Spininga kāti

flipers > :) Lielos līdakus laikam ar šamās sērijas darinātajiem kātiem laikam nepavilksi. Bet ir jau labi ka cilvēks interesējās ,taustās utt. Tam tak jāiziet cauri...

Pats sāku savā laikā ar lazdu, pēc vecā zvejnieka ieteikumiem, kā un ko ar to lazdu darīt. Vēl tagad sienu arī mezglu kam nezinu nosaukumu, dēvēju šo par Ošonkuļa mezglu.:)
8.oktobris 2014, 21:52 | links
 
Nu manuprāt iesācējiem ir divas nelaimes;
Pirmā tas ka paņem kātu ar pārāk lielu testu.
otrā ar pārāk mazu(mikropipļuku popularitāte)
Trešā-Šausmīgi,bet nepamatoti cenšās lekt lidzi modei par kuru nav nekādas sajēgas un varbūt nebūs pielietojuma!
Bieži vien iegādājas mānekļus kuriem viņu ūdenstilpnēs nav pielitojuma,bet tie ir modē!
Nu piemēram mani neviens nepierunās nopirkt OSP,Megabassu vai Jakal u.t.t, ja man viņš napig nav vajadzīgs,bet jaunēklis tikai to vien dzird ka tie ir supermānekļi un ar tiem vienmēr ķeras!)))))
Pēc tam izrādās ka konkrētajos ūdeņos ar 3-6metru dziļumu viņš šos,,Supervoblerus'' var piemērīt vienai vietai!Pats personīgi loti rūpīgi izvēlos mānekļus,drīzāk meklēju kautko neparastu,kaut ko neredzētu un ja apmierina forma bet nepatīk krāsojums,tad talkā nāk aerogrāfs,krāsas un lakas!Un tā nu ir sanācis ka kastē man nav nestrādājošu mānekļu!Nu katrai konkrētai ūdenstilpnei savi!Liekie atpūšas mājās!
8.oktobris 2014, 22:49 | links
 
Cienītais , iesācējam ir vairākas problēmas, un kā ne pārāk senais nu jau laikam 4 gadi ziņošu ka problēmas ir sekojošas...
Pirmā, reiz pasauca uz copi iedeva spiningu un bija kas bija... ( kas noķer kam nē, bet mans ceturtajā metienā dabūja mēru svaru etc, bet bez sava rīka) un tad tikai sākās (paķēra pasākums) .... Vai Tev cope patiks, vai Tevi mājās sapratīs vai vai un Nauda :D Pirmais špinis Salmo spole catana aukla moņiks galā rotiņš vai šūpiņš... 4 gadi izlauzti cpoē (nekādi ne uz profu nepretendēju Svētdienas braucējs ) un no visa kas bija dotajā ticība ir diviem brendiem rapala un made in japan (te ir jādomā kas ir kas kā arī pie rapalas) lielākās kļūdas ir........... :
1. Tu sākot spiningot nezini vai patiks
2. Tu nezini cik ir veidu
3. Tu neko nezini
4. Ja ir kolēģis kas spēj Motivēt paskaidrot saprot un māca, tikai tad ,Tavs nākamais pirkums ir adekvāts............(šo tekstu BOLDā jāliek )
Jā un ja Tavi skolnieki ir pirkuši megabasuss vai citus saules (made in JP bērnus), tad kā saka Šļapa DOwn bet viņiem bija iespēja pārlēkt pār kaudzi vobleru kas nav vērti naudas ko prasa pārdevējs
PS. Tās ir tikai manas subjektīvās domas :D
8.oktobris 2014, 23:51 | links
 
Nu šeit Mister Tu mani saprati pilnīgi nepareizi! Tieši otrādi cenšos paskaidrot ka uzreiz nav jālec uz ecešām(lasi brendiem)! Runa ir par cilvēku kurš ir tišām sarosijies säkt spiningot! Man personīgi šķiet ka brīžiem šis portāls pārvēršas par internetveikalu, kur daudzi cenšas reklamēt savus veikalus visās sadaļās! Un izklausās tā- Nāciet uz manu bodi, jo te ir viss kas jums vajadzīgs, bet patiesībā ir tā-atbrauc pie manis un es pacentīšos tev notirgot pēc iespējas vairāk!)))))Kurā momentā esmu aicinājis pirkt Megabassus? Ja Tu nezini ko teikt , ja vārdu Tev nav pieklauvē un nerunā.))) Nekā personīga!
P.S. Šajā ziņā man simpatizē Salmo, un vēl dažas bodītes kur Man necenšas notirgot to ko Man nevajag! D
9.oktobris 2014, 00:07 | links
 
Piekrītu Fliperam par to lēkšanu līdzi modei.
Ja parādās teksti iz sērijas: "Esmu konkrēts iesācējs, kādu St.Croix vai Shimano augstā gala kātu man vajadzētu? Ķeršu līdakas 5x gadā", tad kaut kas šķiet dīvaini. Viens otrs varbūt arī ir gana labu rocību, lai varētu svētdienas kātiņam noskaitīt pāris simtus ebreju, bet laba daļa laikam ir pārāk iespaidojusies no foruma.
Kā pats savulaik pirku spiningu (pirms tam biju mēģinājis no kadiķa taisīt, bet nekas prātīgs gan nesanāca). Aizgāju uz mazu bodīti, kurā bija kādi 4 špiņa kāti. Paskatījos, parēķināju savas naudiņas un pārdevējai, kas laikam arī no copes lietām daudz nejēdza, teicu - dodiet man šito. Maksāja kādus 10 vai 15 latus un neieguvu pat to sliktāko - 10-30 bomīga paskata 4 riņķu kāts 2,10 garumā. Par 5īti vairāk būtu ticis jau pie mazliet smalkāka rīka, bet nebija jau toreiz bērnu dienās tā liekā piecīša...
Tā nu ar tādu bomi, iedāvinātu spoli, resnu mono striķi un mantojuma vizuļiem bakstījos. Apguvu to procesu. Tagad laika gaitā esmu ticis līdz smalkākiem rīkiem, pītajām auklām, glaunākiem vizuļiem u.t.t. Vai tāpēc es ko nožēloju? Nē, man ir bijis tas noderīgais izpratnes moments, kad saproti - šis man vairs neder tādu iemeslu pēc, vajag kaut ko savādāku un jau labāku, jo...
9.oktobris 2014, 09:26 | links
 
Ar garajiem var tvičot un vēl kā. Pieķēru sevi pie domas ka ar 7`6'' garumu ir pat daudz labāk kā ar 7'. Arī ja skatāmies kaut vai uz viegliem vobleriem, maziem pēc izmēra, ar labu, garo kātu var viņus daudz precīzāk un tālāk aizmest. Ir vietas kur tas ir ļoti svarīgs. Turklāt austrumu kaimiņi salīdzinoši daudz tvičo ar garajiem kātiem.
Par sotrimentu, mums jau tas tirgus ir tik liels cik ir. Nevar gribēt ka veikalnieki savilks te visu japāņu buķeti - gan to kas ir plašpatēriņa, gan to kas ir custom made. Turklāt ja skatāmies tādu nedaudz virs-ierindas copmani, tad ar MC, Graphiteleader un vēl dažiem pilnīgi pietiek lai apmierinātu vajadzības. Tiem copmaņiem kam nagi niez, un kas ir nedaudz advancētāki - ir tak plašais internets. Pasūtīt var jebkādu kātu, kādu vien vēlies.

8.oktobris 2014, 16:10 | citēt | links

Liekas uzreiz ir skaidrība par kuru kātu iet runa, bet cik zinu neesi Amerikāņu piekritējs. Iedomājos to pašu LXS76MF.

skutans, 8.oktobris 2014, 16:55


Nu es neteiktu ka neesmu jeņķu izstrādājumu pretinieks. Tas pats Avid - bija man agrāk kā lielisks tviča instruments, Legend Tournament - agrāk maucu ar viņu light džigu, Elite - joprojām, dažreiz ar viņu džigoju no krasta, arī at atvadu strādāju, Extreme - šo gan neesmu vēl tā nopietni darbinājis, bet domāju ka viņam absolūti nekādas vainas nav.
Bet kopumā - jā, manai sirdij tuvāki ir japāņu izstrādājumi...
9.oktobris 2014, 10:19 | links
 
Pilnīgi pareizi, ka kātam u.c. rīkiem jābūt tādiem, kādus spēj saprast un novērtēt. Bet tomēr ir arī apakšējā robeža, zem kuras cope pārvēršas par čakarēšanos un mazohismu. Jā liela daļa no mums padumjo laiku bērnībā izprovēja i lazdas kātus, i tonnīgos stiklašķidriniekus, i bleķa konstruktus, bet vai tiem utt., kas sāk tagad būtu jāiet mūsu pēdās? Vai tagad visiem iesācējiem šoferiem būtu no sākuma ar žiguli jābrauc... Var jau lepni radīt pašam sev grūtības un ar tām varonīgi cīnities, ar saukli, ka tēvu tēvi ara ar zirdzīņu, es arī aršu... Bet varbūt tomēr uzreiz traktorīti paņemt... Protams, visam jābūt saprāta robežās un atbilstoši savām iespējām...
Gadās, protams, visādi kuriozi... Mums viens turīgs klients gribēja pirkt Favorite SOLO ar torzīta riņķiem utt. kā pirmo kātu savai 9 gadīgajai meitiņai karūsiņu ķeršanai. Foršs un viegls taču :) Knapi atrunājām, kaut kādai robežai jābūt...

Kas attiecas uz flipera minēto, ka "piedāvā to ko īsti nevajag"... common, mēs runājam par HOBIJU... ne par zivju ieguvi pārtikai, ne pirmo nepieciešamību... Man točno neko nevajag, mānekļi kastēm , desmitiem kātu un spoles visiem dzīves gadījumiem... Tas nebūt netraucē man katru gadu atstāt ļoti jūtamas summas maksķernieku veikalos (pat tagad šogad, kad it kā ir savs), pirkt visādus ķiņkēziņus , no kuriem puse nekad zivi nenoķers, mēģināt, eksperimentēt Un man tas SAGĀDĀ PRIEKU! Es apzinos, ka pērku lietas savam hobijam, tādā mērā kā varu atļauties, protams, un nepretendēju uz to, ka tagad man tas viss ļaus zivju konservu fabriku atvērt. Es saprotu, ka hobijs ir lieta kam nauda jātērē, un kam tad to naudu tērēt, ja ne tam kas pašam patīk un dara laimīgu. Kādam varbūt šķiet savādāk, katram savs...
9.oktobris 2014, 10:54 | links
 
Guntar, precīzāk vairs nevar pateikt :) Hobijs ir tas kas mūs dara laimīgus un tas nav tas sliktākais hobijs.

Mana kātu izaugsme šāda: bambusa spinings ar virpotu koka rokturi+Ņevas spole (vecums 5-7 gadi); stikla šķiedras PSRS kāti ar Delfīnu, LOMO (no 7g - līdz LV neatkarībai), made in china šekspīrs (plastmasas gredzeni :D iekšējie) ar EuroStar spoli (deviņdesmitie), Daiwa ar DAM spoli (vēl kautkur mētājas vesela); G.loomis; St Croix; un citas izvirtības :D
9.oktobris 2014, 11:31 | links
 
Un atkal ierunājās veikals? Kurā brīdī tika runāts par konservu fabriku? Kur tika teikts ka jāķer ar bambusu vai alumīnija bomi un ņevku? Ja runā par ķiņķēziņiem tad par tādiem drīzāk var nosaukt daudzus Japāņus! Kur uz viņiem ir rakstīts ka tie ir paredzēti mūsu līdaku, asaru vai citu mūsu plēsēju ķeršanai? Drīzāk bassiem un jūras zivīm, bet mūsējiem plēsoņām piemērojami! Pareizi uztaisīts bleķis, vai uztjūnēts mūdzis lielākotis liek iekšā visiem tiem brīnumiem! Kāpēc tad daudzi advancētie copmaņi meklē konkrētu modeli un krāsojumu, nevis ņem to kas ir uz vietas? Manuprāt mazohisms ir vadāt līdz piecas kastes ar grabuļiem un priecāties par to-re man ir piecas kastes par piecām štukām un es ir varens! Braucot uz konkrētu ūdenstilpni parasti tiek ņemta līdz kaste ar konkrētiem vizuļiem, konkrētām zivīm kuras tiks ķertas, un vizuļi ir tādi kuri tur strādā! Pretējā gadījumā to var nosaukt par braukšanu uz dullo. Cita lieta ir tāds kā ekspedīcijas brauciens, bet pirms tam takš tiek pastudēts kādi dziļumi un kas tur dzīvo. Vai ne tā? Smieklīgi ir noskatīties no malas kad štrumu pārbāztā laivā divi sportsmeņi mečijās meklējot to vienu vajadzīgo gumiju uz kuras ķeras.))))) To Es saucu par neprofesionālismu! Bet katrs dara kā viņam tīk! Nekā personīga!
P.S. Ja būtu savācis visas zivis ko šogad esmu noķēris varētu atvērt konservu fabriku! D.
9.oktobris 2014, 12:49 | links
 
Un atkal ierunājās veikals? Kurā brīdī tika runāts par konservu fabriku? Kur tika teikts ka jāķer ar bambusu vai alumīnija bomi un ņevku? Ja runā par ķiņķēziņiem tad par tādiem drīzāk var nosaukt daudzus Japāņus! Kur uz viņiem ir rakstīts ka tie ir paredzēti mūsu līdaku, asaru vai citu mūsu plēsēju ķeršanai? Drīzāk bassiem un jūras zivīm, bet mūsējiem plēsoņām piemērojami! Pareizi uztaisīts bleķis, vai uztjūnēts mūdzis lielākotis liek iekšā visiem tiem brīnumiem! Kāpēc tad daudzi advancētie copmaņi meklē konkrētu modeli un krāsojumu, nevis ņem to kas ir uz vietas? Manuprāt mazohisms ir vadāt līdz piecas kastes ar grabuļiem un priecāties par to-re man ir piecas kastes par piecām štukām un es ir varens! Braucot uz konkrētu ūdenstilpni parasti tiek ņemta līdz kaste ar konkrētiem vizuļiem, konkrētām zivīm kuras tiks ķertas, un vizuļi ir tādi kuri tur strādā! Pretējā gadījumā to var nosaukt par braukšanu uz dullo. Cita lieta ir tāds kā ekspedīcijas brauciens, bet pirms tam takš tiek pastudēts kādi dziļumi un kas tur dzīvo. Vai ne tā? Smieklīgi ir noskatīties no malas kad štrumu pārbāztā laivā divi sportsmeņi mečijās meklējot to vienu vajadzīgo gumiju uz kuras ķeras.))))) To Es saucu par neprofesionālismu! Bet katrs dara kā viņam tīk! Nekā personīga!
P.S. Ja būtu savācis visas zivis ko šogad esmu noķēris varētu atvērt konservu fabriku! D.

flipers, 9.oktobris 2014, 12:49


Te jau neviens nesaka ka vajag apkrāmēties ar čemodāniem pilniem vobleru, gumiju. Protams, ka pirms katras copes, es vismaz, atlasu tos mānekļus, kas ir paredzēti konkrētai vietai, laikapstākļiem vai copes stilam. Es pat pie labākās gribas nevarētu visus savus grabuļus paņemt līdzi :) Un nevajag arī :) Kad teiksim meklē kaut kādas vietas ūdenstilpnē, vai jaunā vietā esi, protams, pričendāļi tiek ņemti vairāk. Tāpat ir treniņos pirms LČ - meklē kuras, kas un uz ko, bet pašos mačos viss inventārs tiek noīsināts uz kādām pāris kastītēm. Nu vismaz mēs tā darām!
9.oktobris 2014, 13:14 | links
 
Nu redz kur viens riktīgs cilvēks!))) Šeit drīzāk iet runa par ko citu, un proti par to ka tiek intensīvi reklamēts viens konkrēts veikals gandrīz visās sadaļās!(((( Varbūt Adminam vajadzētu ieviest kādas korekcijas šajā sakarā? Savādāk tas atgādina Sudrabas masveida kampaņu! Nu citas bodes tā nedara vai ne? Ja te visi sāks reklamēties tad drīz nebūs ko palasīt, bet viens vienīgs nāc pie mums jo mums ir viss ko jums vajag! Ja par spiningu kātiem, tad par kātiem un tā visās sadaļās! Vai ta nepietiek ar SS.Lv!(((
9.oktobris 2014, 13:35 | links
 
Neliela piebilde-Foruma noteikumi2.5!
9.oktobris 2014, 13:50 | links
 
Admins šeit ierodas atbilstoši garastāvoklim ;) Ko grib to dzēš, ko negrib to nedzēš ;)
9.oktobris 2014, 13:52 | links
 
Fliper!
Varbūt tomēr padomā par to konservu fabriku......
9.oktobris 2014, 13:53 | links
 
fliper

kā lai iesācējs bez pieredzes uzreiz nopērk vobleri kas strādā? Tieši tāpēc visiem mums ir "nevajadzīgi" vobleri. Tikai no "kļūdām" mācāmies.

Mr. Dzintars precīzi pateica - pārlēkt kaudzi nevajadzīgu vobleru. Es šo kaudzi sāku pārlēkt sastopot savā dzīves ceļā konkrētu veikalnieku, lai vieglas smiltis viņam. Pirms tam tie simpātiskie Salmo u.c. man ieskapēja lietas bez kurām var iztikt. Veikalnieks vienmēr gribēs pārdot, bet gudrs veikalnieks darīs to tā lai klients pie viņa atgrieztos.
Un vispār - taisos iepirkt RUDRU!!! :) ir idejas kur un kā to pielietot. Pirkšu fish bone, patīk tie čaļi. Te arī ir reklāma?
Labi, nošokēšu vēl fliperi - JIG.LV esmu jau iztērējis ap 150 eur un ko nu? :)
9.oktobris 2014, 15:22 | links
 
Neliela piebilde-Foruma noteikumi2.5!

flipers, 9.oktobris 2014, 13:50


gadījumā nestrādā kādā Valsts iestādē par ierēdni? Kaut gan tādi jau esam.
9.oktobris 2014, 15:24 | links
 
.. vispābā, gan šo tēmu gan arī katru otro tēmu gandrīz prasās sadalīt divās plūsmās tjip :
-spininga kāti elitei.
-spininga kāti pārējiem. utt !
9.oktobris 2014, 16:15 | links
 
Esmu novērojis, ka katrā no copes veidiem šeit forumā ir savi eksperti, kas ļoti aizraujas, piemēram, ar twiču, džigu, mikro džigu utt. Būtu jauki, ja šie cilvēki ievietotu video, kur padalās ar savu pieredzi un uzskatiem, kā arī pastāsta ar ko copē pašlaik, un kam gājuši cauri, lai nonāktu pie tiem rīkiem, ar ko copē tagad.. Lūk, tad būtu laba materiālā bāze un video nebūtu ņemts no RU vai com saitiem, bet tepat LV uz LV ūdeņiem.. :)
9.oktobris 2014, 17:00 | links
 
Grūti būs ar tiem copes tehnikas video. Daudzi notiem, kuri patiešām jēdz šīs lietas, sacenšas LČ un citos mačos, tā sacīt - konkurentus skolot negrib, bāzes lietās visi padalās, bet niansēs -hmmm. Kuri nestartē - savukārt kaifo, ka viņiem ķeras un citiem nē ;) Arī tas ir jāņem vērā. Vēl ir tā lieta, ka nav sevišķi daudz ūdeņu, kur šādus video iefilmēt ar rezultātu. Kā likums - katrs video sižēts izsauc gribētāju vilni, kurš savukārt vai nu noplicina vietu, veido bara efektu utt.

Par spiningiem ir tā, ka gadiem vari copēt ar kātiem līdz 100 EUR un ķert zivis. Bet kāti apnīk un dzīve tikai viena - kāpēc neķert ar labiem rīkiem? Tā arī veidojas še tā diskusija. Viena daļa uzstāj, ka nafig dārgo inventāru nevajag(jo vienkārši nespēj novērtēt to ko nezin) un otra daļa - kuri zin, experimentē un lieto. Novēlu katram iespēju copēt ar labu inventāru!
9.oktobris 2014, 17:43 | links
 
Sigi.

Ar ko labāk jāsi, ar vienkāršo sugas ķēvīti, ko, protams, bez bēdu var darīt, bik paskubināt, piebarot utt, jebšu seksīgu, elegantu, maigu un jūtīgu sugas ķēvi, kas klausa katrai tavai pavēlei, turklāt no puss vārda :)
9.oktobris 2014, 19:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager