Spininga kāti

Jautājums jau tagad Jums Rxq (pēc textiem ne tuvu iesācējs) -vai, tiešām, uzskatiet, ka spinis ar 7,0-21,0 testu domāts zemmēru ķeršanai?
Vai neiznāca palasīt CL pēdējo Nr. par večiem, kas ar 3,0-12,0 džiga kātu sit Daugavā līdakas līdz 12kg? Ne jau no kāta atkarīgs, kas tur galā būs. Lielāko daļu veido poņa, ņuhs un čuja. Atvainojos par vulgaritāti, bet, man domāt, tas ir visai precīzi.
5.augusts 2013, 21:34 | links
 
Nē, neiznāca palasīt...sen vairs neabonēju...Reklāmas puse žurnāla, pluss "bagāto" izklaide.: Bet jau raksta ka "SIT" tad tas jau būs īstais..3-12g!.. Bet 7-21 ir "normāls" špinings! Bet tā kā dzīvoju pie upes, redzu, kādus mānekļus metā. daudz mētā, presingo kā pavasarī, tā rudenī, simtiem zemmēru ķer, laiž (nelaiž) vaļā. Pats esmu pārbaudījis: lieku "normālu" vizuli ( lielu spiningam...) un metāju. Metāju un arī izvelku. Nevis desmit bet trīs. Vienu ņemamu, divas laižamas. Pārlieku mazo. Met, ir, āķē nost, laid vaļā...un tā jau otrajā desmitā dienas laikā. Tad nu esmu izlēmis, ka labāk zivtiņas neomocīt...Bet TIE, kas mazos mētā, tā arī mētā, un dižojās ar desmitiem noķertu līdaku...Cik mēra...Nevienas! Tas tā, pārdomām. Nesaku ka ar mazo nekad nav lielā, bet reti!
5.augusts 2013, 21:47 | links
 
Ja jautājat ar izbrīnu, kur LV mētāju 30,0-50,0, tad nesaprotu, ko tad mētājat, ja 21,0 ir zemmēriem. Jā, šķiet, ka atbildēju, ka 30,0g mētāju Daugavā, jo dziļums ir līdz 15m (bet ir arī 1,5m-tāpēc arī braucu ar 4-5 kātu arsenālu)
Man pamatā mētāšanai ir vobleri 11,0-15,0cm garumā un vidēji ap 13,0-18,0g. Vai tie būtu mazi? Kas tad ir Jūsu "lielo trofeju" piemānītāji (nerunāsim par velci)?
5.augusts 2013, 22:09 | links
 
Mazliet par "meistarību": Jā, savienot savu pieredzi ar tehnikas jaunumiem, to efektīvu izmantošanu, vietas, laika apzināšanās, secinājumu veiksmīga pielietošana, ir atslēga uz veiksmīgu copi. Un ir tik daudz nianšu, kas itkā visiem zināmas...bet nepielietotas vietā un laikā! Ja paverojam Meistaru copes video, ko arī mūsu TV rāda, nekad neko neviens tā nesaka, kas un kā šajā momentā tiek darīts ( izņēmums ir NG, visu cieņu!) Tikai virspuseji met, velk. bet ar vērīgu aci var redzet, kas tiek darīts...Un tas ir jāredz, jāvēro...Ir zināmā mērā izdevīgi TO neteikt, jo tā tiek zaudēts Meistarības monopola statuss.....Ej, mācies pats! Zivis neķer tikai rīki. Ķer viss kopā, un galvenais cilvēks ar savu roku kustību, galvu domāšanai, pareizu izvēli tieši tajā vietā un brīdī! Novēlu TO visu saprast!
5.augusts 2013, 22:10 | links
 
Ja pieejam ar principu "... ej mācies pats!", tad šo -CL portālu varam vērt ciet! Bet paldies par domu apmaiņu!
5.augusts 2013, 22:33 | links
 
Laikam jau katram būs jāpaliek pie savas taisnības.:)
Man pašlaik patīk īsie un ar tiem ari šeptēšu.Parasti līdzi ir divi kāti-viens DeSai, otrs pavadiņsistēmai.Un esmu apmierināts kā pitons.Par lomiem būtu grēks sūdzēties.:)
5.augusts 2013, 22:37 | links
 
Ja pieejam ar principu "... ej mācies pats!", tad šo -CL portālu varam vērt ciet! Bet paldies par domu apmaiņu!

doks1959, 5.augusts 2013, 22:33

Tas tika teikts par "meistaru" TV pārraidēm. Katram informācijas veidam ir sava priekšrocība, kas būtu jāizmanto, ja vēlās , lai zināšanas iet tautā. Bieži to nevēlās...Jāuzslavē Krievijas video...viņiem nav "meistaru" noslēpumu, vismaz daudz kas tiek pateikts. Arī TE saka kā nu ir, bet kustības, domu gājienu, situācijas analīzi TE nevar pasniegt. Pat argumentēti spriedumi ir "kaķim zem astes"...Bet lai nu kā, met un velc ir pamatprincips. Kā? Ko? Katram pēc viņa pasaules uztveres.
5.augusts 2013, 23:02 | links
 
Rxg
Tu gan esi baigais teurētiķis, ieliec labāk kādu bildi ar trofejām, lai būtu ticamības moments.
5.augusts 2013, 23:20 | links
 
Par to Krieviju varu piekrist. Tāpat kā par kopējo copes filosofiju.
Bet, ja paanalizē (man kopš iepriekšējās ziemas sanāca pulka laika pavērot un palasīt) , kas Krievijā sniedz copes nianšu video, tad izskatās, ka pamatā entuziasti ar lielu pieredzi (arī maču), bet ne profi. Par profiem es te domāju tādus copmaņus, kuriem aiz muguras ir kādi ražotāji un tiem, tas ir maizes darbs. Šie entuziasti neuzspiež, bieži pat nemanot, kādus noteikta ražotāja rīkus. Protams, ir Šaņins, kurš arī stāsta lekcijās par detaļām, bet tad jau parādās spoles tikai Daiwa utt. Mums jau tādu entuziastu , kas izliktu savu video ir pulka, pulka mazāk. Mums jau arī profi, kas neatkarīgi (!) dalās ... NG. Bet viņam jau ar tas maizes darbs un pilnīgi neatkarīgs nevar būt. Bet NG - cepuri nost, nekad nesaka, ka ir tikai Salmo. Toties krieviem nav ... "Bums". Kur vēl vairāk detaļas?!
5.augusts 2013, 23:25 | links
 
To: Jokdaris

Neņem galvā tos rējējus un paņem kādu odziņu no tā visa -> suņi rej karavāna aiziet.

Cik noprotu vairāk vai mazāk universālu vidējas akcijas vai tml. gribi bet:
1. Ar ko tu taisies spiningot līdakas - vizuļi/rotiņi, vobleri/twich , gumijas?
2. Vai pašam ir jau viedoklis par ātrāku akciju vai cietāku?
3. Vai esi bijis veikalā un pacilājis?
4. Ķersi dziļākos vai seklākos ūdeņos - cik smagiem mānekļiem?
5. Vairāk no krasta (ja no krasta, brīvi pieejams vai aizaugušāks) vai no laivas


Shimano ir diezgan pasmags salīdzinājumā ar citiem kātiem līdzīgā cenu kategorijā!

Kāda tev spole?

Līdakām pīto auklu ieteiktu 0.15-0.18, it sevišķi ja makšķerēsi no krasta vai aizaugušās vietās.

Par to kāta garumu viss ir relatīvs un no taviem ieradumiem un tehnikas kur un kā tu ķer - arī no laivas var būt nepieciešams 2,7 vai 3m kāts strādājot starp zālēm lai labāk izvadītu.
Ja gribi universālāku skaties uz 2.3-2.7m
5.augusts 2013, 23:31 | links
 
Laikam jau katram būs jāpaliek pie savas taisnības.:)
Man pašlaik patīk īsie un ar tiem ari šeptēšu.Parasti līdzi ir divi kāti-viens DeSai, otrs pavadiņsistēmai.Un esmu apmierināts kā pitons.Par lomiem būtu grēks sūdzēties.:)

urmaas, 5.augusts 2013, 22:37


Bet protams ,ka īsajiem kātiem ir forši man pašam pagaidām nekā garāka par 2,13(avids) nav ,bet tomēr tas KG laights ir idejas līmenī tā ,pat kā raizers ,bet viens no viņiem noteikti nonāks manā īpašumā ,ja nu vienīgi pēkšņi Fishermans man nesariktēs vienu projektiņu... tā kā drošots liekas, brīžiem labāks pat par mikruhu un rudenī par mikruhu varēs aizmirst ,kāta iegāde ir diezgan aktuāla!
6.augusts 2013, 18:40 | links
 
ā un kātam jābūt tādam, kas labi sien zivi ,jo pazīstamais iegādājas Legend elite ex.fast un viņam nereāli daudz shodu kaut ,gan viņš nav nekāds LOndons... Iemesls laikam tanī ka kāts vnk. nesien zivi!
6.augusts 2013, 18:45 | links
 
...."...kātam jābūt tādam, kas labi sien zivi ..."
Domāju ka visi kāti "sien" zivi! Ne jau kātā vaina, bet tajā, kas ar to rīkojās.....Ir dažādas tehnikas, kas kompensē špininga elastības nepietiekamību un rīcību dažādās situācijās. Kā piemēram, spinigs baigi ciets ( kā piemēram, tas ir visiem džerka spiningiem) Ko darām? Ļaujamies, lai spinings cieti reaģē ar zivs rāvieniem? Normāli, nepieredzējušais teiks "jā". Bet ir cita rīcība: izstiepj roku uz priekšu un tad visa roka kalpo kā spininga pagarinājums un demferē asos piesitienus. Tāpat, kā jūs rīkojaties, kad līdaka "taisa svecīti" un vareni krata galvu, ķermeni? ...Interesanti, kādas būs atbildes ( tas arī mani interesē, kāda kuram pieredze..). Svarīgi, kādā lenķī pret auklu tiek turēts špinings izvadīšanas laikā. Ko darāt, kad līdaka skrien zem laivas....Spēji nāk uz laivas pusi, tā atbrīvojot auklu. Kā strādājat ar spoli-spiningu sinhronitātē. Un kā rīkojaties, kad līdaka ir nu, nu tuvu laivai, tīkliņs ir, esat viens laivā....Kā fiksējat spoli, stāvoklis spiningam, kā ievadāt zivi tīkliņā, ja nav, ir straume, liela straume, maza straume....Visi manis uzdotie jautājumi ir uzvedināšana uz to, ka katrs, mēs, rīkojamies kā nu mākam. Un ja nemākam, tad vienīgais skolotājs ir pārinieks- meistars, kas komentēs, kas jādara...Veiksmi izziņā!
6.augusts 2013, 19:09 | links
 
Jokdarim pēc šīs polēmikas, droši, nekas skaidrs nekļuva.
Tā kā mans ieteikums iet uz bodi, piem. Salmo Jugla un izrunāt ar pārdevēju, paturēt rokās verķus paskatīt cenas, parunāt par atlaidēm un pieņemt lēmumus.

Rxq!
Piesauci nelaimi! Pa visu dienu Daugavā pieci zemmēri! Visi uz japāņiem 15cm DUO MOAB un One Ten Magnum, ko es nesauktu, tomēr, par maziem. Bet laiks gan jauks bij!
6.augusts 2013, 20:57 | links
 
Jokdari
Tas komplekts būs saderīgs, ja ņemsi 2500 spoli un kātu ar testu 7-23. garums pēc paša ieskatiem, bet 2.10 neieteiktu. 10-30 gr testam bišku niknāku spoli prasās. Tas no personīgās pieredzes ( bij līdzīgs komplekts un pēc vienas zivs copes spole uz remontu, spole 2500 exage shimano) .
6.augusts 2013, 22:26 | links
 
Pirms vairākie gadiem kad atsāku spiningot tad to sāku ar kātu 2,40m... nosaukumu jau neatceros, bet bija diezgan ļumīgs un maksāja 8 Ls (vienas sezonas pēdējā copē kad uzsēdās 3,5 kg līdaka kāts salūza uz pusēm pie spoles turētāja...). Spole arī budžtea no Mikado. Mānekļi pārsvarā Rapalas. Gāja laiks... mācijos un krāju pieredzi. Kad sāku saprast kas ir kas un ko vēlos protams nomainīju iznstrumentus... Tagad darbojos ar St. Croix komplektā ar Shimano Rarenium 300SFA un mānekļi 90% japāņu. Bet ja man kāds jautātu vai ar šiem instrumentiem ir vairāk zivis... teiktu ka nē... jā strādāt ar Croix ir neaprakstāmi patīkamāk it sevišķi ja copē paņem rokā kādu no veciem komplektiem, bet diemžēl tos lomus kādi bija pirms vairākiem gadiem un ar kātu pa 8 Ls pārsist pagaidām neizdodas. Pat atminos ka copes kolēģis ar vairāku desmitu gadu pieredzi smējās par mani... tipa ko tad es ar tādiem instrumentiem taisos darīt, bet kad vairākas copes reizes es viņam ar "krutu" tehniku tā kārtīgi iekabināju... tad viņš vainu meklēja veiksmē...
7.augusts 2013, 10:34 | links
 
Pārdodu spiningu dam ultra strong spin.
Divdaļīgs.
Garums 2.10m
Tests 10-30g
Lietots,stāvoklis labs!
7.augusts 2013, 13:01 | links
 
7.augusts 2013, 13:02 | links
 
Mūždien šeit bildes nav iespējams ievietot! Visu daru kā paskaidrots.
Reku bilde http://www.copeslietas.lv/site/bildes/bilde-57241.htm
7.augusts 2013, 13:03 | links
 
Kāds var lūdzu iedot vai nu telefona numuru vai epastu, sievietei, kas taisa tubusus kātiem?
Paldies!
7.augusts 2013, 16:31 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager