Fīderi

Pa to sapūšanu,pa pāris sezonām nesapūs,pat ja katru dienu copēsi.Nu nav jau grūti pielikt jaunu tīkla linumu,pa ziemas vakariem.
26.maijs 2009, 13:17 | links
 
Manā galerijā Raudas, var daļēji redzēt žilcinieku. To pirms gadiem trim nopirku pie AZ Milo veikalā. Nevaru teikt, ka atgādina ķīnieti :D Man tas patīk. P.S. Raudām zvīņas nost ne jau tādēļ, ka turēju žilciniekā uztveramajā:D vai metāla sietā. Viņām to pāris zvīņu nebija jau izvelkot :D

Es atbalstu žilciniekus, jo to uzturēšana un kopšana ir daudz vieglāka. Izžāvēt uzglabājamo nav nemaz tik viegli - izkarot uz balkona saulitē uv iedarbībā tiek bojāts linums, nedo dies, neizžāvēsi kā nākas - ilgi nekalpos. Man nepatīk ka aprīkojums sagādā baisi lielas rūpes. Tādēļ man nav miljonus vērti kāti un spoles, jo nevaru un negribu tērēt ilgas stundas to kopšanai. Dārgākais kāts man ir tikai 200 latu vērts un spole arī ja nemlados ap 50 latiem. Nekādu problēmu :D
26.maijs 2009, 13:06 | links
 
Cik saprotu,tā problēma sāka rasties,ka grūti izcelt zivi ar uztverano tīkliņu,jo pretestība?Jāņem ar lielāku acs izmēru un no tievākiem kaprona diegiem.Man tie žilku nepatīk,atgādina ķīniešu lētos tīklus.
26.maijs 2009, 12:32 | links
 
Par uztveramo skaidrs, ka nav liela nozīme un žilceniekā āķi ar neķerās, bet te jau sāka runāt par uzglabāšanu arī.
26.maijs 2009, 12:25 | links
 
kilka - runa ir par žilcinieku uztveramo, kurā nav jātur brekši dažas stundas :D
26.maijs 2009, 12:17 | links
 
Pēc manas pieredzes - žilcinieku mezgli brekšiem gļotas norīvē dažu stundu laikā. Pēc tam arī daļa zvīņu aiziet... Kopš Salmo bodē nopirku zaļo, austo (tamborēto? :D ) - tādas problēmas neesmu novērojis.
26.maijs 2009, 12:00 | links
 
GatisBB - nu tu šauj pārs strīpu :D Protams, metāla uzglabājamais ir pabriesmīgs, taču ja grib zivis apēst, tad priekš kam ko lielaku :D Man ir gan mazais uz kādi 2m un lielais garais. Arvien vairāk ņemu uz copi līdzi mazo, jo pēc tam to milzīgo tīklu mazgāt, žāvēt... zb. Lielo ņemu tikai tad, ja paredzēta ilgāka cope un speciāli uz lielakām zivīm. Piemēram kad braucu trīsdienniekā uz karūsām un līņiem, tad zivis tur tās trīs dienas mierīgi dzīvojās un nekāda vainīte :D Un uztveramais no makšķerauklas arī nav ļaunuma kalngals. Man vismaz tāds ir un neesmu vēl piedzīvojis, ka ar to baisi satraumētu zivis. Zivs ir jāņem nogurusi un tad tā ieguļ tīkliņā un viss :D Turklāt, žilcinieks ir ļoti lētāks par audumiem, tas ir vieglāk kopjams un uzturams, piemēram zivju gļotas noskalot ir daudz vieglāk. Un nevajag teikt, ka "saudzējošie" nenobrucina zivij gļotas :D
26.maijs 2009, 11:11 | links
 
Siets no makšķerauklas traumē zivi - un pie tam materiāli, no kuriem pašlaik gatavo uztveramos tīkliņus, arī pretestību ūdenī īpašu nerada un ir saudzīgi pret zivi. Un, pie tam, kad es ieraugu, kā veči zivis uzglabā tajos metāla tīkliņos, gribas pašus večus tajā tīkliņā iebāzt. Un ja pēc tam tie vēl lielas, ka zivis atlaiduši - bet kādā stāvoklī tā zivs aizpeld, ja visu dienu noturēta sīkā metāla tīkliņā, pazaudējusi jau daļu zvīņu. Tāpēc arī uzglabājamie tīkliņi tiek ražoti gari (vismaz 3 m garam toč jābūt) un no saudzīga materiāla. Zivs var gan papeldēt, gan nesatraumējas. Bet tie, kas uztver ar sačoku no makšķerauklas vai glabā tajos metāla tīkliņos, ir ŽIVODZORI!!!
26.maijs 2009, 09:46 | links
 
es teleskopiskajam sačoka kātam izņemu posmu ar vītni pa apakšu (resnajā galā atskrūvēju korķi) un tad man sanāk normāls laivas sačoks :) a no krasta sastellēju visu kopā.
26.maijs 2009, 08:35 | links
 
sapals
par tīkliņa materiālu- domāju, ka labākais variants ir siets, kurš pīts no makšķerauklas. Ceļot ārā no ūdens siets nerada nekādu pretestību. Pirms pāris stundām kārtējo reizi par to pārliecinājos :). Meklē Milo vai Maver.
25.maijs 2009, 23:40 | links
 
MILO 4 m štekerējams sačoka kāts paksā aptuveni 30 Ls - manam komandas biedram tads ir.
25.maijs 2009, 16:44 | links
 
Sapals - nav tik traki, es savējo pašu tīkliņu pa kādi 3 lati nopirku, bet kātu... nu varbūt pa kādi 6 - 10 lati. Man ir 3 m teleskops. Salauzu resnāko posmu. Piestiķēju divus veca maha posmus, tagad ir 4m teleskops :DDDDD Galvenais ir dabūt gala posmu ar vītni, kam sečoku pieskrūvēt, pēc tam var visādi kombinēt ;D
25.maijs 2009, 14:58 | links
 
tnig - nav ne mazākās nojausmas :D
25.maijs 2009, 14:53 | links
 
Bišku palasījos par sačokiem, rezumē tāds, ka baigi labi ir, ja uztveramā tīkliņa kats ir štekera tipa 5-6 m garš, kuram var mainīt garumu, noņemot posmus, bet kā lētāka aterantīva ir teleskopi bez iespējas mainīt garumu. Bail pat iedomāties cik tāds štekeruztveramais tīkliņš maksā...
25.maijs 2009, 14:36 | links
 
Sapals - MILO firmai ir liela izvēle!
25.maijs 2009, 13:22 | links
 
Vajag iegādāties beidzot normālu uztveramo sačoku...pietiks bakstīties ar to īso no laivas iesmeļamo tīkliņu! Es tā pie sevis esmu iedomājies, ka tam jābūt garam (vismaz 3-4 m) teleskopiskam kātam tipa "pole" makšķere, ne no alumīnija ar noņemamu uztveramo tīkliņu, kura materiāls nesačakarē zivi. Staigāju pa veikaliem un netieku gudrs, kā tas viss komplektējas. Varbūt kāds var padalīties pieredzē, kā to daiktu komplektē? cik garam vajadzētu būt? Kādu sietu? Varbū ir kaut kādas konkrētas markas?
25.maijs 2009, 11:05 | links
 
Mirtin.Kā ar brekšukiem pašlaik pie Kokneses.
25.maijs 2009, 07:15 | links
 
Šodien vienā ezeriņā iztaustot grunti pie krasta duncīts grāba svina bumbierīti, nenokoda. Nu neko sāku aktīvi iebarot un atkal puika pie krasta izdomāja, ka vajaga likvidēt barotavu, kas viņam gandrīz arī izdevās. Paliku pikts aizgāju pēc špiņa un to zāļu puduri notvičingoju. Pēc brīža puika galā tirinās. Norāju viņu un palaidu brīvībā, tad bija miers :DDDD. Bet kopumā laiks šodien bija neforš vējš, lietus, 'pārsalu kā diegs, kad vairs nevarēju vairs normāli uzdupsināt balto, sapratu, ka jātinās mājās :)) Šoreiz zivju kvantiāte bija, bet kvalitāte nebija tā labākā, bet vienalga prieks par copi, fīderi un biku žēl blakussēdošos večus ar "dubinām", kuriem cope tā nevedās :D
23.maijs 2009, 23:54 | links
 
Piekrītu kad no monas pārgāju uz pīto process palika intresantāks un ja atrī nopietna zivs /līnis /lēpenes tiek grieztas ,kā ar husqvarnu
23.maijs 2009, 22:02 | links
 
GatisBB
THOR 3,60 80g esmu turējis rokās, un ilgi pētījis, un atzinis par labu esam, lai pilnībā izbaudītu fīdera copi. Vienīgi 3 60 man liekās par īsu. Beigās nopirku MAVER Team Feeder 3 m 95 medium. Nu baigi štellīgs instruments.
par auklām- līdz šī gada pavasarim biju pārliecinošs fīdera mono-auklu fans. Uz šo brīdi domas par šo jautājumu ir krasi mainījušas.No sākuma gan ar pieciršanu man gāja precīzi tā pat, kā Mirtinam. Vienīgā problēma ir atrast tievai pītenei pareizo mezglu, lai piesietu vai uzsietu montāžu.
par karabīnēm- asimetriskās cilpas montāžā izmantoju visparastāko karabīni ar atslēdziņu, viss strādā tā pat kā ar pērlītēm.
23.maijs 2009, 21:55 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager