Spoles

Jā, Sven! Domāju varētu, tik tas prasītu ne mazus līdzekļus ekipējuma maiņai un laiku jaunu iemaņu apgūšanai.
7.jūlijs 2021, 22:04 | links
 
Es pieturu auklu un loku ne tamdēļ, lai sataupītu spoli, bet, lai precīzāk iemestu mānekli kur vajag. Foreļu copē tas ir īpaši svarīgi, kā tad kontrolē metiena trajektoriju ?

RaimisD, 7.jūlijs 2021, 21:32

Kad sākat tīt, jeb griezt kloķi, ja roka aizņemta bremzējot un verot lociņu?
Ja tinam ar kreiso un metam ar labo, tad ar labās rokas rādītājpirkstu uz auklas kasetes kontrolējam iemetiena distanci. Ja māneklis nav jāgremdē, tad līdz ko tas skar ūdeni, jāsāk ietīt?
Pirms gadiem 30-40 varēja atļauties mest ar labo, pārņemt kātu kreisajā un tīt ar labo. Bija laiki, kad foreļu ka ļurkst. Laiks un apstākļi piespieda apgūt klasiku- pareizu satvērienu un mācīties ietīt ar kreiso.
7.jūlijs 2021, 21:53 | links
 
Ir daži multus mēģinājuši forelcopē, pagrūti vieglākos līdz 3g mānekļus mest. Mani viss apmierina ar bezinerceni, 30 gadu prakse ļauj iemest līdz 2g mānekli lēpju lapas lieluma mērķī. Saprotams distance foreļcopē parasti līdz 10m, reti vairāk.
7.jūlijs 2021, 21:52 | links
 
Karlis_K [07.07.21]: Tas ieradums ar roku taisīt ciet ir no padomju laikiem kad daudzām spolēm plīsa lociņš un nebija detaļu, katrā ziņā pēdējo 25+ gadu laikā nevienai spolei nav saplīsis lociņa aizvēršanas mehānisms, pēdējā kam saplīsa neskaitot kaut kādus orionus bērnībā, bija Shekspīr spole deviņdesmito sakumā.
Davis-Di, 7.jūlijs 2021, 16:32

Man arī lociņš nav plīsis no 90.to vidus, veru ciet tikai ar roktura pagriezienu, foreļcopē nemaz nav laika tādām ākstībām ka aizvērt lociņu ar roku.
foreļcopē mults nebūtu ērtāks?
7.jūlijs 2021, 21:48 | links
 
Es pieturu auklu un loku ne tamdēļ, lai sataupītu spoli, bet, lai precīzāk iemestu mānekli kur vajag. Foreļu copē tas ir īpaši svarīgi, kā tad kontrolē metiena trajektoriju ?

RaimisD, 7.jūlijs 2021, 21:32


Saprotams ar metamās rokas, man labās, rādītājpirkstu bremzēju vai apturu auklas notīšanos, tā kontrolējot mēnekļa iekrišanas vietu. Paldies Stikuta grāmatām savulaik ka iekalu kastingistu klasisko mešanu ar bezinerceni.Tā kā pārsvarā izmantoju foreļcopē grimstošus mānekļus un pārsvarā seklās vietās, tad jāsāk tīt (lociņam jābūt aizvērtam) uzreiz kā māneklis iekrīt ūdenī. Aizvērt lociņu ar roku un tad pārlikt uz spoles rokturi ir lieks čakars un bremze. Saprotams copei no laivas tas ir nebūtiski.
7.jūlijs 2021, 21:40 | links
 
Es pieturu auklu un loku ne tamdēļ, lai sataupītu spoli, bet, lai precīzāk iemestu mānekli kur vajag. Foreļu copē tas ir īpaši svarīgi, kā tad kontrolē metiena trajektoriju ?
7.jūlijs 2021, 21:32 | links
 
Tas ieradums ar roku taisīt ciet ir no padomju laikiem kad daudzām spolēm plīsa lociņš un nebija detaļu, katrā ziņā pēdējo 25+ gadu laikā nevienai spolei nav saplīsis lociņa aizvēršanas mehānisms, pēdējā kam saplīsa neskaitot kaut kādus orionus bērnībā, bija Shekspīr spole deviņdesmito sakumā.
Davis-Di, 7.jūlijs 2021, 16:32


Man arī lociņš nav plīsis no 90.to vidus, veru ciet tikai ar roktura pagriezienu, foreļcopē nemaz nav laika tādām ākstībām ka aizvērt lociņu ar roku.
7.jūlijs 2021, 19:17 | links
 
Ezerā eju ar 2 kātiem. Vieglais asariem un smagais zandartiem.
Uz upi pie lupatniekiem ar vienu. Tik ne ar “maigonīti” kā tagad modē. Man “maigonītis” ar testu 15-45gr .Ja pa nopietno, tad ar augšējo -65gr .
7.jūlijs 2021, 18:33 | links
 
Līdaka 1m+; zandarts sākot ar 7kg+; lasis 10kg+
Kaut kā tā.
Willy, Tavām spolēm cits pielietojums un cits ampluā. Būtu ļoti muļķīgi un nevajadzīgi velcei izmantot augsto galu.
7.jūlijs 2021, 18:26 | links
 
BrunoL [07.07.21]: Esmu par slinku, lai montētu spoli no kāta. Nav jāņem no kāta, lai to iepakotu.
Eļļas piliens uz ass, domāja sevis mierināšanai. Spoles, kuras kalpo 20+ gadus, gan jūrjā, gan “saldajā”, rūsā nav iedzīvojušās.:) Mānekļiem āķi gan rudi. Skaloju. Tik un tā.
Tēvocīti jot, skatos, nemaz sevi nemīli. Sen saku: Tam kreklam ķešu nav!
Kurš gan cits Tevi palutinās, ja ne paccc!
Viens vienīgs jautājums budžeta spoļu lietotājiem, aktīviem copmaņiem, kuri sezonā paceļ vairākas trofejas- cik spoles Jums lietošanā un kādā laika intervālā mainat? Cik ilgi kalpo?

Kas kuram ir trofeja!?zivi tak nevelk ar spoli! ..3-4gadi!apnika,par puscenu pārdod un pērc jaunu!man neviena spole smiltis nav redzējusi!
7.jūlijs 2021, 18:06 | links
 
daddy_j [07.07.21]: Vo,vo!es pat par velti neņemtu visdārgāko spoli,ja man tā pēc katras copes būtu jāliek maisā!un pirms jāvelk ārā,jāliek uz kāta,jāver aukla,jāsien pavada....murgs!

Willy, 7.jūlijs 2021, 16:25

taisnība, man ar tas šķiet murdzīgi... bet ir tak veči, kas autiņu pēc mazgāšanas ar lupatiņu nosusina... varu tikai minēt, ko viņi ar savu sievieti dara "pēc lietošanas", kā izpucē... :D
Priekš tam ir Karcher!noskalo un viss!;DDD
....labi,vienu spoli!man tikai čeri kāti,bet dažam ir 2x vairāk!
7.jūlijs 2021, 17:49 | links
 
Esmu par slinku, lai montētu spoli no kāta. Nav jāņem no kāta, lai to iepakotu.
Eļļas piliens uz ass, domāja sevis mierināšanai. Spoles, kuras kalpo 20+ gadus, gan jūrjā, gan “saldajā”, rūsā nav iedzīvojušās.:) Mānekļiem āķi gan rudi. Skaloju. Tik un tā.
Tēvocīti jot, skatos, nemaz sevi nemīli. Sen saku: Tam kreklam ķešu nav!
Kurš gan cits Tevi palutinās, ja ne paccc!
Viens vienīgs jautājums budžeta spoļu lietotājiem, aktīviem copmaņiem, kuri sezonā paceļ vairākas trofejas- cik spoles Jums lietošanā un kādā laika intervālā mainat? Cik ilgi kalpo?
7.jūlijs 2021, 17:43 | links
 
Nesen džigojot ievēroju, ka kaimiņš netaisa spoles loku ar roku, bet pietin un tas aizkrīt. Es:,, nedari tā, sačakarēsi spoli,, uz ko viņš atbildēja :,, normālai spolei nekas slikts nevar notikt,, Noklusēju, nebija man tehnisku argumentu kamdēļ tā nevajag darīt.
Tiešām tā var būt, ka ,, labai,, spolei nekas nenotiks?

RaimisD, 7.jūlijs 2021, 16:20

Tas ieradums ar roku taisīt ciet ir no padomju laikiem kad daudzām spolēm plīsa lociņš un nebija detaļu, katrā ziņā pēdējo 25+ gadu laikā nevienai spolei nav saplīsis lociņa aizvēršanas mehānisms, pēdējā kam saplīsa neskaitot kaut kādus orionus bērnībā, bija Shekspīr spole deviņdesmito sakumā.

Davis-Di, 7.jūlijs 2021, 16:32

Manā pārraudzībā, nu jau bijusī padumjo laiku spolei lociņš aizvērās lieliski, ko nevar teikt par mūsdienu spolēm (domājams, ka pie vainas ir gumija zem rotora, kas neļauj uzsākt ietīšanu ar pietiekami lielu inerci). Tas arī ir galvenais nosacījums - lociņš ne vienmēr aizveras, tādēļ vieglāk to aizvērt ar roku.
onkyo, 7.jūlijs 2021, 16:49


nu viens no iemesliem kāpēc "ne vienmēr aizveras" ir apzināti tehniski uztaisīts "bloķēšanās punkts" kas bloķē lociņa aizvēršanos, ja tas ir zemā pozīcijā pa diogonāli (grūti noformulēt leņki, nu apmēram "uz plkst 7:00"). Tas taisīts kā drošinātājs jo šādā pozīcijā aizveroties ar inerci loti liela iespēja auklai nepareizi uzklāties pār kasetes malu. Nu tā vismaz aptuveni man kādreiz Daiwa džeks skaidroja... Ja pozīcija ir "pareiza", tad nav problēmu ar pagriezienu aizvērt. Godīgi sakot neesmu iedziļinājies vai tā ir visu ražotāju spolēm.
Bet nu praksē es taisu ar roku jebkurā gadījumā, tīri pieradums.
7.jūlijs 2021, 17:29 | links
 
Tā iemesla dēļ arī meklēju čeholu trim nodalijumiem ar vietu spolēm, lai varētu atstāt sasietus spiningus ar klāt visām spolēm klāt.
7.jūlijs 2021, 17:06 | links
 
Nesen džigojot ievēroju, ka kaimiņš netaisa spoles loku ar roku, bet pietin un tas aizkrīt. Es:,, nedari tā, sačakarēsi spoli,, uz ko viņš atbildēja :,, normālai spolei nekas slikts nevar notikt,, Noklusēju, nebija man tehnisku argumentu kamdēļ tā nevajag darīt.
Tiešām tā var būt, ka ,, labai,, spolei nekas nenotiks?

RaimisD, 7.jūlijs 2021, 16:20

Tas ieradums ar roku taisīt ciet ir no padomju laikiem kad daudzām spolēm plīsa lociņš un nebija detaļu, katrā ziņā pēdējo 25+ gadu laikā nevienai spolei nav saplīsis lociņa aizvēršanas mehānisms, pēdējā kam saplīsa neskaitot kaut kādus orionus bērnībā, bija Shekspīr spole deviņdesmito sakumā.

Davis-Di, 7.jūlijs 2021, 16:32


Manā pārraudzībā, nu jau bijusī padumjo laiku spolei lociņš aizvērās lieliski, ko nevar teikt par mūsdienu spolēm (domājams, ka pie vainas ir gumija zem rotora, kas neļauj uzsākt ietīšanu ar pietiekami lielu inerci). Tas arī ir galvenais nosacījums - lociņš ne vienmēr aizveras, tādēļ vieglāk to aizvērt ar roku.
Par likšanu maisiņā - vienam tīk darboties ar apbružātu un smiltīm aplipušu mantu, citam ar vizuāli tīkamu un tehniski nevainojamu.
7.jūlijs 2021, 16:49 | links
 
Šekspīri un DAM joprojām kalpo, no 90tajiem, ko nevar teikt par visādiem Salmo un Šimaņiem
7.jūlijs 2021, 16:34 | links
 
Nesen džigojot ievēroju, ka kaimiņš netaisa spoles loku ar roku, bet pietin un tas aizkrīt. Es:,, nedari tā, sačakarēsi spoli,, uz ko viņš atbildēja :,, normālai spolei nekas slikts nevar notikt,, Noklusēju, nebija man tehnisku argumentu kamdēļ tā nevajag darīt.
Tiešām tā var būt, ka ,, labai,, spolei nekas nenotiks?

RaimisD, 7.jūlijs 2021, 16:20


Tas ieradums ar roku taisīt ciet ir no padomju laikiem kad daudzām spolēm plīsa lociņš un nebija detaļu, katrā ziņā pēdējo 25+ gadu laikā nevienai spolei nav saplīsis lociņa aizvēršanas mehānisms, pēdējā kam saplīsa neskaitot kaut kādus orionus bērnībā, bija Shekspīr spole deviņdesmito sakumā.
7.jūlijs 2021, 16:32 | links
 
Vo,vo!es pat par velti neņemtu visdārgāko spoli,ja man tā pēc katras copes būtu jāliek maisā!un pirms jāvelk ārā,jāliek uz kāta,jāver aukla,jāsien pavada....murgs!

Willy, 7.jūlijs 2021, 16:25


taisnība, man ar tas šķiet murdzīgi... bet ir tak veči, kas autiņu pēc mazgāšanas ar lupatiņu nosusina... varu tikai minēt, ko viņi ar savu sievieti dara "pēc lietošanas", kā izpucē... :D
7.jūlijs 2021, 16:32 | links
 
RaimisD [06.07.21]: Jā, un ļoti nepatīk kalpot lietām ne otrādi. Man čoms ar bija lepns ar savu jauno spoli, kas maksāja pusi viņa algas. Uz ezera sākās lietus, es copēju, viņš spoli liek maisiņā, negribot, lai samirkst. Tad nafig tāds pirkums par kuru jādreb.
Vo,vo!es pat par velti neņemtu visdārgāko spoli,ja man tā pēc katras copes būtu jāliek maisā!un pirms jāvelk ārā,jāliek uz kāta,jāver aukla,jāsien pavada....murgs!
7.jūlijs 2021, 16:25 | links
 
Nesen džigojot ievēroju, ka kaimiņš netaisa spoles loku ar roku, bet pietin un tas aizkrīt. Es:,, nedari tā, sačakarēsi spoli,, uz ko viņš atbildēja :,, normālai spolei nekas slikts nevar notikt,, Noklusēju, nebija man tehnisku argumentu kamdēļ tā nevajag darīt.
Tiešām tā var būt, ka ,, labai,, spolei nekas nenotiks?
7.jūlijs 2021, 16:20 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager