Spininga kāti

Tiem kas lasa krieviski par IM daudz kas pateikts te: https://fishingtackle.by/im7-im8-im9.html
Īsumā: IM ir elastību raksturojošs cipars. Jo lielāks, jo "cietāks" špinings. Tas nozīmē, ka lai iegūtu svarnesību (liekums pie svara ir konstante), var līmēt špininga "caurulītes" diametru mazāku. Tātad tas būs vieglāks, gaisa pretestība žvidzinot- mazāka. Bet...jo lielāks IM, jo tas ir trauslāks un ievainojamāks: Mazs iegriezums un klikš, Piespiedām-klikš....Jāstrādā ļoti uzmanīgi. Kopēju atbildības standartu IM ciparu piešķiršanā nav...ķīnietis liek, lai pirktu....Nekad nevar zināt, vai tas ir tāds kā rakstīts. Katram ražotājam savi noslēpumi kompozīta materiāla ražošanā.
2.oktobris 2017, 19:20 | links
 
Chalitis [02.10.17]: Es jau meklēju nākošo ko varētu nopirkt,esmu izmēğinājis st croix,major craft,lunaky,hearty rise,evergreen,kadu favorite perfect jig domāju izmēğināt,video klipos izskatās ļoti labs

coperis14, 2.oktobris 2017, 11:53
Kas Tev nepatīk nosauktajos kātos?! lunaky (pieņemu, ka tas ir Tenryu Lunakia), Evergreen ir augstā gala kāti, no 300 un uz augšu. Tīrie japāņi! Pāriet uz Favorite??? :D
Man ir breaden swg specimen 76 tā ir japāņu jūtība ar amerikāņu izturību. Tests 1,5gr līdz 20 gr reāli 4gr līdz 18, bet esmu mēģinājis arī 2,5gr jau var sākt un 22 gr džigoju Daugavā pie normālas straumes
2.oktobris 2017, 21:05 | links
 
Latviešu saitos info maz pārsvarā lasu krievu saitus. Šeit copes lietas apspriež jau 3 gadu kas labāks bluebird vai salmo tjoga
2.oktobris 2017, 21:14 | links
 
Sveiki draugi. Sencim ievajadzējās kātu- izmantos tikai gumijas un voblerus. Seklajiem ezeriem. Testā varētu būt no 10-30. Vienīgais, kas manī rada satraukumu- to, ka viņam vajag kātu sākot no 2,70. Ir kādi varianti no budžetniekiem? Cik noprotu te jau vairāk jāskatās uz lašu kātiem. Paldies
19.oktobris 2017, 20:46 | links
 
Testā varētu būt no 10-30. Vienīgais, kas manī rada satraukumu- to, ka viņam vajag kātu sākot no 2,70. Ir kādi varianti no budžetniekiem?
shaiba, 19.oktobris 2017, 20:46


Vispār ir papilnam, piemēram SHIMANO ALIVIO DX 270M 10-30g eboat.lv maksā tikai 33eur
19.oktobris 2017, 21:28 | links
 
Testā varētu būt no 10-30. Vienīgais, kas manī rada satraukumu- to, ka viņam vajag kātu sākot no 2,70. Ir kādi varianti no budžetniekiem?
shaiba, 19.oktobris 2017, 20:46

Vispār ir papilnam, piemēram SHIMANO ALIVIO DX 270M 10-30g eboat.lv maksā tikai 33eur

Sulla, 19.oktobris 2017, 21:28

Paldies. Rīt iebraukšu veikalā.
19.oktobris 2017, 21:33 | links
 
Lūdzu iesakiet kātu līdz 100 eur. Galvenais māneklis būs voblers 7cm, tadi kā zipbaits rigge uc. un mazāki, bet galvenajam garšīģākajam izmēram būtu jābūt tiem 7cm. Garums ap 2,3m. Visi pārējie mānekļi būs sekundāri.
30.oktobris 2017, 16:59 | links
 
Lūdzu iesakiet kātu līdz 100 eur. Galvenais māneklis būs voblers 7cm, tadi kā zipbaits rigge uc. un mazāki, bet galvenajam garšīģākajam izmēram būtu jābūt tiem 7cm. Garums ap 2,3m. Visi pārējie mānekļi būs sekundāri.

marcisp, 30.oktobris 2017, 16:59


Sveiks, varu ieteikt paskatīties Norstream Rebel 5-18g, 2.21m. Visai sakarīgs tviča kātiņš par pieņemamu cenu. Ar Ridge tiks galā mierīgi ;)
30.oktobris 2017, 17:19 | links
 
Kādas atsauksmes par salmo kraft spiningiem?! Meklēju aparātu džigam 4-15 gr apmēram, pa retam kāds vobleris, rotiņš. Ir vel kādas alternatīvas tājā cenu kategorijā?
2.novembris 2017, 15:16 | links
 
Cope gan no laivas gan krasta, garums varetu but 210-240 cm..
2.novembris 2017, 15:17 | links
 
Kādas atsauksmes par salmo kraft spiningiem?! Meklēju aparātu džigam 4-15 gr apmēram, pa retam kāds vobleris, rotiņš. Ir vel kādas alternatīvas tājā cenu kategorijā?

Robiss1, 2.novembris 2017, 15:16


Sveiks, ieteiktu paskatīties uz Mikado Black Stone 2.40m un 5-24g vai arī jau iepriekš minēto Norstream Rebel 5-18g, 2.21m
2.novembris 2017, 15:38 | links
 
Gribēju padalīties ar it kā ne lielu problēmu drīzāk noskaidrot iemeslus un tapt gudrāks priekšdienām.
Priekš vieglā džiga ir crazy fish aspen stake 1,9m 2-10 gr. Virsū spole daiwa legalis 2000.
Katrā normālā copes dienā man vidēji 2-4 reizes ietinot auklu tā apmetas ap to metāla cilpiņu, kas paredzēta lai aizāķētu mānekļa āķi. Reizēm to piefiksēju tik pēc pāris sekundēm, bet situācijās, kad virsū smalka aukla (PE #0.6 stāv virsū) un viņa strīķējās gar to cilpu var būt liktenīga, it īpaši, ja galā smuks, piemēram asaris.
Tad nu tā - kādam arī tā ir gadījies un kāds tam varētu būt izskaidrojums?
15.novembris 2017, 09:46 | links
 
Tā cilpa ir izvietota nepareizi, mans viedoklis. Man gan šad un tad aizķeras iemetienā, it sevišķi ja cope lielākā vējā.

Gribēju padalīties ar it kā ne lielu problēmu drīzāk noskaidrot iemeslus un tapt gudrāks priekšdienām.
Priekš vieglā džiga ir crazy fish aspen stake 1,9m 2-10 gr. Virsū spole daiwa legalis 2000.
Katrā normālā copes dienā man vidēji 2-4 reizes ietinot auklu tā apmetas ap to metāla cilpiņu, kas paredzēta lai aizāķētu mānekļa āķi. Reizēm to piefiksēju tik pēc pāris sekundēm, bet situācijās, kad virsū smalka aukla (PE #0.6 stāv virsū) un viņa strīķējās gar to cilpu var būt liktenīga, it īpaši, ja galā smuks, piemēram asaris.
Tad nu tā - kādam arī tā ir gadījies un kāds tam varētu būt izskaidrojums?

Pieteka, 15.novembris 2017, 09:46
15.novembris 2017, 10:05 | links
 
Gribēju padalīties ar it kā ne lielu problēmu drīzāk noskaidrot iemeslus un tapt gudrāks priekšdienām.
Priekš vieglā džiga ir crazy fish aspen stake 1,9m 2-10 gr. Virsū spole daiwa legalis 2000.
Katrā normālā copes dienā man vidēji 2-4 reizes ietinot auklu tā apmetas ap to metāla cilpiņu, kas paredzēta lai aizāķētu mānekļa āķi. Reizēm to piefiksēju tik pēc pāris sekundēm, bet situācijās, kad virsū smalka aukla (PE #0.6 stāv virsū) un viņa strīķējās gar to cilpu var būt liktenīga, it īpaši, ja galā smuks, piemēram asaris.
Tad nu tā - kādam arī tā ir gadījies un kāds tam varētu būt izskaidrojums?

Pieteka, 15.novembris 2017, 09:46


Ar Aspen stake ir tieši tas pats novērojums (5-21g). Nav bieži, bet ir. Pieļauju, ka neveiksmīgi izvēlēta vieta āķa turētājam.
15.novembris 2017, 10:07 | links
 
Man tikai ietinot.. iemetienā nekad nav gadījies. Spole kaut kā varbūt netiek galā ar auklu? Paliek vairāk brīvas auklas, kas apmetās, tas vēl manuprāt varētu būt..
15.novembris 2017, 10:08 | links
 
Man tikai ietinot.. iemetienā nekad nav gadījies. Spole kaut kā varbūt netiek galā ar auklu? Paliek vairāk brīvas auklas, kas apmetās, tas vēl manuprāt varētu būt..

Pieteka, 15.novembris 2017, 10:08


Kādreiz par šo speciāli prasīju Crazy Fish dizainerim/tehnologam Andrejam Veduta...Turētāja cilpiņas izvietojums Crazy Fish kātiem ir apzināti taisīts "nestandarta" vietā, blankas labajā pusē 90 grādu leņķī, jo, tieši no fizikas loģiskā viedokļa, pie ietīšanas ar kreiso roku, tieši šajā vietā ir vismazākais risks auklām aizķerties. Tā arī ir, reāli, ja turētājs ir tieši pa auklas ietīšanās līniju, zem riņķiem, tad iespēja apmesties ir daudz lielāka, dažiem citu ražotāju modeļiem tā ir "slimība", ka apmetas jau iemetienā un rauj nost garus pītās auklas gabalus, kas smagi sit pa maciņu.
Izvietojumā kā tādā nav problēma, taču, tieši paša āķa turētāja cilpiņa ar "enģi" ir smuks un ērts tehniskais risinājums āķa fiksācijai, taču tomēr dabā rada nelielu risku, ka slapja aukla vējā tomēr aiz viņas aizķeras, taču man nekad tā nav bijis iemetienā. Nu jāpaseko nedaudz līdzi ietinot, tomēr praksē, vismaz man, tas notiek pietiekoši reti, pašam jau 3šo gadu Aspens līdz 21g ir pamata ikdienas copes kāts uz "otvodku" un vidējam džigam.
15.novembris 2017, 11:24 | links
 
Jā, iemetienā tas tiešām nekad nav bijis, tikai pie ietīšanas. :)
15.novembris 2017, 12:15 | links
 
Dažas reizes ar Aspen Stake bija līdzīgi, tad noņēmu to cilpu nost...
15.novembris 2017, 19:04 | links
 
Man ar tā bija līdz brīdim,kad to cilpu iztaisnoju taisni(paralēli kātam).Vairs tādu problēmu nav.
16.novembris 2017, 12:20 | links
 
intresē atsauksmes no kātiem FENWICK Iron Feather III ,kā ar testiem un kā uzvedas solid spices?
18.novembris 2017, 21:20 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager