Kādu kātu izvēlēties?!

Kas ir labs un kas ne tik labs?!
Catdaddy [04.05.23]: Paldies!
Pielikšu papildus jautājumu par kātā garumu- pamatā izmantošu no krasta, tāda gadījumā vislabāk ņemt uz 2.7m lai lido tālāk?
Es pats neesmu diez ko garš, 175cm, tāpēc domāju vai būs ērti ar tik garu un diez vai pavicinot veikalā to ar īsti varēs saprast, tāpēc noderīgas laikam būtu atsauksmes no citu pieredzes.
Ryobi laikam bija 3-18 testā. Neiesaku ņemt kkādus 7-28 vai 10-35 tie visi ir "lašu kāti"
4.maijs 2023, 21:39 | links
 
raimondsL [04.05.23]: Catdaddy [17:05]: Paldies!
Pielikšu papildus jautājumu par kātā garumu- pamatā izmantošu no krasta, tāda gadījumā vislabāk ņemt uz 2.7m lai lido tālāk?
Es pats neesmu diez ko garš, 175cm, tāpēc domāju vai būs ērti ar tik garu un diez vai pavicinot veikalā to ar īsti varēs saprast, tāpēc noderīgas laikam būtu atsauksmes no citu pieredzes.Ryobi laikam bija 3-18 testā. Neiesaku ņemt kkādus 7-28 vai 10-35 tie visi ir "lašu kāti"
Hmmm, bet vai ar 3-18 nebūs diez gan par švaku priekš zandartu variantā dropshotam? Saprotu, ja ar vienu darīt visu tā īsti labi nevarēs, bet gribas izspiest pagaidām maksimāli daudz no viena, kamēr vēl nesaprotu īsti pats man labāk patīk un ko gribu darīt.
4.maijs 2023, 21:48 | links
 
Ryobi 3-18 testā un 2.7m ir ar testa rezervi. Gan apakšā gan augšā savi 2 līdz 3 grami ir pavisam noteikti.
4.maijs 2023, 22:06 | links
 
Catdaddy [04.05.23]: Sveiki!
Atkal vēlējos mazliet pakonsultēties. Šorīt saplīsa mans kāts kuru izmantoju līdakām (shimano vengeance). Gribēju smuku bildi uztaisīt ar zivi, bet rezultātā krakš :D

Tātad tagad vēlos iegādāties jaunu kātu.

Lai saprastu kam es vēlētos viņu izmatot:
1. Gribētos pēc iespējas universālu, lai var paraustīt vobleri, iemest kādu rotiņu, gumiju, un būtu forši, ja varētu arī paprovēt drop shot Daugavā Rīga kaut kur ap tiltiem, šogad domā noķert arī kādu zandartu. :)
2. Esmu iesācējs un smalkas mantas man pagaidām neder, jo nemāku apieties, tāpēc gribētos kaut cik izturīgu.
3. Iepriekš minētā iemesla dēļ, par to apiešanos vajadzētu budžetam draudzīgu, lai nav jāraud ja sanāk nelaimes gadījums.
4. Nezinu vai kāts pie vainas vai rokas, bet ar to vengeance man ne visai labi lidoja mānekļi, gribētos lai lido tālāk, bet kā jau teicu, tur iespējams vaina nav kātā.

Izvēle ļoti liela arī pa mazo budžetu, pats paspaidots internetvekalus sliecos uz Robinson Maverick Pike Spin 2.40m 8-28g, bet rokās neesmu turējis, bet pēc apraksta izskatās viss baigi skaisti un cena super draudzīga. Bet labprāt uzklausītu ieteikumus ko vēl varētu paskatīties? Varbūt kādam ar kaut kas, kas varētu derēt krāj putekļus un gribās atbrīvoties par draudzīgu cenu. :D
Zaraza ieteiktie ir labi, bet paskaties uz savage gear kātiem, tur budžeta klasē atradīsi arī labus kātus! Kas piemērotāki tev+
5.maijs 2023, 01:41 | links
 
2 Catdaddy
Atbilstoša testa Aspen Stake būs kā kulaks uz acs...
5.maijs 2023, 07:10 | links
 
Zaraza ieteiktie ir labi, bet paskaties uz savage gear kātiem, tur budžeta klasē atradīsi arī labus kātus! Kas piemērotāki tev+

Davis-Di, 5.maijs 2023, 01:41


Savage Gear tiešām ir labi un interesanti kāti, bet, manā ieskatā izskatāmi ir sākot no SG4 sērijas, kura jau atkal ir dargāki ap +/- sotaku (tas gan vispārinājums, tur milzīgi daudz modeļu sērijā) un vairs tā gluži pie "budžeta" klases nepieder.
Lētākais SG2 stipri zaudē izpildījumā un blankas parametros ar savu salīdzinoši "prasto" 24T grafītu.
5.maijs 2023, 07:17 | links
 
Ryobi laikam bija 3-18 testā. Neiesaku ņemt kkādus 7-28 vai 10-35 tie visi ir "lašu kāti"

raimondsL, 4.maijs 2023, 21:39


RYOBI ir 3 testa versijas 3-18g, 5-25g, 10-30g. Un tie NAV lašu kāti, neskatoties uz to, ka pus Latvija ar tiem ķer lašus :DDD Ķer, jo adekvāti der šim copes veidam un lēti... Specializēti lašu kāti ir pavisam savdāki, "makaroni"-pusparabolas. RYOBI EXCIA ir fast universāļi, kas labi met un piemēroti ari lāšveidīgo ķeršanai ar šūpiņu/vobleri, ne sliktāk kā džigam, drop-shotam utt.
5.maijs 2023, 07:23 | links
 
Sveiki!
Atkal vēlējos mazliet pakonsultēties. Šorīt saplīsa mans kāts kuru izmantoju līdakām (shimano vengeance). Gribēju smuku bildi uztaisīt ar zivi, bet rezultātā krakš :D

Tātad tagad vēlos iegādāties jaunu kātu.

Lai saprastu kam es vēlētos viņu izmatot:
1. Gribētos pēc iespējas universālu, lai var paraustīt vobleri, iemest kādu rotiņu, gumiju, un būtu forši, ja varētu arī paprovēt drop shot Daugavā Rīga kaut kur ap tiltiem, šogad domā noķert arī kādu zandartu. :)
2. Esmu iesācējs un smalkas mantas man pagaidām neder, jo nemāku apieties, tāpēc gribētos kaut cik izturīgu.
3. Iepriekš minētā iemesla dēļ, par to apiešanos vajadzētu budžetam draudzīgu, lai nav jāraud ja sanāk nelaimes gadījums.
4. Nezinu vai kāts pie vainas vai rokas, bet ar to vengeance man ne visai labi lidoja mānekļi, gribētos lai lido tālāk, bet kā jau teicu, tur iespējams vaina nav kātā.

Izvēle ļoti liela arī pa mazo budžetu, pats paspaidots internetvekalus sliecos uz Robinson Maverick Pike Spin 2.40m 8-28g, bet rokās neesmu turējis, bet pēc apraksta izskatās viss baigi skaisti un cena super draudzīga. Bet labprāt uzklausītu ieteikumus ko vēl varētu paskatīties? Varbūt kādam ar kaut kas, kas varētu derēt krāj putekļus un gribās atbrīvoties par draudzīgu cenu. :D

Catdaddy, 4.maijs 2023, 12:13


Švāģerim (tas copē pāris reizes gadā) nopirkām Savage Gear mpp2 garums 274, tests 5-20. Baigā sajūsmā. Paturēju rokās - nu furnitūra kāda ir tāda ir, bet spicīte atstrādā labi, laimīgs bij.
5.maijs 2023, 08:05 | links
 
Ļoti foršs universālis - Rapala Max Fight. 2,44m, 10 - 28 g. Jau 4 dienas nebeidzu kaifot...
Tirgo SIA IEROČI.
5.maijs 2023, 09:17 | links
 
1) no krasta ar dropshotu nav ko darīt
2) dropshotam ir atsevišķa "cieto kātu kategorija"
man vislabāk patīk 3-18g vai 5-20g. viss pārējais ar nemākuļu antenas. Mānekļi bieži vien ir 6-7-10g, kuri attiecīgi prasa zemu apakšējo testu. Mest 7g vobleri ar 10-28g var, bet par 10-15m īsāks metiens un nekādas baudas no copes
5.maijs 2023, 10:38 | links
 
Mānekļi bieži vien ir 6-7-10g, kuri attiecīgi prasa zemu apakšējo testu. Mest 7g vobleri ar 10-28g var, bet par 10-15m īsāks metiens un nekādas baudas no copes

raimondsL, 5.maijs 2023, 10:38

Tas tak asaru kātiņš sanāk :) Es strīpaiņiem bieži lietoju voblerus ap 30 gramiem :)
5.maijs 2023, 10:47 | links
 
Paldies visiem par atbildēm, tiešām noderīgs info! :)
5.maijs 2023, 11:08 | links
 
1) no krasta ar dropshotu nav ko darīt
2) dropshotam ir atsevišķa "cieto kātu kategorija"

raimondsL, 5.maijs 2023, 10:38


1. pastāsti to cilvēku desmitiem Rīgā, kas to tik dara, kā drop-shoto no krasta :)
2. Jā un nē. Drop-shot sen ir kļuvis par ļoti plaši traktētu tehniku, kurā ietilpst gan amerikāņu klasika kā drop-shot tikai izdomāts (īss, ciets kāts , agresīva spēle, bez svina pacelšanas no grunts spēles laikā, kustas tikai aukla) līdz otrai galējībai ar lēnu un līganu izlocīšanu un pievilkšanu, kur priekšrocības ir garākiem un ne tik cietiem kātiem. Un simtiem dažādu variāciju pa vidu. Līdz ar to, kamēr nav izveidojies tiešām kaut kāds savs specifisks individuālais "rokraksts" un izvēlēts ļoti īpašs kāts tieši zem sevis, drop-shota tehnikai pavisam labi der arī fast/extra fast universāļi.
5.maijs 2023, 11:41 | links
 
1) no krasta ar dropshotu nav ko darīt
2) dropshotam ir atsevišķa "cieto kātu kategorija"
man vislabāk patīk 3-18g vai 5-20g. viss pārējais ar nemākuļu antenas. Mānekļi bieži vien ir 6-7-10g, kuri attiecīgi prasa zemu apakšējo testu. Mest 7g vobleri ar 10-28g var, bet par 10-15m īsāks metiens un nekādas baudas no copes

raimondsL, 5.maijs 2023, 10:38

Ha, es dropšotoju no krasta jau gadus 10 - sākumā zandartu un pēc tam arī ļoti veiksmīgi - asari. Ir ļoti daudz priekšrocību salīdzinot ar džigu un citām tehnikām. Un lielās dropa gumijas var svērt 20 g. un vairāk - vajag vairākus kātus utt.
5.maijs 2023, 12:08 | links
 
meka [05.05.23]: 1) no krasta ar dropshotu nav ko darīt
2) dropshotam ir atsevišķa "cieto kātu kategorija"
man vislabāk patīk 3-18g vai 5-20g. viss pārējais ar nemākuļu antenas. Mānekļi bieži vien ir 6-7-10g, kuri attiecīgi prasa zemu apakšējo testu. Mest 7g vobleri ar 10-28g var, bet par 10-15m īsāks metiens un nekādas baudas no copes

raimondsL, 5.maijs 2023, 10:38
Ha, es dropšotoju no krasta jau gadus 10 - sākumā zandartu un pēc tam arī ļoti veiksmīgi - asari. Ir ļoti daudz priekšrocību salīdzinot ar džigu un citām tehnikām. Un lielās dropa gumijas var svērt 20 g. un vairāk - vajag vairākus kātus utt.
Ja aizgāja tēma par šo, tad pie viena varbūt padalīsies kādu kātu, testu izmanto/izmantotu Rīgā, Daugavā priekš zandartiem?
5.maijs 2023, 12:19 | links
 
Ja no krasta, tad ne īsāku par 274 cm, augšējais tests vismaz 30gr, fast vai extra fast. Pārsvarā jau jācopē dropshota tehnikā (vai džigs, vai atvads), tad nu pārējais atkarīgs no rocības, cenas robežās no 50 -500 eur.
5.maijs 2023, 12:24 | links
 
Varbūt ir vietas, kur strādā dropshot, bet 99% dropshot no krasta ir mānekļa un svina vilkšana "pa zemi"
5.maijs 2023, 15:25 | links
 
raimondsL [05.05.23]: Varbūt ir vietas, kur strādā dropshot, bet 99% dropshot no krasta ir mānekļa un svina vilkšana "pa zemi"
Ja riktīgi dziļš, tā virs 6m tad dropam no krasta nav ne vainas.
Ja seklāks, kā Juglas kanālā ap 2-2,5 m tad tur lenķis tāds nepareizs sanāk.
Man efektīvāka ir atvada, bet pamatā uz džigu.
5.maijs 2023, 16:10 | links
 
Sveiki! Iesakiet lūdzu budžeta kātu, ezeriem, dīķiem un upēm. Ir vēlme vnk ar bērniem aizbraukt un mēģināt izvilkt ko neparāk lielu, bet tā lai to kātu var lietot regulāri. Pirms 20+ gadiem top lieta bija salmo, kas tagad jāskatās? Ir iespēja ar vienu kātu gan spinigot kad ar pludiņu sēdēt vai tas tomēr nebūs pēc fenšuj?
10.augusts 2023, 17:47 | links
 
Iesacejs_bot [10.aug]: tas tomēr nebūs pēc fenšuj?

Nu nebūs gan :).
Pludam un spiningošanai, tomēr nepieciešami dažādi kāti.
No budžeta spiņa kātiņiem tīri labs un universāls ir šis. 3-15g no Salmo.
10.augusts 2023, 18:12 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager