Spoles

multam ir viena fīča - metiens ar atsitienu, kad māneklis slīd pa virsu. Tādā veidā tiek klāt pacerēm. Taisot šādu metienu ir plaša, apļveida rotācija ar kātu, jeņķu basists uz kutera to var atļauties, bet ne LV forelists krūmos. Multa metienu tehnikas pamatā ir stāvot kājās! Tāpēc man personīgi mults cope seklajos ezeros neder. Tiem kas ar kajaku brauc arī neder :D

3 g multu nevajag...tā jau ir mikruha.
17.septembris 2015, 12:20 | links
 
Ar multiplikatoru sanāk precīzāk iemest? Hmm...un vēl mētāt 3-5 grami mailes?! Lielāks ātrums...bulšits. Īstenība ir kaut kur pa vidu. Vienā vārdā teikšu, kur beidzās delikātā cope, tur var ņemt multu. Ir zināma tehniska specifika plus lieli un smagi mānekļi. Tas arī viss.

Chalitis, 15.septembris 2015, 18:07


Nu protams ka var, ja neko labaku par pirmas paaudzes black max neko nav redzejis tad laikam tev taisniba. Normals multiks no amisiem sutits pa 68 dolariem at atlaidem met 3 gramus labi, ja zin pareizu tehniku. Daru to regulari un bez probleemam. Protams vajag ari kaatu attiecigu tam bet nav ari 250 eiro ka te dazs labs saka. Mans komplekts nav dargaks par 200 Eiro, ieklaujot katu, spoli, auklu.
Kaut gan ja, Latvija ja perk tad pirmas paaudzes Black max maksaa ap 80 eiro! :D
17.septembris 2015, 11:46 | links
 
Tā kā pārsvarā strādāju ar smagajiem mānekļiem, 16-28 un32-80gr, tad man vairāk neērtības rada kastinga kāti ar īsajiem rokturīšiem. Bet to ari var pieciest. Jo multikiem bremze ir vaļā gandrīz līdz galam. Un bremzēju ar pirkstu kā ņeveni.
16.septembris 2015, 11:03 | links
 
Daudzi multiņa metodes apgūšanu neizvēlēsies gaužām vienkāršu iemeslu dēļ. Galvenais no tiem - finanses. Laba multiņa spole ir vismaz 250 eirīšu vērtībā, plus aukla, plus kastinga kāts. Plus vēl izdevumi izcūkotajās auklās, kas tiks sabendētas trenējoties.

andreiko, 16.septembris 2015, 09:34


Nav tik traki. Ar multu bārdas var ļoti ātri atpīt, youtube ir lieliska pamācība kā to dara. Ja pameklē var atrast. Princips tāds: bremzi cieši novelk, ar pirkstu bremzē to bārdu papildu un griež rokturi paris reizes, pēc tam ieliek metiena režīmā un viegli velkot au auklas bārda atpinas. Tas darbojas praktiski 100% gadījumu! Bija man pāris bārdas kuras atpinu tādā veidā pusminūtes laikā. Bārdas tāpēc, ka savai Lunai esmu atlaidis vaļā bremzi (magnētisko tai skaitā). Bremzēju tikai ar pirkstu un tās modernās fīčas man nav vajadzīgas:) Tas džerka kātam. Tie kas krievu spoļu etapu izgājuši ir ieguvuši rūdījumu, kurš saglabājas līdz mūža galam.
Piekrītu Guntaram, nav jēga tērēt naudu extra aprīkojumam, ja to pašu var panākt ar bezinerceni. Stikuts padsmit gadus atpakaļ man ierādīja kā pareizi jāmet ar bezinerceni, pēc tam sāku papildus meklēt info par kastingu (sporta veids) un secināju ka man prieku sagādā pats process - trāpīt sarežģītā vietā.
16.septembris 2015, 10:13 | links
 
Ja jau kungi saka ka tas ir tikpat vienkārši kā divus pirkstus apslapināt būs jānoņem no plaukta un jāpaprovē velreiz pamācīties ,kautgan trīs gados tas neizdevās .
Bet ja nesanāks tad gan vairs no plaukta nenocelšu un neticēšu ka tas ir vienkārši :)
16.septembris 2015, 10:08 | links
 
Jeņķi un japāņi pamatā tik ar viņiem mētā,iet tīri cmuki...
Urmaas,uzdzina nostaļģiju pēc Ņevas spolēm un Kļinskajām aukliņām...:D
16.septembris 2015, 10:00 | links
 
Ja labs mults un neesi "pārcenties" ar bremzēm bārdu nebūs:) Kā jau rakstīju iepriekš tad es tikai pirmo sezonu darbojos ar multa (baitcasting) spoli un varu teikt ka līdz šīm bārdas dēļ kuras būtu zaudējis auklu nav bijušas. Ir bijušas pāris "nelielas" un arī tās kad eksperimentēju ar bremzēm. Viena lieta kuru vēlams piešaut ātrāk ir piebremzēšana ar pirkstu... tad nevajadzēs regulet bremzi katram māneklim.
16.septembris 2015, 09:50 | links
 
Daudzi multiņa metodes apgūšanu neizvēlēsies gaužām vienkāršu iemeslu dēļ. Galvenais no tiem - finanses. Laba multiņa spole ir vismaz 250 eirīšu vērtībā, plus aukla, plus kastinga kāts. Plus vēl izdevumi izcūkotajās auklās, kas tiks sabendētas trenējoties.

andreiko, 16.septembris 2015, 09:34

Trenējoties jāizmanto "klinskas 06". Tad izdevumi būs mazāki.:) Nav ko uzreiz tīt virsū krutās pītās. :)
16.septembris 2015, 09:36 | links
 
Tiem kuri ir šeptējuši ar ņevas spolēm, ar multiplikatoru piešauties ir tīrais nieks. Pats Multikus izmantoju DeSojot un jūras copē.
16.septembris 2015, 09:35 | links
 
Daudzi multiņa metodes apgūšanu neizvēlēsies gaužām vienkāršu iemeslu dēļ. Galvenais no tiem - finanses. Laba multiņa spole ir vismaz 250 eirīšu vērtībā, plus aukla, plus kastinga kāts. Plus vēl izdevumi izcūkotajās auklās, kas tiks sabendētas trenējoties.
16.septembris 2015, 09:34 | links
 
Es gan nepiekrītu, ka metiena tehnikas apgūšana ir mīnus! Tas tikai bagātina makšķerēšanas pieredzi. Ir taču feini, ka instruments Tev klausa un ja vēl draudzējies ar fizikas likumiem... pats process ir bauda. Līdzīgi, ar mušošanu, kur metiena tehnikas izkopšana ir svarīga!

Chalitis, 16.septembris 2015, 04:55


Neviens nesaka, ka jebkuras jaunas tehnikas metode un apgūšana ir mīnuss, bija runa, ka tas ir krietni sarežģītāk un prasa daudz vairāk laika ieguldījumus un ne vienmēr paraktiski noder. Tas kā ar autiņa tiesībām, var nolikt B kategoriju un mierīgi rullēt ar vieglo bēdu nezinot, var nopietni mācīties un nokārtot citas, jau profesionālas, kategorijas uz lielāku un smagāku tehniku, ko ikdienā lieto daudz retāk, ja tas nav maizes darbs, galu galā var braukt rallijā vai pat F1. Katram savs...
16.septembris 2015, 09:26 | links
 
Kaspar. Šī ir viena no retajām diskusijām kur iztika bez personīgajiem apvainojumiem. :) Katram ir sava pieredze un personiskais viedoklis šajā jautājumā.
Piekrītu, ka spiningojot ar multiplikatoru jūtība palielinās. Es gan nepiekrītu, ka metiena tehnikas apgūšana ir mīnus! Tas tikai bagātina makšķerēšanas pieredzi. Ir taču feini, ka instruments Tev klausa un ja vēl draudzējies ar fizikas likumiem... pats process ir bauda. Līdzīgi, ar mušošanu, kur metiena tehnikas izkopšana ir svarīga!
16.septembris 2015, 04:55 | links
 
Lasot copeslietas vienmēr atceros viena krieva teikto "...kur divi latvieši tur klope..."
16.septembris 2015, 00:11 | links
 
Vigulis... piekritīšu Čalītis viedoklim-" kur beidzās delikātā cope". Mults manā izpratnē nozīmē jaudu, pārējo var pieslīpēt, bet vai vajag? Gaumes un copes tehnikas jautājums.
15.septembris 2015, 23:04 | links
 
Lai gan, ja lietu attīsta līdz slimības stadijai, arī forelēm derēs. Vecs redzēts video https://www.youtube.com/watch?t=1&v=30Kd6fkhqbo
15.septembris 2015, 22:54 | links
 
Twitch gadījumā jau sen izmantoju tikai multu, turklāt tikai un vienīgi ar fluorokarbona auklu. Tuvāks iemetiens? Nu ziniet, būtībā. tā ir inerces spole un ar pareizu regulējumu, labu iemetiena tehniku, labiem gultņiem ir iespēja panākt rezultātu, ka spole pati aiz auklas grūž mānekli uz priekšu un tas lido praktiski bez pretestības, turklāt ar relatīvi resnu auklu. Metienā uz riska robežas distance būs lielāka, īpaši mānekļiem ar sliktu airodinamiku. Praktiskajā copē to gan neizmanto, jo multam ir daudz citu priekšrocību- jauda, jūtīgums, nevērpj auklu utt. Mīnuss- tā lieta prasa iemaņas un kvalitatīvam iemetienam vajag brīvu vietu - foreļupei nederēs.
15.septembris 2015, 22:32 | links
 
Atceros vienu gadījumu, kā sparingojamies ar vienu daudzkārtējo valsts čempionu. Pļavā un mērķī rādīja brīnumus. Savukārt, kad traucēja šķēršļi brīnumus rādīju es. Saņēmu neviltotu atzinību! :)

15.septembris 2015, 20:22 | citēt | nosūdzēt | links


:) Iespējams neesmu vienīgais, bet precīzs metiens šķēršļotā apvidū ( foreļupe ), reizēm sagādā lielāku gandarījumu nekā zivs... Forele nāk uz reiz pēc izfunktierētā metiena precizitātes, bet tas jau būs cits stāsts...
15.septembris 2015, 21:24 | links
 
Šodien ārā auksts hn prātā ienāca doma, ka jāsāk ziemai gatavoties. Ir kombaini, kas ir ritīgi kombaini ar Nevām un Līvānu stiklšķiedru, kam tanki var pāri braukt. Tad nu iedomājos, ka vienu vajag smalko vieglo ar karbonu un kkādu vieglu spolīti. Nu un protams lai lēta. Ir varbūt kādam padomā kāds ķīniešu brīnums?
15.septembris 2015, 20:38 | links
 
Gunča! Viss ir pārāk prozaiski. :) Rekordi, tālmetieni, kastings.... Ir metodes, kur tiešām bez multa neiztikt. Pilnīgi piekrītu!Praktiskā cope, sacensības parāda citu. Neesmu redzējis Pasaules čempjos no krasta, ka kāds šancētu ar mazo ziepīti. Simtprocentīgi bezinercene. Stadions, kastings ir tālu no praktiskās copes.
Atceros vienu gadījumu, kā sparingojamies ar vienu daudzkārtējo valsts čempionu. Pļavā un mērķī rādīja brīnumus. Savukārt, kad traucēja šķēršļi brīnumus rādīju es. Saņēmu neviltotu atzinību! :)
15.septembris 2015, 20:22 | links
 
Jig. Saki lūdzu kā pareizi angliešmēlē saucas tā kas ir kā inercene, bet ar reduktorpārnesumu. Tip mushai vai kam tādam laikam
15.septembris 2015, 20:18 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager