Kādas zivis laist dīķī?

Hotentotam.
Ņea, kaut kādas zivs dēļ čubināt uz Cēsīm- tas man ir dārgi un ilgi. Es netālu no Aglonas dzīvoju. Salasīšos šitās kompaškas komentārus un tad kārtīgi izdomāšu, ko tai dīķī sasviest. Laikam jāsāk ar mailēm un raudām. Jo fiksāk šīs iedos nārstu, jo fiksāk varēs iesviest kādu plēsonīti. Es te sasapņojos- kruta būtu izvilkt uz spiņa kādu piecinieci un iesviest ! Gan adrenalīns, gan dzīva piemiņas bilde dīķī. A pēc tam jau var uzņemt kontaktus ar tiem leišu keksiem, paskatīties čo pa čom.
10.janvāris 2013, 17:54 | links
 


Bilde kulturālā skatā.
9.janvāris 2013, 23:49 | links
 
Euldis, man pašam dīķī ir parastie ālanti (orfu oriģinālā savvaļas forma), kas aug gluži normāli. Tusējas bariņos kopā ar karūsām un izskatās gluži apmierināti ar dzīvi. Ja vēl ir gana daudz ausleju - ko gan vairāk var gribēt?
Ar orfu nevarētu būt diži savādāk.

Sieks, sapalu vietā ņem tos pašus ālantus un dzīvosi bez bēdu. No tādiem ~200-300 g maijā laistiem ālantiņiem rudenī jau bija izauguši ~500-700 g (izmērs uz aci).

http://www.bildites.lv/images/3sd8hwi6p2m41dp51n.jpg
Tā viņš izskatījās maijā.

Ja tev blakus Daugava, vari mēģināt ķert tur vai aŗi mēģināt iegādāt. Tie daugavpilieši, kas ieved no leišiem visvisādu ekzotiku, kādreiz sludinājumā ālantus minējuši bija. Ja ne, tad var doties tālo gabalu uz Cēsu pusi (ja ir interese, uzmet privāto ziņu, pastāstīšu par tām iespējām).
9.janvāris 2013, 23:49 | links
 
Ko tik tā tauta negrib dīķos salaist ! Es te padomāju- bet sapals gan varētu būt ok ! Tas pa lēniem ūdeņiem principā tusē normāli, pāris koki, no kuriem krist vabolēm arī ir- hmm........ko tauta teiks ?
Nu, tauta- saki kaut ko !
9.janvāris 2013, 22:58 | links
 
Uzbakstīju gūglē ''alata''. Ņemot vērā to, KAS par viņu tur rakstīts, izskatās, ka viņu dīķī ne tikai laist, bet pat STĀSTĪT par to nevar ! Kaut gan- dīķi jau arī ir visuvisādi.
9.janvāris 2013, 22:54 | links
 
Snipienam.
Gan jau viņi šito dara tad, kad nav nārsta laiks. Nezinu. Bet tas ko es stāstīju ir svēta patiesība ! Pioniera godavārds !
9.janvāris 2013, 22:43 | links
 
Sveicināti!
Vai kādam ir pieredze ar orfām (ālantiem) dīķos?
9.janvāris 2013, 22:24 | links
 
Visiem.
Ar ko tā alata tāda kruta, ka visi cenšas viņu introducēt savos dīķos ?

Sieks, 9.janvāris 2013, 19:29


Nav jau tā, ka tā būtu fantastiska zivs, vien nav dzirdēts, ka Latvijā kādam dīķī tāda būtu (kas zina, varbūt kādam biezajam ir, bet nereklamējas). Nu re, būtu varen elitārs dīķis ar alatām :)

To hotentons:
Alatas domāju laist lielajā dīķi tur ir 3m dziļš ar smilšainu un mālainu grunti, dzīvo arī līņi un karpas:):):!:!:!:

ediijs, 9.janvāris 2013, 18:37


Man vismaz idejiski tās karpas tur nepatīk. Pats jau zini, kā karpas ūdeni samaisa (jo sevišķi mālainu), bet ja būsi ķēris kādreiz alatas, zināsi, kādos apstākļos tās dzīvo...
9.janvāris 2013, 21:09 | links
 
Par ko ne?:)
9.janvāris 2013, 20:10 | links
 
Nesanāks
9.janvāris 2013, 20:09 | links
 
Ta jau viss pa ķeksi!:)Jādabon tāds verķis un jāiet brīvprātīgajos,,uzskaitvežos"...divas zives uzskaita...viena ,,prātā"!!!:)))
9.janvāris 2013, 20:07 | links
 
snipiens
Pilnīgas muļķības. Līdzstrāva ir humāna.
9.janvāris 2013, 19:56 | links
 
Par skaitīšanu ar elektrību...!Tad kad zivis sitot ar elektrību,tad visiem apkārt esošiem ikriem,kuri iznārstoti esot pisec!Kā ar to skaitīšanas elektrību...!?:)
9.janvāris 2013, 19:39 | links
 
Visiem.
Ar ko tā alata tāda kruta, ka visi cenšas viņu introducēt savos dīķos ?
9.janvāris 2013, 19:29 | links
 
To hotentons:
Alatas domāju laist lielajā dīķi tur ir 3m dziļš ar smilšainu un mālainu grunti, dzīvo arī līņi un karpas:):):!:!:!:
9.janvāris 2013, 18:37 | links
 
Īsāk sakot, biedrīši- brauciet tik pavasarī pie manis ! Izdomāsim, ko darīt ar maniem dīķiem uz vietas. Ezeru apkārt- ka biezs, un ar laivām varu nodrošināt. Pašam savs kuģis un kaimiņam viesu māja- laivu ir daudz.
9.janvāris 2013, 11:51 | links
 
Nomadam.
To, ka zivju resursu aģentūra bliež zivis ar strāvu, lai pēc tam tās saskaitītu, es arī zinu. Man tur čoms strādā. Vietējie godīgie copmaņi tādās reizēs esot dziļā šokā- atbrauc trafarēts busiņš, izvelk ģeneratoru un- bams vadus ūdenī ! Cirks ! Tad jau elektriķis arī var teikt: ''Es jau tikai gribēju paskatīties'' !
9.janvāris 2013, 11:47 | links
 
Hotentots par storēm:

Katram dīķim sava zivs kas tur aug. Ja stores tur nebarojas, tad tām tur kaut kas nepatīk. Store vispār ir gultnes ēdājs, tām domāju ka vajag jau vecāku dīķi.

Tie mazie dīķi ir viens liels eksperiments, jāpaiet apmēram 10 gadiem tur būtu izveidojusies kaut cik stabila ekosistēma. Daļa zivju kā piem karūsas, karpas, līņi ir labas pioniersugas kas var dzīvot no sākuma, tikko izraktā dīķī (vēlams gan pabarot vismaz pirmo gadu) bet visas tās smalkās zivis stores, foreles, amūrus uc laiž vēlāk un skatās, dzīvos vai mirs.

Dīķi var labi patīrīt ar elektrību. Zinātniskiem nolūkiem zivju uzskaiti veic ar elektrības lādiņu (frekvenci un strāvas stiprumu) kas tikai uz īsu brīdi apdullina zivis, bet nenodara skadi tām. Tā piemēram veic lašveidīgo mazuļu uzskaiti nārsta vietās.
9.janvāris 2013, 11:25 | links
 
Dīķa nolaišana arī tāds sāpīgs jautājums. Ja ir krietns meniķis, tad to izdarīt var, vien ne kurš katrs gribēs to darīt. OK, ja paaudzē karpas 3 gadus, nolaid, zivis savāc un atkal visu atkārto, tad nekādu problēmu, taču ja dīķis nav rūpnieciskai zivju ieguvei, bet savam priekam - tādā veidā tiek izčakarēts viss, kas iekopts. Tak jau tur ir gan mazākas, gan lielākas zivtiņas - arī tādas, kas augušas varbūt 10 gadus.
Protams, ja ir cits dīķis, tad var mēģināt daļu pārnest uz turieni un pēcāk atpakaļ, taču tas ir baigais čakars. Daļa zivju var arī nosprāgt u.t.t.

Dīķa nolaišanas iespējai, manuprāt, katrā lielākā dīķī noteikti jāparedz, vien cik lielā mērā to izmantot situācijās, kad ir jālikvidē zināma suga? Varbūt var mēģināt dīķi daļēji nolaist un pie lielākas zivju koncentrācijas ķert tās ar murdiem?
9.janvāris 2013, 11:03 | links
 
Ēd ruduļi ikrus, ka šņakst. Pats esmu redzējis kā karūsas izperās pa zālēm, tad nāk mazie asariņi, pēc viņiem ruduļi. Bet visnaskākās ir karpas. Tās ēd karūsu ikrus un karūsas griež iekšā karpu ikrus. Vienalga, beigu beigās jau kaut kas pāri paliek šā kā tā...
9.janvāris 2013, 10:13 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager