Tīklinieki

Viss par maliķiem
 
Palielināt foto
Foto: Raits Čakstiņš, Dabas aizsardzības pārvalde
Valsts vides inspektori Ventspils novadā, dabas liegumā "Klāņu purvs", Klāņezera krastā pieķēruši divus vīrus ar tīkliem un zvejas rīkiem, kuriem nu būs jāatbild par maluzvejniecības nodomu aizsargājamā teritorijā, informē Dabas aizsardzības pārvalde.
http://www.delfi.lv/news/national/novadi/par-maluzvejas-nodomu-dabas-lieguma-sanems-brangu-naudas-sodu.d?id=39316133
30.jūnijs 2011, 02:26 | links
 
http://www.delfi.lv/news/national/novadi/jura-pie-skultes-pieker-motorizetus-maluzvejniekus.d?id=39281945

kruta... malikji ar udensmoci(!!!) uzdod koksu un inspektori paliek gribot :( a videoieraksti? a mocha numurs? vai arii jaasaak inspektoru laivas ar torpeedaam apriikot :)
27.jūnijs 2011, 21:17 | links
 
Sestdien Mazajā Juglā pie Rīgas apvedceļa notverti trīs maluzvejnieki, informē "Vides aizsardzības asociācijas" valdes loceklis Juris Valainis.
Maluzvejnieki centās aizmukt, bet tika noķerti. Vides sargi atrada arī 15 mazizmēra tīklus.

Maluzvejniekiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli. Lieta tiks nodota izvērtēšanai Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldei, lai izlemtu, vai rosināt kriminālprocesa uzsākšanu, jo maluzvejniecība notika grupā.
http://www.delfi.lv/news/national/criminal/mazaja-jugla-noker-tris-maluzvejniekus.d?id=37203535
5.marts 2011, 23:36 | links
 
un tīri labi pielāgojoties jaunajiem apstākļiem...:((
28.augusts 2010, 00:09 | links
 
tie jau krietnu laiciņu mājo arī daugavā.pāris gadus atpakaļ kaut kur bija info,ka ar balasta ūdeņiem ievazāti ķīnas krabji.kas bija tavējie-"jei bogu",nezinu :)))
28.augusts 2010, 00:06 | links
 
Krabjus esmu manījis arī Andrejsalā. Laikam ar kuģiem kopā atceļo. Ķīšezerā varētu būt no kuģu remontu rūpnīcas. Bet nedomāju, ka tie te var pārziemot - manuprāt tie ziemā nobeidzās. Kaut gan nezinu, neesmu baigais krabju speciālists :))))
28.augusts 2010, 00:01 | links
 
Aizpagājušogad Ķīsī izvilku tīklu, kurā bij šādas tādas ziveles un 2 krabji, vot tas bij pārsteigums.
Krabjus dzīvus atvedu uz mājām, mājinieki mēmi.
27.augusts 2010, 23:57 | links
 
Paganels(pp) - tieši tā. Ar tiem tīkliem vienas vienīgas nepatikšanas, bet atstāt viņu arī sirdsapziņa neļauj. Tad i sanāk, ka jāgriež kopā un jāskatās, vai sanāks saķeršanās ar tīkla licēju, vai zivju inspektoru, kas piešūs to tīklu pašam. Un ej pierādi, ka tas nav tavs, ja tajā brīdī tas tev ir rokās. Un stulbākais jau ir tas, ka esmu atbraucis makšķerēt, nevis karot un kaut ko pierādīt, bet tas tīkls traucē manu copi. Īstenībā viennozīmīgu risinājumu šai problēmai neredzu.
27.augusts 2010, 23:54 | links
 
situācija tāda neloģiska-atrodi tīklu,zvani ķip kaut kur...tev var uzlikt mīksto,neviens var neparādīties.gaidīt,varbūt kāds parādīsies?piedodiet esmu atbraucis copēt.vilkt ārā? var dabūt pa kupri no maliķiem,bet tas ir figņa- var dabūt arī paši :) .visvairāk tracina tas,ka tev var pašam piešūt maliķošanu un var nākties gari un plaši taisnoties,ka tās dažas fišiņas ir godīgi noķertas ievērojot MN.prekš mana maciņa uzrauties uz tādas laimes...... ja jau ar inspektoriem ir tik bēdīgi,tad kāda mārutka pēc nevarētu paredzēt noteikumos,ka vienkārš makšķernieks būtu tiesīgs izvilkt un vienkārši utilizēt neatļautu rīku ar piebildi,ka šāds rīks ir jāpadara nelietojams,var pielikt arī,ka zivis no ši rīka nedrīkst paturēt un ka jābrīdina att. instances. bet nē man jāuztraucas vai to mudžekli vedot ārā pašam ziepes nesanāk.
27.augusts 2010, 23:48 | links
 
Zivnieks - varu parādīt. Tur tie ir gandrīz vienmēr. Un tieši labā līdaku vietā.
27.augusts 2010, 23:07 | links
 
bums> malacis, spiežu roku, daru tieši tā pat ar visiem nemarķētajiem. Nekādi nesaprotu tos gļēvuļus kas copējot aizkabina noslēptu tīklu un tā bijīgi izpiņķerējuši vizuli airējas ātrāk prom. Vienreiz pat Kaņierī saucu večiem pa gabalu, davai griež tik kopā, nē šie labāk pateiks bāzē, un prom. Nācās pašam airēties klāt un pabeigt darbiņu. Bij jau tur nekaunīgs bāzes pārzinis ar, tas "bebrazobs", pats slepus lika murdus, tirgojās zivīm. Vienreiz akurāt uz viņa ielikto uzbraucu(rūpīgi noslēpts gan), sāku jau griezt kopā, tā šis piepukšķina ar laiveli klāt, varen dusmīgs bija, tik neko daudz neteica, suns zin ko ēdis :)))
27.augusts 2010, 16:12 | links
 
parcopi.lv
es tik nesaprotu, kur Tu ķīsī tos tīklus rauj??? pēdējo gadu laikā pat uz velci braukājot pārīti tik esmu atradis....šogad gan uz velci nav sanācis doties, bet vismaz pa manām vietām nevienu neesmu atradis :)))
27.augusts 2010, 15:26 | links
 
Neredzu problēmu Visus aizķertos nelegālos tīklus vienkārši velku ārā un griežu kopā Laikam tā mana komplekcija brakiem ir bičiņ biedējoša /pirms tam gan zvanu inspektoram un brīdinu par savām aktivitātēm.Lūdzu nejaukt ar 50 m pašpatēriņa tīkliem .Panācām vienošanos ar zvejniekiem,ka brīvdienas Usma būs brīvas no tīkliem -izņemot murdus. Varētu būt ka kāds tikls arī ir brīvdienās -tas laikam no badīguma vai arī citās dienās nav iespēja ķeseli iestellēt.Tā ka nedaudz ir panākts lai normalizētu situāciju.
27.augusts 2010, 15:22 | links
 
Maz ko mēs varam panākt, kamēr arī CL ir maliķus atbalstoša attieksme:
http://www.copeslietas.lv/site/sludinajumi/view-2401.htm
Vismaz šitos dzēst un banot nost!
27.augusts 2010, 15:01 | links
 
Man gan liekas,ka visupirms reizes 10 vajadzētu palielināt inspektoru skaitu.Nodrošināt viņus ar visu nepieciešamo darbam.Tik nezin kāpēc mūsu valsts to negrib darīt.
26.augusts 2010, 22:50 | links
 
ar tīkliniekiemvajag tā;laivu, kuteri konfiscēt un pārdot izsolē,kutera tiesības atņemt uz 10 gadiem,auto ar kuru braukts līdz ūdenstilpnei konfiscēt un pārdot izsolē,sods par nodarīto skādi pēc likuma,mk karti aizliegt pirkt uz 10 gadiem,plus pāris gadus cietums,var arī piespiedu darbu 5000 stundu apmērā!!!par iegūtajiem līdzekļiem atjaunot zivju krājumus konkrētajā ūdenstilpnē!!!diez vai kāds gribētu likt tīklu vai murdu!!!elektriķiem visus sodus dubultā!!!kā arī atalgot tos kas informē inspektorus vai p.policiju10%apmērāno nodarītā kaitējuma summas
26.augusts 2010, 21:24 | links
 
es zinu ,ka bebrs par tiiklošanu zina un vareetu risināt taadus jautaajumus nekas ,kad taalu dziivo ,nabes ezeraa vinš cik zinu labi kēera !bet viņa nau pašlaik ,ko ieteikt nezinu ,jo sist vinus nedriikst ,pašiem vilkt tiiklu riskanti ,bet ko tad driikt ar tiem lopiem dariit ? paskatiet ,kas tirguu paviljonaa daraas ,kaadas nepaziistamas ziftiņas paardod ar sarkanaam spuriņaam :} vnk super
26.augusts 2010, 20:24 | links
 
Sākumā gribēju ierakstīt pie tēmas "kā šodien gāja copē", bet par copi īsti nebija ko rakstīt, jo cope šodien bija švaka, tāpēc rakstu te savu pieredzi. Jau kuro reizi Ķīšezerā, mētajot spiningu, trāpu nelegālos tīklos. Šoreiz nervi uzdeva un tīklu vienkārši sagraizīju, jo pagājušo reiz, kad saucu inspektorus, tīkli paspēja nosvīst. Stulbi, ka tie tīkli parasti ir tieši labās līdaku vietās, bet līdaku sezona tikko tikai sākās. Tas nozīmē, ka spiningojot tur, es agri vai vēlu, saskriešos aci pret aci ar to, kas tos tīklus tur liek. Piedevām šis tagad moš nikns - ta inspektori atbrauc, ta tīkli sagraizīti. Īsti risinājumu neredzu, bet atstāt visu kā ir, arī negribās. Ka varētu kāds to lopu izsekot, kad tas brauc pakaļ savam tīklam(šoreiz laikam bija viens, bet reizēm tur ir 5-6) uz uzlikt sodu pa pilnu programmu...
26.augusts 2010, 19:56 | links
 
Nu tas jau ir ārpus veselā saprata robežām!
http://www.kasjauns.lv/lv/news/?news_id=16896

15.februāris 2010
12:27

Vakar Jūrmalā, pie Slocenes upes tiltiņa, noticis konflikts starp diviem maluzvejniekiem un kādu vides aizstāvi, kuram iešauts sejā. Mediķi cietušajam konstatējuši acs traumu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāve Sigita Pildava, vides aktīvists - kāds 1981.gadā dzimis vīrietis - pamanījis, ka divi vīrieši pie upes cilā nelegālus murdus. Viņš piegājis pie abiem un uzsācis sarunu, taču tā pāraugusi konfliktā.

Viens no maluzvejniekiem ar pagaidām nenoskaidrotu ieroci iešāvis vides aizstāvim sejā, pēc kā abi aizbēguši. Cietušais tika nogādāts slimnīcā, kur viņam konstatēta acs trauma. Acī iekļuvušas šķembas vai skrotis no kāda ieroča.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas - par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību.

Jūrmalas policijas iecirkņa darbinieki lūdz iedzīvotājus pašiem neiesaistīties šāda veida sarunās, bet par novērotiem maluzvejniekiem ziņot policijai pa tālruni 67075111 vai 29417825.
15.februāris 2010, 13:21 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager