20:20
Izskatās, ka tā ir veikala lapa, bet pirkt jābrauc uz veikalu. Es pats arī meklēju sev fīderīti 3.90m līdz 150g testā.
Ir 3.6 150, bet gribas drusku vieglāku un garāku, lai patīkamāks tas process. Bakstos apkārt, nevaru sagaidīt... vēl labs mēnesis līdz pievedumiem vasaras sezonai... bet bez aptaustīšanas, pakratīšanas netā raustos pirkt.

eldorado, 24.februāris 2017, 12:02

Var apskatīt vēl Daiwa Black Widow 3.90m -150g. Kāts mani pārsteidza ar savu vieglumu un jaudu. Tieši tas kas vajadzīgs mūsu apstākļos ķerot vimbu pavasarī un kādu karpu dīķī izvilkt.

LuckyFishing, 24.februāris 2017, 12:29

Sveiks! Vari pastāstīt ko vairāk par šo Daiwa feeder kātu? Nav biku par garu? Vnk ir doma no spininga pāriet uz feederi, tādēļ laicīgi sāku ievākt info par kātiem/spolēm, auklām, sistēmām, barībām utt. :)
2.marts 2017, 16:13 | links
 
Sveiki vīri, sezona tuvojās un nepieciešams jauns inventārs.

Ir kāds turējis rokā un strādājis ar šiem kātiem?

http://fishingdiscount.lv/product/robinson-van-den-eynde-feeder-360-un-390-m-tests-40-80gr-45-120gr-50-150-gr/ ?

danislv, 19.februāris 2017, 18:15
Izskatās labs, par labu cenu, ja nopērc, padod ziņu kāds ir.

Ronijs, 19.februāris 2017, 20:20
Izskatās, ka tā ir veikala lapa, bet pirkt jābrauc uz veikalu. Es pats arī meklēju sev fīderīti 3.90m līdz 150g testā.
Ir 3.6 150, bet gribas drusku vieglāku un garāku, lai patīkamāks tas process. Bakstos apkārt, nevaru sagaidīt... vēl labs mēnesis līdz pievedumiem vasaras sezonai... bet bez aptaustīšanas, pakratīšanas netā raustos pirkt.

eldorado, 24.februāris 2017, 12:02

Var apskatīt vēl Daiwa Black Widow 3.90m -150g. Kāts mani pārsteidza ar savu vieglumu un jaudu. Tieši tas kas vajadzīgs mūsu apstākļos ķerot vimbu pavasarī un kādu karpu dīķī izvilkt.

LuckyFishing, 24.februāris 2017, 12:29
Sveiks! Vari pastāstīt ko vairāk par šo Daiwa feeder kātu? Nav biku par garu? Vnk ir doma no spininga pāriet uz feederi, tādēļ laicīgi sāku ievākt info par kātiem/spolēm, auklām, sistēmām, barībām utt. :)

Rein, 2.marts 2017, 16:13


Fīdera garums ir ļoti diskutabla tēma, un vairāk manuprāt ir pieraduma jautājums. Būtiskais pluss ir metiena attālums un iespēja pacelt zivi pār kanti. Bet viss atkarīgs no vietas kur taisies makšķerēt, ja attiecīgajā vietā būs pār ūdeni pārliekušies zari, tad ar īsāku kātu iemest būs vieglāk un ērtāk, turpretī, ja domā pamatā strādāt lielajās upēs un ezeros, kur krasti ir brīvi, tad garums būs pat ļoti ok.
Runājot par pašu kātu- jaudīgs fīderis, īpaši jāatzimē tā tālmetiena īpašības un manuprāt ļoti laba cenas/kvalitātes attiecība.
Vislabākais būtu atnākt kādu dienu uz veikalu un es varētu visu dzīvē parādīt un pastāstīt.
2.marts 2017, 16:20 | links
 
Fīders un tā garums ir laba, bet stagnātiska tēma. 3.90 smagā gala fīderim ir ok, var vel arī 4.20 un nebūs pārspīlēts. Jo, kā jau te zemāk kungs minēja, gan cw (iemetiena smagums), gan garums kātam ir ar kādu īpašu mērķi, kas šajā gadījumā būs i metiena attālums, i straumes stiprums utml.
Bija man viens tāds kāts, kuru nopirku kaut kādā aptumsuma iespaidā no TICT, ja nemaldos. 2.70 garumā, nu tā kā vieglajiem pikeriem, bet ar cw max 120gr. Kā izrādījās, tad veidots tādai šaurai kategorijai kā barbju copei mazās, bet ļoti straujās upēs. :D
Nē, nu bija ok arī te, jo varēju arī kā spiningu izmantot. :DDD
Vēlāk to man nospēra un sāku jaudīgāku attīstību šajā tēmā ar piemērotākiem kātiem un tādā garā. Tā ka, jebkas kas notiek, nenotiek tāpat vien. Vai kaut kā tā. :)

o.
2.marts 2017, 16:41 | links
 
Sveiki vīri, sezona tuvojās un nepieciešams jauns inventārs.

Ir kāds turējis rokā un strādājis ar šiem kātiem?

http://fishingdiscount.lv/product/robinson-van-den-eynde-feeder-360-un-390-m-tests-40-80gr-45-120gr-50-150-gr/ ?

danislv, 19.februāris 2017, 18:15
Izskatās labs, par labu cenu, ja nopērc, padod ziņu kāds ir.

Ronijs, 19.februāris 2017, 20:20
Izskatās, ka tā ir veikala lapa, bet pirkt jābrauc uz veikalu. Es pats arī meklēju sev fīderīti 3.90m līdz 150g testā.
Ir 3.6 150, bet gribas drusku vieglāku un garāku, lai patīkamāks tas process. Bakstos apkārt, nevaru sagaidīt... vēl labs mēnesis līdz pievedumiem vasaras sezonai... bet bez aptaustīšanas, pakratīšanas netā raustos pirkt.

eldorado, 24.februāris 2017, 12:02

Var apskatīt vēl Daiwa Black Widow 3.90m -150g. Kāts mani pārsteidza ar savu vieglumu un jaudu. Tieši tas kas vajadzīgs mūsu apstākļos ķerot vimbu pavasarī un kādu karpu dīķī izvilkt.

LuckyFishing, 24.februāris 2017, 12:29
Sveiks! Vari pastāstīt ko vairāk par šo Daiwa feeder kātu? Nav biku par garu? Vnk ir doma no spininga pāriet uz feederi, tādēļ laicīgi sāku ievākt info par kātiem/spolēm, auklām, sistēmām, barībām utt. :)

Rein, 2.marts 2017, 16:13

Fīdera garums ir ļoti diskutabla tēma, un vairāk manuprāt ir pieraduma jautājums. Būtiskais pluss ir metiena attālums un iespēja pacelt zivi pār kanti. Bet viss atkarīgs no vietas kur taisies makšķerēt, ja attiecīgajā vietā būs pār ūdeni pārliekušies zari, tad ar īsāku kātu iemest būs vieglāk un ērtāk, turpretī, ja domā pamatā strādāt lielajās upēs un ezeros, kur krasti ir brīvi, tad garums būs pat ļoti ok.
Runājot par pašu kātu- jaudīgs fīderis, īpaši jāatzimē tā tālmetiena īpašības un manuprāt ļoti laba cenas/kvalitātes attiecība.
Vislabākais būtu atnākt kādu dienu uz veikalu un es varētu visu dzīvē parādīt un pastāstīt.

LuckyFishing, 2.marts 2017, 16:20

Brīvā brīdī pieskriešu, bet pagaidām tik ievākt info. Makšķerēt
3.marts 2017, 08:53 | links
 
Makšķerēt esmu plānojis Daugavā, Aiviekstē un Lielupē.
Skatos video par Daiwa Black Widow kātu, liekas tīri sakarīgs ar neprofesionāļa aci. Spole iekritusi acīs ir Shimano Exage 4000FD. Kā šāda kombinācija? Ir vrb labāki un ērtāki varianti no Daiwa šajā cenu kategorijā? 100€ par katru vienību.. Ir kādi ieteikumi? Gribu uztaisīt kādus 3 fīderus, sezonu nomakšķerēt un tad domāt par uzlabojumiem, bet uzreiz gribu daudz maz ok komplektu, lai nav sabojāts pirmais iespaids + nākamgad viss jāpērk no jauna. Nu, Jūs mani sapratāt.. :D
3.marts 2017, 13:09 | links
 
Makšķerēt esmu plānojis Daugavā, Aiviekstē un Lielupē.
Skatos video par Daiwa Black Widow kātu, liekas tīri sakarīgs ar neprofesionāļa aci. Spole iekritusi acīs ir Shimano Exage 4000FD. Kā šāda kombinācija? Ir vrb labāki un ērtāki varianti no Daiwa šajā cenu kategorijā? 100€ par katru vienību.. Ir kādi ieteikumi? Gribu uztaisīt kādus 3 fīderus, sezonu nomakšķerēt un tad domāt par uzlabojumiem, bet uzreiz gribu daudz maz ok komplektu, lai nav sabojāts pirmais iespaids + nākamgad viss jāpērk no jauna. Nu, Jūs mani sapratāt.. :D

Rein, 3.marts 2017, 13:09


Ja domā strādāt ar pīto auklu, tad droši vari paskatīties uz Daiwa Ninja 3000 vai 3012 modeli. Sanāks pat stipri lētāk un fīderim šī spole kalpos ļoti labi.
Ja gribas ko labāku, tad nākamais solis ir Daiwa Freams 3000 vai 3515 izmērā.
Ar šādām spolēm strādā arī vairāk sportisti un atsaucas ļoti pozitīvi. Tā ka copē "praktiskajā" problēmām nevajadzētu būt.
3.marts 2017, 13:15 | links
 
Ar ko atšķiras grunts makšķere no fīdera?
3.marts 2017, 13:18 | links
 
Makšķerēt esmu plānojis Daugavā, Aiviekstē un Lielupē.
Skatos video par Daiwa Black Widow kātu, liekas tīri sakarīgs ar neprofesionāļa aci. Spole iekritusi acīs ir Shimano Exage 4000FD. Kā šāda kombinācija? Ir vrb labāki un ērtāki varianti no Daiwa šajā cenu kategorijā? 100€ par katru vienību.. Ir kādi ieteikumi? Gribu uztaisīt kādus 3 fīderus, sezonu nomakšķerēt un tad domāt par uzlabojumiem, bet uzreiz gribu daudz maz ok komplektu, lai nav sabojāts pirmais iespaids + nākamgad viss jāpērk no jauna. Nu, Jūs mani sapratāt.. :D

Rein, 3.marts 2017, 13:09

Ja domā strādāt ar pīto auklu, tad droši vari paskatīties uz Daiwa Ninja 3000 vai 3012 modeli. Sanāks pat stipri lētāk un fīderim šī spole kalpos ļoti labi.
Ja gribas ko labāku, tad nākamais solis ir Daiwa Freams 3000 vai 3515 izmērā.
Ar šādām spolēm strādā arī vairāk sportisti un atsaucas ļoti pozitīvi. Tā ka copē "praktiskajā" problēmām nevajadzētu būt.

LuckyFishing, 3.marts 2017, 13:15

Ok, paskatīšos. Jums visi šie nosauktie modeļi ir pieejami?
3.marts 2017, 13:19 | links
 
Ar ko atšķiras grunts makšķere no fīdera?

Rein, 3.marts 2017, 13:18


Ar jūtīgumu, tas ir numur viens. Gruntenei copi tu dzirdi pēc zvana un redzi varbūt, ka auklu rausta (nikna zive), fīderim tu copi redzēsi arī tad, ja ēsmu kustinās maile. Vēl jau ir dažādi sīkumi, tomēr galvenais - spēja noreaģēt un ieraudzīt copi, kā arī labāk piecirst un izvadīt. Labs fīderis amortizēs zivs rāvienus, truls gruntenes bomis - nemaz.
3.marts 2017, 13:38 | links
 
Nu, ja tev tomēr, kā noprotu, lielie ūdeņi būs copējami, tad ieteiktu neklausīt Lucky Fishing ieteikumu pēc 3000ās spoles. Ar lielajiem svariem nokausi ātri vien. To vairāk vajadzētu lietot pickeriem un delikātākai copei.
Ieteiktu sākt ar 5000 izmēru. Lielāka kasete būs palīgs arī iemetiena attālumam.
Par konkrētu zīmolu labāk nesākšu. Pats vel netieku gudrs pēc uzticamas spoles daudzmaz budžeta kategorijā. Jā, 1-2 sezonām ir daudz variantu. :)
:)
o.
3.marts 2017, 13:58 | links
 
Nu, ja tev tomēr, kā noprotu, lielie ūdeņi būs copējami, tad ieteiktu neklausīt Lucky Fishing ieteikumu pēc 3000ās spoles. Ar lielajiem svariem nokausi ātri vien. To vairāk vajadzētu lietot pickeriem un delikātākai copei.
Ieteiktu sākt ar 5000 izmēru. Lielāka kasete būs palīgs arī iemetiena attālumam.
Par konkrētu zīmolu labāk nesākšu. Pats vel netieku gudrs pēc uzticamas spoles daudzmaz budžeta kategorijā. Jā, 1-2 sezonām ir daudz variantu. :)
:)
o.

otinjsh, 3.marts 2017, 13:58


Te gan es atļaušos iebilst. Piemēram 3515PE-H Freams spēka būs vairāk, kā lielākai daļai budžeta 4000 vai 5000 izmēra spolēm. ;) Bez tam Magseal ar būs palīgs pie fīdera specifikas.
Pats strādāju ar 3000 spoli jau entos gadus, un nokaut viņu man nav izdevies.
Bet katram tā pieredze savādāka. :)
3.marts 2017, 14:36 | links
 
Ā, tā spēka spole, ja? Tjip, Daiwas biomasters vai twins? :) Nu, tik un tā, lai kā tur arī būtu, ap 3000-o spoli "hevītim" neieteiktu, lai arī pats neesmu mēģinājis un, lai jelkādas slavas dziesmas tai netiktu veltītas. :)
Cilvēks jau prasīja ko no budžeta gala līdz 100 EUR. Freams jau tuvāk 200imts, ne?
o.
3.marts 2017, 16:03 | links
 
Ar ko atšķiras grunts makšķere no fīdera?

Rein, 3.marts 2017, 13:18

Ar jūtīgumu, tas ir numur viens. Gruntenei copi tu dzirdi pēc zvana un redzi varbūt, ka auklu rausta (nikna zive), fīderim tu copi redzēsi arī tad, ja ēsmu kustinās maile. Vēl jau ir dažādi sīkumi, tomēr galvenais - spēja noreaģēt un ieraudzīt copi, kā arī labāk piecirst un izvadīt. Labs fīderis amortizēs zivs rāvienus, truls gruntenes bomis - nemaz.

andreiko, 3.marts 2017, 13:38

Aizmirsi piebilst par barotavu. Un to, ka fīderēšana ir pavisam cits dzīves veids, nekā bomis. :))
3.marts 2017, 16:09 | links
 
Makšķerēt esmu plānojis Daugavā, Aiviekstē un Lielupē.
Skatos video par Daiwa Black Widow kātu, liekas tīri sakarīgs ar neprofesionāļa aci. Spole iekritusi acīs ir Shimano Exage 4000FD. Kā šāda kombinācija? Ir vrb labāki un ērtāki varianti no Daiwa šajā cenu kategorijā? 100€ par katru vienību.. Ir kādi ieteikumi? Gribu uztaisīt kādus 3 fīderus, sezonu nomakšķerēt un tad domāt par uzlabojumiem, bet uzreiz gribu daudz maz ok komplektu, lai nav sabojāts pirmais iespaids + nākamgad viss jāpērk no jauna. Nu, Jūs mani sapratāt.. :D
Rein, 3.marts 2017, 13:09


Šogad arī domāju sākt fīderēt un izgāju līdzīgu ceļu inventāra meklējuma līkločos.
Sakumā skatīju salīdzinoši lētus fīdera kātus ( līdz 50€), bet apstājos pie Daiwa aqualite (3.9m, līdz 180gr), kas pasūtot izmaksāja ap 90€.
Spoli izvēlējos no lētā gala ķīnieti 5000 izmēra, jo vajadzīgs talmetuens un skaidrs, ka auklu (mono) plānu neizmantošu un tur nav vajadzības pēc dārgas, extra vieglas, vai pārlieku smalkas spoles. Lētāk ir reizi 2 sezonās nomainīt spoli kā nopirkt dārgu spoli un tai veikt apkopes katru sezonu.
Ja interesē, vari apskatīt kātu dzīvē, varbūt palīdzēs inventāra izvē ;)
4.marts 2017, 11:13 | links
 
Paldies, vīri par saviem viedokļiem.
Vēl viens "pro" jautājums no manas puses..
Skatoties uz tiem pašiem Black Widow kātiem ir atsevišķi modeļi Carp. Tad nu lūk.. :D :D
Tas ir tas pats fīderis vai tomēr pavisam kkas cits, paredzēts karpām.?
Skatoties spoles likās interesans Shimano modelis Aero 4000. Ir kādam?
6.marts 2017, 22:36 | links
 
Paldies, vīri par saviem viedokļiem.
Vēl viens "pro" jautājums no manas puses..
Skatoties uz tiem pašiem Black Widow kātiem ir atsevišķi modeļi Carp. Tad nu lūk.. :D :D
Tas ir tas pats fīderis vai tomēr pavisam kkas cits, paredzēts karpām.?
Skatoties spoles likās interesans Shimano modelis Aero 4000. Ir kādam?

Rein, 6.marts 2017, 22:36


Man patīk šī fīdera spole - http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Daiwa-Legalis-Feeder-4012-Reel-LGM4012A-/282243968225
Griežas kā pa sviestu! :)

Vēl smagajam fīderim, tālmetieniem varētu būt laba - http://www.ericsangling.co.uk/index.php/shimano-ultegra-xtd-5500.html
7.marts 2017, 18:09 | links
 
Šodien saņēmu jaunās Copes Lietas. Šajā numurā kā reiz ir feins raksts veltīts fīderim! Iesaku palasīt..
8.marts 2017, 12:17 | links
 
Paldies, vīri par saviem viedokļiem.
Vēl viens "pro" jautājums no manas puses..
Skatoties uz tiem pašiem Black Widow kātiem ir atsevišķi modeļi Carp. Tad nu lūk.. :D :D
Tas ir tas pats fīderis vai tomēr pavisam kkas cits, paredzēts karpām.?
Skatoties spoles likās interesans Shimano modelis Aero 4000. Ir kādam?

Rein, 6.marts 2017, 22:36

Man patīk šī fīdera spole - http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Daiwa-Legalis-Feeder-4012-Reel-LGM4012A-/282243968225
Griežas kā pa sviestu! :)

Vēl smagajam fīderim, tālmetieniem varētu būt laba - http://www.ericsangling.co.uk/index.php/shimano-ultegra-xtd-5500.html

lukinsarturs, 7.marts 2017, 18:09


Legalis izskatās labs variants.
Shimano NASCI 5000 XGFB - kas ir ar šo? Heavy fīderim būtu Ok?
10.marts 2017, 16:57 | links
 
...
Skatoties uz tiem pašiem Black Widow kātiem ir atsevišķi modeļi Carp. Tad nu lūk.. :D :D
Tas ir tas pats fīderis vai tomēr pavisam kkas cits, paredzēts karpām.?
...
Rein, 6.marts 2017, 22:36

Gan tas pats, gan cits, viss atkarīgs no Tavas pieredzes ar fīderu kātiem. Tomēr, ja pārsvarā nesēdēsi uz F1 un tuzikiem, tad labāk izvēlēties kātu bez tā uzraksta Carp.
...
Shimano NASCI 5000 XGFB - kas ir ar šo? Heavy fīderim būtu Ok?
Rein, 10.marts 2017, 16:57

Jau tikai pārskatot tehniskos parametrus ir skaidrs ka hevikam tā nebūs Ok, bet izmantot varēsi. Tas, cik komfortabli būs strādāt un cik ilgi tā kalpos ar smagajiem svariem, jau cits jautājums.
10.marts 2017, 19:02 | links
 
...

Rein, 6.marts 2017, 22:36
Gan tas pats, gan cits, viss atkarīgs no Tavas pieredzes ar fīderu kātiem. Tomēr, ja pārsvarā nesēdēsi uz F1 un tuzikiem, tad labāk izvēlēties kātu bez tā uzraksta Carp.
...


Jaaniss, 10.marts 2017, 19:02

Atvainojiens, bet kas ir F1 un tuziki?...
10.marts 2017, 21:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager