Spoles

Man daiwai ir tikai 5 gultņi. Un kalpo jau labu laiku. Vienigais daiwu mīnus ir ka pie -5°,-7° nestrada bremze. Bet vel šobaltdien spole iet viegli un klusi. Shimano spoles vairs nelietoju jo ir bijusas gan letakas gan dārgākas bet iznakums viens. Visas pec vienas sezonas atradās miskastē. Gultņi ir viena svariga lieta bet spolei ir jābūt ari pareizi sabalansetai.

albis77, 18.augusts 2015, 09:16


Man ir 3 Shimano spoles (TwinP 4000mugbr, Catana4000 un Rarenium3000). Visām 3-4 gadi un strādā bez problēmām. Pie tam īpaši nesaudzējot. Daiwas gan neesmu lietojis. tā kā salīdzināt nevaru. Bet nav iemesla Shimani gānīt.
18.augusts 2015, 10:48 | links
 
Jig, arī ar 0.6 var laivu vilkt pie zacepa un vēl dažas nejēdzīgas lietas darīt. No stulbiem ieradumiem ir grūti tikt vaļā :) Un arī par Exage domas dalās, tāpēc ostu gaisu un meklēju viedokļus :)

martins_, 10.augusts 2015, 16:27


Tak domāta ir Japan klasifikācija, droši! Tas būtu līdz 0,1mm.
18.augusts 2015, 10:37 | links
 
Bums. Daļēji taisnība Tev ir! Gultņu skaita norādīšana uz spoles ir marketinga triks! Viens IOS koncepta gultnis ir dārgāks par dažu labu spoli!
Tu, kā spečuks varbūt vari pastāstīt (daudz "drīnumu" esi remontējis), no kā gatavoti gultņi lētajām spolēm? Kā "desmit gultņu" spole var maksāt 30 naudiņas?! :DDD
18.augusts 2015, 10:19 | links
 
Man daiwai ir tikai 5 gultņi. Un kalpo jau labu laiku. Vienigais daiwu mīnus ir ka pie -5°,-7° nestrada bremze. Bet vel šobaltdien spole iet viegli un klusi. Shimano spoles vairs nelietoju jo ir bijusas gan letakas gan dārgākas bet iznakums viens. Visas pec vienas sezonas atradās miskastē. Gultņi ir viena svariga lieta bet spolei ir jābūt ari pareizi sabalansetai.

albis77, 18.augusts 2015, 09:16

Vaina ir apsteidzes muftas eļļā ,par viskozu Pie mīnusiem neatbrīvojas vienvirziena muftas adatas.Tāpēc arī nestrādā
18.augusts 2015, 09:37 | links
 
Man daiwai ir tikai 5 gultņi. Un kalpo jau labu laiku. Vienigais daiwu mīnus ir ka pie -5°,-7° nestrada bremze. Bet vel šobaltdien spole iet viegli un klusi. Shimano spoles vairs nelietoju jo ir bijusas gan letakas gan dārgākas bet iznakums viens. Visas pec vienas sezonas atradās miskastē. Gultņi ir viena svariga lieta bet spolei ir jābūt ari pareizi sabalansetai.
18.augusts 2015, 09:16 | links
 
Par gultņu skaitu :) kā tos skaita Pēc būtības spolē ir svarīgi 5 gultņi 2 reduktora 1 vai 2 centrālās ass gultņi 1 lociņa gultnis Labi ja vēl ir pašā rokturī pārītis UN viss.. Pēc tam jau sākās variācijas par tēmu ...kur viņus iestellēt un vai to vajag ?/lai sadārdzinātu spoli protams ka vajag/ Tieši cenas dēļ dažiem modeļiem reduktorā no vienas puses bukse no otras gultnis /pesonīgi es vienmēr pie apkopēm šis bukses mainu uz gultni /
18.augusts 2015, 08:56 | links
 
Pilnīgs sviests. Ja jau rēķina šitā, tad mana Daiwa Caldia ar 6+1 gultņiem (pie mums maksā bišku par dārgu - 270 eu) ir sūdīgāka par lainvinderi (pašam tāds ir bijis pirms gadiem 7-8)? Ābeces patiesība - gultņu skaits nav noteicošais faktors spoles kvalitātē. Centrāltirgus pilns ar kitajozu brīnumiem ar 11 gultņiem, priekš kam mums Eksisti un Stellas? Žigulim arī ir četri riteņi un viena stūre, bet tāpēc jau tas nav labāks par mersīti!

andreiko, 17.augusts 2015, 08:47[/quote]
Andreiko! Traks esi vai! Te nedrīkst pieminēt dārgo spoļu nosaukumus! :) Nupat sanāca man rokās paturēt un pagrozīt 11 gadus vecu Daiwa spoli. Ar to makšķerēts gan jūrā, gan saldūdenī. Spole ne reizi nav bijusi apkopē, bet strādā kā jauna! Zinu, kādas slodzes tā ir izturējusi!
Man viena Daiwa guļ plauktā nolikta. Astoņi gadi ir dragāts ar to pamatīgi! Vēl divi-trīs varēs mierīgi ar to copēt. uzdāvināšu kādam puikam, kam būs patiesa interese spiningot!
18.augusts 2015, 05:32 | links
 
Nu manu uzticiibu ir uzvareejushi linewinder. Lētuma sajūta nepamet, bet jau 10 gadus esmu iemaaciijies sadziivot ar to. Roybi esmu dzirdeejis propogandas kanaalos, bef veel miisiens. Paarsteidza, ka lainwinders ar 9 gultnjiem ir leetaaks par roybi ar 5 - mometaali lika aizdomaaties par klusajiem informaacijas hibriidkariem...

Jurik, 11.augusts 2015, 21:54

Pilnīgs sviests. Ja jau rēķina šitā, tad mana Daiwa Caldia ar 6+1 gultņiem (pie mums maksā bišku par dārgu - 270 eu) ir sūdīgāka par lainvinderi (pašam tāds ir bijis pirms gadiem 7-8)? Ābeces patiesība - gultņu skaits nav noteicošais faktors spoles kvalitātē. Centrāltirgus pilns ar kitajozu brīnumiem ar 11 gultņiem, priekš kam mums Eksisti un Stellas? Žigulim arī ir četri riteņi un viena stūre, bet tāpēc jau tas nav labāks par mersīti!
17.augusts 2015, 08:47 | links
 
Shimano aernos xt 2500 vai nexave 2500fd? Abas ap 50eiriem, tas aernos šobrīd tipa akcija vienā veicī. Lietoju mānekļus 7~25gr, smagākus par 20 gramiem salīdzinoši reti.
Pastāstiet, lūdzu, plusus VS mīnusus, u.t.t.
Vienkārši no atvaļinājuma naudas maz kas ir palicis - vajadzība pēc spoles nespiež, bet gribētos vienreiz tiešām labu spoli dabūt un nenožēlot iztērēto. Kaut kā tā.
16.augusts 2015, 23:55 | links
 
Nu manu uzticiibu ir uzvareejushi linewinder. Lētuma sajūta nepamet, bet jau 10 gadus esmu iemaaciijies sadziivot ar to. Roybi esmu dzirdeejis propogandas kanaalos, bef veel miisiens. Paarsteidza, ka lainwinders ar 9 gultnjiem ir leetaaks par roybi ar 5 - mometaali lika aizdomaaties par klusajiem informaacijas hibriidkariem...
11.augusts 2015, 21:54 | links
 
Slamo x-twitch 8220FD spole der vidējam džigam? Aukla 0,11 pītā ar čeburaškām 8 un 10 g.
11.augusts 2015, 20:45 | links
 
martins_,
man ir divas Excias, pirmā 2000 pirkta tik līdz Ryobi pie mums parādījās, neatceros, varbūt gadus 10 atpakaļ - nav kur piekasīties (ja nu pie luftes atlokāmajā rokturī), spīdzināta vairākos veidos, tik un tā viss ar spoli ir kārtība, protams reizi divos gados to sasmērēju. Otrā 1000 pirkta e-bayā pirms gadiem pieciem (ar viengabalainu ručku) - bremzes rokturis ir nedaudz virs kasetes, tāpēc aukla mēdz aptīties apkārt bremzei (kā te kādreiz rakstīja par Okumām), tāpēc pirms iemetiena vienmēr ir jāpārliecinās vai auklā uztītā pareizajā vietā, bet toties komplektā divas kasetes, kas der pirmajai spolei. Abas lietoju džigojot sākot ar 3 gramiem. Ar resnākām auklām arī otrai spolei nav problēmu.
Ja pēc, tad paskaties uz bremzi - ir trepe starp kaseti un bremzi vai nē.
10.augusts 2015, 18:11 | links
 
Jig, arī ar 0.6 var laivu vilkt pie zacepa un vēl dažas nejēdzīgas lietas darīt. No stulbiem ieradumiem ir grūti tikt vaļā :) Un arī par Exage domas dalās, tāpēc ostu gaisu un meklēju viedokļus :)
10.augusts 2015, 16:27 | links
 
Kāds būtu vērtējums Ryobi Excia spolītei? Vismaz krievijas lapās pozicionē kā nenokaujamo darba zirgu.. Ok, svars paliels, bet šis nebūtu kritiskais arguments. Konkrēti domas par 2000 izmēru un 0.6PE virsū. Ja ticēt aprakstiem, tad līdz 100 Eur kategorijā viens no izturīgākajiem pretendentiem?

martins_, 10.augusts 2015, 13:59


Kādreiz taustīju, likās it kā laba spēka spole, tikai īsti nesaprotu priekš kam Tev spēka spole vajadzīga ar 2000 izmēru un 0.6 auklu. Tvičam par mazu un smalku tas viss, smagajam džigam varbūt, bet tur nav tādu slodžu, lai neizvēlētos to pašu Shimano Exage, kas vieglāks.

Publiskās atsauksmes krievu forumos, domas dalās, piemēram http://fion.ru/rating/items/181/
Pat raksta, ka spoles atšķiras no partijas uz partiju, koroče jātausta...
10.augusts 2015, 15:37 | links
 
Nepateikšu par Excia bet Zauber no Ryobi jau piecus gadus nokalpojis bez jebkādām pretenzijām un strādāju ar 0,4 PE.
10.augusts 2015, 14:57 | links
 
Kāds būtu vērtējums Ryobi Excia spolītei? Vismaz krievijas lapās pozicionē kā nenokaujamo darba zirgu.. Ok, svars paliels, bet šis nebūtu kritiskais arguments. Konkrēti domas par 2000 izmēru un 0.6PE virsū. Ja ticēt aprakstiem, tad līdz 100 Eur kategorijā viens no izturīgākajiem pretendentiem?
10.augusts 2015, 13:59 | links
 
Sveiki, esmu spiningotājs iesācējs, bet jau šobrīd saprotu ka manis pirmā pirktā spole nekam neder (Konger Carbo maxx, precīzu modeli no galvas nepateikšu, pirkta pa 23 eiro), gan tinot gan metot tā izdveš nepatīkamas skaņas, no kā noteikti cieš metiens. Gribētu dzirdēt kādus ieteikumus, ko varētu nopirkt vietā cenu kategorijā ap 50 eiro. Par Shimano spolēm esmu dzirdējis labas atsauksmes. Spole Shimano NEXAVE 2500 FD var nopirkt ap 45 eiro, ko par šādu variantu sakat?
Šobrīd lietoju KONGER TROKER SPIN 240/40 kātu un pīto auklu (0.16 ja nemaldos), vizuļu svars pārsvarā līdz 20gr., bet kāts atļauj lietot arī smagākus, kas noteikti kādreiz arī tiks darīts.

Indioz, 10.augusts 2015, 11:01



tajā cenu kategorijā laikam jau nekas īpaši prātīgāks ar nebūs

http://www.eboat.lv/lv/makskeresanai/spoles/shimano/bezinerces/spole-shimano-nexave-3000s-fd

šis škiet ļoti ok piedāvājums
10.augusts 2015, 13:03 | links
 
Sveiki, esmu spiningotājs iesācējs, bet jau šobrīd saprotu ka manis pirmā pirktā spole nekam neder (Konger Carbo maxx, precīzu modeli no galvas nepateikšu, pirkta pa 23 eiro), gan tinot gan metot tā izdveš nepatīkamas skaņas, no kā noteikti cieš metiens. Gribētu dzirdēt kādus ieteikumus, ko varētu nopirkt vietā cenu kategorijā ap 50 eiro. Par Shimano spolēm esmu dzirdējis labas atsauksmes. Spole Shimano NEXAVE 2500 FD var nopirkt ap 45 eiro, ko par šādu variantu sakat?
Šobrīd lietoju KONGER TROKER SPIN 240/40 kātu un pīto auklu (0.16 ja nemaldos), vizuļu svars pārsvarā līdz 20gr., bet kāts atļauj lietot arī smagākus, kas noteikti kādreiz arī tiks darīts.
10.augusts 2015, 11:01 | links
 
Īstenībā Exage priekš tā cipara ir ļoti laba spole. Mēs katrs tērējam savam vaļaspriekam tik cik varam atļauties un cik nopietni pret to izturamies! Ja cilvēkam cope ir atpūta, tad ieguldījums arī būs atbilstošs. Hobija līmenī izmaksas jau būs dārgākas, tā teikt: vidējais gals. Nu ja makšķerēšana ir dzīvesveids vai profesionāla (sports) attieksme, tad nu tur viss ir skaidrs.
Nav jāskatās uz spices copmaņiem. Visi nebrauc ar S klases meršiem, vai septītajiem bembjiem!
23.jūlijs 2015, 07:15 | links
 
Tas kunks, kas no Šimaņiem atzīst tikai Twini, izstās sen nav dabūjis vai arī pa daudz met! :) Paskaties spices copmaņiem albumos uz spoļu emblēmām. He, he...
22.jūlijs 2015, 20:19 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager