Drop shot

Tehnika, mānekļi un citas spečuku piezīmes
Pēc pāris copēm FirLine vairs nemaz tik stīva nav. Un vispār nepiefiksēju, ka Griezējs runā vairāk par FC auklu. Manis minētā pītā. Es akcentu lieku nevis uz piecirtiena spēku, bet gan āķa asumu un resnumu. Ne Dšotojot, ne džigojot, ne spiningojot neesmu ar piecirtienu pārplēsis auklu. Fīderējot gan. Droši vien korekcijas ienes izmantojamie kāti un makšķerēšanas stili. Lietojot cietākus kātus man ir vairāk atkabinājušos zivju. Nepatīk man ātrā zivs izraušana no ūdens kā to dara amīši.
27.maijs 2011, 10:51 | links
 
Točna! Varivas ir laps. Tik aizdomas, ka Salmo būs izbeidzies, bet citi liekas to netirgo.
Citi varianti?
27.maijs 2011, 10:21 | links
 
Griezeej - jāstrādā nau? ;))
Varivas ir laps flōrkarbōns?
27.maijs 2011, 09:32 | links
 
Andris, ar manu piecirtienu 0,18-0,22 fluorcarbona sistēma būtu pa vāju. Uz zanderiem točna :)
Man vajag 0.25mm pēc Europas vai 8Lb pēc USA.
Tad kur LV var nopirkt kādu labu fluocarbonu? Un kādas firmas / modeļa?
Ņemtu Sufixu, bet nekur neatrodu :(
Varbūt tomēr kautkur ir?
27.maijs 2011, 09:21 | links
 
DSam,kā jau Griezeejs minēja - svarīgi lai sistēma nebūtu pacieta.Tobish ,jāizmanto mīkstākas auklas nevis cietās&stīvās.Auklu "resnums atkarīks no mānekļa un mērķzivs lielums.
:))
27.maijs 2011, 08:42 | links
 
Lietoju FireLine , pēc cipariem Fishbonā skaitās 0.14, Alternating Tracer Pattern krāsojums, ja pareizi atceros Braid aukla. Nav lēta. Tiem, uz spoles rakstītajiem kilogramiem labāk nepievērst uzmanību, bet aukla laba. Pērkama metros vai spolēs. Manā skatījumā der gan džigam, gan DS. Unpēc apstākļiem FC pavadiņa 0,18-0,22. Džigam var bez pavadiņas.
27.maijs 2011, 08:01 | links
 
Atbildot uz jautājumu - kādu Sufix832 es lietotu DSam, pīto auklu tēmā ...
Es cilvēx praktisx, vismaz cenšos, un resursus taupošs. S832 protams ir augstākā klase, twitcham pat ļoti ieteicama, bet technikā, kur tāli metieni nav nepieciešami, kā arī ietinot stingri neraustam, man šķiet, var istikt ar ko vnkāršāku. Protams, ja TIKAI DSam spole / aukla ir domāta.
Pagājušās sezonas sākumā man "nospēra" spoli, ko lietoju DSam, 1000šajā izmērā. Uz spoles bija 10lb dzeltena aukla. Noskumu, protams. Sezonu turpināju ar citu spoli uz kuras abām kasetēm bija zaļas 10Lb PP, vai arī 0,15mm S Elite Braid. Kura, neatceros. Varbūt uz katras kasetes savādāka. Who cares?! Abas diezgan līdzīgas, un citas zaļas pēdējā 3gadu laikā nebiju pircis.
Kā gāja? Viss OK, bet nekomfortabli. DSā tomēr labāk ir ņemt "vairāk acīs krītošu" krāsojumu.
Ko šogad? Tā kā Drop Shot tomēr tiek pieskaitīts (pēc USA) pie Finesse (šajā gadījumā pareizais tulkojums, šķiet, būtu - smalkā) Tecnnique, izdomāju, ka vaig man ko smalkāku diametros noprovēt. Mājās atradās aukla ar uzraxtiem 6kg, 125m, 0.12mm. Dzeltena un Teflon coated. Nu, tas teflons man nav DSam un vispār vajadzīx, bet varbūt palīdzēs dzeltenās krāsas spilgtumu ilgāk noturēt :)))))
Bet, ja par auklu qualitati DSam, man šķiet, ka "tērēties" drīzāk ir vērts uz fluorcarbonu sistēmām, jo parasti tās trūxt. It kā jau varētu ņemt resnāku, bet resnāka sliktāk spēlēs (tikai manas domas), un visam jābūt "sabalansētam".
Pagāšgad lietoju 10lb/0.15mm pīto ar 10lb/aptuveni 0.3mm fluorcarbonu. šogad, pie šitās pītenes, gribētos Sufix fluorcarbonu 0.25mm. Bet kautkā nevaru atrast LV. Bet laika līdz Jun1 nav daudz. Kāds nevar ko šeit nopērkamu qualitatīvu ieteikt?
26.maijs 2011, 19:49 | links
 
Pārsvarā lietoju VMC (šķiet) Wide Gap 3/0 un 4/0 offsetniekus. Tas zanderiem. Citiem offsetnieki nepatīk. Skaties pac, kas Tavām siliconzivtelēm pasē.
13.aprīlis 2011, 16:32 | links
 
Gasuuns
mans vēzīšus izmantotu DŽigam.DSam liekas tas nebūtu pareizais risinājums.Tagad jau veikalos ir pieejamas visādas gummi,atliek tik izvēlēties pareizās.kā to izdarīt???kā jau kilka rakstija-10.04,13:25!!!
:))
13.aprīlis 2011, 15:59 | links
 
Prieks, ka labi noreklamēji gara kāta priekšrocības, vismaz zināšu kur vēl to pielietot :) Nu bet mani tik viegli nobaidīt nevar, pamēģināšu tik un tā.
Man neliels jautājums par āķiem, iesakiet kāds izmērs būt optimālāks, kura ražotāja.
13.aprīlis 2011, 15:36 | links
 
1) īsāx kāc ir jūtīgāx;
2) īsāx kāc ir vieglāx;
3) īsāx kāc labāk sabalansējas ar spoli. Jebkuru spoli, tāpēc vari izvēlēties vieglāku spoli, lai viss pasākums būtu balansā un roka no tirināšanas nenogurtu;
4) ar īsu kātu var "smalkāk" izraustīt;
5) salikc īss kāc aizņem mazāk vietu, nekā salikc garš kāc (šeit gan jābiebilst, ka 1ndaļīx 1.8m ir vispābā coini);
Ir arī trūkumi īsajiem, ja godīgi:
1) ar garu kātu ir foršāk slānīt laivasbiedru;
2) ābolus no ābeles ar garu kātu ir vieglāk nobaxtīt;
3) something else :))))))))))
4) garais būs ērtāx, noderīgāx DSojot no krasta. Protams, ja vien ir piemērota vieta, kur vispābā no krasta DSot ;)
12.aprīlis 2011, 21:26 | links
 
Sveiki kolēģi,
Spiningošanā neesmu profs, iemest māku :)
Palasījos jūsu komentārus, radās vēlme šinī sezonā pamēģināt copi ar drop shot, rudens atlaidēs kā reiz iepirku Cormoran drop shot kātiņu, 2.7m 5-35g. Redzu dauzi saka, ka optimāli ir 2.1m, jautājums vai tiešām ar garāku būs neērti, kas ir tieši grūtāk.
Un otrs, kādi āķi labāk - divdaļīgi vai vien, un kādu izmēru labāk ņemt, mēģināšu nokomplektēties sezonai :)
Vairāk spiningoju baltezeros, jo tie ir vis tuvāk, kādam ir pieredze šajos ezeros?
12.aprīlis 2011, 21:06 | links
 
Mazas pārdomas, runājot par mākslīgajām zivīm un smakām.

Man mājās ir akvārijs ar vietējām zivīm - asari, karūsas, ķīši, akmeņgrauži (visu pārējo asari izēda).

Tad, lūk, tur var ļoti labi novērot, cik svarīgs ir katrs mānekļa "gribamības" aspekts. Es jau iepriekš biju novērojis, ka zivis uztver barības klātesamību ar visām maņām - viņas jūt gan kustību, gan smaržu.

Bet nesen sanāca negribēts eksperiments ar smakām. Kopā ar kātu e-bay piepirku arī kaut kādus sīkos plastikāta vēzīšus dropšotam. Kad atnāca, izrādījās, ka vēzīši nejēgā smird pēc plastmasas.
Iemērcu pārīti pastāvēt kopā ar dažām garnelēm. Rezultātā vēzīši sāka smirdēt mazliet mazāk, bet garneles sāka ost pēc plastmasas.

Tagad tās garneles jau otro dienu stāv akvārijā, un viņas neēd ne zivis, ne (dzīvie) vēži, kas dzīvo man akvārijā.

Tā ka nākamajā sezonā es savus normālos mānekļus (kas nav neglābjami smirdīgi) iesmaržošu ar speciālajiem "odekaloniem" vai tajās pašās garnelēs pamērcēšu.
10.aprīlis 2011, 14:49 | links
 
Paldies!
10.aprīlis 2011, 14:23 | links
 
vēl precīzāk:
1)spoles markai īpaši nav nozīmes;
2)zivteles, manuprāt labākās: berkleys hollow belly split tail; d.a.m. effzett power v-tail, bassassassin walleye split tail shad vai walleye assassin; savagear dying minnow. Krāsas un izmēri - gaumes lieta + konkrētās ūdenstilpnes īpatnības. Un arī superslepenā pieredze :DDD
10.aprīlis 2011, 13:25 | links
 
Nečinksti ;)
1)Spole 1500-2000
2)Zives: dropšota no berkley, dam, bassassassin, savagear utt
10.aprīlis 2011, 13:09 | links
 
Bļ*n! Uzdevu divus konkrētus jautājumus... bet jums tik savā starpā pad*rsināties! :D

Tātad, atgriežamies pie tēmas:
1) Spole?
2) Uz kuru sintētisko zivu marku labāk uzspiest?
10.aprīlis 2011, 12:41 | links
 
Grieseejs
tikkai netirs.mans lietas sauc īstajos vārdos
1\
;DDD
9.aprīlis 2011, 17:04 | links
 
Urmaass jau vispār par visu sūdzas. Viņšw tāc čīxtulis :DDDDDDDDD
9.aprīlis 2011, 17:01 | links
 
urmaas
mans lieto Berkley 0,24 flurkarbonu un nemaz nesūdzos
9.aprīlis 2011, 16:45 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager