Spoles

nevedas pirkt Daiwas vai Shimano par dažiem simtiem.

eerks, 28.marts 2019, 01:58

Nu vispār jau 90% no populārākajām un, manā uztverē, tiešām jau pavisam labas kvalitātes un tehnoloģiskā izpildījuma DAIWA un SHIMANO spolēm grozās +/-70-100 EUR robežas, par "dažiem simtiem" runa neiet. Tālāk jau sākas augsti-vidējā un augstā klase, kas, cenas dēļ, jau reāli daudz mazāk populāras.

Jā, godīgi, cenu kategorijā "līdz 50EUR" gan nekā īsti prātīga nav. Ir spoles, ko var lietot, bet daudzas nianses zaudēsi.

Bet , goda vārds, savu viedoki izsaku bet neuzspiežu. Pirms gadiem 10 man arī bija ļoti tuvs uzskats, kā Tev pašlaik. Meklējot "ideālo spoli par saprātīgo naudu, jo nedrīkst tak spole maksāt dārgāk par kompja cieto disku" man eksperimentos izgāja caur rokām vairāki desmiti dāžadu brendu un modeļu. Daļa joprojām garāža krāj putekļus, daļa sadalījusies reizinātājos, un pašlaik man uz kātiem tikai DAIWA (pirms tam vēl Shimano bija). Tāda ir mana pieredze, kāds var izmantot, kāds var iet savu ceļu. Ar finansēm tam nav nekāda tieša sakara, kad es pats tās visas "labās spoles par sviestmaizi" meklēju un eksperimentēju, reāli man kabatā bija vairāk naudas kā pašlaik :)

JIG.LV, 28.marts 2019, 07:23

Gunča! Tātad Tu nēesi īsts spiningotājs! Tāpat kā es! :)))
28.marts 2019, 14:54 | links
 
Ieteikums jig.lv uztaisīt arī rakstu / salīdzinājumu par spoļu praktisko izturību, lietojot 1, 2, 3 gadus. Kas, piemēram, noteik ar to Magsealed pēc 2-3 gadiem? Cik izmaksā, ja šādām spolēm ar Magsealed tomēr jāveic remonts?

Un es tomēr šaubos par lētā gala Daiwu izturību, ilgmūžību. Ninja, piemēram, pēc 8 mēnešu lietošanas palikusi baigi ļurīga - it īpaši liela lufte ir ručkā. Lietoju vieglajā džigā un dropā ar 15-20g. Exage tomēr ir izturīgāka. Pat kādreiz lietotā Okuma octana bija izturīgāka - šādas problēmas sāka parādīties pēc 2-3 gadiem.

_EKA, 28.marts 2019, 09:01


Te man ar jāpiekrīt ka sākuma Daiwas nav diez ko ilggadīgas. Es pirmās divas Ninjas nolietoju pa sezonu, 2000 izturēja mēnešus 4, 3000 nokalpoja līdz ledum. Briesmīga lufte rokturī un 2000 vēl vibrācija - to nejauki kratīja pie ātras ietīšanas, pamatīgs ļureklis. Pāris spiningiem ļoti ilgi nokalpojušās Okuma octanas nomainīju pret inspirām - man pagaidām ļoti patīk, pat vairāk nekā Exceleri (kam auklu ar bedri pa vidum uzklāj). Es uzskatu ka vienā cenu kategorijā arī spoļu kvalitāte būs pietuvināti līdzīga - protams ka kāds modelis var būt veiksmīgāks cits nē.
28.marts 2019, 10:57 | links
 
tā arī neuzrakstīji ko ķersi ar jauno spoli?

jjanis, 27.marts 2019, 23:29


Pārsvarā jūra, arī karpas. Man tā jau otra tāda
28.marts 2019, 09:53 | links
 
Ieteikums jig.lv uztaisīt arī rakstu / salīdzinājumu par spoļu praktisko izturību, lietojot 1, 2, 3 gadus. Kas, piemēram, noteik ar to Magsealed pēc 2-3 gadiem? Cik izmaksā, ja šādām spolēm ar Magsealed tomēr jāveic remonts?

Un es tomēr šaubos par lētā gala Daiwu izturību, ilgmūžību. Ninja, piemēram, pēc 8 mēnešu lietošanas palikusi baigi ļurīga - it īpaši liela lufte ir ručkā. Lietoju vieglajā džigā un dropā ar 15-20g. Exage tomēr ir izturīgāka. Pat kādreiz lietotā Okuma octana bija izturīgāka - šādas problēmas sāka parādīties pēc 2-3 gadiem.
28.marts 2019, 09:01 | links
 
Man ir Twin Power 2500FA 02..

spolei ibio ir vairāk nekā 15 gadu!!!!! 15 GADI.

Tikko bija veikta apkope..iekšas kā jaunas, griežas pati ar savu inerci, mīksti un klusi,auklu klāj ideāli..Vēl kaplos savus 5 gadus noteikti..

Kā man čoms saka.. Eto že twin power..

Jas gribi baudīt copi, tad labāk ilgtermiņā idomāt / iegūldīt un lietot labu spoli, nekā katru gadu pirkt mēslu un kapeiku skaldīt...un pa gadiem salasot kopā vēl pārmaksājot kopsumā Stellas vērtību!


p.s - ja ne hobijam , bet ēšanai.. var jau arī ar lazdu kātu un diegu ķert..
28.marts 2019, 08:43 | links
 
BAigars , 40 euro robežās ir ķīniešu Tsurinoya Jaguar 2000 ... pagaišgad pats ar to copēju un jau biju iepriekš raktījis,ka pēc izjūtām labāk patīk kā exage vai symetre no shimano ...
Par Tsurinoya Jaguar 2000 slāviem ir pilns youtube ar testiem,atsauksmēm,utt.
28.marts 2019, 08:26 | links
 
Ar spolēm ir tā pat kā ar sievietēm - gribi feināku, ieguldes. Ja apmierina "apelsīni" ka tik veic savas funkcijas tad....
28.marts 2019, 07:58 | links
 
Pavisam elementāri.
Ja grib spoli līdz 50eur, tad Aliexpress Kastking vai Seaknight, jo neviens cits par tādu naudu neuztaisīs tik kvalitatīvu un ilgi lietojamu spoli (pašam ir vairākas, 2 sezonas bez problēmām). Ja dārgāku, tad paliek 2 minētās - Daiwa un Shimano.
Salmo točna nē, pa 15 gadiem ir bijušas vismaz 10 salmo, neviena nav izturējusi ilgāk par sezonu.

Vēl viena lieta - nekad pats nepirktu spoli un arī neredzu jēgu, par ~100eur. Pirmkārt viņa nekalpos ilgāk/labāk par 50eur spoli, otrkārt, sakod zobus, piemet vēl tik pat un nopērc spoli, kas kalpos visu dzīvi. Pirms gada pārdevu Twinpower, kurš nokalpoja 11 gadus un ar apkopēm bija joprojām kā jauns. Pārdevu, jo 2500 izmēra spoles vairs nelietoju, nolēmu, ka citiem vairāk noderēs.

Īsāk sakot, vai nu Aliexpress pa 30eur vai Shimano/Daiwa pa 200+
28.marts 2019, 07:48 | links
 
nevedas pirkt Daiwas vai Shimano par dažiem simtiem.

eerks, 28.marts 2019, 01:58


Nu vispār jau 90% no populārākajām un, manā uztverē, tiešām jau pavisam labas kvalitātes un tehnoloģiskā izpildījuma DAIWA un SHIMANO spolēm grozās +/-70-100 EUR robežas, par "dažiem simtiem" runa neiet. Tālāk jau sākas augsti-vidējā un augstā klase, kas, cenas dēļ, jau reāli daudz mazāk populāras.

Jā, godīgi, cenu kategorijā "līdz 50EUR" gan nekā īsti prātīga nav. Ir spoles, ko var lietot, bet daudzas nianses zaudēsi.

Bet , goda vārds, savu viedoki izsaku bet neuzspiežu. Pirms gadiem 10 man arī bija ļoti tuvs uzskats, kā Tev pašlaik. Meklējot "ideālo spoli par saprātīgo naudu, jo nedrīkst tak spole maksāt dārgāk par kompja cieto disku" man eksperimentos izgāja caur rokām vairāki desmiti dāžadu brendu un modeļu. Daļa joprojām garāža krāj putekļus, daļa sadalījusies reizinātājos, un pašlaik man uz kātiem tikai DAIWA (pirms tam vēl Shimano bija). Tāda ir mana pieredze, kāds var izmantot, kāds var iet savu ceļu. Ar finansēm tam nav nekāda tieša sakara, kad es pats tās visas "labās spoles par sviestmaizi" meklēju un eksperimentēju, reāli man kabatā bija vairāk naudas kā pašlaik :)
28.marts 2019, 07:23 | links
 
Ņemot vērā kāda ir īsta spiningotāja un ne miljonāra ikdiena - dubļi, zari, nokritusi spole un zābaks virsū (īpaši tizlos gadījumos), nevedas pirkt Daiwas vai Shimano par dažiem simtiem. Optimālais ir līdz tiem 50€, lai, ja salūzt, tad nav žēl . Ķīnieši min uz papēžiem Daiwām un Shimano, tā kā ir vērts mest acis uz, piemēram, KastKing vai tamlīdzīgiem. Protams, paralēli skatoties testu un atsauksmju video.

eerks, 28.marts 2019, 01:58

Ej izgulies pseido ekspert!
28.marts 2019, 06:39 | links
 
Ņemot vērā kāda ir īsta spiningotāja un ne miljonāra ikdiena - dubļi, zari, nokritusi spole un zābaks virsū (īpaši tizlos gadījumos), nevedas pirkt Daiwas vai Shimano par dažiem simtiem. Optimālais ir līdz tiem 50€, lai, ja salūzt, tad nav žēl . Ķīnieši min uz papēžiem Daiwām un Shimano, tā kā ir vērts mest acis uz, piemēram, KastKing vai tamlīdzīgiem. Protams, paralēli skatoties testu un atsauksmju video.
28.marts 2019, 01:58 | links
 
tā arī neuzrakstīji ko ķersi ar jauno spoli?
27.marts 2019, 23:29 | links
 
Nu tad krievu Ņeva jāpērk ?

diametrs, 27.marts 2019, 22:14


Ne jau pirmo dienu esi forumā. Uzraksti dažos vārdos kādos apstākļos plāno spoli lietot, ar ko esošās spoles neapmierina, tad iespējams saņemsi tev piemērotas atbildes.
Visu ko raksta jig.lv pilnīgi patiess spiningošanai, bet bušu ķeršanai var būt savādākas prasības

jjanis, 27.marts 2019, 23:00[/quote]

Bušu ķeršanai Cormoran Seakon SEA Fighter 960 FD nav nekāda vaina. Derēs varbūt arī kādu karpu izvilkt. Kamēr maksāju dzīvokļa kredītu uz nezin kādām dārgā Daiwa pat neskatos. Priecājos par to kas ir. Viena spole No name - domāta jūrai arī pāris gadus kalpo. Tajā pašā laikā vīlies Salmo jūras spolē pirms gandrīz 10 gadiem un pirms gadiem 6 Salmo laikam BaiTFeeder vai kaut kā tā. Bezvārdu spoles strādā labā vai arī kādreiz Balzer.
27.marts 2019, 23:10 | links
 
Nu tad krievu Ņeva jāpērk ?

diametrs, 27.marts 2019, 22:14[/quote]

Ne jau pirmo dienu esi forumā. Uzraksti dažos vārdos kādos apstākļos plāno spoli lietot, ar ko esošās spoles neapmierina, tad iespējams saņemsi tev piemērotas atbildes.
Visu ko raksta jig.lv pilnīgi patiess spiningošanai, bet bušu ķeršanai var būt savādākas prasības
27.marts 2019, 23:00 | links
 
Es nevaru nopirkt 3 spoles, katru pa 2000 EUR ... Nu tad krievu Ņeva jāpērk ?

diametrs, 27.marts 2019, 22:14


Nu gan biki pārspīlē, nevaru īsti iedomāties kā izskatās spole pa 2000EUR :) mož arī ir tādas pasaulē, bet neesmu saskāries.
Jautājums jau kādai vajadzībai. Ja līdzekļi spiež un neplāno lietot pārāk plānas auklas, nav prasību pret svaru, bremzes regulācijas precizitāti, auklas uzklāšanos utt. tad droši vien var i pa 20EUR kaut ko lietojamu atrast. Vienkārši visam jābūt balansā, tad i auklai i kātam attiecīgas klases. Tas viss ir komplekts, ja kāds elements izlec, tad ne vella laba nesanāk, ķēmošanās. Ja skatās loģiski, tad spolei būtu jābūt labākajam (un, loģiski, dārgākajam) elementam komplektā. To lieto parasti visligāk un arī no tāda viedokļa, ka bomīgs kāts vai slikta aukla spoli sačakarēt nevar, a vot spole i auklu var i pat kātu (ja cilpas met un zumet uz rinķa).
27.marts 2019, 22:34 | links
 
Ko varat labu vai sliktu teikt par Konger spolēm ?

diametrs, 27.marts 2019, 08:51

Nu beidz, Diametr, ko tad labu vai jauku var pateikt par poļu tehnoloģijām? Tā nav spole, bet spoles izstrādājums. Jūras copei derēs, gruntenei vulgaris arī. Iespējams, ka kāda no labākajām - arī karpai vai fīderim. Tomēr spiningam nekad virsū šādu izstrādājumu neliktu, jo firmas ir tikai un vienīgi divas - Daiwa un Shimano. Nu varbūt vēl kāds no Ryobi (vecais, taču ahūni smagais Zaubers, piemēram). Vēl samērā kvalitatīvi skaitās vācu firmu kopijas daiviņai un šīmanim, bet, vienalga, nē.

andreiko, 27.marts 2019, 09:00


Es nevaru nopirkt 3 spoles, katru pa 2000 EUR ... Nu tad krievu Ņeva jāpērk ?
27.marts 2019, 22:14 | links
 
Laikam man jaatradinas no manekla pietisanas parak tuvu spicitei :)
27.marts 2019, 22:06 | links
 
Ko pieredze saka? Līdz šim bijušas galīgi lētas bezinerces spoles ar to reversācijas sviru. Noskatīju Shimano Nasci 2500 un konkrētā ir bez tās funkcijas. Vienā vai otrā izpildījumā ir kādas priekšrocības vai vienkārši atkarīgs no pieraduma?

zhora_zirgs, 27.marts 2019, 20:59

tas tiešām tikai pieradums,lietoju Ryobi ar tad pārgāju uz shimano ultegru un stradiku ,abi bez nav nevainas
27.marts 2019, 21:54 | links
 
Ko pieredze saka? Līdz šim bijušas galīgi lētas bezinerces spoles ar to reversācijas sviru. Noskatīju Shimano Nasci 2500 un konkrētā ir bez tās funkcijas. Vienā vai otrā izpildījumā ir kādas priekšrocības vai vienkārši atkarīgs no pieraduma?
27.marts 2019, 20:59 | links
 
Kādi +/- friemsLT
Copei asars, līdaka, zanders un pumpainie

Andzy35, 15.marts 2019, 23:51

Plusus un mīnusus var noteikt tikai ņemot kaut ko par salīdzinājuma atskaites punktu un arī tas tā stipri neobjektīvi.

Nu piemēram. Ja vienkārši salīdzinam tehniskos parametrus 1:1, nu tur gultņu skaitu, tehnoloģijas utt., tad FUEGO LT un PROREX V LT ir pārākas, pie tam arī lētākas.
BET
paliek lietas, kas nav vienozīmīgas un nav vienkārši samērojamas. FREAMS LT ir vienīgā spole šajā cenu klasē, kas ir kopējs modelis un tiek tirgots gan Eiropā, gan Japānā. Pieļauju (pierādīt nevaru), ka šī modeļa ražošanas līnijai ir augstākas (un dārgākas) prasības kvalitātes kontrolei. Te ir mentālā atšķirība - ja pēkšņi izlien kāds brāķitis Eiropā, tas nav patīkami ražotājam, bet nu pārdzīvos, kam negadās. A ja Japānā , uz jubilejas modeli, tad seja zaudēta, ņem dūcīti un taisi harikiri, lai nomazgātu negodu :) Tālāk jau pavisam netveramas un individuālas lietas - FREAMS LT dizains ir izteikti japānisks un elegants.

JIG.LV, 16.marts 2019, 11:24

Nevajag pārcitēt žurnālā rakstīto, man interesē, der vai neder. Vai kāds lieto, kādas atsauksmes.
27.marts 2019, 20:58 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager