Spoles

Cik zinu, tad visi tālmešanas rekordi ir uztaisīti ar kastinga spolēm, ari LV zinu multiplikatoru piekritējus, ar kuriem es personīgi neriskētu sacensties pat tālmetienā ar bezinerceni, kur nu vēl precizitātē...
Tikai ir liels BET... Tas viss ir stipri professsionāls pasākums, prasa ilgus treniņus, praksi un, manuprāt, arī talantu. Vidējam copmanim tas viss nav vajadzīgs, priekš kam sev sarežģīt dzīvi, ja apgūt normāli darboties ar bezinerces spoli ir nesalīdzināmi vienkāršāk... Ir tehnikas, kur bez multiplikatora neiztikt, bet tas viss ir mūsu asptākļiem stipri specifiski un eksotiski... Jā, pašlaik Japānā un arī Krievijā arvien plašāku popularitāti iegūst ultralight kastings, tā saucamais finesse baitcasting, tur džeku ar spupermaziem un viegliem "ziepjutraukiem" rāda reālus brīnumus, bet neticu, ka kādreiz pie mums tas kļūs par mainstream modi...
15.septembris 2015, 20:05 | links
 
Ar multiplikatoru sanāk precīzāk iemest? Hmm...un vēl mētāt 3-5 grami mailes?! Lielāks ātrums...bulšits. Īstenība ir kaut kur pa vidu. Vienā vārdā teikšu, kur beidzās delikātā cope, tur var ņemt multu. Ir zināma tehniska specifika plus lieli un smagi mānekļi. Tas arī viss.
15.septembris 2015, 18:07 | links
 
Spiningošanas pamatus es apguvu ar ņevas inerceni ,pēctam parādījās dažādas gaļmašīnas gan delfīni dažādu nummuru gan lemza un orioni kas likās jau itkā daudz augstākas tehnoloģijas spoles un tad pirms gadiem trīsdesmit tiku pie multa kas likās vispār ir sapņu kalngals bet trīs gadu apguves mēģinājumi tā arī vēlamo rezultātu nedeva un stāv viņa kā suvenīrs jo tika uzdāvināta.
Neteikšu ka viņa nekam neder bet metieni brāzmainā vējā pret vēju mani tik tālu nokaitināja ka noliku viņu uz plaukta.
Nelīdzēja ne glaunās bremzes ar un bez magnetiem ,kā gribējās tālāk pret vēju vieglāku vobleri aizplivināt un uzpūta pretvēja brāzma tā kāposts bija mans .
Kamēr to atpiņķēju žors beidzies un tā atgriezos pie ņevas kurai spoles griešanās ātrums izmetienā bija desmitreiz mazāks kā multam.
Kad parādījās jau ārzemju gaļmašīnas tad pārgāju uz tām un tā arī līdz šai dienai maļu.:)
15.septembris 2015, 17:09 | links
 
dolo,

Mailēm līdz 120 mm man ir cits kāts ar inerces spoli. Ar kastinga kātu esmu mētajis arī mailes 7 gr.
Pie mums šī tehnika nav tik populara kā Krievijā. Tur ar kastinga kātiem metā mailes 3-5 gr.
To ka kastinga kāts nav piemērots seklajiem ezeriem... nu galīgi nepiekritīšu. Man tieši patīk ar kastingu strādāt mazās upītēs un seklumos. Ātri var apmetāt potenciālo vietu. Un nu nevajag jau viņam tadu atvēzienu:)

kaspars71, 15.septembris 2015, 15:25

LV nav populārs mults, jo reti kurš ar inerceni tagad apgūst spiningošanas pamatus. Cits palaišanas brīdis, bet to var pāris treniņdienās apgūt.
Avids bija tikai piemērs. Parasti pašam laivā 3 vai pavasarī četri kāti: džerks, St.croks extreme, Yamaga līdz 27 g un Yamaga līdz 9g. Kātu skaits mainās no tā ko plānoju darīt. Ja mači, tad jāiziet uz asari un mikruha+ līdaku kāti. Ja priekam, tad līdaku kāti - Avids tai skaitā. Seklajos ezeros labāk sēdēt laivā, metot ar inerces spoli sēdus starp niedrēm, medriem ir pagrūti un bieži ir kolēģis līdzi :) Baidos par viņa ādu :D
15.septembris 2015, 16:33 | links
 
dolo,

Ar vienu AVID līdz 17,5 gr. arī pa maz. Ir man tāds kāts un uzskatu ka viņa robeža ir mānekļi līdz 15 gr. Jo smagāks jau nelielā straumītē vai vējā pazūd un nejūti vairs spēli.
15.septembris 2015, 15:38 | links
 
dolo,

Mailēm līdz 120 mm man ir cits kāts ar inerces spoli. Ar kastinga kātu esmu mētajis arī mailes 7 gr.
Pie mums šī tehnika nav tik populara kā Krievijā. Tur ar kastinga kātiem metā mailes 3-5 gr.
To ka kastinga kāts nav piemērots seklajiem ezeriem... nu galīgi nepiekritīšu. Man tieši patīk ar kastingu strādāt mazās upītēs un seklumos. Ātri var apmetāt potenciālo vietu. Un nu nevajag jau viņam tadu atvēzienu:)
15.septembris 2015, 15:25 | links
 
Es ar pirms šīs sezonas komplektēju kātu ar spoli lielajām mailēm 130 mm+. Paņēmu kastinga kātu ar multu. Esmu ļoti apmierināts... Jauda un galvenais ātrums iemetienos ko dod mults.

kaspars71, 15.septembris 2015, 11:27


Bija šovasar viens periods kad, piemēram, Engures ezerā lielās līdakas ņēma uz ne ko lielāku par apmēram 7 cm. Pastāsti ko iesāksi ar savu multu un lielajām mailēm šādos apstākļos? :) Kā aizmetī megabassa x9 vai x7? Cits kāts? Labi, bet 2 kātu vietā pietiktu ar vienu kas bruņots ar 2500to spolīti un PE 1 auklu. Blanka kaut vai tas pats Avids līdz 17,5 g.
Mults - ziepju trauks vieglajiem mānekļiem un arī kastinga kāts ar atbilstošu akciju ir nejēgā dārgi. Tas ir iemesls kāpēc necopēju ar multu, kaut gan bija tāds projekts.
15.septembris 2015, 14:56 | links
 
Vari pačukstēt kuri ir tie plusi ? iemetiena attālums viennozīmīgi zaudē bezinerces spolei...

Modzha, 15.septembris 2015, 13:01

Tas ir mīts, vienkārši strādājot ar multiplikatoriem spoles kvalitātei un piemērotībai konkrētai tehnikai ir stipri lielāka ietekme uz metiena attālumu nekā strādājot ar bezinerces spolēm.
Par plusiem. Resnākai auklai ir mazāka ietekme uz iemetiena tālumu, var droši ravēt zāles vajadzības gadījumā. Jūtība ir lielāka, jo vajadzības gadījumā roku var visu laiku turēt kontaktā ar auklu. Iemetiens, kad "piešaujās" arī sanāk precīzāks ar multu.

Krishs_KG, 15.septembris 2015, 13:14

Multam ir 2 lieli mīnusi ja copē seklajos ezeros:
1) iemetiena attālums
2) nav piemērots copei sēdus un zālēs, kur atvēzienam maz vietas.

Par pārējo piekrītu. Pats sāku copēt ar Ņevas spoli un nav problēmu ar inerces spolēm. Liekas ka LV nav pieejami augstā plaukta kastinga kātiņi (viendaļīgie !). Ar tādu iespējams būtu vērts pamēģināt. Es nedomāju St.Croix bet gan visādus citādus japāņu brīnumus:)
15.septembris 2015, 14:46 | links
 
Vari pačukstēt kuri ir tie plusi ? iemetiena attālums viennozīmīgi zaudē bezinerces spolei...

Modzha, 15.septembris 2015, 13:01


Tas ir mīts, vienkārši strādājot ar multiplikatoriem spoles kvalitātei un piemērotībai konkrētai tehnikai ir stipri lielāka ietekme uz metiena attālumu nekā strādājot ar bezinerces spolēm.
Par plusiem. Resnākai auklai ir mazāka ietekme uz iemetiena tālumu, var droši ravēt zāles vajadzības gadījumā. Jūtība ir lielāka, jo vajadzības gadījumā roku var visu laiku turēt kontaktā ar auklu. Iemetiens, kad "piešaujās" arī sanāk precīzāks ar multu.
15.septembris 2015, 13:14 | links
 
Tviča gadījumā ar vien vairāk pārliecinos, ka tieši multiem ir stipri lielākas priekšrocības, nekā inercenēm.
Šobrīd gan big minnow jeb smagajam tvičam, gan vidējam tvičam lietoju praktiski tikai multu. Vieglajam tvičam arī ir mults iegādāts un no šīs sezonas tiek darbināts. Ļoti daudz plusu.
Kas attiecas uz džigu, arī šeit paveras brīnišķīgi multa plusi. Tiesa gan vidējais/smagais džigs un drops ir apgūts ar multu. Vieglajam man īsti mults vēl nepatīk...

maituputns, 15.septembris 2015, 10:26

Vari pačukstēt kuri ir tie plusi ? iemetiena attālums viennozīmīgi zaudē bezinerces spolei...
15.septembris 2015, 13:01 | links
 
Es ar pirms šīs sezonas komplektēju kātu ar spoli lielajām mailēm 130 mm+. Paņēmu kastinga kātu ar multu. Esmu ļoti apmierināts... Jauda un galvenais ātrums iemetienos ko dod mults.
15.septembris 2015, 11:27 | links
 
Tviča gadījumā ar vien vairāk pārliecinos, ka tieši multiem ir stipri lielākas priekšrocības, nekā inercenēm.
Šobrīd gan big minnow jeb smagajam tvičam, gan vidējam tvičam lietoju praktiski tikai multu. Vieglajam tvičam arī ir mults iegādāts un no šīs sezonas tiek darbināts. Ļoti daudz plusu.
Kas attiecas uz džigu, arī šeit paveras brīnišķīgi multa plusi. Tiesa gan vidējais/smagais džigs un drops ir apgūts ar multu. Vieglajam man īsti mults vēl nepatīk...
15.septembris 2015, 10:26 | links
 
Neesam gadījumā tvīča segmentā aizmirsuši Shimano SUSTAIN? Manā skatījumā ļoti laba spēka spole!
15.septembris 2015, 09:44 | links
 
Twich man nesaista džigs gan izmantoju 10gr+gumijas -15cm
Ir liela viela pārdomām!Un cik saprotu made in Japan ir pagaidām viss labākais variants!
Nu stella 600eiri pagaidām iztikšu ko lētāku!
Kautgan Twinpover ar var dabūt ap 400eiriem
15.septembris 2015, 08:40 | links
 
Katrs pērk spoles copes inventāru par tik cik var atļauties!Un ja kāds var atļauties ko no dārgā gala un tiek aprunāts ka nav jēga pirkt utt tā ir vis tīrākā skaudība jo pats nevar atļauties!
Angļiem ir teiciens -Neesmu tik bagāts lai lētu preci pirktu!
Latviešiem ir-Skopais maksā divreiz!:)
15.septembris 2015, 08:36 | links
 
ja budžets stipri neierobežo un (interesē tieši bezinercenes) tad es izvēlētos šādi:

twitch no 14/15 gr vobleriem un uz augšu - Daiwa Morethan 2510R-PE - derēs arī smagajam džigam un dropam;

twitch no 7-15 gr es tomēr ņemtu Daiwa Certate 2510R-PE - derēs arī vidējam džigam; - gan jau twins arī derēs. Tā svara starpība ar 2508 modeli ir neliela - 5 gr, takā tas neko nemaina. Tapēc labāk izvēlētos jaudīgāku versiju.

twitch mazajiem vobleriem un light džigam - te var variēt - starp vairākām izvēlēm - ja kāts pasmags tad var Daiwa Certate 2508 - būs ar lielu jaudas rezervi, bet var izvēlēties, ko vieglāku - Shimano Complex CI4+ 2500S; vai derēs arī tas pats Luvias - 2508 PE 2015.gada modelis (tam laikam būs 200 gr) tad mana izvēle būtu par labu šim:)

ja budžetīgāku variantu - tad var protams pielasīt vairākus modeļus - tā pati Caldia twitcham; Rarenium CI4+ L džigam un mazajiem vobleriem...

ir arī daŗgāki varianti - Exist un Stella, bet pašam nav lietošanā. Manis aprakstīie modeļi ir pašam lietošanā vai ir bijuši lietošanā.

ne asaku :)

p.s. lūgums iztikt bez liekām frāzēm par zīmuļiem, par "neredzu jēgu izmest tādu naudu"vai "par tādu naudu jau var aunu nopirkt"... katrs darbojas pēc saviem ieskatiem un iespējām...
15.septembris 2015, 08:24 | links
 
tadeus. Daiwa Certate 2510R-PE ir ar trīstūkstošā iekšām! Pārsvarā raustu mailes līdz 130mm. Divas sezonas jau garām un šancē kā Šveices pulkstenis! Tvičā slodze ir pamatīgāka, kā džiga tehnikā.
14.septembris 2015, 21:07 | links
 
Nu pārsvarā izmantoju no 0.6-1 pēc japāņu klasifikācija!Tad saprotu ka Stradiks derēs džigam līdz 10gr čeburaškām+gumijas
Un Daiwa Certate priekš spina parastām gumijām +- tie paši svari un gumijas!
Tā es saprotu!
14.septembris 2015, 20:15 | links
 
Tad sanāk ka no Shimano jaumnais 2015g stradigs būs ok!
Un no Daiwa būs ok Luvias un Certate

tadeus, 14.septembris 2015, 18:18


- 2015 Stradic neesmu dabā taustījis, nav viedokļa. Pēc parametriem un cenas, tas liekas apmēram pa vidu starp Daiwa Freams un Caldia.Tā noteikti ir izteikta spēka spole.
- DAIWA Certate tehnoloģiski ir par galvas tiesu pārāka, bet maksā arī 2x vairāk
- LUVIAS tieši pašlaik notiek modeļu maiņa uz jauno 2015. gada versiju, jauņas dzīvē vēl nav atnākušas un redzētas. Katrā gadījumā tā nav spēka spole, tas ir delikāts smalkmehānikas rīks, optimizēts lietošanai ar plānām auklām.
14.septembris 2015, 18:35 | links
 
Ja nemaldos tad kautkur lasīju ka vieglās spoles nav īpaši domātas slodzei lielai 10gr Čeburaška +gumija!
Mans secinājums ka mikro džigam var tikai izmantot 2500rarenium!:)

tadeus, 14.septembris 2015, 17:45

10g nav mikrodžigs, tas jau ir normāls vieglais vai pat vidējais, kā nu kurš klasificē, džigs :)
Bet man arī pirmā nopietnā mikrodžiga spole bija (un vēl joprojām ir, tikai nu jau tiešām paļurkājusies un maz lietoju) Rarenium CI4 3000SF... Tomēr jāatzīst, ka vecais CI4 slodzi līdz galam netur, taču tagad jau ir tikai uzlabotais CI4+ ir teorijā 2.5x izturīgāks nekā vecā versija. Pašam gan CI4+ nav bijis, kā "uzsēdos" uz Luvias no DAIWA Zaion, tā man vairāk neko nevajag :)
Jebkurā gadījumā man liekas, ka spēka tehnikām drošāks un izturīgāks ir metāla korpuss, smagāks, bet metāls ir metāls... Respektīvi spoles no DAIWA kurās minēts "HardBodie-Z" vai Shimano kurās minēts "Hagane Body".

JIG.LV, 14.septembris 2015, 18:09

Tad sanāk ka no Shimano jaumnais 2015g stradigs būs ok!
Un no Daiwa būs ok Luvias un Certate
14.septembris 2015, 18:18 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager