Fīderi

Sveiciens, iesakiet kādas labas ne pārāk dārgas pītās auklas fīderim. Līdz šim esmu lietojis Salmo, par ko īsti sūdzību nav, bet ir doma pamēģināt kādas citas.
Varbūt ir kādi ieteikumi?

krish171, 8.aprīlis 2019, 09:41


pats jau trešo sezonu iesāku ar Ķīnas Kastking pītajām auklām no aliexpress... un vel neesmu vīlies tajā auklā, pats sūtīju 0.10mm diametrā, jau ar domu ka bus resnāka... manus uzdevumus veic godam.. krāsu ņēmu gaiši zilu un par brīnumu vel nav izskalojusies.. pa 5eiro 300m auklas....
8.aprīlis 2019, 22:20 | links
 
badapiicka [08.04.19]: Sveiciens, iesakiet kādas labas ne pārāk dārgas pītās auklas fīderim. Līdz šim esmu lietojis Salmo, par ko īsti sūdzību nav, bet ir doma pamēģināt kādas citas.
Varbūt ir kādi ieteikumi?

krish171, 8.aprīlis 2019, 09:41
Gandrīz jebkura 4dzīslu būs ok, tur atšķirības nav tik lielas- var ņemt noname ebajā dabonamās, var ņemt ko nedārgu no salmo(bij man feeder brūnā krāsā, bij ļoti ok), akaras, mistrall("shiro"- jau pirmajā reizē tecēja krāsa nost pa riņķiem;))), bet pati aukla norm, da gandrīz jebkura 8~12ebreju robežās būs lietojama, bija man kaut kāda berkley, skaitās laba, bet pēc kāda laika sāka plūksnoties(kas lētākām nenotika), nezinu, īsti nepatika. Fīderim cenšos ņemt spilgtas pītās- labāk redzu, spinim tāpat- vieglāk nokontrolēt, lai buru neaizpūš niedrēs kādā tālākā metienā gan zālēm. Biju reiz vieglajam spinim paņēmis kautkādu pīto lētuci no ebaja- šķērzgriezumā ne miņas no apaļuma, kā plakana lente, bet mētājot rotiņus tik un tā nepinās, mezgli nemetās, bija ok.
Gribētos kādreiz paņemt varivasu- viņiem ir tāda dikti smuka gaiši rozā un gaišzila, taču biki tās naudiņas žēl izlikt, pagaidām mani apmierina parastas ~10~12evri pītās.
Ja tu par Varivas High grade, tad starpību starp Salmo veco Elite neredzēju
8.aprīlis 2019, 21:51 | links
 
Es laikam kā nopirku pīto pirms daudziem gadiem, tā joprojām stāv, katru gadu nomainu šoklīderi un viss. Nezinu ko jūs tur darat ar tām auklām, ka visu laiku jāmain, bieži apraujat vai griežat uz gliemežiem?

jurciks66, 8.aprīlis 2019, 13:47

Ja copē 50-80 m robežās, sanāk gan nošaut barotavas, gan gliemeži, gan noraut , gan arī ik pa pāris copē griežu kādu metru nost jo aukla nodilst berzējoties pa grunti uttt.

krish171, 8.aprīlis 2019, 14:38


Priekš tam jau kalpo šoklīderis
8.aprīlis 2019, 15:09 | links
 
nu, man ar to nodilšanu un mainīšanu ir tā, ka dažas stāvēja arī vairākus gadus, tad visu nospēra, pirku jaunas mantas, līdz ar to arī pītenes. Pirmā pītā salmo feeder brūnā izbeidzās pa gadu laikam, jo nereti "iesēdināju" ;)), bet citādi man pītās kalpo mazākais, divus gadus, tad pārtinu otrādi un vēl gadus divus copēju, vai pat ilgāk, jo dēpilī daugavā nav asu akmeņu, neko daudz nedilst. Citu reizi vienkārši sagribas uzlikt jaunu auklu - it sevisķi, ja ilgāk netiec uz copi, bet nagi niez kaut ko knibināties gar pīckām ;))))
8.aprīlis 2019, 14:50 | links
 
Ar tām auklām ir tā: vai nu ražotājs grēko ar izturību vai diametru. Pītās nesmu parāk pētijis, bet monofīlajam reti kurai atbilst tas kas rakstīts uz iepakojuma un dabā. Monofīlajam vienkāršāk - mikrometrs un .. skaidrs kāds diametrs (izturību jau vienkāršāk, ja nepēta kā pēc ilgstošas lietošanas). Pītajām... nu vienīgais parastajam cilvēkamuzsiet dažādas auklas mezglā , savilkkt kārtīgi un ar mikrometru mērīt un salīdzināt mērijumus. Būs +/- salīdzināmi. Es gan izmantoju USB mikroskopu. Redzi gan kā sapīta, gan vari salikt dažādas ( ieskaitot kalibrētu stieplīti) blakus un saprast kāda ir kura. Piemēram SALMO svaru ta tur, bet par diametru neizteikšos. Bet pircēji dauz neiedziļinās-skatās tik uz cipariem. Un pītajai jau var atrast simts un vienu atrunu kāpēc izskatās krietni resnāka kā konkurenta. Pats kādreiz atradu vienu ķīnieti. Cena pat ļoti OK, zem mikroskopa ''resnums tāds pats kā dažam ''pusbrendam'', tur to pašu . Jau divas sezonas kalpo godam.
8.aprīlis 2019, 14:50 | links
 
krish171 [13:39]: Sveiciens, iesakiet kādas labas ne pārāk dārgas pītās auklas fīderim. Līdz šim esmu lietojis Salmo, par ko īsti sūdzību nav, bet ir doma pamēģināt kādas citas.
Varbūt ir kādi ieteikumi?

krish171, 8.aprīlis 2019, 09:41
Gandrīz jebkura 4dzīslu būs ok, tur atšķirības nav tik lielas- var ņemt noname ebajā dabonamās, var ņemt ko nedārgu no salmo(bij man feeder brūnā krāsā, bij ļoti ok), akaras, mistrall("shiro"- jau pirmajā reizē tecēja krāsa nost pa riņķiem;))), bet pati aukla norm, da gandrīz jebkura 8~12ebreju robežās būs lietojama, bija man kaut kāda berkley, skaitās laba, bet pēc kāda laika sāka plūksnoties(kas lētākām nenotika), nezinu, īsti nepatika. Fīderim cenšos ņemt spilgtas pītās- labāk redzu, spinim tāpat- vieglāk nokontrolēt, lai buru neaizpūš niedrēs kādā tālākā metienā gan zālēm. Biju reiz vieglajam spinim paņēmis kautkādu pīto lētuci no ebaja- šķērzgriezumā ne miņas no apaļuma, kā plakana lente, bet mētājot rotiņus tik un tā nepinās, mezgli nemetās, bija ok.
Gribētos kādreiz paņemt varivasu- viņiem ir tāda dikti smuka gaiši rozā un gaišzila, taču biki tās naudiņas žēl izlikt, pagaidām mani apmierina parastas ~10~12evri pītās.

badapiicka, 8.aprīlis 2019, 13:11

Nu tā viss nav esmu pamēģinājis dažādu cenu un dažādu ražotāju un atšķirības ir auklas nodilumizturībā un pinumā. Vnk meklēju nodilumizturīgākās un gludākās pinumā. Ja kādam ir kādas labas atsauksmes par konkrētu ražotāju padalieties....Interesē auklas, kas rullītī vairāk kā 100 m.Nu vienu varu ieteikt..nekas nebūs jāmeklē jo neko labāku neesmu redzējis...uz spiningiem stāv gan uz Mj gan uz atvadas 0.4 un 0.6 pēc japoškām...makšķerēju daudz un visur nu nedilst tā aukla tiesa gan japānis un nav lēts bet drošu sirdi varu ieteikt Ygk Egi Metal rullī man liekas ir 150m!

waffenss88, 8.aprīlis 2019, 14:39


Paldies par info aukla laba, pats gan lietoju varivas, kas apmēram tāda paša cenu kategorija. Bij doma par fīderi nedaudz lētāka līdz kādiem 20 eirikiem, ja 150 m.
8.aprīlis 2019, 14:45 | links
 
Vispār kāpēc fīderim vajag resnās pītās auklas? Normāli būtu tāda (monofilā vai pītā) kas tur 6-7 kg, lai nav traktors jāsauc kad sanāk zaceps.

MV-F, 8.aprīlis 2019, 14:03


Nekur neminēju, ka vajag resnu pīto.
8.aprīlis 2019, 14:42 | links
 
Krish, es taču tev aizsūtiju linku ar labu, nedārgu amerikāņu pīto.

belijs23, 8.aprīlis 2019, 14:23


Pāļdis! Bet šī nebūs, aizmirsu piebilst, ka vajag nopērkama LV veikalos netaisos neko sūtīt un gaidīt.
8.aprīlis 2019, 14:40 | links
 
krish171 [08.04.19]: Sveiciens, iesakiet kādas labas ne pārāk dārgas pītās auklas fīderim. Līdz šim esmu lietojis Salmo, par ko īsti sūdzību nav, bet ir doma pamēģināt kādas citas.
Varbūt ir kādi ieteikumi?

krish171, 8.aprīlis 2019, 09:41
Gandrīz jebkura 4dzīslu būs ok, tur atšķirības nav tik lielas- var ņemt noname ebajā dabonamās, var ņemt ko nedārgu no salmo(bij man feeder brūnā krāsā, bij ļoti ok), akaras, mistrall("shiro"- jau pirmajā reizē tecēja krāsa nost pa riņķiem;))), bet pati aukla norm, da gandrīz jebkura 8~12ebreju robežās būs lietojama, bija man kaut kāda berkley, skaitās laba, bet pēc kāda laika sāka plūksnoties(kas lētākām nenotika), nezinu, īsti nepatika. Fīderim cenšos ņemt spilgtas pītās- labāk redzu, spinim tāpat- vieglāk nokontrolēt, lai buru neaizpūš niedrēs kādā tālākā metienā gan zālēm. Biju reiz vieglajam spinim paņēmis kautkādu pīto lētuci no ebaja- šķērzgriezumā ne miņas no apaļuma, kā plakana lente, bet mētājot rotiņus tik un tā nepinās, mezgli nemetās, bija ok.
Gribētos kādreiz paņemt varivasu- viņiem ir tāda dikti smuka gaiši rozā un gaišzila, taču biki tās naudiņas žēl izlikt, pagaidām mani apmierina parastas ~10~12evri pītās.

badapiicka, 8.aprīlis 2019, 13:11

Nu tā viss nav esmu pamēģinājis dažādu cenu un dažādu ražotāju un atšķirības ir auklas nodilumizturībā un pinumā. Vnk meklēju nodilumizturīgākās un gludākās pinumā. Ja kādam ir kādas labas atsauksmes par konkrētu ražotāju padalieties....Interesē auklas, kas rullītī vairāk kā 100 m.
Nu vienu varu ieteikt..nekas nebūs jāmeklē jo neko labāku neesmu redzējis...uz spiningiem stāv gan uz Mj gan uz atvadas 0.4 un 0.6 pēc japoškām...makšķerēju daudz un visur nu nedilst tā aukla tiesa gan japānis un nav lēts bet drošu sirdi varu ieteikt Ygk Egi Metal rullī man liekas ir 150m!
8.aprīlis 2019, 14:39 | links
 
Es laikam kā nopirku pīto pirms daudziem gadiem, tā joprojām stāv, katru gadu nomainu šoklīderi un viss. Nezinu ko jūs tur darat ar tām auklām, ka visu laiku jāmain, bieži apraujat vai griežat uz gliemežiem?

jurciks66, 8.aprīlis 2019, 13:47


Ja copē 50-80 m robežās, sanāk gan nošaut barotavas, gan gliemeži, gan noraut , gan arī ik pa pāris copē griežu kādu metru nost jo aukla nodilst berzējoties pa grunti uttt.
8.aprīlis 2019, 14:38 | links
 
Krish, es taču tev aizsūtiju linku ar labu, nedārgu amerikāņu pīto.
8.aprīlis 2019, 14:23 | links
 
Vispār kāpēc fīderim vajag resnās pītās auklas? Normāli būtu tāda (monofilā vai pītā) kas tur 6-7 kg, lai nav traktors jāsauc kad sanāk zaceps.
8.aprīlis 2019, 14:03 | links
 
Es laikam kā nopirku pīto pirms daudziem gadiem, tā joprojām stāv, katru gadu nomainu šoklīderi un viss. Nezinu ko jūs tur darat ar tām auklām, ka visu laiku jāmain, bieži apraujat vai griežat uz gliemežiem?
8.aprīlis 2019, 13:47 | links
 
Sveiciens, iesakiet kādas labas ne pārāk dārgas pītās auklas fīderim. Līdz šim esmu lietojis Salmo, par ko īsti sūdzību nav, bet ir doma pamēģināt kādas citas.
Varbūt ir kādi ieteikumi?

krish171, 8.aprīlis 2019, 09:41
Gandrīz jebkura 4dzīslu būs ok, tur atšķirības nav tik lielas- var ņemt noname ebajā dabonamās, var ņemt ko nedārgu no salmo(bij man feeder brūnā krāsā, bij ļoti ok), akaras, mistrall("shiro"- jau pirmajā reizē tecēja krāsa nost pa riņķiem;))), bet pati aukla norm, da gandrīz jebkura 8~12ebreju robežās būs lietojama, bija man kaut kāda berkley, skaitās laba, bet pēc kāda laika sāka plūksnoties(kas lētākām nenotika), nezinu, īsti nepatika. Fīderim cenšos ņemt spilgtas pītās- labāk redzu, spinim tāpat- vieglāk nokontrolēt, lai buru neaizpūš niedrēs kādā tālākā metienā gan zālēm. Biju reiz vieglajam spinim paņēmis kautkādu pīto lētuci no ebaja- šķērzgriezumā ne miņas no apaļuma, kā plakana lente, bet mētājot rotiņus tik un tā nepinās, mezgli nemetās, bija ok.
Gribētos kādreiz paņemt varivasu- viņiem ir tāda dikti smuka gaiši rozā un gaišzila, taču biki tās naudiņas žēl izlikt, pagaidām mani apmierina parastas ~10~12evri pītās.

badapiicka, 8.aprīlis 2019, 13:11


Nu tā viss nav esmu pamēģinājis dažādu cenu un dažādu ražotāju un atšķirības ir auklas nodilumizturībā un pinumā. Vnk meklēju nodilumizturīgākās un gludākās pinumā. Ja kādam ir kādas labas atsauksmes par konkrētu ražotāju padalieties....Interesē auklas, kas rullītī vairāk kā 100 m.
8.aprīlis 2019, 13:39 | links
 
Pītā aukla ir pītā aukla, kāda jēga mainīt? Domā, ka ķersies vairāk, ja būs "pareizāka" aukla?

jurciks66, 8.aprīlis 2019, 11:50


Auklas ir trīs sezonas nokalpojušas un palikušas galīgi īsas. :) Un doma pamēģināt citas, esmu diez gan izmēģinājis priekš spininga dažādu firmu un palicis pie varivas, kas gan priekš fīdera liekas pa dārgu. Kā arī gribu lai garums ir vairāk kā 100 m.
8.aprīlis 2019, 13:34 | links
 
Sveiciens, iesakiet kādas labas ne pārāk dārgas pītās auklas fīderim. Līdz šim esmu lietojis Salmo, par ko īsti sūdzību nav, bet ir doma pamēģināt kādas citas.
Varbūt ir kādi ieteikumi?

krish171, 8.aprīlis 2019, 09:41

Gandrīz jebkura 4dzīslu būs ok, tur atšķirības nav tik lielas- var ņemt noname ebajā dabonamās, var ņemt ko nedārgu no salmo(bij man feeder brūnā krāsā, bij ļoti ok), akaras, mistrall("shiro"- jau pirmajā reizē tecēja krāsa nost pa riņķiem;))), bet pati aukla norm, da gandrīz jebkura 8~12ebreju robežās būs lietojama, bija man kaut kāda berkley, skaitās laba, bet pēc kāda laika sāka plūksnoties(kas lētākām nenotika), nezinu, īsti nepatika. Fīderim cenšos ņemt spilgtas pītās- labāk redzu, spinim tāpat- vieglāk nokontrolēt, lai buru neaizpūš niedrēs kādā tālākā metienā gan zālēm. Biju reiz vieglajam spinim paņēmis kautkādu pīto lētuci no ebaja- šķērzgriezumā ne miņas no apaļuma, kā plakana lente, bet mētājot rotiņus tik un tā nepinās, mezgli nemetās, bija ok.
Gribētos kādreiz paņemt varivasu- viņiem ir tāda dikti smuka gaiši rozā un gaišzila, taču biki tās naudiņas žēl izlikt, pagaidām mani apmierina parastas ~10~12evri pītās.
8.aprīlis 2019, 13:11 | links
 
Pītā aukla ir pītā aukla, kāda jēga mainīt? Domā, ka ķersies vairāk, ja būs "pareizāka" aukla?
8.aprīlis 2019, 11:50 | links
 
Sveiciens, iesakiet kādas labas ne pārāk dārgas pītās auklas fīderim. Līdz šim esmu lietojis Salmo, par ko īsti sūdzību nav, bet ir doma pamēģināt kādas citas.
Varbūt ir kādi ieteikumi?
8.aprīlis 2019, 09:41 | links
 
Kāda tur problēma- paskaties jūtubā allbright knot mezglu- kā sasien divas auklas, pats ar tādu sienu, ja vajag kaut ko savienot. Ir arī tā dēvētais "burkāns", bet man vienkāršāk olbraits. Šoklīderi parasti sien vismaz divu fīderkātu garumā, īsākam nav praktiskas jēgas.

badapiicka, 7.aprīlis 2019, 20:28


vecīt- neticēsi- varu kaut stundām skatīties visus tos sasiešanas veidus- kā nevaru atkārtot, tā nevaru- laikam pirksti par resniem un pilnīgi nekādas izpratnes par to mezglu uzbūvi un konstrukciju:)

AndrisL, 7.aprīlis 2019, 21:05

Hmm, bet kā tad tu āķi sien pie pavadas?... ;)))

badapiicka, 7.aprīlis 2019, 21:30[/quote]

Tas ir double-uni mezgls, kas ir vienkāršs un labs, pats arī to lietoju. Šis video varētu palīdzēt, bet ir daudz līdzīgu https://www.youtube.com/watch?v=myMSMYy_iYU
7.aprīlis 2019, 22:37 | links
 
Hmm, bet kā tad tu āķi sien pie pavadas?... ;)))

badapiicka, 7.aprīlis 2019, 21:30[/quote]


ar parastajiem mezgliem- nu jau gadus 40:):)
7.aprīlis 2019, 22:34 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager