Kādas zivis laist dīķī?

Visam jābūt balansā! Ja laiž iekšā amūrus, tad jābūt iespējai dīķi pēc laika nolaist un viņus izzvejot. Karpām un citām baltajām jau arī vajag to saknīti.
9.janvāris 2013, 10:10 | links
 
Siek, par tiem ruduļiem un ikru ēšanu pārliecināts 100% neesmu, bet tā dzirdējis esmu. Katrā ziņā liela labuma no šīs zivs nav - un tāpat ezeri pilni ar šo zivi, gluži tāpat kā ar asari.
9.janvāris 2013, 10:09 | links
 
Starpcitu, vīri, tam kk3 arī ir taisnība: ja amūram Lettlande būtu pa prātam, atliktu nejauši noklīst pārītim ezerā, un...........tad gan mums te ainavas izmainītos !
9.janvāris 2013, 09:55 | links
 
Hotentot ! A toč rudulis citu zivju ikrus rij ? Labi ka pateici- papētīšu sīkāk. Beigu beigās sanāks tā, ka izņemot mailes un raudas, neko citu nevar dīķī laist. Nu, līdaka, vēlāk, pats par sevi.
A man tā patīk resni rudulīši ! Kaut kur pie 400-500gr. !
Asarus toč nelaidīšu- ezeri pilni ar viņiem. Pēdējais pagājušgad paņēma uz gigantisku (28gr.) padomjlaika šūpiņu. Bet bija arī mammīte- 700 ! Sasodīts, tā lieta sāk palikt arvien sarežģītāka !
Vot, izdomāju ! Nelaidīšu neko, iebāzīšu peldmatraci un gozēšos pats !
9.janvāris 2013, 09:50 | links
 
Alatas var mēģināt sarunāt ar Armandu Rozi no Alūksnes puses.
9.janvāris 2013, 08:40 | links
 
Edijam:

mēģināt jau vari, vien:

1) Alatas visticamāk nenopirksi. Esmu pētījis gana daudz visvisādu sludinājumu par zivju mazuļu pārdošanu Latvijā. Viss kas ir bijis, taču alatas ne. Te nu ir variants, ka ej un ķer pats un ielaid dīķī.
2) Alata nav karūsa, tās pārvietošana var beigties ar beigtu zivs miesu un neko vairāk.
3) Zivs vairošanos visticamāk nesagaidīsi. Ja zivis pat iedzīvosies, tad tik vien varēsi uzmest aci, noķert kādreiz un viss. Tiesa gan, tev būs elitārs dīķis :)
4) Kā alata sadzīvos ar karpām, līņiem u.tml. dūņu jaucējiem?

Man jau liekas, ka tas ir pārāk sarežģīti un nav tā vērts.
9.janvāris 2013, 08:38 | links
 
Man dīķis ir gan caurtekošs gan pilns ar avotiem .Maan ap māju ir 2 dīķi un abi savienoti ar grāvīti.viens ir pus metru dziļš ar pus metru dūņām kur karpas dzīvo uz nebēdu (lielākā3 kg) +vel tur pietek paliels avots no kalna.otrs ir līdz 3m dziļš dzīvojas karpas, līņi, orfas,stores un amūri.ar mālainu apakšu.Dīvaini bet kādreiz man seklajā dīķī bija līdz pus kilo foreles ,līdz vienam brīdim kad pavasarī nokrita sietinš no grāvīti un visas foreles prom uz mazo upīti ,bet vismaz tagad upē ir foreles..
9.janvāris 2013, 07:52 | links
 
Nelietīgais.
Uzmanies ar samiem! Protams, ka viņi dzīvos un augs, bet ar laiku viņi izrīs visu, kas kustas..... Ir slikta pieredze..

kk3, 8.janvāris 2013, 20:13


Vēl jau īpaši nestresoju!Man viņi maziņi,tādi kurkulīši...
Bērnībā saķēru upē mazas forelītes,salaidu dīķī laikam kādas 6.Izvilku samīļoju,palaidu atpakaļ.
Beigās kaut kā nenovaktēju,atnāca badakāši un izķēra....
9.janvāris 2013, 07:08 | links
 
Pats nefotografēju, bet bija beigta. Cēlonis līdz galam skaidrs nav. Biju ar tīklu citu dabūjis, bet arī līdzīga - kārna kā žīds savos stāstos par bhiesmīgajiem lēģeriem.
Citas zivis aug labi, šitā ne...

Ruduļus un raudas laist - tas man liekas samērā stulbi. Labuma no šīm zivīm nebūs, skāde vien. Vai pats neminēji, ka asari izrij ikrus? Un rudulis to nedara?
Tad asari tiešām jēdzīgāki, jo tomēr kaut mazliet retinās mazuļus un kulinārā vērtība nesalīdzināma ar ruduļiem/raudām.
8.janvāris 2013, 23:20 | links
 
Hotentot ! Tā store ir dzīva ? Izskatās dikti......ē....panīkusi !
8.janvāris 2013, 22:59 | links
 
Nomadam.
Es neesmu tik bagāts, lai pirktu foreļu vai storu mazuļus. Un ēst foreli vispār uzskatu par zaimošanu. Varbūt vienīgi kāzu galdā. Ka karūsas parādīsies- zinu. Tāpēc centīšos, lai viņām parādoties, jau būtu gatavs konkurējošais grupējums un pāris fašistes- uzraudzes zaļos svārkos. Lielajā dīķī katru vasaru ligzdoja viena pīle- gan jau tā arī kaut ko ieviesīs. Dīķī līnis, neapšaubāmi būs pirmais. Es noteikti gribu vēl ruduļus un raudas. Brauciet pavasarī pie manis- iedošu laivu un velciet tik visu ko jaudājat, a es laidīšu dīķī. Man labi, un jums- relax.
8.janvāris 2013, 22:55 | links
 
Siek - mani amūri arī nav nekādi Kurzemes varianti. Es gan uzskatu, ka ar attieksmi "iemetu, izrija, laidīs līdakas, redzēs kas nu būs" tā kā par maz... neskādē noskaidrot ko vairāk.

Par storēm man ir nelāga pieredze. Ielaidām dīķī dažas, bet 2 gadu laikā ne velna nav paaugušās un tādi kaulu kambari vien ir. Skat bildi:


Dīķī ir arī vairāku citu sugu zivis, kas aug gluži normāli. Nezin gan, kur tā vaina. Varbūt pie vainas tas, ka tā ir krievu store. Parasti laiž Sibīrijas stores, kas varbūt ir vairāk piemērotas tādiem apstākļiem...
8.janvāris 2013, 22:53 | links
 
Sieks: Karūsas un co

Neesi naivs, dīķi karūsas ieviesīsies ļoti ātri, to ikrus sanesīs ūdensputni. Tāpat tev ar laiku parādīsies visādas citas zivis par kurām tu pat nebūsi nojautis kamer nenoķersi. Karūsas vispār vairojas ģeometriskā progresijā un ir panopietna ņemšanās rudenī tās paretināt.

Svaigam dīķim kā starta zivis ir līņi, tie ir pieticīgi, aug labi un garšīgi, kā arī kas nav mazsvarīgi nav kaulu kambari kā piemēram karūsas. Vari droši laist savus 100 līņus uz 1000m2 ūdens spoguļa.

Pamēģini ielaist dažas varavīksnes foreles, ja izdzīvos būs ok vai stores.
8.janvāris 2013, 20:38 | links
 
Nelietīgais.
Uzmanies ar samiem! Protams, ka viņi dzīvos un augs, bet ar laiku viņi izrīs visu, kas kustas..... Ir slikta pieredze..
8.janvāris 2013, 20:13 | links
 
To nelietīgais.
Man forši- man divus dīķus tikai Novembrī izraka. Pavasarī sākšu apdzīvot. Domāju- iesviedīšu tepat ezerā murdu, un kas tur salīdīs, to arī sabēršu iekšā. Bet tas- lielajā. Es zinu vienu dīķi, kur karūsu vietā līņi savairojušies tādi maziņi, pa 100grami- tur arī murdu iepestīšu. Un šodien kaimiņš bija atnācis palīdzēt zirgam nagus apgriezt- teica, ka no sava ezera pirms nārsta izcels pāris līņus pa 1,5 priekš manis. A pēc tam, kad to lopu uz vienu kubikmetru paliks par daudz- iesviedīšu līdakus. Tikai karūsas nelaidīšu. Karūsām man paredzēts mazais dīķis. Arī ar ''ganiņu''.
8.janvāris 2013, 19:59 | links
 
To nelietīgais.
Sami dzīvo dīķos verī vell ! Džekam Kraujā (ciems pie Daugavas) dzīvo divi. Šis šos noķer, sapaijā un sviež atpakaļ. Nav tur ne tekošs ūdens, ne baigās bedres- 30X10m un 2m. dziļumā.
8.janvāris 2013, 19:50 | links
 
es dīķi salaidu....Līņus,samēnus kurus pa kluso sacopēju Daugavā un raudeles...
Dīķis ir caurtekošs,ūdens visu laiku maiņās un pēdējās muļķības ja kāds mēģina iestāstīt kad Daugavas sams nedzīvo dīķī..
8.janvāris 2013, 18:42 | links
 
Hotentotam.
Par amūra izmēriem/svariem/rīšanas spēju Latgalē neviens neinteresējas, tāpēc arī es nezinu neko. Mums ir vienkārši- ir infa, ka tas un tas rij zāles, kuru dīķī ir par daudz. Eurēka ! Nopērk ''to rijīgo'', iesviež dīķī un gaida, kad nu būs rezultāts. Basta. Tas palīdz- zāļu paliek mazāk. Bet tur jau tā problēma, ka citām zivtiņām arī vajag zāli- uz zāles visādi tārpeļi mitinās u.t.t. Arī līdakai mīļāk ir zālē tusēt. Un nomads arī pravdu močī- teorētiski, ja kāds dafiga rij, viņam dafiga arī jādir*.
Rezerves variants numur ''B'':
Plosts, grābeklis stipriem dzelža zobiem garā kātā. Un nekādas čakares ar amūriem ! Vola !
8.janvāris 2013, 18:31 | links
 
viena maza nianse par amūriem,

tiem ir samērā zems enerģētiskais kooeficents ja tā var izteikties, izēdot zāles tie rada pietiekami daudz atkritumus, kas rezultējās dūņās (nevis zivju mega kilogramos), kuras jau nekas neapēd. Dūņas tikai pastiprināti krājās un aug uz augšu. Ja dīķis sekls, amūri var paātrināt dīķa aizaugšanu ilgākā termiņā.
8.janvāris 2013, 16:54 | links
 
andriskkk, teorētiski tā var būt, bet praktiski šamējos it kā pavairo uz vietas, taču jābūt visai labvēlīgiem apstākļiem. Karpa jau arī kurā katrā dīķī nevairojas, kamēr nenodrošina apstākļus.

Iespējams, tas manis minētais ~8 kg izmērs amūram spēlē kādu lomu - varbūt tad ikri ir veselīgāki vai kā... Vismaz vienā vietā, kur Latvijā pavairo amūrus, minēja ko tādu.
8.janvāris 2013, 13:20 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager