Spoles

Kada rutka pēc uz asi?

BrunoL, 7.jūlijs 2021, 15:42


Rutka pēc nē, bet berzes mazināšanai un aizsardzībai pret ūdeni gan.
7.jūlijs 2021, 16:13 | links
 
Silti iesaku!
Spoles glabāt un pārvadāt tām paredzētajos “čeholos”, ja tādu nav, piemeklējiet apavu jeb kādus citus auduma vai cita materiāla maisiņus.
Piesaiste vissmalkākos putekļus kā magnēts.
7.jūlijs 2021, 15:47 | links
 
Kada rutka pēc uz asi?
7.jūlijs 2021, 15:42 | links
 
Sakiet spoles loka gūltņiem jālieto biezāka smērviela ? Vai pietiek ar pilienu spolīšeļļas ?

RaimisD, 7.jūlijs 2021, 11:57


Ja saldūdenim un spoles gultnim, tad spolīšeļļu, bet ne uz gultņa, tikai gultņa saskares vietā ar uztinējrullīša asi.
7.jūlijs 2021, 15:20 | links
 
Pēc feņšuja ir speciāla eļļa Shimano DG18
7.jūlijs 2021, 12:16 | links
 
Sakiet spoles loka gūltņiem jālieto biezāka smērviela ? Vai pietiek ar pilienu spolīšeļļas ?
7.jūlijs 2021, 11:57 | links
 
Savulaik, kad E.Breša k-gam bija bāze Avotenē, Jurītis pierunāja nopirkt “širpotrebu”, it kā ar augstā plaukta ķeskām par demokrātisku ciparu. Biju aizrāvies ar alatu copi. Sarihtēju pirkumu un devos kaujā. Pēc dažiem metieniem, kārtējo reiz pārliecinājos, ka teiciens- Par lētu naudu sniedz lielu baudu, nestrādā!:)
P.S.
Daudz netrūka, ka ar sirdi un dvēseli iesoļotu MM pulciņā, palaimējās, ka tuvākajā apkārtnē nevienu nesatiku, kurš uzvestu uz lielā seksa ceļa!
7.jūlijs 2021, 11:07 | links
 
Nu es bezinercenēm iekšā nelienu, ja nav pazīmes ka vajadzētu - ārējos mezglus pieskatu.
Multiem ir cits stāsts, tur var nākties apkopt (eļļot) pat vairākas reizes sezonā.
7.jūlijs 2021, 10:18 | links
 
Paņeslooooos, atkal vecā dziesma par māti un meitu. Līdz dārgām spolēm parasti nonāk, ja esi kādu laiku copējis ar vidējās klases spolēm, bet saproti, ka mierīgi varētu vēl piemest pāris simtus un copēt ar ko labāku. Pietam, tas nav ieguldījums, kas līdzīgi kā automašīna pēc gadiem strauji zaudē savu vērtību (pie nosacījuma, ja spolei ir sekots līdzi). Piem. Stellas vērtība, kā jau kolēģi minēja slēpjas tās prognozējamībā. Lēta tā nevar būt pēc definīcijas, jo skaitās kā flagmanis, kuru iegādājas persona, kas var to atļauties, kaut principā varētu apstāties jau pie Twin power. Kas attiecas uz apkopēm - 10 gadus neapkopt spoli - tas ir neprāts. Pat, ja tiek copēts ar spoli 1-2x nedēļā, tad apkopt spoli vajadzētu vismaz reizi divos gados (Stellu, Twin power reizi trijos), bet uztinējrullīti, knobu un rotora ragus vismaz reizi sezonā neatkarīgi no spoles cenas. Bildes nelikšu, bet, ja kādas rodas šaubas, varu personīgi atsūtīt bildes ar tām šausmām, ko redzu apkopjot spoles, kas ir neakurāti lietotas divus gadus.
7.jūlijs 2021, 09:45 | links
 
RaimisD [06.07.21]: Tad kur būtu tie plusi dārgākai spolei, kas maksātu šos simtus. Un iepriekš minētajiem kritērijiem atbilst tas pats surfmaster pa kādiem 20 -30 eur. Domāju, ka 90% copmaņu nespēj novērtēt šīs smalkās nianses, tik gudri māj ar galvu un slavē. Jo atzīt to ,ka esi lohs kas samaksājis 400 eur un nejūt atšķirību starp spoli ,ko iepriekš pircis maximā pa markām to tač nevar. Kas, ķersies zivis viņam labāk ar dārgo spoli :)) nu ne tač. Moš tie ir cilvēka spriedelējumi, kas savā mūžā nav atļāvies vairāk, kā shimano ultegra. Nezinu vai manī runā skaudība vai racionāla domāšana.
Tikai no savas pieredzes.. Pirms gadiem 11 mekleju spoli pirmajam spiningam, lasiju, mekleju, domaju un beigas nopirku stellu, kaut ieplanotais/pacelamais budzets lidz 200Eur. Nu 10 gadus nocopeju bez nevienas apkopes ar slodzi 3x nedela uz galvena spininga, sakas cakars ar locinu un mekleju citu, i daiwa 70-150 robezas i shimano 70-150 zivi ker, viss super, spoles strada ka vajag, bet lidz galam tomer ne, keru tagad uz galvena spininga ar stradic fl, bet visu laiku domas, ka vajadzetu to stellu savest kartiba, jo kaut kas pietrukstas.. Varbut vajag sakt no augsta gala, lai sajustu to atskiribu.. Nu tadi mani noverojumi, velreiz pirkt stellu nevaru atlauties (fiziski ari varetu, bet ne morali :D), bet saprotu, kapec vinu perk un izmanto ari tadi ka es, kam nav pa kabatai..
6.jūlijs 2021, 21:43 | links
 
14:02
Kā tad tur īsti ir - ja copēju 5-7 dienas nedēļā un reāli līdz garantijas beigām fiziski nolietojas/izbeidzas kaut vai tā pati uztinējrullīša vai knoba bukse, tad tas ir garantijas gadījums? Jo taču iekšā jaukties kaut ko smērēt vai veikt apkopi līdz garantijas beigām nedrīkst.
_EKA, 6.jūlijs 2021, 15:03


Ja spēsi panākt, ka spole fiziski vairs nepilda savu funkciju, tad droši nes uz garantiju. Cita lieta, ka mehānismu dabiskais nolietojums, pastāv un neviens negarantēs, ka ar laiku neveidojās mazliet lielākas"luftes" vai kāda skaņa - ar abstarktiem patīk/nepatīk neviens neko negarantē, garantē, ka spole mehāniski funkcionē, griežas bez sitieniem, tin auklu.
Apkopt ārējos mezglus , tipa tīrīt un ieeļot rullīti, knobu utml. arī nav liegts.

P.S. Da godīgi nesaprotu kā tās spoles var "nobeigt". Pats personīgi necopēju maz, NEKAD nevienu savu personīgo spoli neesmu nēkādā veidā apkopis,eļlojis utt. Ņemu un copēju, neiespringstu. Nupat sanāca spoļu maiņa, jo pagājušā sezonā noslīcināju savu 10 gadus bez nevienas apkopes nokalpojušo Luvias. Super augstā gala man nav, galīgi lētā arī nē.
6.jūlijs 2021, 21:20 | links
 
BrunoL [06.07.21]: ..
ja septiņdesmito izskaņā negadītos tikt pie laba komplekta- spole un kāts Made in Japan. ..
https://youtu.be/iT_hu8kKL4w
6.jūlijs 2021, 21:04 | links
 
Jā, un ļoti nepatīk kalpot lietām ne otrādi. Man čoms ar bija lepns ar savu jauno spoli, kas maksāja pusi viņa algas. Uz ezera sākās lietus, es copēju, viņš spoli liek maisiņā, negribot, lai samirkst. Tad nafig tāds pirkums par kuru jādreb.

RaimisD, 6.jūlijs 2021, 19:02

Viedi vārdi! Lietām jākalpo lietotājam, ne otrādi!
Tādēļ copēju ar Certati un Stellu, jo zinu, ka nepievils. Zinu, ka nav un nebūs piņķeru inķeru, zinu un esmu pārliecinājies, ka bez stresa un piepūles pieveikšu jebkuru ihtiofaunas pretinieku un pats galvenais- bauda, kādu darbībā sniedz labs un perfekts instruments!
Varbūt nebūtu spiningotājs, ja septiņdesmito izskaņā negadītos tikt pie laba komplekta- spole un kāts Made in Japan. Pēc Delfin kosmosss!
6.jūlijs 2021, 20:49 | links
 
Jig.lv, re kur blakus sadaļā aiwai ir pazudis Caldia 2000 rokturis, ja ar servisu un rezerves daļu piegādi viss ir ok, varētu tak izpalīdzēt. Iekš plat.co.jp priekš JDM modeļa 52 eur ,plus kādi 8 shipings, plus PVN, bet ir pieejams variants, ne jau spoli ārā mest.

Vigulis, 6.jūlijs 2021, 16:31


Pa lielam visu Eiropas kataloga detaļas jau var dabūt idejiski un saviem klientiem ik pa brīdim arī atvedam tās ručkas, pazudētos bremzes vāciņus, skrūves u.c. un citu herāciju , bet tikai saviem, ja spole pirkta pie mums.Mēs neesam servisa organizācija, un, ja neiet runa par garantiju, tad nav pilnīgi nekādas motivācijas to darīt priekš kāda, kas spoli iegādājies citur,lai tad tur kur iegādājies arī sniedz šādu pēcpārdošanas servisu. Nu godīgi, čakars un patērētais laiks liels (katram štruntam atsevišķi individuāli cenas jāprasa, nav cenu lapu), nopelnīt uz to neko nevar, atliek tikai tiešām tīri "izpalīdzēšana" a izpalīdzēt var tam, kas to kaut kā pelnījis un arī mums izpalīdzējis. A tā vienkāršāk visus sūtīt pie pārdevēja vai tur,kur reāli nodarbojas ar servisu un remontu kā biznesu - Bums, eboat, Salmo utt.
6.jūlijs 2021, 20:44 | links
 
Jā, un ļoti nepatīk kalpot lietām ne otrādi. Man čoms ar bija lepns ar savu jauno spoli, kas maksāja pusi viņa algas. Uz ezera sākās lietus, es copēju, viņš spoli liek maisiņā, negribot, lai samirkst. Tad nafig tāds pirkums par kuru jādreb.

RaimisD, 6.jūlijs 2021, 19:02


6.jūlijs 2021, 19:38 | links
 
Tā arī Sievai ar noskaldīju - augstvērtīgu olīveļļu vienmēr var kosmētikā pārtaisīt, bet laiva (un spole, un kāts, un aukliņa, un motoriņš, un un....) par ŠITĀĀĀDU cenu vairs ilgi nebūs! :) Tagad copēju dziedādams!
6.jūlijs 2021, 19:34 | links
 
JIG.LV [06.07.21]: ...Jaunā realitāte, ibio - ja kaut ko redziun vajag, tad pērc uzreiz, rīt vairs nebūs i tā:(
Nekas jauns. Nelaiķis Zadornovs vienā 90to koncertā : "Beri dura! Zavtra ne budet"
6.jūlijs 2021, 19:26 | links
 
Nevar nepiekrist. Mantām ir jākalpo cilvēkam. Un arī kalps nav peļama profesija.
6.jūlijs 2021, 19:07 | links
 
Jā, un ļoti nepatīk kalpot lietām ne otrādi. Man čoms ar bija lepns ar savu jauno spoli, kas maksāja pusi viņa algas. Uz ezera sākās lietus, es copēju, viņš spoli liek maisiņā, negribot, lai samirkst. Tad nafig tāds pirkums par kuru jādreb.
6.jūlijs 2021, 19:02 | links
 
Tev noderēs atbilde no mana vecfātera. "Značit, var atļauties!", parasti smēja vecais.
6.jūlijs 2021, 18:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager