Fīderi

...
Atvainojiens, bet kas ir F1 un tuziki?...

eldorado, 10.marts 2017, 21:35


Karpu bērni. :)
10.marts 2017, 22:09 | links
 
sveiki.vai kads no jums lieto jaunos salmo feederus?vai ir ieveribas cienigi vai ari tadi pasi sudi ka salmo tioga spiningi. varbuts kads lielpratejs var ieteikt feederi ko izmantosu Gauja pa vasaru. sobrid lietoju veco Catanu bet gribas ko jaunu,ertaku,vecais liekas baigais bomis.
11.marts 2017, 19:52 | links
 
Tioga - sūda spiningi, jo? Argumenti?
11.marts 2017, 20:19 | links
 
sveiki.vai kads no jums lieto jaunos salmo feederus?vai ir ieveribas cienigi vai ari tadi pasi sudi ka salmo tioga spiningi. varbuts kads lielpratejs var ieteikt feederi ko izmantosu Gauja pa vasaru. sobrid lietoju veco Catanu bet gribas ko jaunu,ertaku,vecais liekas baigais bomis.

gahans, 11.marts 2017, 19:52

Salmo Tournament Feeder
12.marts 2017, 01:52 | links
 
Makšķerēt esmu plānojis Daugavā, Aiviekstē un Lielupē.
Skatos video par Daiwa Black Widow kātu, liekas tīri sakarīgs ar neprofesionāļa aci. Spole iekritusi acīs ir Shimano Exage 4000FD. Kā šāda kombinācija? Ir vrb labāki un ērtāki varianti no Daiwa šajā cenu kategorijā? 100€ par katru vienību.. Ir kādi ieteikumi? Gribu uztaisīt kādus 3 fīderus, sezonu nomakšķerēt un tad domāt par uzlabojumiem, bet uzreiz gribu daudz maz ok komplektu, lai nav sabojāts pirmais iespaids + nākamgad viss jāpērk no jauna. Nu, Jūs mani sapratāt.. :D
Rein, 3.marts 2017, 13:09

Šogad arī domāju sākt fīderēt un izgāju līdzīgu ceļu inventāra meklējuma līkločos.
Sakumā skatīju salīdzinoši lētus fīdera kātus ( līdz 50€), bet apstājos pie Daiwa aqualite (3.9m, līdz 180gr), kas pasūtot izmaksāja ap 90€.
Spoli izvēlējos no lētā gala ķīnieti 5000 izmēra, jo vajadzīgs talmetuens un skaidrs, ka auklu (mono) plānu neizmantošu un tur nav vajadzības pēc dārgas, extra vieglas, vai pārlieku smalkas spoles. Lētāk ir reizi 2 sezonās nomainīt spoli kā nopirkt dārgu spoli un tai veikt apkopes katru sezonu.
Ja interesē, vari apskatīt kātu dzīvē, varbūt palīdzēs inventāra izvē ;)

onkyo, 4.marts 2017, 11:13
Beigās arī iegādājos Daiwa Aqualite 390 120.
Vidējo Daiwa Windcast 360 80
12.marts 2017, 01:54 | links
 
...
Skatoties uz tiem pašiem Black Widow kātiem ir atsevišķi modeļi Carp. Tad nu lūk.. :D :D
Tas ir tas pats fīderis vai tomēr pavisam kkas cits, paredzēts karpām.?
...
Rein, 6.marts 2017, 22:36
Gan tas pats, gan cits, viss atkarīgs no Tavas pieredzes ar fīderu kātiem. Tomēr, ja pārsvarā nesēdēsi uz F1 un tuzikiem, tad labāk izvēlēties kātu bez tā uzraksta Carp.
...
Shimano NASCI 5000 XGFB - kas ir ar šo? Heavy fīderim būtu Ok?
Rein, 10.marts 2017, 16:57
Jau tikai pārskatot tehniskos parametrus ir skaidrs ka hevikam tā nebūs Ok, bet izmantot varēsi. Tas, cik komfortabli būs strādāt un cik ilgi tā kalpos ar smagajiem svariem, jau cits jautājums.

Jaaniss, 10.marts 2017, 19:02

Ok, paldies par info.
Jautājums joprojām paliek neatrisināts par top spoles izvēli Heavy fīderim. Kā ir ar 4000 izmēru? Tomēr ir par mazu? No 4000 spolēm uz doto brīdi ir divi varianti, viens, ko ieteica kolēģis: Daiwa Legalis, otrs Shimano Aero Feeder 4000. Cena, ja skatās globāli un ilgtermiņā, tad ir tīri pieņemama. Katru dienu spoles nepērku un pagaidām pieredze ir tik daudz cik viņa ir, tāpēc kādu laiku vēl pakritīšu Jums uz nerviem. :D
12.marts 2017, 02:04 | links
 
Spoles izmērs ir svarīgs vismaz trijos aspektos. Distance, svari un regularitāte. Ja mauc tālā distancē, ar lieliem svariem (80 -120) un ļoti bieži (vairāk kā reizi nedēļā), tad jāpērk labas un lielas spoles. Un kādēļ spriedelē par kaut kādiem nasci, aero vai legāļiem, ņem kādu no labajiem šīmaņa baitranneriem, un viss būs labi. Ja pirmie divi nosacījumi ir spēkā, tad spoli pērc sešinieku. I aizmest varēsi, i kalpos labi un ilgi.
12.marts 2017, 03:58 | links
 
No lielākām spolēm ir divi, praktiski vienādi varianti:
1. DAIWA Windcast 5500QDA
2. DAIWA Emblem 5500QDA
Auklu esmu noskatījies: Cormoran CORASTRONG FEEDER BRAID SUPER FAST SINKING 150m 0.13mm
12.marts 2017, 11:38 | links
 
Daiwa Emblēma ir ļoti laba, par vindkāstu tik sīki nezinu, lai gan vidējais posms daivai vispār ir labs, vismaz spiņa spoles kabina iekšā šīmanim. Pērc droši! Par to pīteni fīderim - personiska izvēle. Tā kā reizēm ar fīderiem aizlaižu arī karpas paķert, tad man uz fīderiem ir tikai monofīls (lai priekš karpām speciāli nebūtu diegi jāmaina). Ja ņem labu japāņu monofīlu (sunline utt.), tad pītenei bonuss ir tikai viens - iemetiena attālums. Visās pārējās jomās (sevišķi - zivs amortizācijā) mono man patīk labāk. Lēti, droši, var mierīgi mainīt.
12.marts 2017, 12:04 | links
 
Daiwa Emblēma ir ļoti laba, par vindkāstu tik sīki nezinu, lai gan vidējais posms daivai vispār ir labs, vismaz spiņa spoles kabina iekšā šīmanim. Pērc droši! Par to pīteni fīderim - personiska izvēle. Tā kā reizēm ar fīderiem aizlaižu arī karpas paķert, tad man uz fīderiem ir tikai monofīls (lai priekš karpām speciāli nebūtu diegi jāmaina). Ja ņem labu japāņu monofīlu (sunline utt.), tad pītenei bonuss ir tikai viens - iemetiena attālums. Visās pārējās jomās (sevišķi - zivs amortizācijā) mono man patīk labāk. Lēti, droši, var mierīgi mainīt.

andreiko, 12.marts 2017, 12:04

Likšu aiz auss! :))
12.marts 2017, 15:01 | links
 
[youtube]https://youtu.be/Ns_Tu-_lDbQ[/youtube]
12.marts 2017, 15:17 | links
 
[youtube]https://youtu.be/Ns_Tu-_lDbQ[/youtube]

Rein, 12.marts 2017, 15:17

https://youtu.be/Ns_Tu-_lDbQ
12.marts 2017, 15:18 | links
 
[youtube]https://youtu.be/Ns_Tu-_lDbQ[/youtube]

Rein, 12.marts 2017, 15:17
https://youtu.be/Ns_Tu-_lDbQ

Rein, 12.marts 2017, 15:18

Ehh, kkas nesanāca ar to link ielikšanu.
Ja sanāk atvērt, tad video būs, teiktu ļoti labs, fīdera spolu raksturojums.
12.marts 2017, 15:19 | links
 
...
Jautājums joprojām paliek neatrisināts par top spoles izvēli Heavy fīderim. Kā ir ar 4000 izmēru? Tomēr ir par mazu? No 4000 spolēm uz doto brīdi ir divi varianti, viens, ko ieteica kolēģis: Daiwa Legalis, otrs Shimano Aero Feeder 4000. Cena, ja skatās globāli un ilgtermiņā, tad ir tīri pieņemama. Katru dienu spoles nepērku un pagaidām pieredze ir tik daudz cik viņa ir, tāpēc kādu laiku vēl pakritīšu Jums uz nerviem. :D
Rein, 12.marts 2017, 02:04


Astoņdesmit gadījumos no simta Latvijas apstākļos pilnīgi pietiks ar 4000 izmēru, kura pluss būs svars un kasetes izmēra atbilstība visu fīderu kātu riņķu lielumam.
Ja runa iet par Shimano Aero tad fīderim piemērotāka būs Aero Spining, nevis Feeder spole.
Manuprāt pārāk iespringsti ar spoles izvēli, fīderis nav spinings, un pilnīgi pietiks ar Exage 4000, it sevišķi ja tā būs A,B, vai C sērijas spole.
Ja tomēr gribas lielo spoli, tad jāatceras ka baitrunners fīderim, kā zaķim stop signāls, lieks svars un mehānisms. Ne visu fīderu kātu riņķi draudzējas ar liela izmēra spolēm un lielajām spolēm ir pamatīgs svars. Tāpēc par Daiwu labāk aizmirst. Kā alternatīva Shimano Ultegra 5500, kura uz doto brīdi e-boat pieejama par pavisam sakarīgām naudiņām.
12.marts 2017, 15:34 | links
 
Jānim lielā mērā taisnība par spolēm (lai gan to pašu ultegras piecnieku par vieglu nosaukt grūti). Man baitranners patīk viena iemesla dēļ - retās karpu copes. Bez tās uzpariktes kāts ar visu spoli var diezgan strauji atrasties dīķa dibinā.
12.marts 2017, 16:00 | links
 
Jānim lielā mērā taisnība par spolēm (lai gan to pašu ultegras piecnieku par vieglu nosaukt grūti). Man baitranners patīk viena iemesla dēļ - retās karpu copes. Bez tās uzpariktes kāts ar visu spoli var diezgan strauji atrasties dīķa dibinā.

andreiko, 12.marts 2017, 16:00


Jā, protams ka Ultegru 5500 par vieglu nenosaukt, tomēr tā būs krietni vien vieglāka par iepriekšminētajām Daiwa un tieši tāpēc arī centos pievērst uzmanību tam, ka ar 4000 lielākajā daļā gadījumu būs vairāk nekā pietiekami.
Piekrītu, ka karpu copē reizēm baitrunners var noderēt, bet tikpat labi baitrunneru var aizstāt ātrā bremze. Savukārt klasiskajā fīderēšanā viens no nosacījumiem ir fiksēts iemetiena attālums, kas runnera izmantošanu ja ne izslēdz, tad padara par murgu.
12.marts 2017, 16:34 | links
 
Jā, tas fiksētais attālums ir viena galvassāpe (ar ranneri), bet karpu gadījumā var vienkārši iekrāsot šņori attiecīgajā vietā. Protams, iemetiens prasa zināmu piešaušanos, sanāk aizbliezt arī tuvāk, tad jāpārmet.
Un mest jau var ar, auklu ieklipsējot, pēc tam attaisa vaļā un uzliek uz rannera.
Man, paldies D, ne reizi nav ierauts iekšā (lai gan vismaz divreiz knapi paspēju), bet tajā pie Limbažu dīķi copē visādi ērmi. Saimniece man pērn reiz teica - tam tur šovasar jau otro reizi kātu ierāva iekšā un ar galiem.
Jāni, ko pats saki par tālmešanas spolēm? Lielajam fīderim (4,20, Matrix Legend līdz 120 gr)) taču tā sešiniece vai septiņniece nevarētu dikti skādēt, jo riņķi ir diezgan dūšīgi, nav nekāds pikerītis. Tālmešanas spoles sīkos izmēros neesmu manījis...
12.marts 2017, 16:45 | links
 
Jāni, ko pats saki par tālmešanas spolēm? Lielajam fīderim (4,20, Matrix Legend līdz 120 gr)) taču tā sešiniece vai septiņniece nevarētu dikti skādēt, jo riņķi ir diezgan dūšīgi, nav nekāds pikerītis. Tālmešanas spoles sīkos izmēros neesmu manījis...

andreiko, 12.marts 2017, 16:45


Nu ko lai saka, ja patiešām vajadzīgas super tālas distances, tad neko nepadarīsi, būs vien vajadzīgas lielās spoles, vēlams ar koniskajām kasetēm. Man pašam nekas lielāks par 5500 Ultegru gan nav un ļoti jau man patīk ar to darboties. Bieži vien izmantoju to tad, kad tas pat nebūtu vajadzīgs, bet ja sagadās ka nākas ar to padarboties stundas trīs līdz četras tempā, tad tas svars liek sevi manīt.
12.marts 2017, 17:17 | links
 
Paldies par atbildi, es te vienu brauniņu esmu nolūkojis divās modifikācijās, būs jau jāpamēģina sūtīt.
12.marts 2017, 17:30 | links
 
Šodien patestēju medium fīderīti 4,20 līdz 84 gr.Vienīgā spole kas dudz maz derēja no esošajām bija Maver Monster 6000.Daiwa 4012 izskatijās kā rotaļlieta.Spoles svars kompensējās ar fīdera garumu,440 gr spole ir pa vieglu.
12.marts 2017, 18:46 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager