Spoles

ja kādam vajag, tepat Eiropā dabūjama TATULA-R CT100HSL ,ražotājs norāda 5-50 gr diapazonu.
3.septembris 2021, 15:13 | links
 
Vigulis [03.09.21]: Jā ar Sunline Plasma Asegai bija līdzīgi( kaut viss tā stāvētu:), bet pēc dažām copēm ir gana labi. Bet, ja lieto 0,3 mm auklu, es tomēr izvēlētos 100 Tatulu
100to tatulu eiropā nevar dabūt :(
3.septembris 2021, 14:54 | links
 
Jā ar Sunline Plasma Asegai bija līdzīgi( kaut viss tā stāvētu:), bet pēc dažām copēm ir gana labi. Bet, ja lieto 0,3 mm auklu, es tomēr izvēlētos 100 Tatulu nevis 200. Simtajai būtu labākas bremzes, varētu mētāt kaut ko no 10 g. Nu nevajag multam vairāk par 75-100 m auklas, bet kasetei IR JĀBŪT PILNAI. Jūras copei (Ālandi) tomēr 200 LTD CRBB gultņi būtu priekšroka.
3.septembris 2021, 14:30 | links
 
30 cm turās vertikāli un pat nenolokās :)) nezinot kontekstu varētu padomāt, par ko ir runa :))
Un tā ir 0.3 aukla

RaimisD, 1.septembris 2021, 17:34



Lietojot paliks mīksta, daudzas auklas sakuma ir pastīvas, bet pēc tam paliek lietošanas gaitā mīkstākas - tā pati Varivas PE Si-X Vamos - cieta un stīva, bet pēc laika jau samēra mīksta.
3.septembris 2021, 13:11 | links
 

Reizēm dzīvē vieglāk noliegt, paziņot, ka tā lieta tev nepatīk un nav vajadzīga, tā vietā, lai iedziļinātos, saprastu un apgūtu, ko jaunu. Pats atceros, ka pirms nu, jau daudziem gadiem baigi apmierināts staigāju ar podziņu samsungu, kad daudzi bija ,jau pārgājuši uz skārienjūtīgiem. Bija 101 atruna kamdēļ man to nevajag. Tad tomēr piekāpos un, jau pēc mēneša lietošanas vairs bez tā nevarēju iztikt.
Sorry garš ievads.
Līdzīgi ir ar lētu multiplikatoru spoli Akara Sigeria SR , ko lamāju un saukāju par mēslu pirms neilga brīža. Kopš neveiksmīgas pieredzes ar to kādus 7-8gadus atpakaļ sev biju ieskaidrojis, ka viss ir slikti ar šiem ziepju traukiem , tie man nepatīk un nav vajadzīgi, kā suga.
Izrādījās visa vaina ir nepareizā lietošanā. Atceros, ka man to pērkot pārdevējs iegalvoja (copes veikals pie Matīsa tirgus vārtiem), ka tā būs ideāla džerkam. Par šo spoli nav pieejama informācija, bet spriežot pēc dažiem faktiem tā ir vieglo mānekļu spole. Pirms izmest to ārā (jo pat uz pludiņmakšķeres kāta negribēju to redzēt) devu pēdējo iespēju :)
Uztinu normālu 0,3 auklu, saregulēju. Sāku ar 14g mikimausi, lido labi, bārdas nav. Ok, uzliku štruntīgi lidojošu poperi kādi 10g un tavu brīnumu, nav nekādu problēmu. Metiena attālums kādi 30m ar tīri pieņemams. Protams gaitas ziņā nav salīdzināma ar jauno. Auklu uztin ar nobīdi, metiena mirklī skaņa tāda, kā no lidmašīnas pacelšanās brīdi. Pietinot arī visādi trokšņi. Bet neskatoties uz visu to iemest mānekli tomēr var. No pāris simti metienu bez problēmām tomēr tas manā gadījumā nebija slikti.
Morāle.
Nenonievā to ,ko nepazīsti.
3.septembris 2021, 11:06 | links
 

30 cm turās vertikāli un pat nenolokās :)) nezinot kontekstu varētu padomāt, par ko ir runa :))
Un tā ir 0.3 aukla
1.septembris 2021, 17:34 | links
 
Jā, es arī iepriekš nebiju ievērojis , ka tā gūltos tik ļoti vaļīgi. Bet tā bija kāda no budžeta 8 dzīslu auklām, ļoti mīksta. Bet šī ir ļoti stīva.Vēlāk bildi iemetīšu.
1.septembris 2021, 16:10 | links
 
Es nepretendēju uz absoūto patiesību, bet multam pēc rāviena (runa ir par mānekļa raustīšanu\džerkošanu) nekad neesmu neko piespiedis vai laidis caur pirkstiem....viss normāli uztinas

Tika ietestēta jaunā spole Tatula-HD 200 HSL. Kā teica MT9 esmu apmierināts, kā pitons. Mānekļi svarā no 25-60g metas ideāli. Saregulē, kā pēc bilžu grāmatas un mauc. Var pat nepievērst uzmanību spolei, tik žvidzini. Ir pārliecība, ka viss kārtībā. Mēģināju samazināt svaru. Un ar 14g , jau sākas problēmas. Vai nu nelido, vai arī taisa bārdu. Noteikti, ka lietotājs advancētais visu to var novērst ar īkšķa bremzi, bet man pagaidām tas neizdodas. Bet plānoto uzdevumu spole pilda uz visiem 100 %.
Viena lieta pa zālīti mikimausi staipīt un pavisam cits to darbināt copē.
Jautājums.
Pēc rāviena aukla atbrīvojas, tad sanāk, lai normāli uztītu auklu tā jālaiž caur pirkstiem, kas ir diezgan neērti vai piespiest ar īkšķi ietinot, kas arī nav baigi ergonomiski. Kāds, Jūsuprāt, ir ērtākais variants ?

RaimisD, 1.septembris 2021, 11:53
1.septembris 2021, 15:29 | links
 
Pirms iegādajos auklu vēlos uzjautāt-Kādam ir uz Vanquish19 2500s sunline small game PE 0.4 izmērā? Nav pietam bijusi agrāk seklā kasete, gribās zināt kā uz šīs spoles kasetes izskatās attiecigā aukla šajā izmērā. Vai pa daudz, pa maz, tieši laikā un pilna kasete - nav poņas..
1.septembris 2021, 12:50 | links
 
Šī spole ar pliku lineāru magnētisko bremzi un dziļu auklas kaseti arī nav paredzēta vieglu vai slikti lidojošu objektu mētāšanai, tā ka satraukumam nav pamata. Par brīvo auklu, nav tur nekas jātur vai jāspriego. Pēc copes vēlams auklu iztīt, pažāvēt un viegli nospriegotu ietīt,lai nonullētu visas copes laikā radušās šaizītes.
1.septembris 2021, 12:48 | links
 
Tika ietestēta jaunā spole Tatula-HD 200 HSL. Kā teica MT9 esmu apmierināts, kā pitons. Mānekļi svarā no 25-60g metas ideāli. Saregulē, kā pēc bilžu grāmatas un mauc. Var pat nepievērst uzmanību spolei, tik žvidzini. Ir pārliecība, ka viss kārtībā. Mēģināju samazināt svaru. Un ar 14g , jau sākas problēmas. Vai nu nelido, vai arī taisa bārdu. Noteikti, ka lietotājs advancētais visu to var novērst ar īkšķa bremzi, bet man pagaidām tas neizdodas. Bet plānoto uzdevumu spole pilda uz visiem 100 %.
Viena lieta pa zālīti mikimausi staipīt un pavisam cits to darbināt copē.
Jautājums.
Pēc rāviena aukla atbrīvojas, tad sanāk, lai normāli uztītu auklu tā jālaiž caur pirkstiem, kas ir diezgan neērti vai piespiest ar īkšķi ietinot, kas arī nav baigi ergonomiski. Kāds, Jūsuprāt, ir ērtākais variants ?
1.septembris 2021, 11:53 | links
 
Super ! Pateicos.
30.augusts 2021, 18:48 | links
 
RaimisD [30.08.21]: Teicami komentāri, argumentēti un bez ūdens. Manam rakstītajam trūkst svarīga punkta. Apkope.
Šodien aizbraucu pakaļ spolei un mana saruna ar pārdevēju bišķi pārsteidza, lai neteiktu vairāk. Cilvēks izklausījās zonošs.
Jautāju :,,vai man spoli uzreiz jāved uz apkopi vai pēc pāris copēm?,,
Atbilde:,, aizmirsti, nekas tur nav jāeļļo, nemētā pa smiltīm, ieklausies spolē, ja šķiet ok tad tik mauc. Nevajag remontēt nesalūzušu lietu,, tad kā būt. Saprotu, spoles dažādas, bet Daiwas kontekstā, tiešām tur nav jālien ?
Es arī jaunu vienk.klausījos!viss bij ok...nopērc eļļas un apkopi taisi pats!savu tagad jau 3x pats saeļļoju un spole iet kā ratiņš!Eļļa Aļikā 4e...viena apkope servisā 15-20e!+ceļa izdevumi un laiks!;)
30.augusts 2021, 18:47 | links
 
Teicami komentāri, argumentēti un bez ūdens. Manam rakstītajam trūkst svarīga punkta. Apkope.
Šodien aizbraucu pakaļ spolei un mana saruna ar pārdevēju bišķi pārsteidza, lai neteiktu vairāk. Cilvēks izklausījās zonošs.
Jautāju :,,vai man spoli uzreiz jāved uz apkopi vai pēc pāris copēm?,,
Atbilde:,, aizmirsti, nekas tur nav jāeļļo, nemētā pa smiltīm, ieklausies spolē, ja šķiet ok tad tik mauc. Nevajag remontēt nesalūzušu lietu,, tad kā būt. Saprotu, spoles dažādas, bet Daiwas kontekstā, tiešām tur nav jālien ?

RaimisD, 30.augusts 2021, 18:09


Remontēt neko nevajag :) ,
lielākoties no ražotāja viss ir ok, bet kā minēju, ja ir ilgi stāvējusi veikalā vai noliktavā var būt pažuvusi, tā pat kā kad rudenī saeļļo, pavasarī vienalga jāskatās un bieži drusku vēl jāuzpilina.

1. apakšā atskrūvē eļļošanas vietu apskaties vai zobrati ir eļļaini, ja ir taisi ciet.
2. Noņem sānu, tatulai jāatskrūvē tā skrūve kur magnētiskā bremze (viņa pilnība nevelkas ārā), un jāpagriež vāciņš - izņem cilindru un paskaties vai ir gultnis un zobratu pusē nav pilnīgi sausi.
3. apgriez riņķi un apskaties TWS auklas actiņai vītne sausa vai eļļaina.

Tatulai eļļa nenāca līdzi pat šķidrā, bet veikalos var nopirkt - eholotēs arī vajadzētu būt, bet pēc būtības zobratiem, gultņiem un vītnei katram sava eļļa.
30.augusts 2021, 18:45 | links
 
Teicami komentāri, argumentēti un bez ūdens. Manam rakstītajam trūkst svarīga punkta. Apkope.
Šodien aizbraucu pakaļ spolei un mana saruna ar pārdevēju bišķi pārsteidza, lai neteiktu vairāk. Cilvēks izklausījās zonošs.
Jautāju :,,vai man spoli uzreiz jāved uz apkopi vai pēc pāris copēm?,,
Atbilde:,, aizmirsti, nekas tur nav jāeļļo, nemētā pa smiltīm, ieklausies spolē, ja šķiet ok tad tik mauc. Nevajag remontēt nesalūzušu lietu,, tad kā būt. Saprotu, spoles dažādas, bet Daiwas kontekstā, tiešām tur nav jālien ?
30.augusts 2021, 18:09 | links
 
Tā regulēšana ir pēc izjūtam un spēka, man pašam ir diezgan vaļīgi, bet galvenais būtu (it sevišķi iesācējiem), lai metiena pašā sakumā mānekļa lidošanas, auklas vilkšanas ātrums nebūtu lielāks par spolītes griešanās un iztīšanas ātrumu, kad piešaujas to var kompensēt ar pirkstu.

Davis-Di, 30.augusts 2021, 17:25

Labojums:
metiena pašā sakumā mānekļa lidošanas, auklas vilkšanas ātrums nebūtu mazāks par spolītes griešanās un iztīšanas ātrumu

-gadās arī tā :D
30.augusts 2021, 17:29 | links
 
Ir iegādāta jauna spole. Nesanāca dabūt LTD, bet arī šai
Daiwa Tatula-HD 200 HSL šķiet nav ne vainas . Un ,kā lietotājam nepieredzējušam radās kaudze jautājumu. Iespējams tādi radīsies arī citiem.
Multiplikātoru spoles sagatavošana lietošanai pēc YouTube speciālistu ieteikumiem, manas nelielās pieredzes un pārējās sagrābstītās informācijas.
LIETPRATĒJUS LŪGUMS KOMENTĒT, IETEIKT PAREIZO VARIANTU.
Rakstīšu savu versiju un iekavās šos YouTube ieteikumus
Auklas izvēle.
Auklu izvēlamies pēc vajadzības, lietojamo mānekļu svara, bet ne tievāku, kā 0.15 (YT- aukla jāliek ne mazāka, kā 0.3. Auklas diametrs neietekmē metiena attālumu, bet ja būs bārda, tad atpinķerēt būs vieglāk, ja aukla būs resnāka)
Auklas uztīšana.
Pieņemsim 0.3-0.4 kas būtu lietojama Jerkam. Sākot ar šo auklas izmēru bieži vien tās ir safasētas pa 300m. Izvelkam caur spininga pirmo gredzenu, tad spoles gredzens un piesienam pie spolītes ar pašsavelkamo mezglu un nofiksējam ar skoču, ja nav speciāla knibuča aiz ,kā aizkabināt. Jo stingrāk satīsiet, jo vieglāk dabūsiet iecirsto auklu ārā ,,bārdas,, gadījumā. Tad zem būtiskas slodzes uztinam 100m. Tas nekas, ka paliek vēl vieta,, backing,, papildus tīt nevajag, lieks svars.( YT- aukla pirms tīšanas jāsamērcē un jāuztin līdz spolītes malai, atstājot 1mm)
Spoles regulēšana.(iesācējam)
Magnētisko bremzi uzgriez uz maksimālo. Tā atbild par starta notīšanos. Mētā un skaties, kas notiek ar auklu, laid bremzi pamazām vaļā metiena attālums pieaugs, ja ieraugi ,ka aukla uz spolītes sāk tā kā ,,uzpūsties,, tad esi atlaidis par daudz.
Ass bremzi pievelc, lai nav liela sānu kustība, atstāj aptuveni 0,5mm. Uzliec mānekli, palaid vaļā spoli, skaties vai brīdī, kad maneklis piezemējās aukla vēl neturpina notīties. Principā māneklim ir lēnām jālaižas lejā turot spiningu paralēli zemei.
Darba bremzi pievelc pilnībā un atgriez atpakaļ par pāris klikšķiem.
(YT. magnētisko bremzi jāliek max uz 5. vai labāk vispār atstāt vaļā. Ass bremzi atstāj brīvu, viss iemetiens gan sākuma, gan beigu stadijā tiek kontrolēts ar pirkstu. Darba bremzi pievelk maksimāli un ja jūti, ka netiec ar zivi galā palaid to vaļā )

RaimisD, 30.augusts 2021, 16:39


Komentāri no manas puses:

1. Kā rakstīji auklu piesien spolei un uzlīmē mazu skoča gabalu, vai daudzām auklām nāk līdzi pat uzlīmīte, daudzām spolēm caurumi kur aizāķēt auklu ir diezgan asi un pat 0.4 var pārgriezt - piemēram tai pašai abo revo toro beast, tā kā sienu apkārt.

2. Auklu nevajag mērcēt pirms tīšanas, savādāk, kad izžūs viņa apakšējos slāņos čokurosies un sagriezīsies dzīsla/dzīslā un tad pie lielākas bārdas griezīsies dziļāk iekšā.

3. Auklu uztin pie nozīmīgas slodzes ar pilnīgi ciet bremzi, tā ka uztinot roka sāp - vajadzīgs palīgs, kas bremzē auklas spolīti. Man ir kaut kāds no aliexpres uztinamais statīvs un dēls ar dvieli bremzē auklas spolīti.

4. Multiem ir vairākas bremzes ass, magnētiskā un ir kam ir regulējama centrabēdzes un pie tās tiek noņemot vāku un tad ar klipsīšiem uzliek vai noņem (daudzi par šo nezin).

5. ieteicams pirms lietošanas paskatīties galveno mezglu stāvokli - no eļļas/smērvielas viedokļa - ja ir ilgi stāvējusi noliktavā var gadīties pažuvusi un nepieciešams saeļļot.

Tā regulēšana ir pēc izjūtam un spēka, man pašam ir diezgan vaļīgi, bet galvenais būtu (it sevišķi iesācējiem), lai metiena pašā sakumā mānekļa lidošanas, auklas vilkšanas ātrums nebūtu lielāks par spolītes griešanās un iztīšanas ātrumu, kad piešaujas to var kompensēt ar pirkstu.
30.augusts 2021, 17:25 | links
 
Ir iegādāta jauna spole. Nesanāca dabūt LTD, bet arī šai
Daiwa Tatula-HD 200 HSL šķiet nav ne vainas . Un ,kā lietotājam nepieredzējušam radās kaudze jautājumu. Iespējams tādi radīsies arī citiem.
Multiplikātoru spoles sagatavošana lietošanai pēc YouTube speciālistu ieteikumiem, manas nelielās pieredzes un pārējās sagrābstītās informācijas.
LIETPRATĒJUS LŪGUMS KOMENTĒT, IETEIKT PAREIZO VARIANTU.
Rakstīšu savu versiju un iekavās šos YouTube ieteikumus
Auklas izvēle.
Auklu izvēlamies pēc vajadzības, lietojamo mānekļu svara, bet ne tievāku, kā 0.15 (YT- aukla jāliek ne mazāka, kā 0.3. Auklas diametrs neietekmē metiena attālumu, bet ja būs bārda, tad atpinķerēt būs vieglāk, ja aukla būs resnāka)
Auklas uztīšana.
Pieņemsim 0.3-0.4 kas būtu lietojama Jerkam. Sākot ar šo auklas izmēru bieži vien tās ir safasētas pa 300m. Izvelkam caur spininga pirmo gredzenu, tad spoles gredzens un piesienam pie spolītes ar pašsavelkamo mezglu un nofiksējam ar skoču, ja nav speciāla knibuča aiz ,kā aizkabināt. Jo stingrāk satīsiet, jo vieglāk dabūsiet iecirsto auklu ārā ,,bārdas,, gadījumā. Tad zem būtiskas slodzes uztinam 100m. Tas nekas, ka paliek vēl vieta,, backing,, papildus tīt nevajag, lieks svars.( YT- aukla pirms tīšanas jāsamērcē un jāuztin līdz spolītes malai, atstājot 1mm)
Spoles regulēšana.(iesācējam)
Magnētisko bremzi uzgriez uz maksimālo. Tā atbild par starta notīšanos. Mētā un skaties, kas notiek ar auklu, laid bremzi pamazām vaļā metiena attālums pieaugs, ja ieraugi ,ka aukla uz spolītes sāk tā kā ,,uzpūsties,, tad esi atlaidis par daudz.
Ass bremzi pievelc, lai nav liela sānu kustība, atstāj aptuveni 0,5mm. Uzliec mānekli, palaid vaļā spoli, skaties vai brīdī, kad maneklis piezemējās aukla vēl neturpina notīties. Principā māneklim ir lēnām jālaižas lejā turot spiningu paralēli zemei.
Darba bremzi pievelc pilnībā un atgriez atpakaļ par pāris klikšķiem.
(YT. magnētisko bremzi jāliek max uz 5. vai labāk vispār atstāt vaļā. Ass bremzi atstāj brīvu, viss iemetiens gan sākuma, gan beigu stadijā tiek kontrolēts ar pirkstu. Darba bremzi pievelk maksimāli un ja jūti, ka netiec ar zivi galā palaid to vaļā )

RaimisD, 30.augusts 2021, 16:39


Auklas diameters - resnāka atpiņķēsies vieglāk, bet arī cilpas metīs mazāk - nav tik tendēta "iegriezties" apakšējos slāņos. Ar džerku imho arī 0,3 ir paplāna (saku no paša pieredzes).
Par uztīšanu - es mēdzu pāris metrus resnu mono patīt apakšā (tā labāk savelkas), bet nu noteikti der arī iepriekš minētie varianti. Par kasetes pietīšanu - ir dzirdēti/lasīti abi viedokļi ar ļoti smalkiem pamatojumiem. Tā kā auklas parasti vienalga ir vairāk kā kasetes ietilpība sanāk to 1-2mm atstāt.
Part regulēšanu - imho pats pareizi izpīpēji. Ja pareizi atceros, tad šādai pat spolei man parasti magnēti stāv uz 6-8 (atkarībā no vēja). Ass bremzi teorijā jāpieregulē mainot mānekli, praksē uz BB ass bremzes nianses manuprāt nav tik būtiskas (un pirksts vienalga visos gadījumos jālieto), tās paliek stipri jūtamākas darbojoties ar viegliem svariem.
Ekstra padoms - ja bārda veidojas metiena starta fāzē, tad pieregulē magnētus, ja metiena beigu fāzē - ass bremzi.
30.augusts 2021, 17:07 | links
 

Ir iegādāta jauna spole. Nesanāca dabūt LTD, bet arī šai
Daiwa Tatula-HD 200 HSL šķiet nav ne vainas . Un ,kā lietotājam nepieredzējušam radās kaudze jautājumu. Iespējams tādi radīsies arī citiem.
Multiplikātoru spoles sagatavošana lietošanai pēc YouTube speciālistu ieteikumiem, manas nelielās pieredzes un pārējās sagrābstītās informācijas.
LIETPRATĒJUS LŪGUMS KOMENTĒT, IETEIKT PAREIZO VARIANTU.
Rakstīšu savu versiju un iekavās šos YouTube ieteikumus
Auklas izvēle.
Auklu izvēlamies pēc vajadzības, lietojamo mānekļu svara, bet ne tievāku, kā 0.15 (YT- aukla jāliek ne mazāka, kā 0.3. Auklas diametrs neietekmē metiena attālumu, bet ja būs bārda, tad atpinķerēt būs vieglāk, ja aukla būs resnāka)
Auklas uztīšana.
Pieņemsim 0.3-0.4 kas būtu lietojama Jerkam. Sākot ar šo auklas izmēru bieži vien tās ir safasētas pa 300m. Izvelkam caur spininga pirmo gredzenu, tad spoles gredzens un piesienam pie spolītes ar pašsavelkamo mezglu un nofiksējam ar skoču, ja nav speciāla knibuča aiz ,kā aizkabināt. Jo stingrāk satīsiet, jo vieglāk dabūsiet iecirsto auklu ārā ,,bārdas,, gadījumā. Tad zem būtiskas slodzes uztinam 100m. Tas nekas, ka paliek vēl vieta,, backing,, papildus tīt nevajag, lieks svars.( YT- aukla pirms tīšanas jāsamērcē un jāuztin līdz spolītes malai, atstājot 1mm)
Spoles regulēšana.(iesācējam)
Magnētisko bremzi uzgriez uz maksimālo. Tā atbild par starta notīšanos. Mētā un skaties, kas notiek ar auklu, laid bremzi pamazām vaļā metiena attālums pieaugs, ja ieraugi ,ka aukla uz spolītes sāk tā kā ,,uzpūsties,, tad esi atlaidis par daudz.
Ass bremzi pievelc, lai nav liela sānu kustība, atstāj aptuveni 0,5mm. Uzliec mānekli, palaid vaļā spoli, skaties vai brīdī, kad maneklis piezemējās aukla vēl neturpina notīties. Principā māneklim ir lēnām jālaižas lejā turot spiningu paralēli zemei.
Darba bremzi pievelc pilnībā un atgriez atpakaļ par pāris klikšķiem.
(YT. magnētisko bremzi jāliek max uz 5. vai labāk vispār atstāt vaļā. Ass bremzi atstāj brīvu, viss iemetiens gan sākuma, gan beigu stadijā tiek kontrolēts ar pirkstu. Darba bremzi pievelk maksimāli un ja jūti, ka netiec ar zivi galā palaid to vaļā )
30.augusts 2021, 16:39 | links
 
LTD modelim ir citas formas priekšējais vāks, pamata šķirba ir: visi 7 gultņi ir CRBB ( parastajai tikai divi) un 100 mm rokturis pret 90 mm, palielam viss.
30.augusts 2021, 12:42 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager