Pītā aukla

Viss par un ap to.
skutans [15.11.19]: Jūs veči nav bik jokaini ar tiem diametriem PE auklām ? :) Ķīnietis, jā, pa 4€ , tur tā kā skaidrāka bilde. Sezonu ar šīm padarbojos, nav ne vainas, zaļajam PE 1.2 x12 arī patika, nākamo sezonu uz otru pusi gan.
Es 1.0 paņēmu siglonu vakar, a tests tāds pats, nu tie kg.. :D

Es vairāk uz spoli paļaujos, tā aukla, ar testiem, prātam un zacepiem. Lai tik paņem.
15.novembris 2019, 20:49 | links
 
VilnisL [15.11.19]: Starp citu tas japāņu #... ir kaķim zem astes. Reāli ir jāskatās uz saraušanas kilogramiem - tieši līdzīgu kg gadījumā diametrs ir +/- vienāds.
Tak tie japāņi vispār ur zem astes. Mārketings
15.novembris 2019, 20:46 | links
 
VilnisL [15.11.19]: Starp citu tas japāņu #... ir kaķim zem astes. Reāli ir jāskatās uz saraušanas kilogramiem - tieši līdzīgu kg gadījumā diametrs ir +/- vienāds.

Tai tests ap 12kg....
Bet šitā 0,18 un tests....
15.novembris 2019, 20:28 | links
 

Jūs veči nav bik jokaini ar tiem diametriem PE auklām ? :) Ķīnietis, jā, pa 4€ , tur tā kā skaidrāka bilde. Sezonu ar šīm padarbojos, nav ne vainas, zaļajam PE 1.2 x12 arī patika, nākamo sezonu uz otru pusi gan.
15.novembris 2019, 20:21 | links
 
Starp citu tas japāņu #... ir kaķim zem astes. Reāli ir jāskatās uz saraušanas kilogramiem - tieši līdzīgu kg gadījumā diametrs ir +/- vienāds.
15.novembris 2019, 20:18 | links
 
Cik šitāda?:
Ja #1.5, tad 0.205mm
Man ar tāda ienācās - ļoti gluda aukla.
15.novembris 2019, 20:14 | links
 
Abavnieks [15.11.19]: Kengurs24 [14m]: VilnisL [19:02]: Arī japāņiem diametrs stipri atšķiras. Piemēram Shimano Kairiki 8x aukla ar #0.8 ir 0.10 mm, savukārt Varivas Max power 8x aukla #0.6 ir 0.13mm...Cik šitāda?Ou ou ou, netrako. Vismaz cenu varēji aizlīmēt, sāks skaust.
Bet jā, arī japoškām dn atšķiras.
P. S. Forša aukla, paldies, ka parādīji
Veikalā teica 0,205
15.novembris 2019, 20:14 | links
 
Kengurs24 [15.11.19]: VilnisL [19:02]: Arī japāņiem diametrs stipri atšķiras. Piemēram Shimano Kairiki 8x aukla ar #0.8 ir 0.10 mm, savukārt Varivas Max power 8x aukla #0.6 ir 0.13mm...Cik šitāda?
Ou ou ou, netrako. Vismaz cenu varēji aizlīmēt, sāks skaust.
Bet jā, arī japoškām dn atšķiras.
P. S. Forša aukla, paldies, ka parādīji
15.novembris 2019, 20:11 | links
 
VilnisL [15.11.19]: Arī japāņiem diametrs stipri atšķiras. Piemēram Shimano Kairiki 8x aukla ar #0.8 ir 0.10 mm, savukārt Varivas Max power 8x aukla #0.6 ir 0.13mm...

Cik šitāda?
15.novembris 2019, 19:58 | links
 
Arī japāņiem diametrs stipri atšķiras. Piemēram Shimano Kairiki 8x aukla ar #0.8 ir 0.10 mm, savukārt Varivas Max power 8x aukla #0.6 ir 0.13mm...
15.novembris 2019, 19:02 | links
 
....tas ir 1.0#
15.novembris 2019, 17:32 | links
 
Man jautājums par pīto auklu - vai 0.16 mm pīto auklu var uztīt mazāk uz spoles nekā 0,16 monolīto? Uz spoles rakstīts ka 0.2 var uztīt 150 metrus, es tinu pīto 0.16 un vairāk par 100 metriem neiet virsū. Cerēju, ka varēšu uzpīt 150 un ar to man pilnīgi pietiks. Spole Daiwa Ballistic 2500. Vai arī tā pītā aukla ir kaut kāds mēsls un neatbilst notādītajiem mm?
pus_udens, 15.novembris 2019, 16:33


Noteikti, ka daudz vieglāk būs atbildēt uz tavu
jautājumu, ja zinātu kāda ražotāja auklu esi iegādājies!
ja tā ir pie.: LJ, salmo, fanatik, made in chine, utt...., tad ar 100% garantiju varu teikt, ka tur auklas diametrs ir vismaz par vienu izmēru samazināts. Teiksim, ja pieņemam, ka tava 0.16 aukla ir 0.8# pēc japāņu izmēra, tad minētajiem ražotājiem tur būs vismaz 0.1#.
15.novembris 2019, 17:24 | links
 
Man jautājums par pīto auklu - vai 0.16 mm pīto auklu var uztīt mazāk uz spoles nekā 0,16 monolīto? Uz spoles rakstīts ka 0.2 var uztīt 150 metrus, es tinu pīto 0.16 un vairāk par 100 metriem neiet virsū. Cerēju, ka varēšu uzpīt 150 un ar to man pilnīgi pietiks. Spole Daiwa Ballistic 2500. Vai arī tā pītā aukla ir kaut kāds mēsls un neatbilst notādītajiem mm?
15.novembris 2019, 16:33 | links
 
Paldies par viedokli.
Patreiz copēju ar Varivas High Grade x4 - tvičam #1.2, dropam #0.8, kas mani vairāk kā apmierina.
Sāku skatīties uz [Max Power], jo kā visam, arī manai auklai pienācis nomaiņas brīdis, ja negribu palikt bez lomiem :D

Vai varu palikt pie tiem pašiem izmēriem, ja ņemu x8, vai tomēr nedaudz resnāku izmēru?

Protams, varu nopirkt testēt un būs viedoklis, bet, ja nu kādam jau ir pieredze.
Paldies.
28.augusts 2019, 13:51 | links
 
Domāju ka vairāk tur mārketings, ja jauns nosaukums un iepakojums tad kaut katrs piektais uz provi nopērk ražotājs ir ieguvējs.

kutis, 27.augusts 2019, 15:50


Nu ir tāda japāņu mentalitātes specifika, ka katrai vajadzībai vajag savu lietu, ar vienu un to pašu nazi šuši griezt un harikiri taisīt nedrīkst :) Ja aukla kalmāriem, tad seabassu ar to ķert nav pareizi :) Loģiski, ka mēs esam daudz elastīgāki , universālāk pieejam lietām un adaptējam to visu pavisam citām vajadzībām, daudzu vienas kvalitātes klases modeļu funkcionālās atšķirības tiešām nav tik jūtamas (lai gan atšķirības tomēr ir!) un izvēle ķļust vairāk par vizuālās gaumes un paša ieradumu jautājumu. Augstajā galā principā nav un būt nevar sliktas kvalitātes auklu, tas attiecas ne tikai uz VARIVAS bet uz visiem nopietniem japāņu ražotājiem.
27.augusts 2019, 18:24 | links
 
Domāju ka vairāk tur mārketings, ja jauns nosaukums un iepakojums tad kaut katrs piektais uz provi nopērk ražotājs ir ieguvējs.
27.augusts 2019, 15:50 | links
 
Sveiki,

Es neatrodu, vai neesmu redzējis rakstu, kur būtu cilvēcīgi salīdzinātas PE auklas. Teiksim, interesē atšķirība starp:
[VARIVAS] Super Trout Advance [Max Power PE] X8
[VARIVAS] Max Power PE X8
[VARIVAS] Avani Seabass PE [Max Power]
[VARIVAS] Avani Casting PE [Max Power] X8
[VARIVAS] Avani Eging [Max Power PE] X8
[VARIVAS] Avani Jigging 10x10 [Max Power] X8
[VARIVAS] Avani Casting PE Max Power X8 Shore Master

Ja godīgi, visas ir ar MAX Power dzīslu, bet, vai dabā ir kāda jūtama starpība pie viena un tā paša diametra?

Paldies.

vasara, 27.augusts 2019, 14:40

Sveiki,

Es neatrodu, vai neesmu redzējis rakstu, kur būtu cilvēcīgi salīdzinātas PE auklas. Teiksim, interesē atšķirība starp:
[VARIVAS] Super Trout Advance [Max Power PE] X8
[VARIVAS] Max Power PE X8
[VARIVAS] Avani Seabass PE [Max Power]
[VARIVAS] Avani Casting PE [Max Power] X8
[VARIVAS] Avani Eging [Max Power PE] X8
[VARIVAS] Avani Jigging 10x10 [Max Power] X8
[VARIVAS] Avani Casting PE Max Power X8 Shore Master

Ja godīgi, visas ir ar MAX Power dzīslu, bet, vai dabā ir kāda jūtama starpība pie viena un tā paša diametra?

Paldies.

vasara, 27.augusts 2019, 14:40


VARIVAS visos 8-dzīslu modeļos kur minēts tas "Max Power" tiek izmantots materiāls, ko šis ražotājs apzīmē ar MAX-PE. No ķīmijas un fizikas viedokļa, tas ir jaunākas tehnoloģijas advancētāks (un ,loģiski, arī dāsrgāks) polietilietilēna pamata škiedras veids (Ultra 2 PE fiber) izturība ir līdz 1.5x augstāka nekā standarta PE, kur visbiežak izmanto Dyneema® vai Spectra ® škiedru.
Atiecīgi visām minētajām auklām tieši rāviena testa rādītāji ir vienādi augsti.
A tālāk jau auklas atšķiras pēc paredzētā pielietojuma veida un attiecīgi katrai ir savādāki pārklājumi, krāsu gamma, garumu un biezumu izvēle. Super Trout ir uzsvars uz maksimālu gludumu un nemanamību udenī bet nav tik "nīgru" aizsargpārklājumu ka visām pārējām minētajām, kuras visas idejiski ir jūras ūdens auklas. Seabass sērijas variācijas atšķiras tikai ar krāsu, tās ir gandrīz tikpat gludas kā Super Trout, bet tomēr vairāk aizsargātas pret abrazīvu un ķimisko iedarbību un taisītas lai būtu labi redzamas makšķerniekam. Mūsu apstāķlos tās galvenokārt pielieto tur kur vajadzīgs tāls metiens un jauda, līdakas/laši utml.
Jigging un Eging uz tausti ir mazliet rupjākas un cietākas pēc struktūras, nu un krāsas tur bieži mainīgas, tā kā auklas izstrādātas vertikālajam džigam jūrā uz kalmāriem un citiem mūdžiem. Paaugstināta abrazīva izturība, pie mums visvaiŗak ņem tieši džigam utml., garās 200m versijas attiecīgos biezumu populāras arī lašveidīgajiem.
Casting, Shore Casting - parasti vienkrāsainas auklas, kas paredzētas jūras krasta copei ar tālmetienu, nav pie mums īpaši populāras, jo tiek izlaistas tikai vismaz 200m (ir arī 300, 500 utt.).
Viss jau ir ļoti nosacīti, pa lielam jau visas ir universāli pielietojamas, bet copmaņiem jau izveidojas katram sava pārliecība kāda labāk, vairums tausta un izvēlas uz savu personīgo "čuiku" vai no čomu ieteikumiem.
27.augusts 2019, 15:34 | links
 
Sveiki,

Es neatrodu, vai neesmu redzējis rakstu, kur būtu cilvēcīgi salīdzinātas PE auklas. Teiksim, interesē atšķirība starp:
[VARIVAS] Super Trout Advance [Max Power PE] X8
[VARIVAS] Max Power PE X8
[VARIVAS] Avani Seabass PE [Max Power]
[VARIVAS] Avani Casting PE [Max Power] X8
[VARIVAS] Avani Eging [Max Power PE] X8
[VARIVAS] Avani Jigging 10x10 [Max Power] X8
[VARIVAS] Avani Casting PE Max Power X8 Shore Master

Ja godīgi, visas ir ar MAX Power dzīslu, bet, vai dabā ir kāda jūtama starpība pie viena un tā paša diametra?

Paldies.
27.augusts 2019, 14:40 | links
 
..... :D :D :D
27.augusts 2019, 12:27 | links
 
onkyo [27.08.19]: Nu protams ja iet runa par zivs izvadīšanas ilgumu , tapec teicu ka nav problemu izvilkt , ja nu pieķerās.
bet vispār man tas 0.3 vairāk asaris, forele Bet nu protams gadās ari sapali uc zivis.
Arī raudas mēdzu ar šo ķert.
rolizzz666, 27.augusts 2019, 12:09

tu pats saprati ko uzrakstīji?
+++
27.augusts 2019, 12:14 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager