Fīderi

Nosauc kaut vienu iemslu, kāpēc fīderim izmanti pīto auklu?! Arī sākumā liku pīto, tagad tikai monofīlo, iesaku pamēģināt.
2.aprīlis 2017, 22:38 | links
 
distance un straume ir galvenie iemesli
2.aprīlis 2017, 22:41 | links
 
pagaidam skatos uz vairākiem variantiem:
SUNLINE Super PE;
VARIVAS High Grade PE Yellow,150M;
Intech Furious WX4 PE 4x 150M;
YGK G-soul X3 150M;
YGK Veragrass PE 4x 150M.
Varbūt kāds jau ir lietojis viņas un var padalities pieredzē vai īsti atbilst feeder tehnikai tas auklas?

bublik, 2.aprīlis 2017, 22:27



CORASTRONG FEEDER BRAID SUPER FAST SINKING 0.13 6kg
2.aprīlis 2017, 23:18 | links
 
NG viena no pagajusa gada raidijumiem ari nonaca pie secinajuma, ka nafig pito - tikai mono.
3.aprīlis 2017, 12:26 | links
 
Patiesībā tas secinājums nav nemaz tik viennozīmīgs pie kā NG nonāca. Drīzāk no konteksta izrauts.
Jā, secinājums bija tā, ka mazāk shodu pie lielu zivju izvadīšanas, bet arī ziemā fīderējot viņš secināja, ka uz mono auklas tās mikro ziemīgās copītes 40m attālumā, kas prasījās pēc piecirtiena, nav redzamas. Līdz ar to zivs zīda tārpus nesodītas.
Copējot tālā distancē, vieglāk visu nogādāt ar pīto. Pret zivs nogājieniem palīdz feedergum.

Un vispār viss nav tikai balts un melns. :)
o.

P.S. Esmu pītās piekritējs copējot ar feeder un spiningojot. Mono pludam patīk.
3.aprīlis 2017, 13:02 | links
 
.. un kā pītā, kad to smalko, kā kūšmati, zāli nes ???
3.aprīlis 2017, 13:07 | links
 
Nav ne jausmas. Palu ūdeņos ar fīderi nav copēts, jo ārpus komforta zonas. Bet tāpēc jau arī saku, ka ne viss ir tikai balts vai tikai melns, k-gs.
o.
3.aprīlis 2017, 13:11 | links
 
Katram savs. Es vienu pavasari eksperimentam copēju uz viena kāta ar mono, otru ar pīto. Pārgāju tikai uz pīto. Viena lieta ir copēt sacensībās, kur jādreb par katru 10 gramīgo vīķi, bet ikdienas copē ta kas. Vasarā gan lieku šoklīderi, bet pavasarī nē, lai mazāk mezglu, kur zālēm ķerties.
3.aprīlis 2017, 13:41 | links
 
Piekrītu Otiņam, vakar Lielupē bija arī tāda situācija, ka jāmet tālu, 50-60 un plus metri, cope ļoti kaprīza, 1 divas reizes spicīte pakustās i viss, a wimbuks ir tur, ar mono ne aizmest tik tālu ne to copi redzēt. Un fīdergumija palīdz neizraut āķi tai zivij no lūpas ārā, sen pargāju uz pītajām, kaut kad pamēģināju mono, nea, nepatika.
Plus ja kāts vēl normāls, amortizē zivi un spole pieregulēta, i viss štokos.
3.aprīlis 2017, 14:46 | links
 
.. insanti, kā tad jūra copē ! :)
3.aprīlis 2017, 14:50 | links
 
.. jūrā ! sorry!
3.aprīlis 2017, 14:51 | links
 
NG viena no pagajusa gada raidijumiem ari nonaca pie secinajuma, ka nafig pito - tikai mono.

mailite, 3.aprīlis 2017, 12:26

Paskatieties raidījumus kādus gadus 5 atpakaļ tur tiek pasniegts ka uz fīdera tikai pīto un citu domu nevar būt.Tas viss ir tikai reklāma uz konkrēto preci, bet ja pa nopietno tad uz fīdera lietoju tikai pīto 0,10 vai 0,08 un piesienu līderi uz diviem fīdera garumiem tur lieku tikai flurokarbonu, var arī labu monoauklu, fluriku lieku 0,26-0,28 un nekad nekas nav norauts velkot zivi, ja neskaita zacepus,metu 100-140 grami barotavas protams uz atbilstoša testa kātiem.Ne asakas.
3.aprīlis 2017, 15:15 | links
 
cops67: Izstāsti kā tev ar tā saucamajiem "atstreliem". Nu, kad līderis ar visu sistēmu pēc kāda laika aizlido deļ tā, ka mezgls, skrienot caur riņķiem, pagurst. Man šī problēma reāli izbesīja. :)
Moš ne to mezglu izmntoju, vai līderis pa biezu? Netiku gudrs, un turpmāk vairs neizmantoju.
Bet, copējot agresīvajā Daugavā ai kā prasītos.
o.
3.aprīlis 2017, 15:31 | links
 
cops67: Izstāsti kā tev ar tā saucamajiem "atstreliem". Nu, kad līderis ar visu sistēmu pēc kāda laika aizlido deļ tā, ka mezgls, skrienot caur riņķiem, pagurst. Man šī problēma reāli izbesīja. :)
Moš ne to mezglu izmntoju, vai līderis pa biezu? Netiku gudrs, un turpmāk vairs neizmantoju.
Bet, copējot agresīvajā Daugavā ai kā prasītos.
Es lietoju burkāna mezglu ko lieto karpinieki tur slodzes ir lielākas nekā fīdercopē un tieši mezgls nekad nav atsējies.
o.

otinjsh, 3.aprīlis 2017, 15:31
3.aprīlis 2017, 15:43 | links
 
Es savus burkāna mezglus pārsienu pa visu sezonu reizes trīs četras un tikai tāpēc lai atjaunotu izturību, tikai ja meklēsi internetā kā siet mezglu skaties lai būtu tāds kur pīto tin uz flurika, es te kaut kā skatījos kā kaut kāds tur eksperts nopietnu sejas izteiksmi stātīja un rādīja kā fluriku tin uz pītās, murgs, pītā fluriku sagriezīs pie lielākas slodzes kā skābeni.
3.aprīlis 2017, 15:47 | links
 
:)) skatos, ka tieku te pieminēts, grēks būtu neatbildēt, jo šī tēma ir aktuāla vienmēr :)

īsos vārdos tā -
mono ir ļoti ok ķerot vidējas un smukas zivis distancēs līdz 30-35 metriem, sevišķi jau upēs, copi redz, var droši cirst un velkot pat ar cietu kātu aukla visu noamortizēs
mono der jebkurai daudz maz normāla izmēr karpu copei arī lielā distancē
bet... mono tomēr daudz sliktāk parādā copi 40+ metru metienos, ne vienmēr tas ir slikti :))), jo vismaz nepiecērtam pa ātru, bet tomēr ejot uz pilnību tāliem iemetieniem labāk tomēr likt pīto
pītai mīnusi ir tikai salikumā ar cietajiem jeb ātras akcijas kātiem, vai arī pārāk emocionāliem piecirtieniem :), citu mīnusu pītajai nav, ja parēķina kalpošanas laiku, tad arī cena vairs nav mīnuss :)
izmantojot pīto 0,14 +mm auklu var iztikt bez šoklīdera, ikdienas copes fīderiem un sporta vidējas un lielas jaudasfīderiem es arī tievākas auklas nemaz i nelieku, savukārt vieglajiem 40-60 gramu kātiņiem izmantoju 0,10-0,12 mm pītās, kurām reizēm uzlieku 0,14 mm pītās šoklīderi

fīderī un vispār copē ir tā, ka ja gribās maksimāli pa lēto un vienkāršo, vai vienkārši negribās iedziļināties un attīstīties šajā virzienā, tad mono jebkurā gadījumā būs labāks risinājums, nav jācepās, uzliec 0,28-0,33 auklu , pāris reizes sezonā pārsien mezglus un var copēt un gūt tik pat daudz prieka

sportā, arī PČ , arī nav viena viedokļa, ir ļoti dažādi cpopes apstākļi, ir ļoti dažādi ūdeņi un zivju uzvedība, tāpēc lielākajai daļai sportistu ir līdz kasetes i ar pīto i ar mono auklu

kaut vai tāpēc vien, ka vienā ūdenī breksis barojas tikai ar motili un citām mīkstām radībām un viņa lūpas ir plānas un mīkstas, bet citur viņi ēd gliemežus un citus akmeņos dzīvojošus radījumus un lūpas ir cietas kā no gumijas

tāpēc šis strīds par to kāda aukla labāka būs mūžīgs :)))

man pašam ir 60\40 par labu pītajai :), bet.... ir situācijas, kad bez mono nekā :))))
3.aprīlis 2017, 16:25 | links
 
Labvakar, spečuki. Varbūt kāds zin, kur i-netā var dabūt 120gr plastmasas apaļās, ne kantainās, barotavas? :)
7.aprīlis 2017, 22:57 | links
 
Andzus, vai tik Piedrujas ielas Salmo tādas nemaniju.... :)) tik vot man liekas, ka bij ar mazāku svaru.... :((
7.aprīlis 2017, 23:12 | links
 
Nav laika uz Rīgu pēc barotavas braukt :) vajag 120 gr :)
7.aprīlis 2017, 23:27 | links
 
Laikam pie kaimiņiem saposies :))
7.aprīlis 2017, 23:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager