Fīderi

Paternoster zivs pati piecērt.
Inline cope nedaudz jānogaida. Pats lietoju pīto un inline, jo barotavas vietā ieliekot svinu un nomainot pavadu ar lielāku āķi var paķert Zandartu (ne nārsta laikā) un rītam iesilstot nomainu uz barotavu un pavadu ar Plauža āķi un viss...
12.maijs 2019, 19:29 | links
 
Huseens [10.05.19]: Šodien notestēta neciršanas metode. Tas nav nekāds marketinga triks, tas reāli strādā :)
Realizēju visas copes, kas bija tādas pārliecinošas, pa ceļam arī nekas nekabinājās nost. Tas copējot ar inline stoperīšu sistēmu.
Tu nav štoperītis?
11.maijs 2019, 21:08 | links
 
Es lietoju paternoster sistēmu. Pītā aukla, fīdergumija, pavada. Un ne kas nav jāpiecērt! Ja pareizi atceros, tad sacensībās šī sistēma nav atļauta jo tie uzskatīta par nesportisku. Ja pareizi ir izvēlēts āķa izmērs, zivs pati uzsēžās un ne kas nav jāpiecērt. Vnk izvēlas pareizo brīdi, paceļ makšķeri un tin.
11.maijs 2019, 13:37 | links
 
Kāpēc būtu jāpiecērt?
11.maijs 2019, 13:23 | links
 
Uz pītās auklas copes ir diezgan, tik besī, ka ar copi bieži vien viss pasākums beidzas, jo piecērtu, bet galā nekā nav..... vai reti kad pavelkot gabaliņu atāķējas.... gribētos atrast un novērst šo problēmu :))

ashukainis, 9.maijs 2019, 16:20


Vajag mīkstu kātu, kas noamortizē pītās auklas vietā. Ja ciets kāts, āķis vienkārši tiek izrauts ārā, tā var arī pavadiņas apraut.
Te jau kādreiz daži ņirdza par manu 0.18 monofilo uz fīdera, kā teikt ķeru ar diegiem.
Šovasar lietošu pat 0.16. pamatauklu un 0.1 pavadiņas.
Kad ķēru Staļgenē vimbas, nebija nekādu problēmu tās piecirst un izvilkt (pamataukla 0.18 pavadiņa 0.12, barotava 40g MAVER mazā izmēra.
Un visu dienu mētājot vakarā nebija manāms ka pamataukai nākošreiz būtu jārauj 5 m nost.
11.maijs 2019, 12:15 | links
 
Šodien notestēta neciršanas metode. Tas nav nekāds marketinga triks, tas reāli strādā :)
Realizēju visas copes, kas bija tādas pārliecinošas, pa ceļam arī nekas nekabinājās nost. Tas copējot ar inline stoperīšu sistēmu.
10.maijs 2019, 22:15 | links
 
Mēğināšu nākamnedēļ... paldies par noderīgiem padomiem!
Jurciks66, visi jau nav NG... raidījumus skatos :))
9.maijs 2019, 20:28 | links
 
Inlainā nevajag nekādu pretsavērpēju. Uz auklas uzver slīdošu karabīni, pie kuras stiprinās barotava, tālāk gumijas stoperis, pēc tam fīdergumijas montāža un viss, galā liec pavadu.
9.maijs 2019, 17:54 | links
 
Jā, nu baigā raķešzinātne, smieklīgi. Un kāpēc neskataties NG raidījumus? Tur ir atbildes uz visiem zemāk uzdotajiem jautājumiem.
9.maijs 2019, 17:18 | links
 
ashukainis [09.05.19]: Uz pītās auklas copes ir diezgan, tik besī, ka ar copi bieži vien viss pasākums beidzas, jo piecērtu, bet galā nekā nav..... vai reti kad pavelkot gabaliņu atāķējas.... gribētos atrast un novērst šo problēmu :))
Nepiecērt.Vienkārši paņem makšķeri īstajā momentā.Un esi pacietīgs,pirmais spicītes triceklis ir tikai zivs elpa!
9.maijs 2019, 16:48 | links
 
Pavadas garums, āķa lielums, āķa samērība ar ēsmu, ēsmas lielums. Āķa asums! Sāc ar šīm lietām katru atsevišķi un visām kopā. Domāju, ka palīdzēs.
o.
9.maijs 2019, 16:31 | links
 
Uz pītās auklas copes ir diezgan, tik besī, ka ar copi bieži vien viss pasākums beidzas, jo piecērtu, bet galā nekā nav..... vai reti kad pavelkot gabaliņu atāķējas.... gribētos atrast un novērst šo problēmu :))
9.maijs 2019, 16:20 | links
 
Ir tā ka gan gan... gan piecirst neizdodas daudz vairāk kā uz monofilās auklas , gan arī pavelkot brekši atāķējas...
9.maijs 2019, 16:11 | links
 
Šodien piecērtot norāvu 0.12 un 0.16 pavadas, laikam jāsāk to darīt maigāk. Vienā no krievu video redzēju, ka ar paternosteri nevajag cirst, bet ar inline vajag. Pretsavērpējs taču ir inline, ne? :)

Bet nu tā padomājot, tas āķis ķerās visur kur vien var ieķerties kad to nevajag :) Tad jau zivij arī noteikti nevajag baigo cirtienu, lai tas pietiekami aizķertos.
9.maijs 2019, 16:11 | links
 
Jautājums ko kungs domā ar realizāciju? Copes ir, bet neizdodas piecirst vai dilst kautkur pusceļā zivis nostī?
Ja pavada ir ļoti bieza, tad arī trūkst tās lūpas, vai vnk āķi izrauj zivij no mīkstumiem laukā. Citādi trūktu pati pavada.
Man ir viens tāds čoms kuram arī patīk piecirst. Ļoti bieži no viņa dzirdu:"Kas par copi bija!!!" Bet rezultāta nekāda. :)
Ja gribās vel eksperimentēt ar pīto, tad ieteiktu piesiet feergum. Moš kaut nedaudz amortizēt spēs..
Es vispār nekad nepiecērtu fīderējot, bet tikai ceļu kātu un sāku tīt. Kožu copes raksturu un tad ceļu kātu pareizajā laikā.
Esmu piekritējs domai, ka ar fīderi sēžot, lielākoties zivs pašpiecērtas. Straumē 100p to izdara barotava makšķernieka vietā. Stāvošā ūdenī barotava vai makšķeres spice, atkarībā, kāda sistēma uzsieta.
Bet ja nu patīk tomēr tā piecirst, tad monofīls vai feedergum+pītā un veiksmi.
o.
9.maijs 2019, 16:07 | links
 
Paldies par pārdomām, kolēği, būs kkas vēl jāpaeksperimentē... piecirst no sirds man patīk, tas gan :))
Tāpēc arī bij doma, moš brekšiem lūpas netur... :((
9.maijs 2019, 15:42 | links
 
Pīto vairāk liela upē(un vispār), jo tā labāk parāda visas- kaprīzās, negribīgās u.c.- ja zive kādudien ļoti uzmanīgi ņem, tad var būt svarīgi pamanīt to knapo ņēmienu, ar mono to neredzēs, nu, tuvā attālumā redzēs arī ar mono, bet citādi- pītā. Mono ir laba lielajiem piecirtējiem, zive mazāk dilstot nost- tā vismaz saka N.G. Tur, kur pītajai jāparegulē bremzi, mono vienkārši noamortizē. Uzlikšu puikam fīderim mono, paraudzīsim, kas interesants notiksies.
9.maijs 2019, 10:53 | links
 
Kāds zinošs fīderists varbūt varētu apskaidrot......
Man vienam ir tā, ka Daugavā uz fīdera ar mono auklu copju ir daudz vairāk un realizācija daudz labāka kā uz pītās auklas? Vai arī problēma ir man galvā? (Uz spoles tinot pīto fīderim -man tā doma jau tad nepatika!) :))
Cik lasīts un dzirdēts copmaņi parasti tieši pīto liela upēs....

Paldies!

ashukainis, 9.maijs 2019, 06:51


Tas, ka copju daudz vairāk, ir mistiski. :) Bet realizāciju varētu skaidrot dažādi. Piemēram uz pītas copi redzi pārāk ātri un cērt par daudz par ātru. Monofīlā tomēr tās sīkās copes dzēš. Jo lielāka disrtance, jo vēlāk copi ieraugi un zivij vairāk laika tiek dots lai kumosu dabūtu sevī.
Ja tev tā viss padodas labāk uz mono, tad paliec pie mono. Pītā nav nekāda panaceja, ja nu vienīgi mazu zivju ķeršana tālā distancē. :)
o.
9.maijs 2019, 10:19 | links
 
Kāds zinošs fīderists varbūt varētu apskaidrot......
Man vienam ir tā, ka Daugavā uz fīdera ar mono auklu copju ir daudz vairāk un realizācija daudz labāka kā uz pītās auklas? Vai arī problēma ir man galvā? (Uz spoles tinot pīto fīderim -man tā doma jau tad nepatika!) :))
Cik lasīts un dzirdēts copmaņi parasti tieši pīto liela upēs....

Paldies!
9.maijs 2019, 06:51 | links
 
Sveicināti, copmaņi.
Jautājums, ja feeder makšķerkātam piemēram tests ir 120grami,tas ir : barotavas svars+barība, vai arī tas ir tukšas barotas svars?

Saldsabols, 8.maijs 2019, 22:46





Tukša barotava, bet tas pluss nevar būt pārlieku liels...!? Savulaik, vienu Elites fīderi salauzu ar pārlieku papildmasu. Budžeta fīderiem diezgan lielāka rezerve...
Ja nemaldos, savulaik "Jaaniss" par to teica!
8.maijs 2019, 23:45 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager