Fīderi

Nu oki- kko paproveeshu pamainiit...vnk ja lieku mazaaka izmeera aakjus- baidos ka neatliecas pie lielaakas zivs...
Bet nu jaa- lielaakoties sanaak kjert plichus...brekshi tik pa kaadam
Laikam jau vnk kaartiiga prakse vajadziiga ...ehh :)
21.maijs 2009, 12:24 | links
 
Ja baltie uz āķa,tad āķa smaile nedrīkst būt noslēpta.
21.maijs 2009, 12:50 | links
 
Aakjus vajag lietot ar garaaku kaatinju, tievus. Cik vilkti ir brekshi ar 12, 14 nr. aakjiem ir ljoti ok. Vinji ir tievi un ljoti labi ieceertas breksim galjiigajaa luupaa, citreiz ir pat janjem paliigaa kjirurga skjeeres, jo ar pirkstien nekaadiigi nevar iznjemt. manaa albuumaa redzamie kustonju ir vilkti ar 0,18 fluorkarbona pavadinju un 14 nr aakjiem. Ir reizes kad aakjis atliecas, bet ne zivs luupaa, atliecas pret zemuudens skjeersljiem. Taa pat kaa uz katru reizes copi cienu jaunus aakjus, taa arii peec jebkuras lielaakas aizkjershanaas, jo neatkariigi no skjeerslja, iznjemot zivs muti, mazaa akja smaile notrulinaas un pie naakamaas copes, tavs muuzha breksis var norauties. ne asakas. Tas no manas pieredzes un tikai ieteikums :)
21.maijs 2009, 13:21 | links
 
Jā starp citu neiedomājos, jo pašam tas šķiet pats par sevi saprotams. Es jau labu laiku neslēpju āķa smaili ēsmā. Baltos spraužu aiz pakaļas pēc iespējas mazāk savainojot, lai pēc iespējas ilgāk tirinās. Arī sliekas izmantojot, smaili neslēpju,arī mtili izmantojot nē :D

Tikko biju veikalā, nopirku trīsturveida barotavas. Pēdējās trīs :D iemēģināšu, padalīšos ;D
21.maijs 2009, 13:22 | links
 
Triistuura barotavas vajadziigas kjershanai lielaakaa straumee,savaadaak citu pielietojumu vinjaam neredzu, kur taisies kjert?
21.maijs 2009, 13:24 | links
 
Draiskulis - trijstūra barotavas ir vairāk piemērotas straumei nekā citas barotavas, bet es neteiktu, ka tās ir domātas tikai straumei. Domāju mierīg''a ūdenī pofig ar kādu ķert - galvenais, lai vajadzībai atbilst parametri - konteinera tilpums, caurumu lielums, svars.
21.maijs 2009, 17:47 | links
 
mirtins

Nu protqams ka var kjert arii mieriigaa uudenii, no manas pieredzes, triistuura barotavaa var iemaaniit mazaak paikas, nekaa taada pasha izmeera apaljajaa vai kantainajaa barotavaa un cik man liekas no triistuura barotavas mazliet sliktaak var izmaaniit araa iebarojamo.
Atkaapjoties no teemas, vakar Daugavaa no 6 - 21niem, 7 brekshi kjeselee un triis turpina peldeet, kopeejais svars 7,2 kg, cope vienkaarshi lieliska, riit ruucinaashu kuupinaatavu un alus alus alus. Ne asakas kungi :)
22.maijs 2009, 08:00 | links
 
man jau šķiet ka ar trīstūri varētu būt nepatīkami brīži ar izvilkšanu,tas ir iesprūst gruntī akmeņos-jo trīstūris vienmēr savu stūri ieliks kur nevajag-krīzes barotavas varetu būt no cccp laikem matu ruļļi bleķa-nav kruta,bet princips viens:))
22.maijs 2009, 08:34 | links
 
=>mirtin - kur un cikos uz degustāciju jābūt? Tā siekalu sabiezināji, kaitnieks ;DD
22.maijs 2009, 11:16 | links
 
Oi, sorre Draiskulim bija domāts...
22.maijs 2009, 11:17 | links
 
kilka

Sveetdien pie daugavas Ogree :)
22.maijs 2009, 13:10 | links
 
kljuuda par vakardienas copi, laiks bija nevis no 6 - 21, bet no 18-21 .
22.maijs 2009, 13:12 | links
 
:D šodien pārbaudīju nesimetrisko cilpu. Sapratu savu kļūdu. Biju uzsējis par garu cilpu, līdz ar to bija iespēja tai vērpties. Turklāt paņēmu un nopirku veikalā riktīgu striķi - 0,4 mm. Rezultātā ne reizi nesapinās. Copītes redz ekselenti. Jušana tāpat kā ar paternosteri, tikai atkrīt tie atpakaļnācieni un spices iztaisnošanās. Visas copītes ekselenti noliecieni :D Prieks ka izdevās saprast :D

Tŗijstūru barotavas nepārbaudīju. Mājās apskatīju, konstatēju, ka tām pieliktie griezulīši nekam neder, pārāk tieva drātīte. Ar pilnu barotavu, pie iemetiena var nolocīties. Nokniebu nost.
22.maijs 2009, 13:19 | links
 
Mirtin, kura cilpa bij' par garu – pītā vai barotavas?
22.maijs 2009, 13:39 | links
 
Barotavas, tobiš liēlā. Lai gan mazo, pie kuras pavadu sēju, arī samazināju :D
22.maijs 2009, 14:58 | links
 
Mirtin ;)
Citāts:
=> mirtin
Kaut ko gan jau nepareizi sēji, tapēc arī bija pī(i)šnās :)))
20.mai, 13:02
22.maijs 2009, 15:01 | links
 
Viss, brivdienas testeju nesimetrisko. Vienigi laiku nesola diez ko forsu...
22.maijs 2009, 15:27 | links
 
Pasēju mārās sistēmas - sasēju visas. Sēju no dažādām auklām, dažādiem diametriem. Resnākā, ko mājās atradu, bija 0.38 mm, bet no sās sasietā nesimetriskā cilpa izskatījās vienkārši atbaidoši un tādu savam fīderim galā jau nu es nesietu. Beigu beigās lielākais diametrs attiecībā pret daudz maz estētisku skatu bija ar 0.28 mm auklu. Un nepīsies, saku jau iepriekš visiem oponentiem, jo visu laiku sēju cilpas no tās pašas auklas, kura man ir kā pamataukla fīderim - respektīvi 0.20 mm monofilā.
Tagad par pašām cilpām. Paternosterim baigais mīnuss ir tas, ka neredz copi tādā brīdī, kad zivs nāk uz krastu. Var jau būt, ka spice iztaisnojas, bet pie delikātiem ņēmieniem copi var tā arī neieraudzīt. Sistēma visvienkāršākā, bet tomēr kaut kas man tajā nepatīk. Ridlera sistēma ir baigi līdzīga paternosterim, bet tomēr man patīk labāk, jo ir labi izmantojama dūņainās vietās - barotava aiziet kaut pilnīgi dūņās, bet āķis ar ēsmu paliek virs dūņām. Simetriskai cilpai arī varētu būt problēmas ar zivs nācienu uz krastu un varētu būt arī problēmas ar sapīšanos metiena brīdī, jo pavada jau nu baigi tuvu barotavai, tā kā diez vai izmantošu. Nu nesimetriskā cilpa ir un paliek mana favorīte - nu nav viņa mani pievīlusi. Copes uz spices redz ideāli, metiena brīdī 3 copes gadu laikā ar fīderi ir sapinusies tikai vienu reizi.
Tas tā, mana pieredze.

Martins - es te tā pa ausu galam dzirdēju, ka kaut kad vasarā tiks organizētas fīderēšanas sacensības. Info gan nav apstiprināta, bet nāk no drošiem avotiem.
22.maijs 2009, 16:09 | links
 
Kāda man verbālā caureja sanāca - gluži kā Tev, martin, vai ne?
22.maijs 2009, 16:11 | links
 
GatisBB

Nu mazinjs oponiitis par cilpas diametru, ljoti atkariigs kur zivi taisies kjert, ja ezeraa, vai vietaa kur grunts ir bez akmenjiem un gliemenee, tad var meegjinaat arii tievaaku, ja kjersi Daugavaa, kur meedzu arii kjert brekshus un grunts ir ar riktiigiem akmenjiem un nenormaali daudz gliemeneem, tad domaajams tavas domas mainiitos, tieshi par auklas rsnumu :) ne asakas
22.maijs 2009, 16:31 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager