Pītā aukla

Viss par un ap to.
Nu protams ja iet runa par zivs izvadīšanas ilgumu , tapec teicu ka nav problemu izvilkt , ja nu pieķerās.
bet vispār man tas 0.3 vairāk asaris, forele Bet nu protams gadās ari sapali uc zivis.
Arī raudas mēdzu ar šo ķert.
rolizzz666, 27.augusts 2019, 12:09


tu pats saprati ko uzrakstīji?
27.augusts 2019, 12:12 | links
 
Nu protams ja iet runa par zivs izvadīšanas ilgumu , tapec teicu ka nav problemu izvilkt , ja nu pieķerās.
bet vispār man tas 0.3 vairāk asaris, forele Bet nu protams gadās ari sapali uc zivis.
Arī raudas mēdzu ar šo ķert.
27.augusts 2019, 12:09 | links
 
Man jau liekas, PE 0.2 ir ākstīšanās, kas domāta mormišingam raudiņu ķeršanai, nevis plēsēju džigošanai.

VilnisL, 27.augusts 2019, 10:34
Ja jau man regulāri ķertos kā Zviedrijā asari 2kg+, es par savu 0.3# auklu pat neiepīkstētos. Diemžēl manās copes vietās asaru izmērs pārsvarā svārstās 100 gramu robežās :D Tici man, zivis ilgi netiek gurdinātas :)))

MT9, 27.augusts 2019, 10:54


oi, neatgādini Zviedriju pārāk labas atmiņas. =)

nevienu nenosodu , lai katrs izmanto ko grib un kā vēlas, jo manuprāt viss ir tīri personiski. =)
Man rokās strādā tikai mani kāti ar manām auklām un mānekļiem. Ņemot rokās svešu inventāru kaut ko jau savilkšu , bet vai būs kaifs no tā? :)
27.augusts 2019, 11:10 | links
 
Te gan kaut kur bija diskusija par to, ka ilgi zivi mocot tai pat netraumētai izredzes izdzīvot esot niecīgas. Tas saistīts ar aukstasiņu dzīvnieku muskuļu sistēmas bioķīmiju - pēc ilgas izvadīšanas zivs izredzes izdzīvot ir krietni mazākas, kā to ar spēku izvelkot. Cik esmu novērojis, piemēram, zviedru filmētos video - viņi copē ar dārgiem kātiem, bet pat asarus - noteikti ne ar tik smalkiem kā mēs - testi tur ir kā mums līdakām, arī auklas. Laikam jau atkal pareizs būs tas pats zelta vidusceļš. Man jau liekas, PE 0.2 ir ākstīšanās, kas domāta mormišingam raudiņu ķeršanai, nevis plēsēju džigošanai.

VilnisL, 27.augusts 2019, 10:34

Te gan kaut kur bija diskusija par to, ka ilgi zivi mocot tai pat netraumētai izredzes izdzīvot esot niecīgas. Tas saistīts ar aukstasiņu dzīvnieku muskuļu sistēmas bioķīmiju - pēc ilgas izvadīšanas zivs izredzes izdzīvot ir krietni mazākas, kā to ar spēku izvelkot. Cik esmu novērojis, piemēram, zviedru filmētos video - viņi copē ar dārgiem kātiem, bet pat asarus - noteikti ne ar tik smalkiem kā mēs - testi tur ir kā mums līdakām, arī auklas. Laikam jau atkal pareizs būs tas pats zelta vidusceļš. Man jau liekas, PE 0.2 ir ākstīšanās, kas domāta mormišingam raudiņu ķeršanai, nevis plēsēju džigošanai.

VilnisL, 27.augusts 2019, 10:34

0,2 PE izmantoju tikai asarim. katrai zivij cits kāts un aukla man. varbūt tāpēc ķeru veiksmīgāk par citiem. nezinu
27.augusts 2019, 11:00 | links
 
Man jau liekas, PE 0.2 ir ākstīšanās, kas domāta mormišingam raudiņu ķeršanai, nevis plēsēju džigošanai.

VilnisL, 27.augusts 2019, 10:34

Ja jau man regulāri ķertos kā Zviedrijā asari 2kg+, es par savu 0.3# auklu pat neiepīkstētos. Diemžēl manās copes vietās asaru izmērs pārsvarā svārstās 100 gramu robežās :D Tici man, zivis ilgi netiek gurdinātas :)))
27.augusts 2019, 10:54 | links
 
JIG.LV [Vakar]: Nu a kāpēc ne, labai 0.3 jau tests noteikti ir pie 3kg,Nu Man Pe 0,3 ir ar testu lidz 2,3 un es nemaz neredzu problēmas izvilkt meženi uz 2kg vai līdaķeli , protams kāts , spole , un tehnika, ilgāk gan ir nekā ar lidaku spiningu.

rolizzz666, 27.augusts 2019, 10:18


Problēmu jau nav izvilkt , tik pēctam kāda tā zivs būs ja plāno atlaist? Droši vien beigta galu galā, tāpēc jau daudzi ņem lielos diegus uz līdakām, lai varētu izravēt gan zāles gan izforsēt pašu līdaku, bet ar tādu auklu es gribētu redzēt kā tu Lielupes augštecē izvelc sapalu kurš ienirst uzreiz zālē pēc ņēmiena , droši vien skraidītu pa visu krastu :D :D. šurp turp. Ja neplāno atlaist ,tad jau droši vien vienalga :) Visam sava vieta un instrumenti ;)
27.augusts 2019, 10:54 | links
 
Te gan kaut kur bija diskusija par to, ka ilgi zivi mocot tai pat netraumētai izredzes izdzīvot esot niecīgas. Tas saistīts ar aukstasiņu dzīvnieku muskuļu sistēmas bioķīmiju - pēc ilgas izvadīšanas zivs izredzes izdzīvot ir krietni mazākas, kā to ar spēku izvelkot. Cik esmu novērojis, piemēram, zviedru filmētos video - viņi copē ar dārgiem kātiem, bet pat asarus - noteikti ne ar tik smalkiem kā mēs - testi tur ir kā mums līdakām, arī auklas. Laikam jau atkal pareizs būs tas pats zelta vidusceļš. Man jau liekas, PE 0.2 ir ākstīšanās, kas domāta mormišingam raudiņu ķeršanai, nevis plēsēju džigošanai.
27.augusts 2019, 10:34 | links
 
JIG.LV [26.08.19]: Nu a kāpēc ne, labai 0.3 jau tests noteikti ir pie 3kg,
Nu Man Pe 0,3 ir ar testu lidz 2,3 un es nemaz neredzu problēmas izvilkt meženi uz 2kg vai līdaķeli , protams kāts , spole , un tehnika, ilgāk gan ir nekā ar lidaku spiningu.
27.augusts 2019, 10:18 | links
 
No saviem novērojumiem, varu piebilst, ka ja salidzina Varivas Light Game ar Sunline Small game, tad Sunline ir daudz iztirīgāka. Tas par 0,3pe aukliņu runājot. Šogad lietoju Sunline, esmu apmierināts. Varivas vājā vieta ir mezgli, nu netur. Uz Sunline sienu tāpat un viss štokos.
Lidakai gribas pamēģināt jauno Sunline Asegai Xplasma, varbūt kāds jau lieto? Cena ar ok. Vismaz ebay.
27.augusts 2019, 06:59 | links
 
0.6 nav ultralight aukla! Līdz 0.4! Ir makšķerēts arī ar 0.2-0.3 auklām sacensību režīmā. Man nekad nav bijušas un nebūs auklas no "eksprešiem"! Tikai un vienīgi "japānis"! Te neliels pastāstiņš zoniņiem, kas fano par ķiniešu lētajiem sūdiem. Biju Zviedrijā, četru cilvēku kompanijā. Pirms izbraucām, ieskrēju bodē pēc vēl dažiem knibuļiem (it kā to trūktu). Paņēmu jaunu 8dzīsleni. Trofejforelei sīkumu nav! Nebija kur notīt veco Varivas auklu, bet izmest žēl. Es tās atdāvinu (protams nenodrāztas), jo vēl tīri ciešamas. Uztinām vienas copes kompanjonam uz spoles. Iepriekš copējis tikai ar mistral, konger un citiem lētajiem striķiem. Pēc Zviedrijas apjautājos, kā?! Čoms sajūsmā! Teica: tagad saprotu, kāpēc tu ķer ar dārgu un kvalitatīvu inventāru! Ja cilveku apmierina aliekspreša variants, lai ķer! Nav mērķis kādu pārliecināt! Man uz mikrodžiga (Yamaga Blanks 0,2-5g Daiwa Exist) uztīta baisi dārgais Sunline (krievu izlase dzimenē iedāvināja :) ) Uzlieku volfarma čebureku 1,5g, 2collīgo gummi un tik tiešām, asara elpu jūt blakus!
27.augusts 2019, 06:37 | links
 
skutans [20m]: MT9 [20:54]: Nav tik traki ar to auklu izturību, man uz asaru kāta aukla Gosen #0.3 izmērā (reāli gluds un plāns diedziņš), šogad sešas līdakas pieveiktas izmērā no 1,5-2 kg. Daudzkārt šeit tika apspriesta tēma par auklu diametriem, to nozīmi utt. Vienmēr katrs paliek pie savas pārliecības, jo vecie buki tak nav pārmācāmi :)Es ar savu 0,2PE +mazajiem volframa gramiem katru asara elpu jūtu:)))

svens76, 26.augusts 2019, 22:15

Man ezeros ar tīrāku gultni, sevišķi pavasarī, aprīlī, no krasta prasās tālāks metiens, tad ar uzmontēju PE.0.3 komplektā ar 1.5-2gr, viss labi. Rudenī arī patīk asarim şo uzlikt, bet ne Gaujā, tur bieži visādi brīnumi mēdz izšaut tieši uz 1.5-2.5collu gumijnieka, un pirmais protams ir mesties zālē ,čakārnī...Tur ar maziem diametriem ir bezceris, ezerā jā, uz PE 0.4 virs metriņa ir ntās līdakmeitenes pievārētas, visnotaļ droša informācija no paziņām, draugiem. Pats gan mikriņā ar metriņu vēl neesmu sastapies:)man mikriņā nedaudz pāri 5kg. bet bij jautri tāpat:)

svens76, 26.augusts 2019, 22:45


Protams ka jautri:) Man Gaujā uz mikriņa ir zem 3kg zaļais un čupiņa 2.5kg svarā trāpījušies, mežene ar pie 2.5kg uzknābusi ir interesanti, zivītis spēcīgs un čakārņi, zāāles visapkārt...:)
26.augusts 2019, 22:52 | links
 
skutans [26.08.19]: MT9 [20:54]: Nav tik traki ar to auklu izturību, man uz asaru kāta aukla Gosen #0.3 izmērā (reāli gluds un plāns diedziņš), šogad sešas līdakas pieveiktas izmērā no 1,5-2 kg. Daudzkārt šeit tika apspriesta tēma par auklu diametriem, to nozīmi utt. Vienmēr katrs paliek pie savas pārliecības, jo vecie buki tak nav pārmācāmi :)Es ar savu 0,2PE +mazajiem volframa gramiem katru asara elpu jūtu:)))

svens76, 26.augusts 2019, 22:15

Man ezeros ar tīrāku gultni, sevišķi pavasarī, aprīlī, no krasta prasās tālāks metiens, tad ar uzmontēju PE.0.3 komplektā ar 1.5-2gr, viss labi. Rudenī arī patīk asarim şo uzlikt, bet ne Gaujā, tur bieži visādi brīnumi mēdz izšaut tieši uz 1.5-2.5collu gumijnieka, un pirmais protams ir mesties zālē ,čakārnī...Tur ar maziem diametriem ir bezceris, ezerā jā, uz PE 0.4 virs metriņa ir ntās līdakmeitenes pievārētas, visnotaļ droša informācija no paziņām, draugiem. Pats gan mikriņā ar metriņu vēl neesmu sastapies:)
man mikriņā nedaudz pāri 5kg. bet bij jautri tāpat:)
26.augusts 2019, 22:45 | links
 
MT9 [20:54]: Nav tik traki ar to auklu izturību, man uz asaru kāta aukla Gosen #0.3 izmērā (reāli gluds un plāns diedziņš), šogad sešas līdakas pieveiktas izmērā no 1,5-2 kg. Daudzkārt šeit tika apspriesta tēma par auklu diametriem, to nozīmi utt. Vienmēr katrs paliek pie savas pārliecības, jo vecie buki tak nav pārmācāmi :)Es ar savu 0,2PE +mazajiem volframa gramiem katru asara elpu jūtu:)))

svens76, 26.augusts 2019, 22:15


Man ezeros ar tīrāku gultni, sevišķi pavasarī, aprīlī, no krasta prasās tālāks metiens, tad ar uzmontēju PE.0.3 komplektā ar 1.5-2gr, viss labi. Rudenī arī patīk asarim şo uzlikt, bet ne Gaujā, tur bieži visādi brīnumi mēdz izšaut tieši uz 1.5-2.5collu gumijnieka, un pirmais protams ir mesties zālē ,čakārnī...Tur ar maziem diametriem ir bezceris, ezerā jā, uz PE 0.4 virs metriņa ir ntās līdakmeitenes pievārētas, visnotaļ droša informācija no paziņām, draugiem. Pats gan mikriņā ar metriņu vēl neesmu sastapies:)
26.augusts 2019, 22:28 | links
 
MT9 [26.08.19]: Nav tik traki ar to auklu izturību, man uz asaru kāta aukla Gosen #0.3 izmērā (reāli gluds un plāns diedziņš), šogad sešas līdakas pieveiktas izmērā no 1,5-2 kg. Daudzkārt šeit tika apspriesta tēma par auklu diametriem, to nozīmi utt. Vienmēr katrs paliek pie savas pārliecības, jo vecie buki tak nav pārmācāmi :)
Es ar savu 0,2PE +mazajiem volframa gramiem katru asara elpu jūtu:)))
26.augusts 2019, 22:15 | links
 
#0.3 izmērā (reāli gluds un plāns diedziņš), šogad sešas līdakas pieveiktas izmērā no 1,5-2 kg.
MT9, 26.augusts 2019, 20:54


Nu a kāpēc ne, labai 0.3 jau tests noteikti ir pie 3kg, ja ar prātu, ņemot vērā, ka pastāv spoles bremze, kāta amortizācija, un, galvenais , copmanis ar poņu ko dara, var i krokodilu izvilkt... Zivis reti rauj auklas, visvairāk tās rauj zacepos vtml., kad cilvēks ar savām rokām rada daudz lielākas pīķa slodzes kg nekā pašam liekas.
Loģiski, ka visas šitās izvirtības vajadzīgas tikai tiem, kas reāli izmanto mikro, tiešam grib mazus gramus tālu aizmest, ātri nogremdēt, labi sajust. Līdzko runa iet par smagākām lietām, tā tiekties uz supersmalkumu nav jēgas, aiziet saprātīgi vidējais (un jā, lētāk arī, jo smalkāk , jo dārgāk, sarežģītak uztaisīt). Dabā Latvijā reti kur zivju dēļ būtu reāli vajadzīga aukla virs 5kg testā (nu lašveidīgajiem gan).
Parasti resnākas auklas izvēli nosaka vai nu specifiska tehnika (piem. tvičojot pārāk tieva aukla pati savos vijumos sprūdīs) vai nu specifiski copes āpstāķli (nu piemēram izteikti pa zālēm "ravējot")...
26.augusts 2019, 21:21 | links
 
Gunča, man ir PE 0,4 un PE 0.5 (astoņdzīslu). tievākas nudien vairs reāli nevaru iedomāties. Bet resnākas īsti arī nē, vienīgi priekš pumpaiņiem man Gossen 1.2.

andreiko, 26.augusts 2019, 18:44

Šitais Pitbull 12x dzīslu Šimanis PE 0.6 uz aci (mm) praktiski tāds pats kā Varivietis PE 0.4, sportiskās Gaujas meitenes ir lielāka cerība neielaist čakārnī, nu tās līdakmeitenes virs 2kg domāt, kā arī pārējos zvērus:)

skutans, 26.augusts 2019, 19:11


Ja nemaldos, šos redzēju Skandu ielas Salmo - sakarināti aiz letes biezā slānī - vēl pabrīnījos - Shimano, un vēl 12? Cenu neskatījos.
26.augusts 2019, 21:04 | links
 
Nav tik traki ar to auklu izturību, man uz asaru kāta aukla Gosen #0.3 izmērā (reāli gluds un plāns diedziņš), šogad sešas līdakas pieveiktas izmērā no 1,5-2 kg. Daudzkārt šeit tika apspriesta tēma par auklu diametriem, to nozīmi utt. Vienmēr katrs paliek pie savas pārliecības, jo vecie buki tak nav pārmācāmi :)
26.augusts 2019, 20:54 | links
 
0,06mm diegu es pat ziemas makßkerei uz vīkēm nelieku. Citreiz tās, ja iet dupleti, 0,08 rauj pußu!
Laikam çoms uz grundulcop taisās ;)
Kā teica kāds vecmeistars : katram sava fish!
26.augusts 2019, 20:11 | links
 
Tā kā ar mikrobiem jau laiciņu neņemos, tad tievā kas par vieninieci neturu.
26.augusts 2019, 19:23 | links
 
Gunča, man ir PE 0,4 un PE 0.5 (astoņdzīslu). tievākas nudien vairs reāli nevaru iedomāties. Bet resnākas īsti arī nē, vienīgi priekš pumpaiņiem man Gossen 1.2.

andreiko, 26.augusts 2019, 18:44


Šitais Pitbull 12x dzīslu Šimanis PE 0.6 uz aci (mm) praktiski tāds pats kā Varivietis PE 0.4, sportiskās Gaujas meitenes ir lielāka cerība neielaist čakārnī, nu tās līdakmeitenes virs 2kg domāt, kā arī pārējos zvērus:)
26.augusts 2019, 19:11 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager