Līdakas

Jā, ļoti saprātīgs arguments. Centīšos atbildēt līdzvērtīgi. Ē....
Tev toties ir mazs čibriks, krūmujanci.
Paldies par sakarīgo diskusiju.

Akmens_Viesis, 23.aprīlis 2018, 11:08


Kungu interesē čibriki? Tāda jocīga orientācija makšķerniekam...
23.aprīlis 2018, 11:13 | links
 
Jā, ļoti saprātīgs arguments. Centīšos atbildēt līdzvērtīgi. Ē....
Tev toties ir mazs čibriks, krūmujanci.
Paldies par sakarīgo diskusiju.
23.aprīlis 2018, 11:08 | links
 
Krūmujanci, ikru uzsūkšanās līdakai, kas dažādu iemeslu dēļ nolemj nenārstot, ir dabisks mehānisms, nav obligāti saistīts ar copi. Un tas nenozīmē, ka tiktu reklamēta līdaku ķeršana nārsta laikā (acīmredzot jāpiebilst).

Sēžot krastā pie kandžas aparāta ikru uzsūkšanos nevar novērot. Palasi labāk zinātnisko literatūru, neblamējies. Re, kā Sulla, jautājumu papētījis, prot ļoti miermīlīgi paskaidrot, acīmredzami, par zivīm zina daudz vairāk.

Akmens_Viesis, 17.aprīlis 2018, 17:11

God, Akmens viesi! Palasīšanai ieraujot pašbrūvēto.
Nesen ''zinātniskajā'' literatūrā bija ziņa ka institūts IBIO veicis pētījumu par blusām. Pakāpeniski noraujot blusai pa vienai kājai un uzkliedzot:"Blusa lec!", blusa lēca kā nu sanāca. Beidzot, kad bija norauta pēdējā kāja, zinātnieki varēja kliegt cik tik uziet, bet blusa vairs nelēca.
Jaunie zinātnieki ilgi apspriedās līdz pieņēma kolektīvu secinājumu - blusa, kurai norautas visas kājas, ir zaudējusi dzirdi.
Ir iespaids, ka secinājumu par līdaku ikru uzsūkšanos ir konstatējuši tieši šī paša institūta ''zinātnieki''.
23.aprīlis 2018, 10:54 | links
 
ZA bibliotēkā ir apraksts, kā kāds suni pa Ogres novada krūmiem vazāja?
17.aprīlis 2018, 21:07 | links
 
krumujancis [52m]: Ko te vairāk atbildēt?
Viens, it kā nopietns cilvēks, laiž muļķi, ar kandžas aparātu, bet, kas nu kuru interesē, cits mani aicina izdarīt to, ko es nevaru izdarīt šoreiz jau pēc definīcijas, jo Lielaucē man neviens šodien nedos laivu braukāt pa ezeru, cits apgalvo to, ko nekad nav zinājis par mani, kaut vai to, ka esmu izstaigājis ar kājām no sākuma līdz ietekai, kopā ar savu suni, un iepazinis Ogri, Aivieksti, Aronu, Vesetu un citas upes tajā galā tad, kad vēl tajās bija gan līdakas, gan foreles, bet ko padarīsi, ja gribas zēniņiem pamelot.

Un vēlreiz atgādinu, 35 manas dzīves gadi ir pagājuši pie ezera, to ko rakstu esmu pats piedzīvojis un redzējis kopā ar zinātniekiem no LZA Bioloģijas institūta.

Un tagad variet atkal gānīties uz nebēdu, ja tas jums ir tik svarīgi.Izbeidz piesaukt suni un anonīmus zinātniekus kā lieciniekus!
Ti FAKTI, FAKTI DAVAJ

apelsins, 17.aprīlis 2018, 20:46

kas tad liedz aiziet uz Zinātņu akadēmijas bibliotēku un palasīt pašam? Viss vēl mutītē jāielej?
17.aprīlis 2018, 21:03 | links
 
Viņam papus savulaik dzēra šnabi kopā ar lieliem vīriem, tāpēc visiem jātic viņam uz vārda.
17.aprīlis 2018, 21:02 | links
 
krumujancis [17.04.18]: Ko te vairāk atbildēt?
Viens, it kā nopietns cilvēks, laiž muļķi, ar kandžas aparātu, bet, kas nu kuru interesē, cits mani aicina izdarīt to, ko es nevaru izdarīt šoreiz jau pēc definīcijas, jo Lielaucē man neviens šodien nedos laivu braukāt pa ezeru, cits apgalvo to, ko nekad nav zinājis par mani, kaut vai to, ka esmu izstaigājis ar kājām no sākuma līdz ietekai, kopā ar savu suni, un iepazinis Ogri, Aivieksti, Aronu, Vesetu un citas upes tajā galā tad, kad vēl tajās bija gan līdakas, gan foreles, bet ko padarīsi, ja gribas zēniņiem pamelot.

Un vēlreiz atgādinu, 35 manas dzīves gadi ir pagājuši pie ezera, to ko rakstu esmu pats piedzīvojis un redzējis kopā ar zinātniekiem no LZA Bioloģijas institūta.

Un tagad variet atkal gānīties uz nebēdu, ja tas jums ir tik svarīgi.
Izbeidz piesaukt suni un anonīmus zinātniekus kā lieciniekus!
Ti FAKTI, FAKTI DAVAJ
17.aprīlis 2018, 20:46 | links
 
Nu gan Sullam sirds lūzt žēlabām, kur tik brašs un daudziem tikumiem bagātīgi apveltīts radījums viņam savas atzīšanas nenovēl.
17.aprīlis 2018, 20:23 | links
 
Beidzot Oltem normals raidijums pa lidaku..tik beigas asinjainu lidaku atlaida
17.aprīlis 2018, 20:18 | links
 
Ko te vairāk atbildēt?
Viens, it kā nopietns cilvēks, laiž muļķi, ar kandžas aparātu, bet, kas nu kuru interesē, cits mani aicina izdarīt to, ko es nevaru izdarīt šoreiz jau pēc definīcijas, jo Lielaucē man neviens šodien nedos laivu braukāt pa ezeru, cits apgalvo to, ko nekad nav zinājis par mani, kaut vai to, ka esmu izstaigājis ar kājām no sākuma līdz ietekai, kopā ar savu suni, un iepazinis Ogri, Aivieksti, Aronu, Vesetu un citas upes tajā galā tad, kad vēl tajās bija gan līdakas, gan foreles, bet ko padarīsi, ja gribas zēniņiem pamelot.

Un vēlreiz atgādinu, 35 manas dzīves gadi ir pagājuši pie ezera, to ko rakstu esmu pats piedzīvojis un redzējis kopā ar zinātniekiem no LZA Bioloģijas institūta.

Un tagad variet atkal gānīties uz nebēdu, ja tas jums ir tik svarīgi.
17.aprīlis 2018, 20:09 | links
 
Es cepos par tiem brakiem kas špiningošanas atļauju izmanto lidaku izsišanai un ķer un atlaid ir vēl viens punkts viņiem pa labu !
Atbalstu pilnīgu liegumu plēsoņu ķeršanai nārsta laikā ! Un arī pārējo konkrēto sugu ķeršanu narsta laikos !
17.aprīlis 2018, 19:18 | links
 
Interesanti krūmainais martā-aprīlī daudz spiningotājus sastop savā ezerā, nu tajā kur uz gultnes guļ bariem līdaku līķi? :) Bet vajag tak neatlaidīgi nodarboties ar grafomāniju tēmā kurā ir profāns. Ja nespiningo pavasarī raibo upēs un nav viedokļa kā tas notiek, tad gudrs labāk neizteiksies. Labi ka rudā kisa vismaz atzinās ka praktiski vairs necopē (10 reiz gadā ir pat mazāk kā standarta londonietim), sēž tik savā komorkā, skatās pa lodziņu un pa vidu mazbērnu auklēšanai nodarbojas ar pasaku cepšanu.

Sulla, 17.aprīlis 2018, 17:36


Bļaviens :( ! Un tiko gribēju Tevi paslavet par labu rakstu 14 , 01 !
Pareizi uzrakstījī gan par barošanos , gan par iespējamo nārstu !
Un es Tevi nesmu gānijis par lašu vai taimiņu špiningošanu ! Esmu gānijis par forelišu trenkašanu ! Manā skatījumā trisžuburis bez atskabargām sāp tāpat ka ar !
Nu tagad nekā - sūkā ledū ! ;)
17.aprīlis 2018, 19:13 | links
 
Pagaajushaa gadaa 1.Maijs. Nevienas copes. Nomeetaaju kanti krustu shkjeersu,zinu ka ir tur liidaks. Nu nepiekjeeraas. Eju maajaas,apnika. apseedos uz solinja uzpiipeep. seezhu,piipeeju,shtukoju. Te ienaaca doma! Vajag sakaiinaat to zivi. Izproviceet! Aizgaaju atapaklj. Dziljums ap 1,5m. Ok. Uzliku virsmas kranku,taisa baigo vilni u trobeli. Doma,ka pacelsies un panjems,vai vismaz sakaitinaashu. Meetaaju,nepaceelaas! Uzliku suspenderi,iet dziljaak,atgaadina zivtinu,lielu.. Un mauciens! Parasti taadas ap 3 un vairaak taa nemauc,shitaa iemauca,ka maz neliekas! krastaa 4,5kg.
17.aprīlis 2018, 18:14 | links
 
dinno to visu ietekmē gaisa spiediens,temperatūra ,vēja virziens brīva diena un sievas māte.
17.aprīlis 2018, 17:58 | links
 
Puikas nu ko cepaas? Kaeec sheit nevareetu buut normaala coes lapa? Visi tik irsh viens uz otra!
17.aprīlis 2018, 17:51 | links
 
Krumjancis jau solīja šogad ielikt bildes no Lielauces ezera, kur vienā malā būs pilns ar beigtām līdakām, ko C&R atlaiduši pirms ledus uzsalšanas.
Tā kā gaidām bildes ;)
17.aprīlis 2018, 17:45 | links
 
Interesanti krūmainais martā-aprīlī daudz spiningotājus sastop savā ezerā, nu tajā kur uz gultnes guļ bariem līdaku līķi? :) Bet vajag tak neatlaidīgi nodarboties ar grafomāniju tēmā kurā ir profāns. Ja nespiningo pavasarī raibo upēs un nav viedokļa kā tas notiek, tad gudrs labāk neizteiksies. Labi ka rudā kisa vismaz atzinās ka praktiski vairs necopē (10 reiz gadā ir pat mazāk kā standarta londonietim), sēž tik savā komorkā, skatās pa lodziņu un pa vidu mazbērnu auklēšanai nodarbojas ar pasaku cepšanu.
17.aprīlis 2018, 17:36 | links
 
Krūmujanci, ikru uzsūkšanās līdakai, kas dažādu iemeslu dēļ nolemj nenārstot, ir dabisks mehānisms, nav obligāti saistīts ar copi. Un tas nenozīmē, ka tiktu reklamēta līdaku ķeršana nārsta laikā (acīmredzot jāpiebilst).

Sēžot krastā pie kandžas aparāta ikru uzsūkšanos nevar novērot. Palasi labāk zinātnisko literatūru, neblamējies. Re, kā Sulla, jautājumu papētījis, prot ļoti miermīlīgi paskaidrot, acīmredzami, par zivīm zina daudz vairāk.
17.aprīlis 2018, 17:11 | links
 
to sulla
Lielākā daļa no rakstītā lieliski iederas rubrikā -skaisti dziedi lakstīgala!
Nevajag gan te izgudrot basņas par vienas līdaku mātītes nārstošanu vairākās reizēs.
Dabā viss notiek tā, kā tas ir noteikts no augšas. Ja bērns dzimst, tad viņš arī piedzimst, nevis dzimst ar pārtraukumiem, vai pat uzsūcas, kā te kāds apgalvoja.
Tātad, ja process ir sācies, tas turpinās līdz beigām bez pārtraukumiem dienām.
Līdaka nārsto apmēram tajā brīdi, kad ledus ezeros ir jau gandrīz izkusis, un nārsta laiks velkas apmēram pusotru nedēļu.
Pēc šī laika, iespējams, nevar jau 100% izslēgt tādus gadījumus, ikrus izmet tikai mātītes, parasti bez tēviņu piedalīšanās.
Šo visu esmu novērojis pats personīgi ilgāku laiku dzīvojot pie ezera..
17.aprīlis 2018, 16:53 | links
 
Tas tikai mans subjektiivs viedoklis. Bradaat pa uudenjiem vispaar ir slikti! Kukainji beigti,cik ikri sabradaati utt utt.
Te bij runa par liidakaam. Personiigi es to,ka lienam naarsta laikaa pieliidzinu to mums,kad lien manaa guljamistabaa. Ir gadiijies,sajuutas nebij patiikamas. Ok pasmaidu un viss ok! Te var aiziet taadaas galeejiibas un striidos un diskusijaas,ka nepietiks viena videeja cilveeka muuzsh..
Piedodiet,nav man datoram garumziimes.
Reiz veina forsha meitene man teica,nav vienas taisniibas uz pasaules,to ir daudz un katram sava. Ja man tava nav pienjemama,tas nenoziimee,ka taa nav taisniiba..
Tuvojas maijs,cerinjiem jau lapas izplaukushas,gribas copeet..
17.aprīlis 2018, 16:44 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager