Spoles

Sienna nav x-ship tehnoloģijas. Pat nevar salīdzināt ar freams, ne saharu, ne nasci. Cik viņa maksā, tik arī saņem. Viņu var salīdzināt tikai ar spolēm līdz 45 eur segmentu

Vigulis [14:22]: Sienna ????????Jā, tieši Sienna. Cenu kategorijā līdz 100€ Shimano pārejās cenu grupās nepiedāvā neko labāku. Sienna ir super lēta, smagāka kā Sedona, Sahara, Nasci, Nexave utt., bet ar labu galveno pāri, xship, izjaucamu knobu un uztinējrullītī uzstādāmu gultni. Bojājuma gadījumā var nopirkt lētu jaunu galveno pāri un turpināt copi.

onkyo, 2.februāris 2021, 18:10
2.februāris 2021, 21:32 | links
 
T.i. cenu grupa līdz 100€ nepiedāvā neko izteikti labāku.
2.februāris 2021, 18:11 | links
 
Vigulis [02.02.21]: Sienna ????????
Jā, tieši Sienna. Cenu kategorijā līdz 100€ Shimano pārejās cenu grupās nepiedāvā neko labāku. Sienna ir super lēta, smagāka kā Sedona, Sahara, Nasci, Nexave utt., bet ar labu galveno pāri, xship, izjaucamu knobu un uztinējrullītī uzstādāmu gultni. Bojājuma gadījumā var nopirkt lētu jaunu galveno pāri un turpināt copi.
2.februāris 2021, 18:10 | links
 
Sienna ????????
2.februāris 2021, 14:22 | links
 
Dadzis12 [02.02.21]: onkyo [Vakar]: Dadzis12 [Vakar]: Sveiki, iegādājos Daiwa Ninja 4000, doma ir likt priekš lielākām gumijas zivīm. 20-23cm būs ok? Vai šo astāt mazāka testa spiningam?Spolei nav ne vainas. To var lietot mānekļiem, kas nepārsniedz 30gr. pie nosacījuma, ja spole ir labi saeļļota. Ja doma darboties tikai ietinot auklu, tad līdz 40-45gr. var mēģināt darboties.Kādu bezinerces spoli ieteiktu minētajām gumijām?
Ja no vidējās cenu kategorijas, tad Shimano Stradic FL 4000, vai arī 16 Sienna (plus 3 gultņi (obligāts nosacījums) un var uzstādīt papildus gultņus rokturī un auklas uztinējrullītī).
No Daiwas ņemtu Fuego vai Revros (tiesa, Shimano man no lētā gala šķiet izturīgāks un ČP gadījumā var pasūtīt jaunu galveno pāri).
2.februāris 2021, 13:54 | links
 
onkyo [Vakar]: Dadzis12 [Vakar]: Sveiki, iegādājos Daiwa Ninja 4000, doma ir likt priekš lielākām gumijas zivīm. 20-23cm būs ok? Vai šo astāt mazāka testa spiningam?Spolei nav ne vainas. To var lietot mānekļiem, kas nepārsniedz 30gr. pie nosacījuma, ja spole ir labi saeļļota. Ja doma darboties tikai ietinot auklu, tad līdz 40-45gr. var mēģināt darboties.Kādu bezinerces spoli ieteiktu minētajām gumijām?

Dadzis12, 2.februāris 2021, 10:40

Savulaik nočikājos ar Zauberu , tapat īsti netika galā ar auklu, mainīju auklas līdz 035 pīteni aizgāju, tapat nelīdzēja, (kaut fīderim nekādu preoblēmu ar 0.15 auklu nebija)
pārgāju uz multiem, nju cita lieta, biku japiešaujas bremzīti pieregulēt bet galva vairs nesāp i neesmu nevienu auklu pa sezonu nobeidzis ne griezis nost puņķus...
2.februāris 2021, 12:17 | links
 
Pats šogad pamēģināšu (arī) pamētāt 50 g gumijas ar Ultegru 4000. Ceru, ka pavisam nesabeigšu (spole vēl ūdeni nav ostījusi). Rudenī varēšu noziņot, lai gan pamatā darbojos ar 14 gr atvadu (cits kāts un spole)
2.februāris 2021, 11:41 | links
 
Zauber, Ultegra vai vismaz Fuego, ne mazāku par četrinieku. Daiwa BG.
Vispār jau vajag multiņu, jo bezinercene uz lielām gumijām ir garantēta spoles nāve.
2.februāris 2021, 11:37 | links
 
onkyo [01.02.21]: Dadzis12 [Vakar]: Sveiki, iegādājos Daiwa Ninja 4000, doma ir likt priekš lielākām gumijas zivīm. 20-23cm būs ok? Vai šo astāt mazāka testa spiningam?Spolei nav ne vainas. To var lietot mānekļiem, kas nepārsniedz 30gr. pie nosacījuma, ja spole ir labi saeļļota. Ja doma darboties tikai ietinot auklu, tad līdz 40-45gr. var mēģināt darboties.
Kādu bezinerces spoli ieteiktu minētajām gumijām?
2.februāris 2021, 10:40 | links
 
Dadzis12 [01.02.21]: Sveiki, iegādājos Daiwa Ninja 4000, doma ir likt priekš lielākām gumijas zivīm. 20-23cm būs ok? Vai šo astāt mazāka testa spiningam?
Spolei nav ne vainas. To var lietot mānekļiem, kas nepārsniedz 30gr. pie nosacījuma, ja spole ir labi saeļļota. Ja doma darboties tikai ietinot auklu, tad līdz 40-45gr. var mēģināt darboties.
1.februāris 2021, 22:39 | links
 
Sveiki, iegādājos Daiwa Ninja 4000, doma ir likt priekš lielākām gumijas zivīm. 20-23cm būs ok? Vai šo astāt mazāka testa spiningam?
1.februāris 2021, 21:44 | links
 
Driz pienaks laiks,kad saks likt smilsu caulu rokturi,vienmeriga balansa iegusanai.Ka nazos,nezinu,neesmu eksperts,bet tos loti slave.
30.janvāris 2021, 19:20 | links
 
Foršu tēmu pacēlāt. :)
Balanss viennozīmīgi ir svarīgs manā skatījumā, beeet.. Uz kuru pusi, tas atkarīgs no tehnikas. Džigam un dropam viennozīmīgi jo tuvāk spolei, jo labāk. Roka nogurst ne tikai metot vai turot kātu rokās, bet arī darbojoties ar lieliem svariem kad Tev kāts ir vertikāli. Tvīčam tas balanss var būt nedaudz mazāks, jo nedarbojas ar kātu gaisā. Tīrākā fizika. Smaguma centram ir jāatrodas plaukstā, tādēļ no svara ir arī kā turi kātu - spole starp pirkstiem vai zem tiem. Tādēļ arī lielākoties garākiem kātiem pats rokturis ir garāks virs spoles lai vieglāk darboties. Ne vienmēr smagāka spole ir atbilde. Lieliski var iegūt balansu izsvarojot kātu. Piemēram Tict Sram ko pasūtīju, ir tāda opcija kā skruvejamie atsvari rokturī kas ir vnk super ideja manā skatījumā. Vēl.. Tomēr balanss iespaido arī iemetienu, kas no krasta ir svarīgi. Problēmas lielākoties ar balansu sākas tad kad izmanto garākus kātus, jaunākas spoles uz vecākiem kātiem vai piemēram neatbilstošs izmērs. Jautājums pie reizēs kādēļ liela daļa copmaņu cenšas izvēlēties pēc iespējas mazākas spoles joprojām ir neatklāts. Pašlaik uz 270 garuma kāta lietoju XD TP, pietrūkst diezgan lai sasniegtu komfortu lietojot copeni. Tiks mainīts uz 15 SW TP 4000XG un problēma būs atrisināta. Globāli jo garāks kāts, jo vairāk problēmu šajā gadījumā. :)
30.janvāris 2021, 18:59 | links
 
Vigulis [29.01.21]: Onkyo, vienīgi top spoļu ražotājiem ir dziļi uz zirga pavizināties, kā attīstās pēdējo 15 gadu laikā cope Latvijā, tur lomu spēlē pavisam cita lieluma tirgu tendences. Mani visi Daiwas zaioni ir donoros, vēl turās 12 Luvias, bet ja nobeigsies vēl viens gultnis, tad neglābs arī mīlules statuss.
Skaidra lieta, bet kopējā tendence ir saskatāma vērojot LV tirgu, kaut atpalikušu no pārējās pasaules.
Kaut kur jau tas svars jānoņem, vieglākais variants - gultņi (izmērs) un auklas kasete.
29.janvāris 2021, 22:38 | links
 
Onkyo, vienīgi top spoļu ražotājiem ir dziļi uz zirga pavizināties, kā attīstās pēdējo 15 gadu laikā cope Latvijā, tur lomu spēlē pavisam cita lieluma tirgu tendences. Mani visi Daiwas zaioni ir donoros, vēl turās 12 Luvias, bet ja nobeigsies vēl viens gultnis, tad neglābs arī mīlules statuss.
29.janvāris 2021, 22:23 | links
 
dim [29.01.21]: Runājat te par balansu. Balanss, manuprāt, bija aktuāls kādus 10 gadus atpakaļ, kad kāts un spole kopā svēra teju 1 kg un pēc 1 spiningošanas dienas plecs sāpēja kā tikko sanaglots. Tagad, ja viss ir light kategorijā, neredzu vairs balansam īpaši lielu jēgu. Viss atkarīgs no mešanas tehnikas vairāk.

eerks, 29.janvāris 2021, 19:43

Personīgi man ir ērtāk, ja balanss ir tuvu optimālajam (līdzsvara punkts apm. vienā līmenī ar spoles lociņu). Piemēram, mana 2,7 m kāta un Exceler LT 4000 kombinācijai līdzsvara punkts ir kādu sprīdi uz priekšu no optimālā, un pēc kāda laika sāk gurt plaukstas locītava, jo kāts visu laiku velk uz leju. Bet ar Sahara 4000, kas ir par kādiem 55 g smagāka, balanss jau ir tuvāk optimālajam un arī rīkošanās ar spiningu ir krietni ērtāka.
Nopirku pirms mēneša Vanford 4000 215g svarā apvienojumā ar Favorite Cobalt 28g, balanss nekāds, pēc 3 dienu nonstopa spiningošanas nekāda diskomforta un sajūta, ka vēl nedēļu varētu spiningot. Viss jau atkarīgs no svara, kas ir rokā. Ja sāk gurt locītava, acīmredzot, maz mētāts.
29.janvāris 2021, 22:07 | links
 
Par rokas noguršanu - esmu ievērojis, ka manai plaukstai Fuji skeleton rokturis ir super neērts un nogurdinošs.
29.janvāris 2021, 22:04 | links
 
Ja jau visi, tad es ar....
Īsak sakot - spoles iet roku rokā ar laiku un prasībām. Ja paskatamies kā 15 gadu laikā ir evolucionējusi cope, tad uzreiz viss kļūst skaidrāks. Tai senajā pagātnē visi blieza ar samērā gariem kātiem, 2.40-2.70 tika uzskatīts par normu. Visi krasti bija izbradāti, visur taciņas. Ja paskatamies uz mūsdieni copi, tad lielākoties tā ir cope no laivas ar 2.10- 2.30 garu un vieglu kātu. Spoles arī attiecīgas. Kas attiecas uz BB un garajiem kātiem, tad tur viss kārtībā un joprojām tirgū tiek piedāvāts varen daudz spoļu ar pietiekami lielu svaru un metāla korpusu.
LT spoļu klāstā ir spoles ar metāla korpusu, nedomāju, ka tur īpaši lielas problēmas var rasties parredzamā laika posmā (pie nosacījuma, ja iekšas eļļo reizi 2 sezonās, bet lociņu un uztinējrullīri min. 1x. Var gadīties, ka jānomaina kāds gultnis). Man ir CI4 12. gada Rarenium 2500s izmērā, kolosāla spole, nu jau 7 sezona un nekādu problēmu, galvenais pāris kā jauns.
Ne asakas
29.janvāris 2021, 21:59 | links
 
dim [42m]: Runājat te par balansu. Balanss, manuprāt, bija aktuāls kādus 10 gadus atpakaļ, kad kāts un spole kopā svēra teju 1 kg un pēc 1 spiningošanas dienas plecs sāpēja kā tikko sanaglots. Tagad, ja viss ir light kategorijā, neredzu vairs balansam īpaši lielu jēgu. Viss atkarīgs no mešanas tehnikas vairāk.

eerks, 29.janvāris 2021, 19:43

Personīgi man ir ērtāk, ja balanss ir tuvu optimālajam (līdzsvara punkts apm. vienā līmenī ar spoles lociņu). Piemēram, mana 2,7 m kāta un Exceler LT 4000 kombinācijai līdzsvara punkts ir kādu sprīdi uz priekšu no optimālā, un pēc kāda laika sāk gurt plaukstas locītava, jo kāts visu laiku velk uz leju. Bet ar Sahara 4000, kas ir par kādiem 55 g smagāka, balanss jau ir tuvāk optimālajam un arī rīkošanās ar spiningu ir krietni ērtāka.Tiešām Tu to tā jūti?
Tīri interesanti, ka var izjust, tik smalkas nianses. Ne apšaubu, ne piekrītu.
Vienīgā reize, kad esmu jutis kaut ko pēc copes, ir bijuši pēc 3 dienu maukšanas ar bb ( reāli jutu plaukstas locītavu, bet noliku to, ka man bb komplekts bija stipra amatiera līmenī) citādi, entie km gar upi, pa kokiem, slīdot pa māliem, brienot, kur vajag, kur nevajag, tur šad tad sanāk nogurt. Bet, lai sajustu tik smalkas nianses... Bet viss var būt

Abavnieks, 29.janvāris 2021, 21:25


Jā, konkrēti tā 2,7 m kāta un Exceler LT 4000 kombinācija līdzsvarojuma dēļ man lietošanā šķiet diezgan neērta. Tas kāts nav īpaši viegls, 160 g laikam, kā arī rokturis ir divdaļīgs un diezgan īss, un līdz ar to vieglas spoles gadījumā kāta gals jūtami velk uz leju - tas man šķiet diezgan traucējoši. Nav tā, ka ļoti nogurtu vai būtu tik neērti, ka nevar pacopēt, bet ar smagāko spoli ir jūtami ērtāk. Pieļauju, ka daudz kas atkarīgs no mana ierastā satvēriena utt., un kādam citam augstākminētā kombinācija nemaz nešķistu tik neērta :)
29.janvāris 2021, 21:55 | links
 
Vigulis [29.01.21]: Eu, bigbaitisti, sevišķi tie, kas mauca ar multiem līdz vēlam rudenim. Neaizmirst to mantu vismaz kārtīgi sakratīt uz izžāvēt:). Citādi uz pavasari nāks ar brūniem antireversiem, ja kāds nav paspējis labu multu sakopt var PM, kamēr vakari gari.
Pm
29.janvāris 2021, 21:51 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager