Spoles

Es gan spoles cenā lielāku akcentu liktu uz izmantotajiem gultņiem un to skaits arī nau mazsvarīgs. Spoles gaitu vairāk noteiks tieši gultņu kvalitāte, zobratiu un "bezgalīgās skrūves" varētu atšķirties ar parklājumiem, apstrādes klase diez vai atšķirsies.
23.jūlijs 2010, 15:29 | links
 
AndžaABC, ja pa lielam runājam, tad cenu rindā (sākot ar zemāko) korpusu materiāls + izgatavošanas precizitāte isstās aptuveni šādi, ja atmetam marketinga trikus :)))
Plastmasenes (vieglas un lētas) -> lumīnijs (smagāx, isturīx + cena atkarīga no izgatavošanas precizitātes) -> Magnēzija sakausējums (vieglāx par Al, isturīx) -> Carbona / oglekļa kompozīti (ne tik isturīgi, kā Al un Mg, bet vieglāki un stingri isturīgāki par plastmasu). Pēdējā piemēri ir CI4 un Fuego.
BTW, gultņu skaits reti kad cenu un spoles kvalitāti nosaka. Gala cenu visbiežāk nosaka brends (marketings), konstrukcijas precizitāte un ismantotie materiāli.
23.jūlijs 2010, 15:19 | links
 
Griezeej, tava faktoru ass ir skaista, tikai pie nosacījuma, ka ķeras. Kad navķeras, tad paliek tikai kaifs no dabas vai paša procesa baudīšanas. Bet mēdz būt arī tā, ka daba ir ne visai, nu tad paliek tikai process.
23.jūlijs 2010, 15:18 | links
 
Guntar, gan jau katram modelim cipari jāskatās atsevišķi, var būt varianti. Jo vieglāku spoli drib izgatavot, jo vairāk jāpievērš uzmanību katras detaļas svaram. Teorētiski, jo dārgāka spole, jo vairāk vajadzētu atšķirties viema nosaukuma dažādu izmēru spolēm.
23.jūlijs 2010, 15:06 | links
 
par priekšpēdējo teikumu- isķinu glagoļiš, ser!
var būt pēdējais salmo mēsls un noķert lomu, kuru pat ar stellu nenoķersi

vau, vau
23.jūlijs 2010, 14:59 | links
 
Griezeejs - man nav nekā no Daiwas. Vieplim ir Daiwa... kā tev šķiet, ko man teikt, ka Daiwa ir kruta?:DD Nē... Daiwa ir sūc!!!!! Viss ir sūc!:DDDD
23.jūlijs 2010, 14:58 | links
 
Man arī patīk Daiwa. Un par atbilstošāko cenas / kvalitātes / isturības top spoli, usskatu TD SOL.
Kaut arī, kā daži te saka, Daiwa ir ... :DDDDD
Pēc manām domām, noteicošie faktori veixmīgai spiningošanai ir vieta, metiena precizitāte, māneklis un pareiza tā vadīšana. Svarīguma kārtība varētu būt savādāka :)
23.jūlijs 2010, 14:55 | links
 
Ai, Stellu izvēlējos tikai tāpēc lai Shimano-isti nesāk apriet. (Man tak Daiwa)
23.jūlijs 2010, 14:50 | links
 
Griezeejs: Paldies par backing kā arī spininga/spoles atbilstības apsvērumiem. Respect! Līdz šim spoles un spininga saderībai nepiegriezu vērību - varbūt tāpēc man tik slikti spiningošanas rezultāti :)
23.jūlijs 2010, 14:49 | links
 
Nu Jūs te pa biezo. Gar Stellām šņakarējaties :)))))
Uz tādas spoles jau Varivas aukla jātin, un jāliek pie GLoomis NRX kāta :))))))))
23.jūlijs 2010, 14:39 | links
 
Tur tajā tabulā ir tik dažādas tās spoles, ka salīdzināšanai neder. Burti priekšā pakaļā, bremzes priekšā pakaļā, utt. Es ar tik gudrs nav, es ar to nenodarbojos, es tik makšķerēju:)

Paskaties piemēram šo:
http://fish.shimano.com/publish/content/global_fish/en/us/index/products/reels/spinning/Stella_FD.html

Spied - specifications
23.jūlijs 2010, 14:36 | links
 
Guntars, jā, tomēr tiki lapā iekšā. Var būt kaut ko es nesaprot, bet tādi tur tie skaitļi.
23.jūlijs 2010, 14:25 | links
 
Andri taisies gan pierādīt:)
Ar ko Tu salīdzini to 08 BIOMASTER 2500? Ar 08 BIOMASTER 3000?
23.jūlijs 2010, 14:18 | links
 
Ui, nu sadomāju savas iesācēja domas, nedaudz, te ieraxtīt :)))
Uz patiesību, protams, nepretendēju un nestrīdos.
Ja par spolēm un pārējo spiningošanai, tad ...
Veidojot komplektu (aukla, kāc, spole), kā pirmais noteicošais būtu mērķazivs -> māneklis / tehnika -> aukla -> kāc. Un tikai pēc tam spole. Spoles izmēru (1000 / 2000 / 3000) vajadzētu pieskaņot kātam, lai ir sabalansēc (garu kātu gadījumā balansu gandrīz ir neiespējami ustaisīt, bet ja "nerausta", tam arī lielas nozīmes nebūs), kāta tesc (lielāku izmēru spoles ir isturīgākas, var vadīties pēc param MaxDrag), kā arī pirmā gredzena diametrs. Ja gredzena dia būs pārāk mazs pret spoles izmēru ...
Par backingu - pītajai lietoju vienmēr, ne tikai lai spoles kaseti aispildītu. Pašsavelkoši mezgli dažkārt sucks. Dažkārt. Ir bijusi negatīva pieredze.
Par pītās un mono backinga attiecību - kaukur USA pro tipos lasīju, ka ... nu rasklac tāc, ka 10lb pītajai vajadzētu lietot 8-10lb mono backingu. Es lietotu 8lb, ja manas domas kādu incē :)))
Par auklām - pēc brīža nedaudz ieraxtīšu ar linkiem pīteņu tēmā ;)
BTW, tā kā esmu no tiem, kas neiespringst us tāliem metieniem, bet svarīkāka man liekas precizitāte un pareiza mānekļa vadība, tad spole pēc svarīguma ir ... Ka tik droša būtu ;) Nu jā, 100m darba auklai tur virsū jāuziet (uz lošiem nebraucu).
23.jūlijs 2010, 14:16 | links
 
vsop, tev pašam neapnīk
23.jūlijs 2010, 14:05 | links
 
Mirtincitāts:
"ogden - nu nesaspringsti...Ja tev ir normāla spole (Daiva gan ir sūc) Tad tev ir rezerves kasete. Pietin pīto, uztin virsū jebkuru vecu monofīlo draņķi, kas mājās saglabājies. Nomaini kasetes un pārtin uz otru. Elmentāri ogden:DDD
22.jūlijs 2010, 18:08"

Sūc, Mirtin, sūc :) Tev voblas tvarstot ar spoļu novērtēšanu laikam tikai tīšanas ātrums interesē :P Reizēm paklusē par lietām kuras nerubī, karsts laikam paliek ārā, velk uz kašķi :DDDD
23.jūlijs 2010, 13:58 | links
 
Protams - lielām spolēm ne tikai kasete ir lielāka. Skatamies: Stella 2500 un Stella 4000. Lielais zobrats (drive gear) atšķiras, korpusi arī un daudz kas cits. Kāpēc es tik lielu spoli gribu tievai auklai? - heavy fīderim (bez spiningošanas ir arī citi makšķerēšanas veidi:))))). Jo 1) man vajag jaudu (cranking power) lai 100gr barotavu vilktu no ūdens laukā ar _spoli_ (nevis kātu). 2) Vajag ietīšanas ātrumu. - Lielajām spolēm uz vienu apgriezienu vairāk auklas ietinās. Protams, dajebkuru Latvijas saldūdens zivi var izvilkt arī ar 2000 izmēra spoli, bet ne par to ir šis stāsts..
23.jūlijs 2010, 13:55 | links
 
Nu diegi,tas bija rupji teikts=šķiedras,kāpēc raksta šķiedru materiālu,kāpēc 8 Braid type..4 Braid type un tā tālāk?Pat varu ielikt tabulas,tehniskos datus,cik metri(jardi) kādām spolēm paredzēti.Tie dati atšķiras katrai auklai.Tas nenozīmē,ka jātin tā,kā ražotājs ielicis tabulā.
23.jūlijs 2010, 13:49 | links
 
guntar, es te neko netaisos pierādīt, te ir tavi vārdi 3.jūlijs 2010, 12:15 "Shimano un Daiwas spolēm aršķirība starp 2000, 2500 un 3000šo spoli ir kasetes dziļumā/auklas ietilpībā, mehānismi visām ir identiski" Max drag manis norādītajai spolei mainas no 3 līdz 8,5 kg, svars no 200 līdz 260g.
23.jūlijs 2010, 13:40 | links
 
"Pirmkārt-no cik diegiem sapīta+materiāls un tad varat spriest pa mm un lb". (C)
Āķi, varētu lūdzu drusku izvērstāk, kaut kā neuztvēru domu.
:))
23.jūlijs 2010, 13:38 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager