Pirms veido jaunu tēmu vai raksti atbildi, iepazīsties ar CopesLietas.lv foruma noteikumiem un norādījumiem!
Skatīt foruma noteikumus »
Veidot jaunu tēmu!

Meklēt forumā

Sacensības

tad tas jau būs trešais, jo ir viens no krasta un otrs no laivām...tad var rīkot arī čempionātus "iebrienot", "tupus", "vēzī" u.c. :DDD
21.maijs 2013, 12:35 | links
 
Latvijai vajag vēl vienu čempi- "Latvijas Spiningošanas Čempionāts no airu laivām!" ;) Un otrs- motorizētais.
21.maijs 2013, 11:47 | links
 
Manā skatījumā ka kautkāda motora izmēra ierobežošana sportā diez vai ir pareiza - dzinējs vēl jāpielīdzina laivai arī. Ja par drošību tad jau pareizāk būtu ātruma ierobežošana iekšējos ūdeņos kā tāda vispār. Par to jau vairākas pašvaldības ir diskutējušas - Jūrmalā bija doma noteikt maksimālā ātruma ierobežojumu uz ūdens pēc tam kad kautkāds tur āksts nogremdējs divas copmaņu laivas un izmauca caur peldētāju baram, bija doma samazināt ātrumu līdz max30km/h visā Jūrmalas teritorijā. Vairāk vajadzētu sakārtot cūciskumu uz ūdens nevis ko citu.
21.maijs 2013, 11:35 | links
 
Es šai pasākumā esmu piedalījies dažas sezonas vairākus gadus atpakaļ, kad vēl visi godīgi airējāmies pa Enguri, Babīti, Lobi u.c....

Jā, toreiz daudz izšķīra arī fiziskais spēks, tomēr galvenais bija konkrētās ūdenstilpnes vietu zināšana un treniņi, treniņi, treniņi.

Tāpēc manuprāt pārmetumi par lielajiem motoriem ir nevietā. Nolikums neļauj braukt tuvāk par 50m citai laivai, un ja kas, laivā sēdošais tiesnesis to var viegli nofiksēt.

Par ātruma ierobežošanu uz ūdens - nez vai tas būtu LČ sacensību nolikumā jāreglamentē.

Ja lielais ātrums un viļņi apdraud citu drošību, vai izskalo krastu - ok, cita lieta, lai kompetentas iestādes ierobežo. Ātruma ierobežojumi ir noteikti buļlupē, bukultu kanālā u.c.
21.maijs 2013, 10:51 | links
 
Erudzi taisnība

Īpaši labs pierādījums tam bija pēdējais pērna gada posms, kurā piedalījos kā "šoferis" vienai ekipāžai. Kļūda startēģijā un ar visu joņošanu rezultāts nekāds, atbilstošs pieredzei, komandas darbam un ieguldījumiem trenniņos konkrētajā ūdenstilpnē. Lai gan copmaņi ar pieredzi un erudīciju un labiem rīkiem.
21.maijs 2013, 10:31 | links
 
Bandito, nepiekrītu tev.

Kāreiz parādi, ka var izvilkt labu vietu ar ne tik smalkiem rīkiem.

Galu galā, visi pieauguši cilvēki.

Pēc tavas loģikas LV uz hokeja čempi ar nevajadzētu braukt. Neviena skanīga uzvārda un miljonu kontraktu varbūt tikai pāris.

NG ļoti labi pateica par tiem regulārajiem mazajiem čempionātiem, vai tur ir kāds zelta talants ar lazdas kātu, ko būtu vērts sponsorēt un celt saulītē, nu nav tak.

Tā ka te runa nebūt neiet par naudu un dārgu inventāru.

Tie kas startē, tie arī grib startēt.
Pārējie varbūt grib, bet nav laika, vai vēl 10 iemesli, kāpēc nedarīt, tā vietā, lai vienkārši startētu.
21.maijs 2013, 10:30 | links
 
Par naudu piekrītu, tā aiziet, vai vienkārši copējot tā neaiziet?:)
Par mazvērtības kopleksu nepiekrītu. Labs aprīkojums dod priekšrocības laba meistara rokās, labs meistars arī ar vienkāršāku aprīkojumu ķers praktiski tā pat, svarīgi ir prast pielietot to kas ir un rezultāti nebūs slikti. Burtnieks nemaz nav īpaši prasīgs pret smalkiem rīkiem. Zinu sportistus, kuri darbojas ar standarta budžeta klases rīkiem un tā pat tiek pie augstiem sasniegumiem. Neba ar ātru skraidīšanu visas zivis var saķert, tas var palīdzēt, nav nevienam garantijas, ka tieši skraidot starp entajiem punktiem var noķert vairāk, kā mierīgi planējot un piestājot atsevišķās vietās. Vajag tikai gribēt piedalīties, jo nevērtē rīku, bet rezultātu:))

erudzi, 21.maijs 2013, 10:17

Piekrītu! Bet zinu no personīgās pieredzes *(šaušanas sportā), ka liekās, ka Tevi "nepieņems" ar ne tik krutu aprīkojumu! Bet arī kā jau minēju - esmu pārliecināts, ka pieņems bez problēmām! ;)
21.maijs 2013, 10:29 | links
 
grūti nepiekrist :):)
21.maijs 2013, 10:25 | links
 
Par naudu piekrītu, tā aiziet, vai vienkārši copējot tā neaiziet?:)
Par mazvērtības kopleksu nepiekrītu. Labs aprīkojums dod priekšrocības laba meistara rokās, labs meistars arī ar vienkāršāku aprīkojumu ķers praktiski tā pat, svarīgi ir prast pielietot to kas ir un rezultāti nebūs slikti. Burtnieks nemaz nav īpaši prasīgs pret smalkiem rīkiem. Zinu sportistus, kuri darbojas ar standarta budžeta klases rīkiem un tā pat tiek pie augstiem sasniegumiem. Neba ar ātru skraidīšanu visas zivis var saķert, tas var palīdzēt, nav nevienam garantijas, ka tieši skraidot starp entajiem punktiem var noķert vairāk, kā mierīgi planējot un piestājot atsevišķās vietās. Vajag tikai gribēt piedalīties, jo nevērtē rīku, bet rezultātu:))
21.maijs 2013, 10:17 | links
 
Viss ir pareizi un attīstīties, padarīt sev copi ērtāku un produktīvāku, it īpaši mačos, vajag!
Bet! :)

Liela daļa nebrauks uz mačiem tikai tāpēc, ka kautrēsies... Domās - ko tad es ar savu airu pūsli un Salmo kātu? Man tik viens japāņu vobleris... Man nav pa 40Ls aukla... Kamēr es tikšu līdz vietai, šie jau pa 10 līdakām noķers...
Joks, bet ar daļu patiesības! Teiksies - paši vainīgi? Pareizi! Bet....

Zinu, ka bija tādi, kas uz foreļčempi neaizbrauca, jo nav nedz dārgu kātu, nedz dārgu auklu, nedz foršas vestes un bambusa uztveramā!

Piekritīsiet, ka liela daļa nepiedalās, jo "neatbilst kritērijiem"! Pēc pašu domas, protams, bet tomēr!

Esmu 100% pārliecināts, ka absolūti lielākā daļa no lielajiem NEKAD nepadomās neko sliktu par nabagāku/sliktāk ekipētu dalībnieku, bet tas jutīsies slikti.
Un nebrauks uz mačiem, jo nav tādi beņķi pludiņ/feeder copē kā filmās rāda, nav tādi Sensas lietussargi un priekšauti un citas lietas!

Cope, it īpaši profesionālā, paliek par sava veida izrādīšanos, kas ir interesanti un forši, bet prasa traki daudz naudas!
21.maijs 2013, 09:52 | links
 
Protams, vienmēr būs pukstētāji, ka redz, man nav tādu lopu dzinēju vai ērtas laivas, tādēļ nepiedalos sacensībās, bet lai sasniegtus labus rezultātus nav nepieciešams super laivais. Pagājušajā gadā 1. un 3. posma uzverētāji, kā arī čempionu ekipāža bruaca ar 4.m gumijas laivu un 20hp motoru, kā arī pjedestāla ekipāžas nebūt nebija ar tiem jaudīgākajiem dzinējiem un super laivām. Primārais tomēr ir māka saprast ūdenstilpni un prast pierunāt zivi. Motora jauda un laba laiva ir tikai rīks ar kura palīdzību maksķerēšena tiek padarīta ērtāka. Un runāt par mākslīgiem ierobēzojumiem, nozīmē, runāt par attīstības bremzēšanu. Manuprāt, sportisti ir pietiekami saprātīgi un atbildīgi, lai neskrietu virsū citām laivām vai kādu ar vilni mēģinātu aizskalot, nedomāju, ka visi spiež no laivām maksimumu. Kas grib piedalīties sacensībās, tas piedalīsies, kaut vai ar pellu, kas grib čīkstēt, tas arī šai forumā čīkstēs, meklēs patiesību, dos savus viedos atzinumus tā pat.
Tiekamies mačos.
21.maijs 2013, 09:41 | links
 
:)))))))
Nu tas taču tik salīdzinājumam bija domāts :)
Bet teikt gribēju, ka ne jau MAKŠĶERĒŠANAS SACENSĪBU nolikumam būtu ātrums jāregulē, kā arī sacensību tiesnešiem tas nebūtu jākontrolē ;)
21.maijs 2013, 08:39 | links
 
tu domā, ja pludiņā aizliegs štekerus, tad mainīsies uzvarētāji????? :):)

sakiet lūdzu, ar ko braukšana pa ūdeni atšķiras no braukšanas pa ceļu, manuprāt ne ar ko, uz ceļa jebkuras jaudas transportam ir ātruma ierobežojumi un tas ir tikai loģiski, es arī tikko nopirku mašīnu ar 5,3 litru dzinēju, bet ne jau lai ikdienā brauktu 200+, bet gan savam kaifam, ar laivām ir tieši tāpat

pietam, ja mašīnas tiesības liekot kaut kādu braukšanas eksāmenu ir kārtojuši gandrīz visi, tad laivošanā braukšanas eksāmenus nav licis neviens, ļoti labi, ja jūs labi braucat ar 100-150 motoru laivu, bet ... tādu nav daudz

ja kādam liekās, ka mani vada savtīgas intereses, tad nē, ja ieviesīs tādu ātruma ierobežojumu mačos, tad tas ļoti tieši skars Salmo un Lucky John komandas arī, es vienkārši ļoti negribu, lai viena negadījuma dēļ tiek ķengāts sports ,tā jau sūdu pietiek

šis ir tas gadījums, kad kādai valstij ir jārāda priekšzīme, PČ spiningošanā sāka notikt pavisam nesen, tur noteikumos vēl daudzas lietas ir jāpielabo, ja kādam liekas, ka to izdarīs kāds cits, tad maldaties, to jādara dalībvalstīm, pietam mums tagad tur ir ļoti labs lobijs :):):)
21.maijs 2013, 08:24 | links
 
Varbūt, kapēc, ... bet man liekas ka būs, jo ... :))))))
Nolikumā rīki, un pat pieļaujamā to izmantošana ir aptakstīta. Palasi, un dažas fantāzijas / sapņi paši atkritīs ;)
20.maijs 2013, 23:37 | links
 
Tad varbūt sacensībās var izmantot arī alternatīvas spinnigošanas ēsmas dinamīts,elektrība un kas zin ko vēl izmantos prasmīgākie meistari,lai uzlabotu rezultātus.
20.maijs 2013, 22:21 | links
 
Esmu piedalījies sacenēs ar jaudīgām laivām. Ātruma ierobežojumi bija tikai tajās vietās, kur to noteica vietējās navigācijas noteikumi.
Sacensību nolikumos ātruma ierobežojumu nebija.
Ja, piemēram, Burtniekā būtu navigācijas noteikumos iekļauti ātruma ierobežojumi, tad sacenēs tie būtu jāievēro. Ja nav, tad kāpēc likt ierobežojumus tikai tāpēc, ka varbūt kāds drošības tehniku neievēros?
Jeb tas vnk ir latviskums?
Jeb arī postsovjetiskums visus "novienādot"? Arī tos, kas savam hobijam pieiet nopietnāk, un vairāk līdzekļu iegulda?
Nu tad varbūt pludiņos štekerkātus aizliegt, jo dažiem, it kā "interesentiem par ...", tādu nav, un nopirkt negribās?
20.maijs 2013, 21:28 | links
 
cik esmu lasījis ASV sacensību nolikumus, tad esmu manījis ātruma ierobežojumus,
šaubos vai tas ir tapēc, ka kāda no ražotāju komandām būtu mazāk finansēta kā cita
20.maijs 2013, 20:13 | links
 
Būtu jāsāk ar vienu būtisku lietu, nezinu gan cik to reāli izdarīt.

Ja reiz Burtniekā liela daļa neapmierināti ar labu laivu pārvietošanās manevriem, vai vēl ko tamlīdzīgu, tad uzdošu vienu vienīgu jautājumu.

Cik no esošajām laivām, kas bija Burtniekā, ar elektro motoriem un līdz 5 HP benzīnniekiem, nav lietojuši alkoholu ?

Ko es gribu teikt. Ir ļauts līdz 5 hp lietot alkaholu, tas tak ir bikiņ funny. Tad tādi pārdesmit sadzērušies vālē pa ezeru un lamā tos 100 + hp, bet to, ka paši ir ķēmā uzskata par normu.

Taisam eksperimentu, braucam uz Burtnieku un dienas beigās kopā ar Pašvaldības policiju brauksim baudīt makšķerniekus, cik daudzi būs apmierināti, vai vispār ļausies pūšanai trubiņā.

Nesaku, ka visi ir alkanauti, bet dzert laivā drīkst tikai tas, kurš ir pasāžieris, un tas pats ietērpts vestē.

Varbūt es te demogoģēju, bet labprāt redzētu statistiku par mazlitrāžas motoriņiem un alko.

Beigu beigās, tie arī bļauj, jo grīļojas un nevar noturēt sevi laivā.

Nekā personīga, tikai izsaku viedokli.
20.maijs 2013, 18:49 | links
 
Sakarā ar viedokli par ierobežojumiem drošības vārdā tāds salīdzinājums prātā ienāca... :)

Ja jau pamatojums ir drošība(vai zem tās nomaskētie citi pamatojumi), tad sporta un drošības vārdā mums ir lielas iespējas cīnīties piemēram par:
1. Par auguma priekšrocīgu ierobežošanu basketbolā(iedomājieties, kas notiks, kad tie 2m+ lamzaki uzkrīt virsū mazajiem 1,8m basketboslistiem). Basketbols ir populārs sporta veids un jānodrošina vairākuma tiesības :)
2. Svara ierobežojumi hokejā- kas notiek, ja 120 ieliek bortā 80? Mazs plācenīc :( pārāk bīstami...
3. ... 4.... 5...
Visiem iespējas izpausties vakara tēmā, ja nu ir šodien labs garastāvoklis un vēlēšanās par to parunāt ar humora pieskaņu, bez uzbraucieniem vai personālijām :)

Drošība un ierobežojumi, kuri LV sportā noteikti noteikti būtu nepieciešami :)

Bet ja nopietni, tad kamēr pasaules mačos šādu, konkrētu drošības noteikumu izmaiņu nav, tad varbūt LV nevajadzētu rādīt jocīgus piemērus. Mums jau ir gana prasību pret viesu māju virtuvēm, kurās tiek pieprasīts restorāna līmeņa aprīkojums. Ir lērums muļķīgu normu, kuru pamatā ir bailes no nezināmā.
20.maijs 2013, 18:26 | links
 
tik traki jau nav... ir arī jaunas ekipāžas un komandas, kas nav startējušas. Gandrīz 40 laivas ir vairāk kā pietiekami.
20.maijs 2013, 17:37 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager