Spoles

Paśam ir Excense MG,łoti laba spole.
1.decembris 2019, 22:51 | links
 
Vai nu labàk nekà Vanquish Shimano Excense.
1.decembris 2019, 22:49 | links
 
Vanquish labàk neńemt,plasmasas sûds,labàk jau exist lt vai stella.
1.decembris 2019, 22:47 | links
 
skutans [01.12.19]: RobisRobis [19:07]: Luvias jau man liekas ļoti piemērots tādām vajadzībām, bet nu jaunās LT, jau daudzas pārsit viegluma ziņā!Būs jāpačeko. Drīz atkal JŪRNIEKS ienāks. Negribās bez instrumenta palikt! :)

urmaas, 1.decembris 2019, 19:09

Uzmet aci Shimano Vanqish 19, tur šiem no 145gr sākās spoļi .
https://youtu.be/fU1Yoj2TDI8
1.decembris 2019, 22:27 | links
 
RobisRobis [19:07]: Luvias jau man liekas ļoti piemērots tādām vajadzībām, bet nu jaunās LT, jau daudzas pārsit viegluma ziņā!Būs jāpačeko. Drīz atkal JŪRNIEKS ienāks. Negribās bez instrumenta palikt! :)

urmaas, 1.decembris 2019, 19:09


Uzmet aci Shimano Vanqish 19, tur šiem no 145gr sākās spoļi .
1.decembris 2019, 21:20 | links
 
Pm
1.decembris 2019, 19:13 | links
 
Gaujā?
1.decembris 2019, 19:11 | links
 
RobisRobis [01.12.19]: Luvias jau man liekas ļoti piemērots tādām vajadzībām, bet nu jaunās LT, jau daudzas pārsit viegluma ziņā!
Būs jāpačeko. Drīz atkal JŪRNIEKS ienāks. Negribās bez instrumenta palikt! :)
1.decembris 2019, 19:09 | links
 
Luvias jau man liekas ļoti piemērots tādām vajadzībām, bet nu jaunās LT, jau daudzas pārsit viegluma ziņā!
1.decembris 2019, 19:07 | links
 
P. S
Kā reiz uz 2500-3000 skatos.
Uz lūmja stāv 4000 certate. Balanss OK. Un jauda pietiek abiem. :) Vidējie kāti pārsvarā ar multiem aprīkoti.
1.decembris 2019, 19:04 | links
 
Esmu spoles meklējumos "mikrobu k@tiņam"! Iepriekšējā 1500-tā, pēc dažu gadu šeptes, kautkā vairs negrib forši strādāt.
1.decembris 2019, 19:00 | links
 
Par C3000 noteikti smagāka, cik atceros. Bet manas rokas pāris gramu atšķirību īsti neizjūt. Agrāk trennējos, lai piedalītos spēkavīros - svari netika mērīti gramos :D Tagad mājas būvējot arī ir slodzīte ikdienā - naglu pistoles, skrūvmašīnas un materiāli arī norūda... Bet nu Morethan ir tiešām pamatīgs instruments. Asaru kātiņš ar Luvias vispār kā pūciņa liekas. Nesen ar čomu pievērsāmies big baitiem - vislielākās gumijas un pamatīgi instrumenti man tuvāki sirdij.
1.decembris 2019, 18:33 | links
 
RobisRobis [01.12.19]: Es gāju uz veikalu ar domu pirkt Stellu, bija pieejams C3000, pagrozīju, nepārliecināja. Gribējās ko pamatīgāku, drusku lielāku. Nopirku Morethan 3012H, ne mirkli neesmu nožēlojis izvēli. Kopš Morethan, Certate nolikta malā (2510gan) un pilda kolekcijas funkciju. Nav gan īsti miera un gribas arī Stellu, bet nu vienīgi C5000, īsti jau nevajag, bet plauktā vismaz būs pārmaiņas starp Daiwām.
Kā ar svaru morethan salīdzinājumā ar stellu?
1.decembris 2019, 18:17 | links
 
Es gāju uz veikalu ar domu pirkt Stellu, bija pieejams C3000, pagrozīju, nepārliecināja. Gribējās ko pamatīgāku, drusku lielāku. Nopirku Morethan 3012H, ne mirkli neesmu nožēlojis izvēli. Kopš Morethan, Certate nolikta malā (2510gan) un pilda kolekcijas funkciju. Nav gan īsti miera un gribas arī Stellu, bet nu vienīgi C5000, īsti jau nevajag, bet plauktā vismaz būs pārmaiņas starp Daiwām.
1.decembris 2019, 18:08 | links
 
Mani noslogotākie darba zirgi 2500 Certate un 4000 Stella(ātrā)
Ticat vai ne, bet ar Certate kā roka ar cimdu.
28.novembris 2019, 12:47 | links
 
Nu jā, par pārnesumu... Paķidājam ko tas vispār nozīmē no fizikas viedokļa...
No vienas puses - jo lēnāks pārnesums, jo lielāka teorētiskā maksimālā jauda un arī lielāka ilgmūžība (pie vienāda detaļu un reduktora zobu lieluma). Lēnāks pārnesums pie sākotnējās rotora iegriezšanās būs "līganāks"un arī turpmākā gaita būs ar mazāku pretestību, vieglāk griežas, jāpieliek mazāk spēka lai izdarītu apgriezienu... ? Neapstrīdami fakti, taču tā ir teorija un jautājums jau tajā vai un cik stipri to var sajust cilvēks reālajā copē... Nu stipri minimāli.
Savukārt, atmetot fiziku un nonākot pie prakses, tad ātrais pārnesums ir universālāks - lēnāk vienmēr var pagriezt regulējot "soļa" garumu un kustības ātrumu ar roku, savukārt maksimālo ātrumu ierobežo cilvēka rokas iespējas - cik ātri roka kustas tik arī kustas. Tā nu sanāk ka ātrāks pārnesums paplašina variēšanas iespēju diapazonu. Atkal gan jāpiekrīt, ka tas viss ir aktuāli ne pāŗak bieži, tikai situācijās, kad ļoti strauji vajag novākt daudz liekas auklas, kā jau te minēja copējot straumē, vai pie agresīva tviča utml.
Bet atkal viss jau atduras uz praktisko... Nu cik ta dod tas "lēnais" pret "ātro"? Tur gan vēl starpību dod arī spoles kasetes tips, taču pa lielam parasti atšķirības viena spoles izmērā ir 15cm robežās uz vienu pilnu apgriezienu. It kā jau daudz kopā minūtē salasās, bet nu tiešām jūtama jēga tam ir tikai tad ja pietiekoši ilgi strauji jāgriež, kas rakturīgi tikai noteiktām tehnikām.
Ko es ar to visu gribēju teikt? To, ka praksē starp to ~5 un ~6 pārnesumu starpību sajust un reāli jēgu iegūt ir pagrūti, es personīgi neuzskatu šo pārnesuma rādītāju par noteicošo pie spoles izvēles. Nesaku, ka bezjēdzīgs, taču ir kaudze ar būtiskākiem parametriem, kas nosaka izvēli...
28.novembris 2019, 11:44 | links
 
Vajadzīgs viens darba zirdziņš heavy jigam un viens light-medium. Vnk nevaru saprast vai ņemt no shimano twin/stella/vanq, vai paeksperementēt paņemt kaut ko interesantu no diawas... Vel bihu mulsina, ka vairums ir no daivas modeļiem ir augsta 'передатка'... jūras copei droši vien tas ir labi. hvz
Amicus, 28.novembris 2019, 10:12


No pieredzes - ja vaicā par TOP spolēm, tad tas norāda uz to, ka Tev viņas nemaz īsti nav vajadzīgas, jo šīs spoles pērk tamdēļ, ka "gribas".
Jo tomēr ietiepies un "gribas" tad Heavy džigam ieteiktu Twin power (drīzumā jāparādās jaunajam modelim) vai daiwa Exist/ Certate 4000, ML 2500/C3000 Shimano Stella vai Daiwa 2500 Exist. Kas attiecas uz ātro pārnesumu, ja pārsvarā ķer vietās, kur ir straume, tad augstais pārnesums, manuprāt, pat ir vēlams.
28.novembris 2019, 11:13 | links
 
Tās jaunākās daiwas exist/certate LT liekās nu ļoti garšīgas. Inovāciju ziņā man liekās, ka viņas dominē par shimano. Protams, tās ir mans subjektīvais viedoklis...lasot pieejamo informāciju). Paldies par komentāriem. Tā arī neesmu izdomājis, ko ņemt. Moš vnk pagaidīt līdz pavasarim, bet tagad deeperu nopirkt.
Varbūt ir kādam arī domas par deeper pro plus vs chirp?=D
28.novembris 2019, 11:11 | links
 
Loģiski, ka pašā augstākajā klasē DAIWA un SHIMANO sliktu spoļu nav vispār, tās ir super "nopakotas" tehnoloģiski, saliktas iekšā pilnīgi visas iespējamās un neiespējamās, vajadzīgās un ne tik ļoti vajadzīgās, fiškas, vienkārši ražotāji parāda, ka to var izdarīt un savā un klientu priekšā "mērās", flagmaņi EXIST un STELLA ir šādi premium prezentācijas un statusa produkti. Objektīvam tehniskam salīdzinājumam tur īsti nav vietas, paliek tīri subjektīvi individuāli patīk/nepatīk un bieži domas dalās, zinu daudzus pārliecinātus DAIWA "adeptus" un ne mazāk SHIMANO "fanātus". Dažreiz tas mainās, es piemēram kādu laiku biju pārliecināts šimanists, nu jau gadus 6 esmu tīrs daiwists :)
28.novembris 2019, 10:50 | links
 
Svens 76.
Tik par spolēm! Uz buntošanos nemaz prāts nenesās?
P.S.
Mūsu pusē joko ar nopietnu ģīmi.

BrunoL, 28.novembris 2019, 10:28

nav iemesls buntoties:)
28.novembris 2019, 10:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager