Fīderi

ņem labāk 4000, 2500 var neizturēt slodzi. Sabalansēt īpaši nav ko, jo fīders nav jātur rokā, bet stāv uz statīva.

NG ieska arī baitrunner sistēmu spolei, bet tas nav principiāli svarīgi, lai arī noderīgi.

Ko es ietektu no savas pieredzes, labāk lai spole ir nedaudz lielāka, bet viņai būtu liels kasetes diametrs, tas palīdzēs ātrāk uztīt auklu, jo metienu jāveic ir daudz.
12.aprīlis 2011, 15:15 | links
 
Fīdera spolei nav absolūti nekādu specifisku prasību...kāda ir, tādu lieto.
12.aprīlis 2011, 15:14 | links
 
Ir doma (un vēlme :D ) arī fīderistu "pulciņā" iestāties. Droši vien teiksiet, ka meklē "mātē Guglē", bet tur tādu viennozīmīgu atbildi pagaidām neatradu.

Jautājums spečiem: kāda spole būtu piemērotāka, teiksim 2500 vai 4000 (pēc Shimano)? Vai tikai spoles svars un mehānisma izturība ir svarīga, vai ir arī kādi citi apsvērumi (kāta/spoles sabalansētība)?
Papildus info jautājumam:
- plānotās copes vietas: vasarā - Bārta, Venta, varbūt 1-2 reizes Daugava, kādu reizi stāvoši ūdeņi;
- plānotais kāts: 3.66 m, 100 gm tests, kāta svars 206-215 gm;
- plānotā pamataukla: pītā, 0.12-0.13 mm
12.aprīlis 2011, 15:10 | links
 
tas gan...
12.aprīlis 2011, 12:03 | links
 
pirms 3-4gadiem liidakas lopaa tieshi uz 1 maiju vareeja pakjert,kaiminjsh pat 10kg dabuuja,tikai tapeec ka Aiviekste krastos bija.Ar 80g fiideri var tikai uz juunija beigaam ko pasaakt,citaadi pa vieglu,es jau arii kjeru Aiviekstes vidus daljaa kur straume tomeer ir diezgan speeciiga
12.aprīlis 2011, 11:31 | links
 
tas gan......
pirms gadiem 2-3 trāpijām momentā kad ūdens bija līdz krastiem, tad breksēnus standartīgos 0,8-1,2 kg riktīgi dabujām pacopēt un vēl raudas smukas līdz gramiem 500 tādas...... Bet grūti notrāpīt to momentu, jo nedzīvoju Aiviekstes krastā bet gan 45 km no Viņas.....
12.aprīlis 2011, 11:13 | links
 
mjaa man jau ar shkrobis,pagaajusho gad tik ko normaalu ap Jaanjeim vareeja pasaakt.Lielie aizies:(
12.aprīlis 2011, 10:53 | links
 
Ruu, zinu zinu kāds Aiviekstē šobrīd ūdens.....
pagājušo otrdien aizbraucām ar fīderiem uz Aivieksti, a tur viss zem ūdens :(( škrobīgi.....
12.aprīlis 2011, 10:51 | links
 
spici cietaaku vajag un nebuus probleemas.Gribeeju tik no kaada dzirdeet apstiprinaajumu,bet te jau taa laikam neviens nedara:(
12.aprīlis 2011, 10:49 | links
 
nu toties tagad Aiviekstee liimenis kaa pagaajusho gadu palos
12.aprīlis 2011, 10:48 | links
 
man arī kaut kāds vienkāršais fīderītis, toreiz pasūtīju no UK ar visu spoli kopā pa kaut kādi 50 Ls aptuveni, kas tolaik bija lēti..... tagad jau var fīderus pat pa 10 Ls nopirkt, tad viņi te LV bija baigi dārgi/.....
12.aprīlis 2011, 10:48 | links
 
tur kur mēs braucam uz Aivieksti- (pie Lubanas ezera sluzham ) -tur viss zem ūdens šobrīd, bet kad vēl varēja piekļūt tad sēdēju -straume kā par brīnumu tad vēl nebija diez ko liela......
12.aprīlis 2011, 10:45 | links
 
Es jau arī Ašukaini,te palasu,daudziem te tiem lepnajiem kātiem spices lūzt?Man tiešām 3.sezona ,nav ne viena salūzusi,un starp citu ,esmu pat ar samu pacīnijies...Nekā Personīga.Manā inventārā 3.90m-2. kātiņi ar testu80-120g.
12.aprīlis 2011, 10:44 | links
 
ashukaini pavasarii Aiviekstee esi seedeejis?
12.aprīlis 2011, 10:40 | links
 
hvz ko un kā Jūs ar fīderiem darat un kur bāžat, ka Jums tās spices tā lūzt........ :DDDDDD
es jau acopēju kādus 2gadus uz fīdera- nekas nav ne lūzis neko...... fīderim tests līdz 84 gramiem..... es lielākas barotavas par 60gramiem neesmu licis, jo manos ūdeņos nav vajadzības pēc lielākas barotavas......
12.aprīlis 2011, 10:39 | links
 
sidla5 labaak ir ar kaprona shnjori cieshi notiit un ar epoksiida svekjiem,buus veel labaak,bet luust jau spiciite,kaatam nav ne vainas
12.aprīlis 2011, 10:37 | links
 
sabiidiits viss bija labi,dabuuju paarurbt sabiidiijuma vietu.Vienkaarshi taa spice ir raudinjaam un nevis kaartiigiem brekshiem vai zanderiem.Taa jau forshi redzi katru kjiiseena pieskaarienu,bet tagad pavasara uudenjos nu nevar un veel vienu kaatu pirkt,negribaas.Dazhiem jau taa liekaas ka ievajagaas peerc.Tachu man seezhot uz samiem,karpaam,foreleejot,kjerot liidakas,asarus plus veel ar pludinju,piedo atvaino,pietiek ar vienu fiideri.Un ja pakalausaas te dazhus,tad ko ta vinji dariis ja uz taa fiidera panjems 7kg karpa,grieziis auklu pushu?Kaats straadaa,protams ja liks regulaari milziigas slodzes kaatam virsuu vishnjsh izviebsies,bet runa ir tikai tagad par pavasari kad straume speeciigaaka
12.aprīlis 2011, 10:36 | links
 
Es Rū,sabīdijuma vietas uzreizes jaunajiem kātiņiem notinu ar lentu,tas palīdz,nav tur pagaidām,ne plaisiņas.Bet strādā jau uz slodzēm viss kāts.
12.aprīlis 2011, 10:33 | links
 
Rū neesmu inženieris, bet man piecirtienā spice ir horizontāli un slodze lielākā ir uz nākošo posmu aiz spices. Ja Lūzt savienojumā, tad kaut kas ar savienojumu nav bijis kārtībā, vainu nav sabīdīts līdz galam, vai izkustējies jau copes laikā.
12.aprīlis 2011, 10:28 | links
 
Bet pasaki kaada ir kaata slodze 150m ataalumaa pieceertot zivi?Un vai spice neuznjem lielaako slodzi?Man ir paaris reizes noluuzusi spice tieshi sabiidiijuma vietaa,kas noziimee ka straadaa tikai spice
12.aprīlis 2011, 09:57 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager