Spoles

Ja runājam par spolēm, tad Latvijā ir tikai divas īzvēles. Tās ir Daiwa un Shimano. Pārējās irtikai spoļu izstrādājumi, labāki vai sliktāki, taču...
6.februāris 2018, 17:34 | links
 
andreiko, cik saprotu tad tai video runa ir par budžeta klasi ,kas vispār ir nenosakāms lielums ,vienam 50 eiro, otram 100 vai 200.,ja pieņem ka 40 eiro ,kā maksā šī ryobi ,tad tas atbilst daiwas un shimano pašam lētajam galam,un tur jau grūti pateikt,kas labāka. Tavā leksikā runa par žiguļu klasi.

sapalens, 6.februāris 2018, 10:18


Redzi, es tāpat kā Guntars (tikai ne tik lielos daudzumos) esmu saskāries ar tiešām viduvējām un manā skatījumā sliktām spolēm. Copēju daudz un dažādos veidos (spinis, fīderis, bolonēze uz dzīvo, baltās uz pludu, butes u.c.), spoļu man tiešām ir daudz. Un, tāpat kā ļoti daudzi citi, esmu sapratis - lai vispār aizmirstu par problēmām ar spoli, ir jāpērk laba spole. Nu kaut vai Caldia, kas man ceturto sezonu rullēs pilnīgi bez neviena krekšķa vai apkopes. Man tās Okumas ir bijušas vairākas. Viena Epix vēl tagad stāv uz viena no fīderiem. Nu ko lai saka par spiņa spoli (cita okuma), kas ar 0,13 pīto sāk mest ķiņķus un pašam ar vīli jāapvīlē priekšējās bremzes rokturis (aiz tā ķeras aukla)? Nu pilnīgs sūds, es tagad esmu viņu uzlicis uz mazmakšķerītes, ar kuru ķeru mailes priekš zandartiem, un kur spole 99% gadījumu nav vajadzīga vispār. Un nevajag verkšķēt par dārdzību, pats nekādas stellas arī nepērku. Bet ir taču Sahāras, Ultegras, Nasci, Siennas, Sedonas, Freams, Ninjas un Caldias, pilnīgi normālas spoles, kas lielākoties neprasa nekādas īpašas rūpes un nemaksā astronomiskus ciparus! Es labāk sakrāju nepieciešamo summu un tad nopērku patiešām labu mantu, ar kuru droši zinu - man nebūs nevienas problēmas gadus 5-7-10 un kura šancēs kā šveices pulkstenis un nekrekstēs. Tūlīt manos aplokos ieripos Luvia 2506, zinu, ka tā būs vienkārši uzticama parikte, kas mani nekad nepievils un kurai nebūs vajadzīga sarežģīta apkope ar izjaukšanu.
6.februāris 2018, 13:21 | links
 
Izskatās ka neesi tā īsti ar okumu saskāries. Okumai ir labas un pat ļoti labas spoles kuras nokaut ir grūti. Arī cena viņām ir laba salidzinot piemēram ar daiwa.

DICHKA, 6.februāris 2018, 11:17

OKUMA Latvijā ļoti stipri sabojāja reputāciju pirms kādiem gadiem 7-8 precīzi neatceros. Toreiz Salmo sāķa ļoti aktīvi bīdīt šo brendu un ļoti daudz sapirkās tās spoles, kuras veikalā kruķijot patiešām likās nu ļoti labas , Trio, Ocatana. Toreiz man ar makšķerēšanas piederumu tirdzniecību nebija nekāda sakara, es arī nopirku kādas 4 spoles. Un tad panesās ka bruka un čakarējās visos iespējamos un neiespējamajos veidos, tauta bija nikna, Salmo arī noklusa un uz Okuma vairs nespieda.

Ļoti iespējams, ka tā tiešām bija maksimāli neveiksmīga apstākļu sagadīšanās ar vienas sezonas brāķa partiju, bet nu Okumas reputāciju manās un daudzu citu copmaņu acīs tas nokāva uz mūžiem :(

A ja paskatās no mana pašreizējā viedokļa, kad esmu ne tikai copmanis, bet arī makšķerlietu tirgotājs, tad ir tā, ka normālam tirgotājam pati svarīgākā ir kvalitātes stabilitāte un garantijas nodrošinājums. Var būt tehniski labāka vai sliktāka spole, bet svarīgi lai šis līmenis būtu vienāds no partijas uz partiju, mazs brāķa % un ražotājs bez problēmām mainītu pa garantiju. Tirgot spoles, ar kurām pēc tam tev kāds var iemest ir stulbi :)
No copmaņa skatu punkta, tad , protams, katrs uz savu galvu var eksperimentēt, meklēt un, ļoti iespējams, pat atrast, lieliskas budžeta spoles par salīdzinoši ļoti mazām naudām. Es tam visam esmu pats izgājis cauri, eksperimentu rezultātu pilna kaste garāža :) Man apnika, vairs nevajag, ar Daiwa vai Shimano ir gana labi.

JIG.LV, 6.februāris 2018, 12:07


Nepaslinkoju un paskaitīju, uz ģimeni man ir 14 gb okuma spoles. Visas no pirmsākumiem kad no salmo ņēmu tirgošanai. Par laimi vai diemžēl neviena nav nobrukusi. Ir protams no klientiem nākušas pa garantiju. Taču ar garantiju arī viss bija ok. Samainīja un vis.
Man personīgi viņas patīk. Gaume atšķiras. Protams ja man kāda no viņām būtu nobrukusi, varbūt es arī sliktu runātu par okuma.
6.februāris 2018, 13:20 | links
 
Izskatās ka neesi tā īsti ar okumu saskāries. Okumai ir labas un pat ļoti labas spoles kuras nokaut ir grūti. Arī cena viņām ir laba salidzinot piemēram ar daiwa.

DICHKA, 6.februāris 2018, 11:17


OKUMA Latvijā ļoti stipri sabojāja reputāciju pirms kādiem gadiem 7-8 precīzi neatceros. Toreiz Salmo sāķa ļoti aktīvi bīdīt šo brendu un ļoti daudz sapirkās tās spoles, kuras veikalā kruķijot patiešām likās nu ļoti labas , Trio, Ocatana. Toreiz man ar makšķerēšanas piederumu tirdzniecību nebija nekāda sakara, es arī nopirku kādas 4 spoles. Un tad panesās ka bruka un čakarējās visos iespējamos un neiespējamajos veidos, tauta bija nikna, Salmo arī noklusa un uz Okuma vairs nespieda.

Ļoti iespējams, ka tā tiešām bija maksimāli neveiksmīga apstākļu sagadīšanās ar vienas sezonas brāķa partiju, bet nu Okumas reputāciju manās un daudzu citu copmaņu acīs tas nokāva uz mūžiem :(

A ja paskatās no mana pašreizējā viedokļa, kad esmu ne tikai copmanis, bet arī makšķerlietu tirgotājs, tad ir tā, ka normālam tirgotājam pati svarīgākā ir kvalitātes stabilitāte un garantijas nodrošinājums. Var būt tehniski labāka vai sliktāka spole, bet svarīgi lai šis līmenis būtu vienāds no partijas uz partiju, mazs brāķa % un ražotājs bez problēmām mainītu pa garantiju. Tirgot spoles, ar kurām pēc tam tev kāds var iemest ir stulbi :)
No copmaņa skatu punkta, tad , protams, katrs uz savu galvu var eksperimentēt, meklēt un, ļoti iespējams, pat atrast, lieliskas budžeta spoles par salīdzinoši ļoti mazām naudām. Es tam visam esmu pats izgājis cauri, eksperimentu rezultātu pilna kaste garāža :) Man apnika, vairs nevajag, ar Daiwa vai Shimano ir gana labi.
6.februāris 2018, 12:07 | links
 
Tikai jāprot izlobīt patiesības graudus! Es iesmaidu par šiem blogeriem, expertiem kas sēž savās kuhņās un komentē makšķerēšanas inventāru!

Arī tā ir taisnība.Ir tur daudzi tādi,kas nomet kaudzi jaunus vizuljus un tad nu spriež...krievi komentāros ņirdz,lai parāda nobrāzumus,utt, un reālajā darbībā.
Ir visādi eksperti....
Bet daudz patiesības var izlobīt.
Ir labi meistari,ir tādi,kas tikai pļurkš.
Ja ir pieredze,tad jau visu to atšķiram.
6.februāris 2018, 12:03 | links
 
Tikai jāprot izlobīt patiesības graudus! Es iesmaidu par šiem blogeriem, expertiem kas sēž savās kuhņās un komentē makšķerēšanas inventāru!

Arī tā ir taisnība.Ir tur daudzi tādi,kas nomet kaudzi jaunus vizuljus un tad nu spriež...krievi komentāros ņirdz,lai parāda nobrāzumus,utt, un reālajā darbībā.
Ir visādi eksperti....
Bet daudz patiesības var izlobīt.
Ir labi meistari,ir tādi,kas tikai pļurkš.
Ja ir pieredze,tad jau visu to atšķiram.
6.februāris 2018, 12:03 | links
 
Stipri gan abšaubu, ka Okumai ir kas liekams pretī Stellai vai Exist... Kaut vai Certate un Twinpower. Kaut kādā nosacītā budžeta klasē iespējams ir modeļi kuri var konkurēt ar lielajiem ražotājiem(Daiwa un Shimano), bet nosacīti augstajā plauktā līderi ir nemainīgi jau vairākus gadus... un nosaukt mistisku TOP5 no visām spolēm kas pieejamas tirgū ir visai sarežģīti un maz ticams, ka Okuma ielauztos pat top 20 ;)
6.februāris 2018, 12:01 | links
 
Gandrīz piekrītu. Turklāt, lai kā es cienītu Aivaru (Bumu) par viņa profesionālismu, par tiem jūtūbes apskatiem, ko šis liek te, dziļas šaubas. Nu kā var būt nosauktas top 5 spoles, no kurām viena ir Ryobi Ecusima, bet otra - kaut kāda neredzēta Okuma! (Man pašam ir vairākas okumas un viena ryobi slam)
Japāņu vecmāmiņa, labāko spoļu piecniekā nu nekādi nevar atrasties pilnīgi neviena okuma un no rijobiem tikai vecais zaubers (smags kā akmens) ir uzticams un tiešām labs. Un tādus top piecniekus var saražot vismaz 3-5, un nevienā no tiem nebūs šo firmu spoles. Nu kaut vai tāpēc, ka ar vidējiem un dārgajiem šīmaņiem un daiviņām viņi konkurēt nespēj nekādi. Tas būtu tas pats, ja vienā trasē palaistu žiguli un bmw.

andreiko, 6.februāris 2018, 08:07


Izskatās ka neesi tā īsti ar okumu saskāries. Okumai ir labas un pat ļoti labas spoles kuras nokaut ir grūti. Arī cena viņām ir laba salidzinot piemēram ar daiwa.
6.februāris 2018, 11:17 | links
 
andreiko, cik saprotu tad tai video runa ir par budžeta klasi ,kas vispār ir nenosakāms lielums ,vienam 50 eiro, otram 100 vai 200.,ja pieņem ka 40 eiro ,kā maksā šī ryobi ,tad tas atbilst daiwas un shimano pašam lētajam galam,un tur jau grūti pateikt,kas labāka. Tavā leksikā runa par žiguļu klasi.
6.februāris 2018, 10:18 | links
 
Gandrīz piekrītu. Turklāt, lai kā es cienītu Aivaru (Bumu) par viņa profesionālismu, par tiem jūtūbes apskatiem, ko šis liek te, dziļas šaubas. Nu kā var būt nosauktas top 5 spoles, no kurām viena ir Ryobi Ecusima, bet otra - kaut kāda neredzēta Okuma! (Man pašam ir vairākas okumas un viena ryobi slam)
Japāņu vecmāmiņa, labāko spoļu piecniekā nu nekādi nevar atrasties pilnīgi neviena okuma un no rijobiem tikai vecais zaubers (smags kā akmens) ir uzticams un tiešām labs. Un tādus top piecniekus var saražot vismaz 3-5, un nevienā no tiem nebūs šo firmu spoles. Nu kaut vai tāpēc, ka ar vidējiem un dārgajiem šīmaņiem un daiviņām viņi konkurēt nespēj nekādi. Tas būtu tas pats, ja vienā trasē palaistu žiguli un bmw.
6.februāris 2018, 08:07 | links
 
Tur jau ir tā lieta,kam ir patiesa interese,tas arī visu atrod.Nevajag slinkot un bezmērķīgi pavadīt laiku.
Pašlaik var atrast un arī iemācīties daudz ko....

DSV, 5.februāris 2018, 19:29

Tikai jāprot izlobīt patiesības graudus! Es iesmaidu par šiem blogeriem, expertiem kas sēž savās kuhņās un komentē makšķerēšanas inventāru! Visvairāk man patika viens slāvs, kas ķidāja top spoli un to komentēja! Šitas ir sūds! Te nav pareizi, es darītu tā! Te vajag gultni, utt.! Visi tie top apskati arī ir subjektīvi! Katram ir sava pieredze! Arī mums visiem
6.februāris 2018, 07:58 | links
 
Tur jau ir tā lieta,kam ir patiesa interese,tas arī visu atrod.Nevajag slinkot un bezmērķīgi pavadīt laiku.
Pašlaik var atrast un arī iemācīties daudz ko....
5.februāris 2018, 19:29 | links
 
5.februāris 2018, 18:16 | links
 
ja viģiki aizgāja, tad man šitas patika, vismaz 100% detaļas parādītas:

5.februāris 2018, 18:14 | links
 
5.februāris 2018, 18:11 | links
 
5.februāris 2018, 18:02 | links
 
Guntar, ar ko tā jaunā LT sērija atšķiras no vecajiem modeļiem? Dūšīgāks maksdrags? Kas vēl? Skaidrojumu studijā, lūdzu!

andreiko, 5.februāris 2018, 17:37


Da es jau "Copes lietās" detalizētāk uzrakstīju :)

Bet pavisam īsumā:
L&T (Light&Tought) koncepta spolēsir gan pārstrādātas un samzinātas dimensijas, gan arī diezgan daudz principiālu jaunumu, kas reāli iedevušas būtiski mazāku svaru un augstāku izturību:

1. jauns pamata mehānisms (Tought Digigear un Tought Digigear II)
2. Bremzes frikciona mehānisms kļuvis 40-60% izturīgāks.
3. DS5 -Jauns grafīta kompozītmateriāls.. Salīdzinoši tikai nedaudz smagāks un trauslāks par ZAION®, bet gandrīz 2 reizes izturīgāks par standarta grafītu.
4.ALUMINIUM AIR SPOOL Dod vidēji ~10g svara samazinājumu uz 2500 izmēra spoli.
5. Ručka – pamainot dimensijas , formu un apstrādes tehnoloģiju ~10g svara samazinājumu uz 2500 izmēra spoli

Spoles ārējo kontūru izmaiņas :

5.februāris 2018, 18:01 | links
 
5.februāris 2018, 17:58 | links
 
5.februāris 2018, 17:55 | links
 
5.februāris 2018, 17:53 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager