Drop shot

Tehnika, mānekļi un citas spečuku piezīmes
Rapalas vobleri gribeju teikt:))))
un tam nav it nekāda sakara manu virinamo mēteli:))))))
15.septembris 2009, 18:51 | links
 
izvirtulis :DDD
15.septembris 2009, 17:40 | links
 
Man kaut kā patik musu mazajai riebigajai drop shot kompani pa vidu ar vobleri maisīties:))))
15.septembris 2009, 11:19 | links
 
Sānos spraužu tāpat kā mugurā- tikai sānos. Gumijas zivtiņa sistēmā ir iesieta nevis ar vēderu uz leju(ka tas arī būtu pareizi), bet ar vēderu uz sāniem.
Šādi āķi lieku tikai 3" zivtiņam, jo viņas ir ļoti plānas(varbūt Berkleys HBST zivtiņas ir biku biezākas, varbūt izturīgākas, nezinu- nav man diemžēl tādu).
Sākumā tas viss tika darīts ar domu paildzināt gumijas zivtiņas mūžu(spraužot mugurā ātri vien āķim labpatikās izplīst no zivs un zivij bija game over, bet ar DS zivtiņām paši zinat izvēle Latvijas veikalos nav tā plašākā).
Lai arī cik tas dīvaini(vai stulbi) nebūtu, uz šādas sāniski peldošas zivtiņas sāka copēt daudz biežak, nekā uz zivtiņas ar ofsetnieka vai uz vienžubura aiz galvas. Iesākumā man tas likās nepieņemami, turpināju likt ofsetnieku, kamēr mans naparņiks ar šadu sāniski peldošu gumiju vilka divreiz vairāk.
Bildes ielikšu mazliet vēlāk, bet cerams ka pēc mana apraksta arī var saprast ko es domāju.
15.septembris 2009, 03:06 | links
 
:))) un ne tikai man.dažiem zanderiem ar! :)))
14.septembris 2009, 20:15 | links
 
Jā, jā, "ašukiem", kas Tev patika.
14.septembris 2009, 19:39 | links
 
kilka.tas tām mazajām zaļajām? :)))
vnk.man tie nosaukumi nestāv prātā!
14.septembris 2009, 19:28 | links
 
brasco23
Kā tas ir, kad sprauž sānos 2-žuburnieku? Ieliec fočeni.
Galīgi neredzu problēmu 3" zivtelē iespraust 2-žuburi. Piemēram Berkleys HBST ir pat smuks "anālais" caurumiņš, kur āķi spraust iekšā.
14.septembris 2009, 19:16 | links
 
Man ir daudz un dažādu firmu gumijas, ko izmantoju DS. Visas ar "šķelto aci" no mīxtā silicona. Dažām krāsojumi un isskac ļoti naturāli, citas pēc freakiem isstās :))))
14.septembris 2009, 18:54 | links
 
Es izmantoju parastas drop shot gumijas zivtiņas ar šķelto asti, D.A.M. firmas, ražotas Ķīnā. Krāsojums- kā jau parasti zandartam izmanto.(zaļa, sarkana, orandža, dzeltena, melna, balta vai arī šo krāsu kombinācija).
14.septembris 2009, 16:58 | links
 
Paradiet kaads Jusu ejošākās gumijas ?!
14.septembris 2009, 14:08 | links
 
Tepat uz CL pastu var atsūtīt :))
14.septembris 2009, 11:05 | links
 
Un par tiem āķiem...
Sākumā arī izmēģināju parasto vienžuburnieku- uz 4" zivtiņas 1/0 āķi, pēc tam ofsetnieku, beigās paliku tomēr pie divnieka- prakse pierādija, ka lomi vislabākie(gribās jau to zivtiņu laivā iecelt, nevis pēc kārtējā shoda domāt -cik ta liels vai mazs tas zandarts bija).
Un vēl ... āķi spraužu zivij sānos, jā, jā sānos. Tās dropshot zivtiņas ir tik plānas, ka mugurā īsti divnieku i neiespraust. Čoms pamēģināja sānos- un tā cope aizgāja, vimaz viņam. Es vēl cītīgi turpināju ņemties ar ofsetāķiem un nekā... viņam ar divnieku sānos copes 2x vairāk kā man. Tagad jau abi labu laiku lietojam divniekus.
Starp citu- tos 50 zandartus noķērām Daugavā pirmajā dropošanas reizē, protams lielākā daļa bija zemērs- kā vienmēr. Sākumā kādas 3 stundas džigojām, katram pāris copītes, viens kriminālais zandartiņš. Copei jābūt - straume ir, laika apstākļi piemēroti, bet...baigais abloms.
Bija jau doma braukt krastā, bet es izdomāju uzsiet dropshotu. Pirmais iemetiens cope, zandarts- pa ceļam nopurinās.Nākamais iemetiens atkal zandarts- zemmērs. Viss tanī paša vietā, kur tiko uz džiga ne pieskārina. Vēl pēc 5 minūtēm un pāris zandartiņiem arī čoms jau sien dropshotu. Viņam pirmās 5 provodkas 5 zandarti. Žēl tikai strume pēc pāris stundām ārī beidzās, lidz ar to arī cope. Lūk tā mums jau pirmajā reizē.
14.septembris 2009, 11:03 | links
 
Jā, mans naparņiks arī lieto griezuli ar karabīni, lai tjipa varētu ātrāk nomainīt sistēmu vai pāriet uz džigu... un ko- uz džigu ir pārgājis vienu reizi uz 5 minūtēm. Toties zāles uz tās karabīnes uz griezuļa uzsēžas daudz biežāk.
Pēdējā laikā lietojam tikai 3" zivtiņas un ar krāsu izvēli arī viss ir skaidrs, tā kā nekāda sistēmas maiņa nemaz i neprasās. Jā, un bez griezuļa auklu arī nesavērpj pat ļoti lielā straumē.
90% copēju vai nu Daugavā vai Lielupē, šogad vispār sanāk 100%(ā, nē 1 reizi biju līcī, bet švaki). Arī man nav sveši ne akmeņi ne gliemeži- kā jau teicu pārsienu sistēmu ik pēc pāris stundām.
Griezeejam.
Neatradu kur ir tavs pasts, bet varētu arī kopā aizlaist.Dzīvoju Pierīgā, kā jau teicu pamatā copēju Lielupē, Daugavā.Braucu kādas 3-4 reizes nedēļā. Ir tikai elektromotors- tā kā baigi izvērsties nevar.
Patreiz copēju Daugavā- ķeras ļoti labi, un bez mūsu laivas tikai vēl viena laiva.
Veiksmi.
14.septembris 2009, 10:35 | links
 
jā un vēl kāpēc lieku karabīni galā.lai vajadzības gadijumā varētu mūsu drupačotāju kompanī paķircināt,ātri nomainot uz džigu,pierādīt ka ar "pareizajā"gumijām pareizi izspēlējot var ari viņiem iekabināt :)))
13.septembris 2009, 09:43 | links
 
brasco23.jā aprakst tiešām forš.kā naglai uz galvas.tik es tomēr nesienu sistēmu pie pamatauklas pa tiešo.lieku starpā griezulīti ar karabīnīti.jo šad tad gribās ari sistēmu pamainīt.lai veicas :)))
13.septembris 2009, 09:11 | links
 
Skaisc ieraxc. Ja visi forumos tik sakarīgi raxtītu :)
Daži komenti no manis:
1) vislabāk spēlēs, ja izmantosi parasto 1žuburi, izspraustu caur galvu. 3' zivēm der izmēri 1 un 1/0 aptuveni. Un arī var ātri nomainīt gumiju
2) izmantoju griezuli (bez karabīnes) lai sistēmas varētu ātrāk pārsiet + velkot (ne jau izvadot) pie auklas perpendikulāri piesietā gumija tomēr rada "spārnu", kas var savīt pamatauklu.
3) 0.25mm fluorcarbons noteikti ir labāk spēlei, nekā 0.3mm un resnāx, ko lietojam savā companī. Mūsu copesvietās parastajās ir daudz akmeņu, un pavadas starp gumi un svinu, ja tievākas, ātri nodilst un svini pazūd
4) un visu cieņu, ka neesi gaļeniex. Ar šito metodi tiešām var pat mazaktīvas zives saskaldīt, vietās kur viņas ir. Mūsu companī labākais rezultāc pagaidām 18 zives no vienas bedres. Nerādi savas vietas un metodi tiem, kas nespēj zives atlaist :)
5) isskatās, ka pie lietas esi piegājis kārtīgi un pie izvadīšanas (gumijas kustināšanas) niansēm esi piegājis ar prātu. Starp citu, kā tu jau minēji daudz copes pie pašas laivas. Tas tāpēc, ka sistēma vispareizāk strādā, kad aukla stāv vērtikāli.
Uzraxti contactus man uz pasta, varbūt varam kādu kopcopi sarunāt.
Ne asakas!
13.septembris 2009, 09:00 | links
 
Nu jau dropoju kādus pāris mēnešus un ir radušās arī pirmie iespaidi.
Pamataukla pītā 0.10, pavadiņa fluorkarbona 0.25. resnāku neizmantoju, jo sliktā copē iespaido loma kvantitāti. Pīto ar fluorokarbonu sienu "auklu pie auklas", neizmantoju ne griezuļus , ne karabīnes- viss liekais samazina kontaktu ar mānekli. Pavada apm. 2 metri, svins 35-45 cm no zivs. Universālaikais zivs izmērs 3"(7.5cm)- ņem gan asari, gan zandarti(sākot no 10 cm asarīša, līdz 2kg zandartam).
Āķi divnieki, vienīgā ofsetnieka priekšrocība- ātri var nomainīt gumijas zivtiņu. Nesaskatu jēgu likt divas zivtiņas dropšotam(sliktā copē grūtāk smuki izspēlēt mānekli, savukārt labā copē arī uz vienas zivtiņas var savilkt pieklājīgi).
Kāta garums 2.40, bet prasītos labāk 2.10 vai 2.20- protams, ātras akcijas.
Svarīgi ir mānekli ik pēc pāris stundām pārsiet, jo uz mezgla ir liela slodze- tā ieekonomēsiet mānekļus. Iemetieni pamatā ir kādus 15-25 metrus tāli, ļoti daudz copes pie pašas laivas- jābūt gatavam.
Par lomiem.
Drop shot ir pats rezultatīvākais man zināmais zandartu un asaru ķeršanas veids. Ķeras parasti arī labi tad, kad citu copes veidu izmantotājiem, pat copes nav vispār. Vairākas reizes, kriviski runājošie copmaņi, ir noenkurojušieš 5-10 metrus no manas laivas, izmēģinājuši visus savus mānekļus, notērējuši veselu stundu no copes un aizbraukuši tālāk neķert neko.
Personīgie labākie lomi.
Uz diviem ap 50 zandartu,citā reizē 13.5 kg asaru 4 stundu laikā(nepārprotiet- uz mājām paņēmu pāris zandartus un kādus 20 asarus).
Cerams, ka kādam noderēs. Vēlu veiksmi.
13.septembris 2009, 06:16 | links
 
sākās, ibio:)))
11.septembris 2009, 23:22 | links
 
iesūdzēšu tiesā par uzmākšanos! :DDDDDDDDDDD
11.septembris 2009, 23:15 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager