Kādu kātu izvēlēties?!

Kas ir labs un kas ne tik labs?!
Man kātus vajag gan pludināšanai,gan gruntenēm.Pudināšanai kāts jau iegādāsts pateicoties Griezeejam.Bet liekas,ka tāpat vēl maču vajadzēs.Vispār makšķerējot ar gruntenēm parasti zvaniņus lieku klāt kā signalizatoru.Tad nav baigā steigā jācērt...tad zivij ir drusku brīvā aukla ko pastiept.Bet copējot ar fīderi sanāk tā,ka jāsēž gandrīz ar makšķeri rokās...viss dēļ tās mīkstās spicītes cik noprotu.Tagad skaidrs apmēram,kas un kā.
24.marts 2010, 20:34 | links
 
un neparaistais fīderis?laurīc,ja netaisies ļoti aktīvi grunteņot,tad nafig tev fīderis.pērc savu maču,bet grunteņo ar medium spini+pītā aukla+zvārgulītis neveiksminieko kaitināšanai:) un viss būs ok.
24.marts 2010, 20:37 | links
 
laurīc-tur jau tā lieta.zvaniņš ne vienmēr ir efektīvs.plezīra variantā daudzām copēm zvaniņš nemaz neiezvanīsies kam tev prastai zivei vajag dot vēl gājienu-krāmē pa zobiem uzreiz pie mazākās iespējas.:) sanāks praktiski tas pats,kas ar fīderi.
24.marts 2010, 20:45 | links
 
Lauric - "Bet copējot ar fīderi sanāk tā,ka jāsēž gandrīz ar makšķeri rokās..." - nevis gandrīz, bet ļoti bieži tieši tā arī ir, ka sēdi ar roku uz kāta. Nezin kādēļ daļa makšķernieku uzskata, ka tas nav normāli - turēt makšķeri rokās :D Fīderis ir tāds paņēmiens, kad makšķere jātur rokās. Precīzāk - tā stāv nolikta, taču roka virsū, lai var piecirst. Ziemā taču arī makšķeri rokās turi :DDD

Atšķirība starp parasto grunteni un fīderi ir nevis kātā, vai aprīkojumā, bet gan makšķerēšanas veidā. Aktīva barošana un zivju pievilināšana vienā konkrētā punktā. Iesaku palasīt rakstus par fīderi.
24.marts 2010, 21:16 | links
 
Es arī vienu koku nolūrēju/orjentieri pretējā krastā/uztaisīju metienu atzīmēju auklu Noštopēju uz spoles Kamēr aizgāju pačuraitis krusdēls sadomāja pārsviest orjentieris bija pareizs tikai mahačs ne pa jokam Visu auklu iztina līdz štoperim un kniukt -aizgāja uz otru upes krastu ar barotavu āķiem auklu un manām lamām.;DDDDDD
24.marts 2010, 21:32 | links
 
nu bums, pie tavas pieredzes tādu nolaidību:)
24.marts 2010, 21:37 | links
 
Labāk apskatās kā uzņēmuši barības sairšanu
24.marts 2010, 21:38 | links
 
ūsi čurāšana naf nolaidība bet nepieciešamība no laipas gāju prom tāpēc ,ka domāju ,ka ar čurāsanu vien nebeigsies.........:DDDDDDDDDDDDDD
24.marts 2010, 22:04 | links
 
Viss jau ok, tikai zivis nekur neredz...
24.marts 2010, 22:10 | links
 
Zifs būs vāļāk ..........;DDDDDDDDDD
24.marts 2010, 22:14 | links
 
varbūt..
24.marts 2010, 22:16 | links
 
mirtin,kas liedz to pašu darīt ar "parasto"grunteni-iebarot vienā punktā,jebšu neesmu pareizi sapratis-parastā gruntene ar pliku svina pļentāgu?:)
24.marts 2010, 22:23 | links
 
Tu esi visu pareizi sapratis tas ir viens no copes veidiem.Tas ir apmēram ,kā ar špini tvicings popings hujopings un tā tālāk Tā pati gruntene jau ir tikai ar starpību ,ka var precīzi un tālu nogādāt barību ,jo cope sākās vispaz pēc 7-12 barotavu iztukšošanas.Tātad tu uzbūvē barošanas galdu .Tagad pamēģini visu to izdarīt ar savu pļantaku ...../:DDDD
24.marts 2010, 22:29 | links
 
tad jau es "fidereju"makanu laiciņu atpakaļ vēl pirms biju iegādājis savu pirmo un vienīgo fīderi,pareizāk sakot ar to brīdi,kad izgatavoju savu pirmo un pēdējo samadūru,daudzo āķu vietā sāku lietot slīdošu sistēmu ar divām pavadiņām,vēl padomijas laikā :).
24.marts 2010, 22:41 | links
 
Fīderis un gruntene ir mani mīļākie rīki , te Mirtins un citi visu jau pareizi aprakstīja , man vairs nav ko piebilst , vienīgais neiesaku lietot fīderi vēdzeļu copē , rudenī pats ar fīderi ķerot vēdzeles salauzu kātu kad uzķērās lielā , vēdzelēm un zandartiem tomēr labāk gruntene .
24.marts 2010, 22:53 | links
 
fīderi iegādāju neriktīgā laikā-sāku pievērsties spiningošanai.tāda spēļmantiņa vien bija,ar testu līdz 25gr.biju paredzējis izmantot konteinerus ar sausas paikas un mušu kāpuru maisījumu jau iebarotā vietā ar niecīgu straumīti.palika nerealizēts pasākums.kaut kādus plakanos vēl paspēju pavelkāt pēdējā nerealzētā cope joprojām palikusi atmiņā-atdūrās kā pret sienu.vecais triks ar nenoregulētu bremzi.nāksies vien atkal pievērsties-jaunā kompaška patrenēsies ar lazdiņām,tad jau redzēs:)
24.marts 2010, 23:18 | links
 
Paganels(pp) - "Atšķirība starp parasto grunteni un fīderi ir nevis kātā, vai aprīkojumā, bet gan makšķerēšanas veidā. Aktīva barošana un zivju pievilināšana vienā konkrētā punktā."

Angļu valodā -feeder viena nozīme ir - barotājs. Viss ir atkarīgs no veida, kā tu savu slīdošo sistēmu izmantoji - ja tu taisīji mīklas bumbu, kas bija jāpapildina labi ja reizes divas pa visu dienu, tad tas nebija fīderis, lai gan tu varēji makšķerēt vienā punktā ar precizitāti līdz milimetram. Ja tu lietoji barību, kas izskalojas katrā metienā, tad tā ir fīdera sistēma. Fīderim mīkstā spice ir izdomāta makšķernieka ērtībai, lai nav jāliek nost kāts un jāiet kabināt zvans uz auklas vai cits signalizators. - iemeti, noliki makšķeri un esi gatavs copei. Reizēs, kad zivs uz barību ir pienākusi, cope seko uzreiz kā barotava nogrimst (esmu piedzīvojis reizes, kad zivis pagrābj grimstošu ēsmu) un nebūtu laika aiziet uzkabināt uz auklas signalizatoru.
24.marts 2010, 23:44 | links
 
Ehhh..., kā nevar saņemt! Ehh..., kā nevar saņemt!
Jāpiekrīt ir Mirtiņ, fīders tulk. no angļ.val.-barotājs. Bet..., kaut kā tomērt velc uz „sānu”. Ja tu lieto makšķerrīku apzīmējumus, tad lūdzu, konkrētāk- „fīderis ir aktīvā gruntene”, tad tu raksti- „makšķerēšanas veids”. Tad jautājums ir, kas ir gruntene- vai kāts, ar „to kas galā” ?
Fīders ir makšķerēšanas rīks un fīderēšana ir tavs nosauktais makšķerēšanas process, ar iebarošanu un zivju pievilināšanu konkrētā makšķerēšanas vietā. Jo, proti, sākotnēji fīders tika radīts speciāli zivju makšķerēšanai ar iebarošanu . Tātad atšķirības ir kātā- jūtīga kāta augšējā daļa, vai vairākas maināmas gala spices, signalizatori, kāta noslogojums.
Agrāk, ražotāji nepiedāvāja tik plašu makšķerrīku klāstu kā tagad, tāpēc gruntsmakšķerēšanā tika izmantoti spiningi un pat vienkāršākās pludiņmakšķeres- Latvijā ražotie teleskopi.
Nepiekrītu tam, ka „fīders ir paņēmiens”, arī tam, ka ar fīdermakšķeri nevar ķert plēsīgās zivis- zandartus, vēdzeles, līdakas, u.c. un pat zušus. Tie beidzamie pat īpaši uzprasās.
Es pielietoju konteinertipa barotavu, kurā ievietoju maltas, sasaldētas zivju briketes. Katram mērķim ir atbilstošs kāts ar savu „testu”, tai pat jūras makšķerēšanai- 4,2m-5m fīders. Ražotāji tagad „skraida” līdzi tirgus pieprasījumam, tāpēc parādās ar vien jauni kāti, ar visdažādāko pielietojumu.
Tā arī neatbildēji..., kas ir „parastā gruntene”,... labi citreiz
25.marts 2010, 01:54 | links
 
Un ko tad sien galā copējot ar fīderi?Es parasti izmantoju ko līdzīgu kā video,tikai vēl pavadās 2 āķi klāt.Taču man noteikti tā barība šitā nebirst nost.Necopes laikā bieži izvelku ārā vesalu,neapgrauztu bumbu.Labas copes laikā bieži bumbai viena puse apgrauzta...noēsta.Kādu barību izmanto,lai tā birtu pati nost?Un kā ir ar aktīvo gruntreni copēt straumē?Es parasti tikai upēs uz grunteni sēžu.Domāju,ka upē tā copēt ir daudz grūtāk,jo straume ne vienmēr vienā vietā to barības bumbu aiznes.Kautkādā karpu dīķi ar fīderi noteikti būtu labi pacopēt,bet upē dziļimā 3-4-5-6m?
25.marts 2010, 09:08 | links
 
Un kādas tās konteiner tipa barotavas izskatās?Es parasti izmantoju to spirāles veida ar svinu iekšā vājā straumē.Lielā straumē tikai uz pliku bļembu un diviem āķiem.Drusku jau offtopic panesās,bet par copi vien ir. :)
25.marts 2010, 09:11 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager