Nu jau dropoju kādus pāris mēnešus un ir radušās arī pirmie iespaidi.
Pamataukla pītā 0.10, pavadiņa fluorkarbona 0.25. resnāku neizmantoju, jo sliktā copē iespaido loma kvantitāti. Pīto ar fluorokarbonu sienu "auklu pie auklas", neizmantoju ne griezuļus , ne karabīnes- viss liekais samazina kontaktu ar mānekli. Pavada apm. 2 metri, svins 35-45 cm no zivs. Universālaikais zivs izmērs 3"(7.5cm)- ņem gan asari, gan zandarti(sākot no 10 cm asarīša, līdz 2kg zandartam).
Āķi divnieki, vienīgā ofsetnieka priekšrocība- ātri var nomainīt gumijas zivtiņu. Nesaskatu jēgu likt divas zivtiņas dropšotam(sliktā copē grūtāk smuki izspēlēt mānekli, savukārt labā copē arī uz vienas zivtiņas var savilkt pieklājīgi).
Kāta garums 2.40, bet prasītos labāk 2.10 vai 2.20- protams, ātras akcijas.
Svarīgi ir mānekli ik pēc pāris stundām pārsiet, jo uz mezgla ir liela slodze- tā ieekonomēsiet mānekļus. Iemetieni pamatā ir kādus 15-25 metrus tāli, ļoti daudz copes pie pašas laivas- jābūt gatavam.
Par lomiem.
Drop shot ir pats rezultatīvākais man zināmais zandartu un asaru ķeršanas veids. Ķeras parasti arī labi tad, kad citu copes veidu izmantotājiem, pat copes nav vispār. Vairākas reizes, kriviski runājošie copmaņi, ir noenkurojušieš 5-10 metrus no manas laivas, izmēģinājuši visus savus mānekļus, notērējuši veselu stundu no copes un aizbraukuši tālāk neķert neko.
Personīgie labākie lomi.
Uz diviem ap 50 zandartu,citā reizē 13.5 kg asaru 4 stundu laikā(nepārprotiet- uz mājām paņēmu pāris zandartus un kādus 20 asarus).
Cerams, ka kādam noderēs. Vēlu veiksmi.
13.septembris 2009, 06:16 |
links