Spoles

Šķiet jau, ka labāk, ja nauda nav pilnu kabatu, tad pirkt ķīniešus.
eerks, 16.februāris 2019, 12:21


Šis arguments man vienmēr šķitis jocīgs. Viens vidēji dranķigs viskijs uz akciju maksā apmēram 15EUR, normāls desas lunķis 5EUR, cigarešu paciņa virs 3EUR, benzīns ~1.20/litrā utt. utjp. Lietas, ko izdzer-izčurā, apēd-izkakā, nobrauc, nopīpē ļoti īsā laika sprīdī. Nu "dārgi"tak... Bet nez kapēc lielais vairums tāpēc nesāk dzīt kandžu, neēst desu, nepīpēt, nebraukt ar autiņu utt.
A te mēs runājam par lietām, kam ekspluatācijas terminš ir vismaz pāris gadi, pie tam nevis vienkārši lietām, kas cilvēkam uzspiestas, tāpēc, ka bez tām izdzīvot nevar, bet par lietām, ko pašam gribas, no kurām atkarīga atpūta-komforts-kaifs. Un , nez kapēc, te pēkšņi pāris viskijos vai cigarešu blokos mērāma cenas starpība, kļūst par mega argumentu lietas izvēlē, it kā ne priekš sevis pirktu, bet nemīlētai sievasmātei :) Paradoksāli...
16.februāris 2019, 12:55 | links
 
Par Daiwa un Shimano nezinu komentēt, bet es notestēju un pēc tam iepirku KastKing spolītes. Ļoti patīk. Pilna sezona uz fīderi, strādā perfekti! Ir protams dažādi izmēri viņiem. Man 4000. Par dārgo galu nezinu, bet līdz 50 eur man LV pirktā spole ne viena nestāv blakus!

Fishmens, 16.februāris 2019, 08:04


Jā, par KastKing esmu dzirdējis daudz labu atsauksmju.
Pats lietojis tiku kādus 7 gadus bez problēmām poļu/ķīniešu ražojumu Syspilus ar 6 gultņiem.
Šķiet jau, ka labāk, ja nauda nav pilnu kabatu, tad pirkt ķīniešus, bet ar vairākiem gultņiem, jo vajadzīgajās vietās sabāztie gultņi tomēr ilgtermiņā palīdz spolei funkcionēt pareizi un tas nekas, ka nav augstākās kvalitātes gultņi.
Tai pašai Daiwai par 50€ piemaksā gan jau par brendu un tajās vajadzīgajās vietās, kur nebūs gultņa, viss izdils un izļurkāsies pēc dažām sezonām. Bet nu tas tikai teorētiski.
Kāds, ka lieto lētā gala Daiwas, Shimano varbūt var pakomentēt savu lietošanas pieredzi.
16.februāris 2019, 12:21 | links
 
Jebkurš normāls spoļu meisters apliecinās, ka no tehniskā viedokļa objektīvais minimums, lai ar gultņiem nosegtu visus pamata mezglus, kur gultnim tiešām 100% jābūt ir 4-5 gultņi, nu pa maksimumu 6. Tālāk jau jābāž visādās vietās, kur vienkārši var iemuģīt (nu piemēram 2 gultņus uz knoba uzbāzt, vai uz uztinējruļa utml.), bet vairāk tas ir tāda stipri kosmētiska lieta, ar spoles pamata mehānisma griezšanos, ilgmūžību utt. tam vairs nav nekāda sakara.
Lētā gala no-name spolēm no laika gala mākslīgi palielināts gultņu skaits ir bijis viens no galvenajiem mārketinga punktiem. Es laikam pat 17! gultņus kaut kur esmu redzējis. Jā , točno tie gultņi tur ar čīkstēšanu ir sabāzti. Tikai paši paši lētākie, no iespējami lētākā materiāla ar salīdzinoši sliktu precizitāti.
Nu saliek tos gultņus, un piedzen konkrēti to visu ar kādu viltīgu plastifikatoru, tad tiešām spole jauna griežas nu vienkārši perfekti. Situācija mainās pēc kāda lietošanas laika, plastifikators izdilsts, dilst paši gultņi, lien ārā sākotnējās mehānisma neprecizitātes (kur katrs mikrons no svara), izļurkājas un rodas luftes, tāds standarta scenārijs.
Tā kā gultņu skaits, ja ir vismaz saprātīgā minimumā, īsti nav objektīvs arguments spoles izvēlē. Nē, protams, ja vairāk, tad nekaitē, bet tas nav kritiskais arguments. Jāskatās kompleksā - spoles materiāls, svars, bremžu jauda un precizitāte, dažadas tehnoloģijas un risinājumi.
Vienmēr būs cilvēki, kas vēlas eksperimentēt, cer uz krutām lietām par neticami zemu cenu, lamā lielos rijīgos brendus. Pats tāds esmu bijis, garāža visdazādāko brendu spoles putekļos mētājas. Nu jau gandrīz 10 gadus man reālā copē tiek izmantotas tikai DAIWA un SHIMANO (pēdejos gadus gan tikai DAIWA, bet nu tas vairāk tīri gaumes jautājums). Manu pieredzi un secinājumus var ņemt vērā un ietaupīt laiku, var neņemt un iet pašam tam visam cauri. Dodu 90% ka agri vai vēlu tāpat uz to pašu DAIWA/SHIMANO atdursies un paliks. Nu vismaz es nezinu nevienu nopietnu un fanātisku copmani, kam būtu citādi. Tas par tiem, kas fiziski jūtas slikti, ja netiek uz copi vismaz reizi nēdēļā. Tiem, kam cope tikai reta un neregulāra piedeva izbraukumam piknikā, visas šīs zamaročkas nebūs aktuāla.
16.februāris 2019, 12:11 | links
 
Jautājums: Izvēlēties firmas spoli Daiwa, Shimano ar 4 gultņiem vai ķīniešu, poļu ar 11 gultņiem par to pašu cenu?

eerks, 16.februāris 2019, 01:08


Gultņu skaits neko nenozīmē. Visu izsaka gultņu kvalitāte...
Izveloties lielo brendu spoles tev ir mazāk vai vairāk ticama stabila kvalitāte, dažādi "no-name" brendi ļoti bieži grēko, un pērkot spoli, tā būs tīrākā loterija. Neredzu nevienu iemeslu, lai pirktu kaut kadu China brendu, par to pašu naudu ;)
16.februāris 2019, 09:32 | links
 
Būs laikam jāpaņem šo Kādreiz bija ja nemaldos ABU -patika Tagad Pflugels
16.februāris 2019, 08:26 | links
 

Ērta sistēma auklas uztīšanai
16.februāris 2019, 08:21 | links
 
Jautājums: Izvēlēties firmas spoli Daiwa, Shimano ar 4 gultņiem vai ķīniešu, poļu ar 11 gultņiem par to pašu cenu?

eerks, 16.februāris 2019, 01:08

tā Daiwa un Shimanis blakus ķīnietim vien būs Made in Malaizija
16.februāris 2019, 08:16 | links
 

Par Daiwa un Shimano nezinu komentēt, bet es notestēju un pēc tam iepirku KastKing spolītes. Ļoti patīk. Pilna sezona uz fīderi, strādā perfekti! Ir protams dažādi izmēri viņiem. Man 4000. Par dārgo galu nezinu, bet līdz 50 eur man LV pirktā spole ne viena nestāv blakus!
16.februāris 2019, 08:04 | links
 
Jautājums: Izvēlēties firmas spoli Daiwa, Shimano ar 4 gultņiem vai ķīniešu, poļu ar 11 gultņiem par to pašu cenu?
16.februāris 2019, 01:08 | links
 
Tā kā tuvojas šķidrā ūdens sezona, meklēju spoli Yamaga Blanks Blue Current Ti BLC-83/Ti Long Cast kātam. Budžets līdz 200 eur. Gaidu Jūsu ieteikumus. Paldies

shaiba, 15.februāris 2019, 18:11


kāta svars 82g, tests līdz 12g, bet nu garš 2.51m.
attiecīgi nekādu mikro 1000 izmēru likt nav jēgas, balansēsies jebkura spole svarā 200-220g.

+/- Norādīta budžetā kandidātu pietiek. No DAIWA tuvākie varētu būt CALDIA LT un BALLISTIC LT.
15.februāris 2019, 19:38 | links
 
Tā kā tuvojas šķidrā ūdens sezona, meklēju spoli Yamaga Blanks Blue Current Ti BLC-83/Ti Long Cast kātam. Budžets līdz 200 eur. Gaidu Jūsu ieteikumus. Paldies
15.februāris 2019, 18:11 | links
 
MT9 [26.01.19]: Nedod dievs metrīgo uz šo kātiņu

svens76, 26.janvāris 2019, 22:28
Metrīgā man būs uz Buster jerk klauna krāsojumā:P
Man ar bandit tail labāki rezultāti
26.janvāris 2019, 22:48 | links
 
Nedod dievs metrīgo uz šo kātiņu

svens76, 26.janvāris 2019, 22:28

Metrīgā man būs uz Buster jerk klauna krāsojumā:P
26.janvāris 2019, 22:43 | links
 
Nedod dievs metrīgo uz šo kātiņu

svens76, 26.janvāris 2019, 22:28[/quote]
nekas,nopirks jaunu;))))
26.janvāris 2019, 22:33 | links
 
kurjers6 [26.01.19]: kāpēc neņēmi ar spolīti?nebūtu vieglāk auklu palaist?

kurjers6, 26.janvāris 2019, 21:34

Man visi kāti ar spoli (bļitkām un murmuļiem), vienu gribējās tieši šādu - stilīgs, viegls un manai copei atbilstošs. Spolei redzu tikai 2 plusus: ātri var nolaist mānekli līdz gruntij un bremze (kura nav visām spolēm). Bet, ņemot vērā apstākli, ka copēju vietās ar dziļumu 1-2m, izdomāju pamēģināt šo kātiņu ;) Rīt notestēšu, tad manīs - iemīlēšos tajā vai so so variants :)

MT9, 26.janvāris 2019, 21:51
nu ko es varu pateikt?! nu tad lai rītdien tā metrīgā iesvēta tavu kātiņu:)))))gaidīsim atskaiti!
Nedod dievs metrīgo uz šo kātiņu
26.janvāris 2019, 22:28 | links
 
kāpēc neņēmi ar spolīti?nebūtu vieglāk auklu palaist?

kurjers6, 26.janvāris 2019, 21:34

Man visi kāti ar spoli (bļitkām un murmuļiem), vienu gribējās tieši šādu - stilīgs, viegls un manai copei atbilstošs. Spolei redzu tikai 2 plusus: ātri var nolaist mānekli līdz gruntij un bremze (kura nav visām spolēm). Bet, ņemot vērā apstākli, ka copēju vietās ar dziļumu 1-2m, izdomāju pamēģināt šo kātiņu ;) Rīt notestēšu, tad manīs - iemīlēšos tajā vai so so variants :)

MT9, 26.janvāris 2019, 21:51

nu ko es varu pateikt?! nu tad lai rītdien tā metrīgā iesvēta tavu kātiņu:)))))gaidīsim atskaiti!
26.janvāris 2019, 22:08 | links
 
kāpēc neņēmi ar spolīti?nebūtu vieglāk auklu palaist?

kurjers6, 26.janvāris 2019, 21:34


Man visi kāti ar spoli (bļitkām un murmuļiem), vienu gribējās tieši šādu - stilīgs, viegls un manai copei atbilstošs. Spolei redzu tikai 2 plusus: ātri var nolaist mānekli līdz gruntij un bremze (kura nav visām spolēm). Bet, ņemot vērā apstākli, ka copēju vietās ar dziļumu 1-2m, izdomāju pamēģināt šo kātiņu ;) Rīt notestēšu, tad manīs - iemīlēšos tajā vai so so variants :)
26.janvāris 2019, 21:51 | links
 
Sveiki. Kadas atsauksmes par LJ Maiko spoli? Domāju balansieriem, ratliniem un vibiem? Paldies

svens76, 23.decembris 2018, 20:32
LJ Maiko lietoju pirmo sezonu. Pagaidām galveno funkciju pilda - bremze strādā godam, jo dikti jau bieži līdaka iekāro asariem paredzēto mānekli. Galvenais, ka var šansēt biezos cimdos :))) Šodien gan nopirku asariem cita veida kātiņu - pilnīgu pretstatu LJ komplektam. Sver nieka 11 gramus, ja paķers līdaka viss būs slikti, toties dikti jau jūtīgs un sirdij tuvs izskatās :)


MT9, 26.janvāris 2019, 21:07

kāpēc neņēmi ar spolīti?nebūtu vieglāk auklu palaist?
26.janvāris 2019, 21:34 | links
 
MT9 [26.01.19]: Sveiki. Kadas atsauksmes par LJ Maiko spoli? Domāju balansieriem, ratliniem un vibiem? Paldies

svens76, 23.decembris 2018, 20:32
LJ Maiko lietoju pirmo sezonu. Pagaidām galveno funkciju pilda - bremze strādā godam, jo dikti jau bieži līdaka iekāro asariem paredzēto mānekli. Galvenais, ka var šansēt biezos cimdos :))) Šodien gan nopirku asariem cita veida kātiņu - pilnīgu pretstatu LJ komplektam. Sver nieka 11 gramus, ja paķers līdaka viss būs slikti, toties dikti jau jūtīgs un sirdij tuvs izskatās :)
Šāds teleskopiskais kātiņš man ir. Jūtīgs pēc vella:)
26.janvāris 2019, 21:13 | links
 
Sveiki. Kadas atsauksmes par LJ Maiko spoli? Domāju balansieriem, ratliniem un vibiem? Paldies

svens76, 23.decembris 2018, 20:32

LJ Maiko lietoju pirmo sezonu. Pagaidām galveno funkciju pilda - bremze strādā godam, jo dikti jau bieži līdaka iekāro asariem paredzēto mānekli. Galvenais, ka var šansēt biezos cimdos :))) Šodien gan nopirku asariem cita veida kātiņu - pilnīgu pretstatu LJ komplektam. Sver nieka 11 gramus, ja paķers līdaka viss būs slikti, toties dikti jau jūtīgs un sirdij tuvs izskatās :)
26.janvāris 2019, 21:07 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager