Spole, kats, aukla

daudz aatraak tas notiks ar nepareizi nokomplekteetu spini, bet, ja nemaak straadaat, tad izgjerbs arii par 1000 Ls spoli
24.jūlijs 2008, 15:54 | links
 
nu salauzt var visu! runa jau ira par kvalitāti, ērtumu!
24.jūlijs 2008, 15:42 | links
 
domā tās pa 200+ latēniem nevar salauzt un var zāles vilkt, taka nekas nebūs, tāpat viņa izģērbsies
24.jūlijs 2008, 15:38 | links
 
var jau pielikt 2000 buus veel vieglaak, tik kaa buus ar izturiibu kad iecirtiisi Bārtas celmā', vai ravēsi zlaes ezerā. Piekrītu ka gultņu skaits vairums spoļu ir pārspilēts, bet 3-4 jābūt. Mana un manu paziņu pieredze ar minētajiem shimano modeļiem par 35 Ls ir vairāk kā negatīva, varbūt ctiem ir vairāk paveicies. Ālandi nav nekāds rādītājs spolei nr. 2500 (tur zāles pie klints turās uz godavārda). Neba 3 gultnji vairāk padarīs spoli par kg smagāku, daudz svarīgāk ir lai spole un kāts būtu sabalansēti un līdzsvarā, tad to 3 gultnju nejutiisi. Ja nu tev 4000 liekas par šerpu, tad ņem 3000-3500
24.jūlijs 2008, 14:57 | links
 
vēl jo vairāk ar 2500 pietiek, pamēģini ar 4000 divas maiņas dienā, vai vairākas dienas pēc kartas novicināt ;)
24.jūlijs 2008, 14:29 | links
 
Principā spiningoju bieži. Katru nogali gandrīz to daru un pārsvarā Liepājas ezerē vai Bārtas un Toseles upēs.
Spinis ir vidējais.
24.jūlijs 2008, 14:13 | links
 
Katrs lieks gultnis rada tikai lieku svaru. Exage arī ir tikai 3+1 laikam un problēmu nekādu.


par šito piekrītu gan! citi domā jo vairāk gultņi jo labāk! nu diemžēl tā vis nava! es ar saviem 3 gultņiem Shimano iztieku lieliski un nemaz negribu vairāk :))))
24.jūlijs 2008, 14:05 | links
 
nu apmēram tās proporcijas skaitās tādas:
ultra vieglais spinis tests 0-6 gr. -> spole 1000-2000
vieglais spinis tests 5-15 -> spole 2000-3000
vidējam spinim tests 15-25/30 - > spole 3000-4000
smagais spinis -> spole 4000 un vairāk
24.jūlijs 2008, 14:01 | links
 
Katrs lieks gultnis rada tikai lieku svaru. Exage arī ir tikai 3+1 laikam un problēmu nekādu.
24.jūlijs 2008, 13:59 | links
 
Sapal - spinim 4000 spoli?? Nav biški par lielu?? Es, piemēram, spiningoju ar 2500 un ir vairāk, nekā pietiekoši. Ļoti labi sevi parādījusi shimano exage 2500 RA, cana arī bija laikam ap 35 laši - spiningoju gan LV gan Ālandos - problēmu nekādu, arī slodzi tur. Par bremzi - man labāk patīk aizmugurējā - ērtāk pieregulēt velkot zivi. Exage vēl ir kloķītis - ātrā bremzes atlaišana (ja megadons pieķeras :)) ). Čomam ir shimano alivio - nedaudz lētāka, bet arī laba. Kristap, cik bieži makšķerēsi, cik bieži lielas zivis domā vilkt, no tā arī lem, cik maksāsi par spoli. Tai, protams, jāpiemēro arī atbilstošs kāts un aukla.
24.jūlijs 2008, 13:57 | links
 
nu nez man priekš spininga spole Shimano ar aizmugurējo bremzi ir pa 30 Ls. Jau otro gadu lietoju un nav bijušas nekādas problēmas un neizskatās, ka darbībā arī kas būtu mainījies
24.jūlijs 2008, 13:57 | links
 
1) ne vienmēr spinam vajag lēnu spoli - piemēram man uz forelēm ir tikai ātrās Shimano spoles 6.1:1 ar match kasetni
2)gultņu skaits nava noteicošais spolē! svarīga arī ira to kvalitāte - lētā spolē bvar būt 10 gultņi, bet jēga no tiem nekāda! Shimano manās ir piemēram 3 gultņi, un viņa ir notekti labāka par manu Salmo ar 9 gultņiem!
3)frikcijas bremze priekšā vēl negarantē ka spole ir laba! daudzām spolēm ir priekšējās frikcijas bremzes, jo tas tagad jau skaitās moderni! ja priekšējās frikcijas bremze ir slikta, to ira grūti pareizi noregulēt! līdz ar to izriet visas sekojošās sekas! man ir Shimano Twin Power 2500 spole ar priekšējo frikciju - tā ira praktiski vienīgā spole ar tādu bremzi, jo man principā patīk tikai ar aizmugurējo! šo bremzi es varu ļoti labi un precīzi noregulēt, viņa dod savus rezultātus! bet ja slikta bremze, tad pamēģiniet priekšējo bremzi noregulēt copes brīdi, it sevišķi kad zivs galā!
4)visām spolēm kas ir pirktas Lv šeit arī nodrošina garantijas remontu!
5)šie tūkstoši nozīmē spoles izmēru 4000 ir diezgan liela! bet protams jo lielāka spole jo smagāka, līdz ar to būtu jāizvēlas jau veikalā! pielaikot derētu kātam!
24.jūlijs 2008, 13:55 | links
 
pastasti vel par kata testa atiecibu pret tiem spoles tukstosiem piem 5-25 10-30 utt
24.jūlijs 2008, 12:53 | links
 
nu kaatam ar testu 20-30 gr. vajaga
1. vismaz 4000 spoli;
2. pārnesums 5,1:1 (var arī 4,7:1);
3. vismaz 4 gultnji;
4. ja taisies izmantot pīto, tad skaties lai auklas lociņš un kasete spolei būtu zeltītā krāsā(parasti tas norāda ka spole ir paredzēta arī pītai auklai (aukstāka nodilumisturība);
5. ja frikcijas bremze ir priekšā (nevis aizmugurē) tā ir pirmā pazīme, kas spole ir diezgan laba;
6. labai spolei griezjot frikcijas bremzi, kasetes pretestība mainās lēnām un vienmērīgi;
7. vai tai spolei Latvijā būs iespējams izdarīt garantijas remontu/dabūt detaļas/ veikt apkopi (Salmo tāds ir)
Galvenais panjem rokaa no kastītes to spoli kuru taisies pirkt un paārbaudi (locinja darbību, frikcijas bremzi, luftes, kā griežjās). Ja kaut kas nepatīk, tad labāk nepērc citādi pēc tam grauzīsi nagus un copes laikā domāsi ne par zivīm, bet par to ka vajadzēja... Ljoti laba spole, piemēram, shimano, sākās no 200 Ls, ja tas ir par augstu tad njem salmo spoli, piemēram, grand sēriju. kaut kā tā :)
24.jūlijs 2008, 12:36 | links
 
nu tas ko saki attiecibas ir atrums piem 5.1:1 ir ar vienu roktura apgriezienu locins ap kaseti apgriezisies5.1 reizi pamagini pats lenam griezt rokturi un skaiti ta ari bus
spinam labs atrums butu 4.7:1 vai vel lenaks jo maneklis tac javelk leni
24.jūlijs 2008, 12:26 | links
 
Spinim. Tikai spiningoju, jo pārējais kaut kā nepiesaista!
24.jūlijs 2008, 12:03 | links
 
kādiem mērķiem - spinim, gruntenei, makšķerei?
24.jūlijs 2008, 10:23 | links
 
Principā jautājums sekojošs. Kas jāņem vērā pērkot jaunu spoli? Parasti paļāvos uz veikala pārdevēja kompetensi :) Ko dod tie gultņi un tās attiecības? Varat palīdzēt un paskaidrot? :)
24.jūlijs 2008, 09:32 | links
 
vislatvijas Normundu dienā sev uz vardeni,to igādāšos-Raits11 paldies.
11.jūlijs 2008, 14:50 | links
 
man no fein lazd,galā vien vec nosprāguš zirg astrs ar sašķobīt nagl!


nu un kādi lomi tad ir bijuši uz tavas copenes?
10.jūlijs 2008, 22:28 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager