Laika apstākļi

Eee nee, vot ja sak dziedat, kamer cuukis veel pa kuuti skrien, tad tosh paris dienas un buus ljadus DD
21.decembris 2013, 21:58 | links
 
Mūsu pusē atkal ir tā - ja cūku bērēs pie galda sāk dziedāt pirms uzcepusies akna(ar sīpolu ripiņām), tad - simt punkti - ledus būs pavisam drīz!
21.decembris 2013, 19:50 | links
 
Nu shogad laikam daba pati reguleejas, uudenslimenis ir baigi mazais uudenskraatuvees - tapec ari salu nav .. nesalst ciet . buus maza slapshana tas tikai priecee, jo te pec gismetem izskatas ka varbuut uz pashu gadu miju vares uzkapst kautkur labi zinaamaas anomalaas zonaas..un tad tikai uz janvara visu biki zem 10 sola... izskatas ka tad varetu buut otrais vai treshais pirmais ledus ....
21.decembris 2013, 19:33 | links
 
Labākais veids kā prognozēt kad ezeri apsals ir skatīties kad bebri sāk aktīvi kokus gāzt , ja sāk tad pēc 2 nedēļām var ledu gaidīt, bet citreiz uzsalst plāns un tālāk atkal silts.Nu mūsu pusē ap 8 decembri varētu sākt gaidīt jo vakar paskatījos jau pa druskai sāk laist zemē kokus.

Malikis2011, 23.novembris 2012, 23:35

Pagājušā gada mana prognoze, varat pārbaudīt.
21.decembris 2013, 19:25 | links
 
Es jau tā domāju, ka cūkas te visu to putru ievārījušas. Dēļ tām ar tā ziema nenāk. Nezin ,lopi tādi, kāda liesa jāaudzē. Par tādām izdarībām visas vajadzētu kotletēs un karbonādēs aizlaist.
Pats jau ar visu mūžu laukos dzīvoju, ne mazums ir kautas un dalītas.Tas ticējums par to liesu jau tāds arī ir. Bet pēc savas pieredzes varu teikt, ne vienmēr atbilst patiesībai. Šogad cūku bērēs neesmu piedalījies, nav ko teikt salīdzinājumam.
21.decembris 2013, 19:20 | links
 
Pagāšgad bebri nekļūdijās, stiepa kā traki.
21.decembris 2013, 19:19 | links
 
Gint, neesi nu tik kategorisks, šo liesas pasākumu zinu jau sen, cūkas ir kautas daudz un īsos intervālos, un katrai liesa savādāka.

Tas nav vienkārši nokāvu un apskatījos, tur bij vecu cilvēku gudrības, kuri zināja, kad cūka jākauj, lai gaļa sulīgāka, lai speķis cepot nesarautos mazs un sīks, tādās reizēs arī varēja aptuveni prognozēt to laiku, nevis man te kaimiņš nokāva suķi.....

tagad kāreiz ir vecs dilstošs mēness...tā ka cik tur tā liesa bija patiesa, Dievs vien zina...

kadmijs, 21.decembris 2013, 14:50


Kadmij , pilnībā Tev piekrītu , tur ir vajadzīgas savas zināšanas , un pirmais kas ir , cūkai ir jābūt viss maz gadu vecai . Tie pusgadīgie rukšeli var rādīt ko vien gribi . Un galu galā , pavasarī redzēsim kam bija taisnība . Augustā , kad prognozēja gadsimta bargāko ziemu , es teicu ka uz ledus tiksim labi ka janvāra vidū , izskatās ka man būs taisnība , tad es pēc citiem novērojumiem vadījos , labi par to neizplūdīšu .
21.decembris 2013, 19:15 | links
 
Maliķi,
piesakies pirmais par donoru ,ieiesi vēsturē...:)
21.decembris 2013, 17:00 | links
 
A mok pēc maliķu liesām var prognozēt cik ražīgs būs nākamais copes gads? :)
21.decembris 2013, 14:59 | links
 
Jāuztaisa sadaļa laika pareģošana ziemai, pēc ziemas beigām salīdzināsim, līdzīgi tagad daudzi prognozē vai ķersies zivis un vērts braukt makšķerēt vai nē, pēdējais pēc kā prognozē ir akvārijs mājās ar zivīm, ja no rīta ieberot barību zivis skrietn ēst tad brauc makšķerēt, ja nē tad nebrauc, teica ka strādā.
21.decembris 2013, 14:57 | links
 
Gint, neesi nu tik kategorisks, šo liesas pasākumu zinu jau sen, cūkas ir kautas daudz un īsos intervālos, un katrai liesa savādāka.

Tas nav vienkārši nokāvu un apskatījos, tur bij vecu cilvēku gudrības, kuri zināja, kad cūka jākauj, lai gaļa sulīgāka, lai speķis cepot nesarautos mazs un sīks, tādās reizēs arī varēja aptuveni prognozēt to laiku, nevis man te kaimiņš nokāva suķi.....

tagad kāreiz ir vecs dilstošs mēness...tā ka cik tur tā liesa bija patiesa, Dievs vien zina...
21.decembris 2013, 14:50 | links
 
Jāpiekrīt Sullam.
Šitās cūku liesu pasakas ir labās. Praktiski visu dzīvi (izņemot periodu jaunībā) dzīvoju laukos un attiecīgi katru gadu ienākas vairākas cūkas savā kūtī. Cik kāvēju, tik pareģojumu un attiecīgu tulkojumu:)). Konkrēti pagāšgada rukšam liesas bija tik, cik knapi divos pirkstos var saņemt. Abi ar kāvēju nobrīnījāmies, nez ko tas nozīmē. Tagad zinu:))) Vakardienas aizgājējam gara un resna un vienāda. Tāpat kā pirms diviem mēnešiem pirmajam kritušajam. Vai trešais uz pavasara pusi būs ko pārdomājis un samainījis, to redzēs uz pavasari:))
Tā ka tās cūku liesas pa lielam pareģo līdzīgi kā tas pareģis Bukšs:))
21.decembris 2013, 14:45 | links
 
Biju jaunāks, pirms gadiem 20 ar interesējos par šito laika prognozēšanu pēc novērojumiem dabā un laiku sētā, biju savācis pilnu kladi ar pierakstiem. Atceros ja kāds piepildījās, nu piemēram tā bērzu dzeltēšanas sakarība, vai cits, oh biju starā! Un pofig ka vairāk kā 50% nepiepildījās, uz to jau piever acis :) Latvijā ir vairāki vecie laika zīmju vērotāji, un kas interesanti, viņu prognozes katru gadu atšķiras, nekad visi nenonāk pie viena slēdziena :) Tāpat arī ar jums liesas pētītājiem. Jūs apskatat tikai vienas cūkas liesu un slēdziens gatavs, jums jau nevajag pētījumus vai analīzi, galvenais ka noticat tam ko redzat :) Ja apstaigātu pārdesmit mājas un aplūkotu citu cūku liesas, tad redzētu ka nekā kopīga tām nav. Pie tam liesas biezums vai garums ir tik stiepjams raksturojums(šablona ta nav), ka katrs var interpretēt pa savam, īpaši jau ja vēl tā pavairāk paņemts uz krūts :)
21.decembris 2013, 14:39 | links
 
Viss ļoti vienkārši - laiks rādīs kuram taisnība . Es teicu ka uz ledus tiksim labi jā janvāra vidū , izskatās ka tā arī būs .
21.decembris 2013, 14:36 | links
 
Pēc liesas var pateik ziema gara vai īsa, vienmērīga vai nē, cik sala un pārējo nē. Ko var darīt ka cilvēki tic meteo darbiniekiem kuru precizitāte ir 50%:D
21.decembris 2013, 14:22 | links
 
Mūsu senči tūkstošiem gadu svēti ticēja ka dzeguzes rudenī pārvēršas par vanagiem, krupji pa naktīm nozīž govīm pienu u.t.t. Tas viss ir forši, tautas teikas un paražas jāgodā, jāpārzin, bet nevar jau akli tam visam ticēt, īpaši mūsu laikā :)
21.decembris 2013, 14:21 | links
 
Tak nevajag no viedās liesas aizbraukt citā tēmā, kā garšo lauku un kombināta cūkas, pats no bērnībsdienām piedalos cūku bērēs, zin kā to dara po starinke ;) Bet tāpēc jau man neaptumšojas skaidrais saprāts.
21.decembris 2013, 14:16 | links
 
Veči, jūs te neizvairaties, lai gan saprotu ka māņticība ir iesīkstējusi pamatīgi :)
Malikis2011, tad sanāk ka cūķi jābaro ar miltiem un karpeļiem lai tā kļūtu par Nostradamusu? :)

Sulla, 21.decembris 2013, 14:09

Nē cūkas jābaro bez ķīmijas un stimulātoriem, bet tici vai nē liesa nemelo. Parasti jau laukos kauj pirms ziemassvētkiem, kauju vai piedalos cūkas bērēs no 18 gadu vecuma.
21.decembris 2013, 14:13 | links
 
Cūku bēres reizēm kļūst par tādu ilgāku pasākumu, un domu lidojums uhhhh:)
21.decembris 2013, 14:12 | links
 
Veči, jūs te neizvairaties, lai gan saprotu ka māņticība ir iesīkstējusi pamatīgi :)
Malikis2011, tad sanāk ka cūķi jābaro ar miltiem un karpeļiem lai tā kļūtu par Nostradamusu? :)
21.decembris 2013, 14:09 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager