Kādas zivis laist dīķī?

JA amūri pie mums vairotos, tad dīķi jau sen būtu bez zālēm....:)
8.janvāris 2013, 12:47 | links
 
Vispār jau amūrs pie mums nevairojas, lai amūrs veiksmīgi nonārstotu, viņam ir vajadzīgas vietas ar akmeņainu grunti un salīdzinoši lielu straumi, pie tam arī augstu ūdens temperatūru :)
8.janvāris 2013, 12:44 | links
 
KArpas man iznārsto reizi divos gados.
8.janvāris 2013, 12:44 | links
 
Kk3, cik atceros no tevis teiktā, dīķis ir ar caurteci - tamdēļ tās sīgas arī labi jūtas. No tā varam secināt, ka ūdens gana vēss, kas amūram diez vai imponē. Pieņemu, ka no 300g piecos gados šis varētu izaugt lielāks, ja vien būtu siltāks ūdens.
Nu un nārsts šiem un karpām teorētiski Latvijas apstākļos sanāk vien siltos, seklos un zāļainos līcīšos...
8.janvāris 2013, 12:40 | links
 
Zinu, esmu viņus ķēris citos dīķos. Gan ar mušu, gan kukurūzu, etc.. Manējā vini līdz mušai netika. Baigais presings no karpām.
8.janvāris 2013, 12:36 | links
 
kk3 - tu maldies.
Amuuru tiiri veiksmiigi var piemaaniit ar mushu.
8.janvāris 2013, 12:33 | links
 
Man amūri 5 gados izauga no 300 gr. līdz ~5kg. Izrija visu dīķi pa tīro. Interesantākais, ka tik sk ielaidu, tik arī pēc 5 gadiem izzvejoju. Nolaižot dīķi,protams, jo noķert viņus nav iespējams. Tagad gaidu, kad zāle atkal ataugs, jo karpām, nabadzītēm, vairs nav ne saknītes, kur parušināties....:) Man bija 28 amūri uz 5 hektāriem.
Par alatām nezinu, bet varavīksnenes, sīgas man dzīvo uz nebēdu. Šogad eksperimentēšu ar pālijām.
8.janvāris 2013, 12:31 | links
 
Jautājums Siekam par amūriem. Tu visu laiku piemini situāciju, ka amūri iznārstos, būs daudz amūru, maz zāles u.t.t. Vai tad šis brīnums tik vienkārši ar nārsto? Vismaz kādas zivjaudzētavas informācija bija tāda, ka lai amūrs nārstotu, tam jābūt samērā lielam - 8 kg vai tamlīdzīgam.
Varbūt zināsi pateikt ko vairāk šajā sakarā?

Starp citu, ar amūru un zāles patēriņu ir tā - tas stipri atkarīgs no zivs izmēra. Mazais rij samērā lielus apjomus, bet liela zivs ēd salīdzinoši maz. Tie, kam svarīga milzu zāļu apjomu likvidēšana, pieaugušos amūrus ķer ārā un laiž iekšā mazos, jo tā lieta notiek efektīvāk. Vienā īsā dzīves periodā (laikā, kad šim ir ~ 1 kg) amūrs laikam pat varēja apēst dienā līdz ~350% no sava svara. Kaut kāds teorētiskais materiāls man mājā ir, varu pameklēt, ja kādam vajag. Praktiski pārbaudījis neesmu, jo ej nu izstaigā tādam amūram līdzi :)
8.janvāris 2013, 08:46 | links
 
Akmens_Viesim.
Zini ko, cienītais ? Amūrus zāļu patīrīšanai Tu vari laist. BET ! Tikai čomus. 4-5 vīriešu kārtas pārstāvjus, zinātniski izsakoties. Lai rij un aug- kā viņus izķert, paskatīsies krievu saitos. Tur ir infa.
Bet Tev ir rūpīgāk jāpastudē, kas, ar ko un kā veido hibrīdus. Piemēram, man ir aizdoma, ka amūra mammas var uztaisīt amor ar karūsu papiem. Tad būs žopa un dīķis pilns ar maziem zālēdājiem. Bet otrādi- laba ģela ! Paņimaješ ?
8.janvāris 2013, 00:13 | links
 
Edij, tā lieta šķiet visai bezcerīga. Apstākļi tādi, kā jau minēja nomads - auksts ūdens, kas bagāts ar skābekli arī karstā vasarā, straume. To tu nenodrošināsi. Labāk, ja ir pieejami kaut cik līdzīgi apstākļi, ņem foreles, sīgas vai pālijas.

Par amūriem (arī karpāM) - ja dīķis ir neliels, tad var izlīdzēties ar aeratoru. Nepilnos 2 metros vienā mierā pārlaidīs ziemu. Ja aeratora nav, tad savus 3 metrus laikam vajadzētu gan...
7.janvāris 2013, 22:27 | links
 
edijs,
dīķis tev auksts un caurtekošs vai ļoti avotains?

No sākuma pamēģini ar varavīksnes foreli, ja tā izdzīvo tad var eksperimentēt tālāk.
7.janvāris 2013, 21:43 | links
 
Edij ! Vai nu Tu esi kruts, vai arī dēmoniski izlepis !
7.janvāris 2013, 21:33 | links
 
Labdien,
Kur Latvijā var iegādāties alatu mazuļus??
Un vai altas drīkst laist dīķī??
Kādi apstākļi viņai ir nepieciešami???
7.janvāris 2013, 17:22 | links
 
Akmens-Viesim.
3ha ! Tas, vecīt, vairs nav dīķis ! Tas ir ezerelis ! Protams, ja kaut ko tur ielaiž un tam tur patīk- fig vēlāk izdabūsi ārā. Protams, ir jau kruti dīķi, ko var nolaist un zivis salasīt grozos kā sēnes. Var jau cerēt, ka pēc lielo izgrābšnas līdaksi izretinās sīkos. Bet atkal- kāds līdaks un kāds tas sīkais. Dīķsaimniecībā ir jābūt baigajai stratēģijai- ko laidīsi, cik laidīsi, kā vēlāk dalīsi- cik Tev, cik līdakiem. Principā, sanāk tas pats, kas lopu kūts. Katru dienu jāaizskrien paskatīties, kā tiem zvēriem iet. Ja līdaku ir daudz, arī skāde- Tu jau zini, ka labākā zacene līdakai ir cita līdaka. Dīķos, kas ir 1ha, rudeņos pirms saliem liek iekšā tīklu šķērsām un kurina lielo kūpinātavu. Tikai paber drusku kombikormu tīklam pa virsu. Kad paika līdakiem ir ārā- var vai nu gaidīt, kamēr šie viens otru aprīs, vai saukt čomus ar spiningiem ciemos. Viens liels saimnieks ar dafiga lieliem dīķiem līdakas nevaktēja, un tad kādu dienu viņa draugs uz spini noķēra 5-nieci ar uzplēstiem sāniem ! Un ūdru tajos krajos nav ! Vot. Tur var sarunāt par kapeiku paspiningot, ja kādu interesē.
6.janvāris 2013, 21:14 | links
 
Sieks - ja drīkt pavaicāt, bet 3 hektāros... diez vai var paļauties uz amūru izķeršanu, ne? :) Varbūt jācer, ka daudzie līdaki tos noņammās jeb labāk tad tīrīt un pļaut, kā Tev šķiet?
4.janvāris 2013, 23:07 | links
 
Viskijam.
Pie mums Latgalē baltos amūrus laiž dīķos zāļu tīrīšanai. Bet dīķī ir jābūt sēklim ar zālēm. Tikko ūdens virs sēkļa uzsilst līdz +18 un augstāk- amūrs un karpa iet nārstā. Bet atkal viens knifs- Tev amūrs uz ziemu ir jāizķer. Pirmkārt, viņš var nosalt, otrkārt, ja viņš savairosies, aprīs visu zāli un citām zivīm nebūs kur tusēt un viņas bez barības bāzes............atsveicināsies. Balto amūru var arī piebarot- pļaut zāli un mest dīķī. Ko zviedz ? Esmu redzējis, kā to dara ! Pie mums mazos amūriņus ved čomi no Lietuvas. Cena- 3 lati kilogramā. Izmērs- drusku mazāks par plaukstu. Lai kārtīgi audzētu amūru, dīķim jābūt vismaz 4m. dziļam ar, kā jau teicu, izeju uz zāļainu sēkli. Vislabāk- ar niedrēm, tās viņi nerij.
4.janvāris 2013, 22:51 | links
 
es arī tā izdariju ka ielaidu dīķi līdacēnu un pēc vairākiem gadiem kad bija slāpšana līdaka nobeidzās un bija ļoti ļoti liela izaugusi un karpas bet līņi un karūsas izdzīvoja....
3.janvāris 2013, 17:28 | links
 
Man vienam čomam dīķī bija savairojušās karūsas bez jēgas. Visas maziņas un izķert arī nebija iespējams. Tad es iesviedu tur iekšā līdaciņu- kilogramnieci. Tagad karūsu, mazāku par plaukstu nemaz nav. Bet asaris it tāda figņa, ka norij arī citu zivju ikrus un mazuļus. Labāk salaist dīķī līņus nekā asarus.
3.janvāris 2013, 17:12 | links
 
Nezāle!=)
18.augusts 2012, 06:31 | links
 
KveepS
Nēzāle ir rotans!
18.augusts 2012, 06:31 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager