Pītā aukla

Viss par un ap to.
Gunča, man ir PE 0,4 un PE 0.5 (astoņdzīslu). tievākas nudien vairs reāli nevaru iedomāties. Bet resnākas īsti arī nē, vienīgi priekš pumpaiņiem man Gossen 1.2.
26.augusts 2019, 18:44 | links
 
Sveiki biedri. Ir jautājums kādu auklu labāk būtu likt uz ultra Light, tagad stāv 0.06 daiwa j-brqid, bet tā kā jau vecā, pienācis laiks mainīt. Ir kādi ieteikumi uz ko? Itka ir noskatīta shimano 0.07 aukla, bet vai kādam būtu kāds ieteikums, neko super krutu nevajag.

P. S vai alīexpress vispār ir kaut kas līdzīgs 0.06? Jo paiagdam īpaši nemeklējot mazākais bija 0.10 tikai

andrix, 26.augusts 2019, 14:32


Ja vajag no reāli smalkajām , bet negribi pavisam no dārgā gala, bet tiešām labu, tad var ieteikt INTECH Furious WX4, tā ir YGK rūpnīcā Japānā ražota pēc viņu krutākās WX4 pīšanas tehnoloģijas. Man pašam man pašlaik uz mikrodžiga spoles ir uztīta šī #0.4 viss ar to auklu ir ļoti labi, iemetiens, jūtība, norādītam testam atbilstoša izturība uz rāvienu un pret abrazīvu. Iepriekš man 3 sezonas nokalpoja VARIVAS Light Game, kas gan krietni dārgāka, bet tagad to beidzot aprāvu un uzliku šo, pagaidām tiešam esmu apmierināts.


P.S. kungi, nu aizmirstam tos mistiskos 0.0... mm . Arī DAIWA uz Eiropas modeļiem raksta virsū pilnīgu sviestu :( Nu nepērciet bet vismaz atrodiet kaut kur veikalā un dabā pataustiet kādu japāņu #0.2 (0.074mm) - tas ir delikāts diedziņš zirnekļa tīkla biezumā, ko grūti pirkstos noturēt, mūsu ūdeņos nu reāli ļoti reti vajadzīgs. Reāli praktiskajā copē pat #0.3 (0.09mm) pie mums izmanto visai reti advancēti mikrobisti, tā parasti izvēlas #0.4 (0.107mm), bet nospiedošs vairākums pletē sākot ar #0.6 (0.128mm). Nu tiešām, vienkarši paņemiet savu esošo auklu un veltiet laiku ieskriet kaut kur normālā veikalā un uz tausti/vizuāli salīdziniet, pašiem būs lielāka skaidrība lielāka par tiem biezumiem.
26.augusts 2019, 17:18 | links
 
andrix [26.08.19]: skutans [46m]: Shimanisti nemaz neraksta cik mm/diam. , pareizi dara.
Andrix, šo konkrēto izmantoju mikriņam, Gaujai. Ja tīra gultne, mazāki gr -2-4, izmantoju PE 0.3-0.4.Viņa Latvijā kaut kur pieejam jeb tikai no ārzemēm jāsūta?)
Sūtīju no Amazones, LV neesmu manījis.
26.augusts 2019, 15:57 | links
 
skutans [26.08.19]: Shimanisti nemaz neraksta cik mm/diam. , pareizi dara.
Andrix, šo konkrēto izmantoju mikriņam, Gaujai. Ja tīra gultne, mazāki gr -2-4, izmantoju PE 0.3-0.4.
Viņa Latvijā kaut kur pieejam jeb tikai no ārzemēm jāsūta?)
26.augusts 2019, 15:35 | links
 

Shimanisti nemaz neraksta cik mm/diam. , pareizi dara.
Andrix, šo konkrēto izmantoju mikriņam, Gaujai. Ja tīra gultne, mazāki gr -2-4, izmantoju PE 0.3-0.4.
26.augusts 2019, 15:09 | links
 
Sveiki biedri. Ir jautājums kādu auklu labāk būtu likt uz ultra Light, tagad stāv 0.06 daiwa j-brqid, bet tā kā jau vecā, pienācis laiks mainīt. Ir kādi ieteikumi uz ko? Itka ir noskatīta shimano 0.07 aukla, bet vai kādam būtu kāds ieteikums, neko super krutu nevajag.

P. S vai alīexpress vispār ir kaut kas līdzīgs 0.06? Jo paiagdam īpaši nemeklējot mazākais bija 0.10 tikai
26.augusts 2019, 14:32 | links
 
Gunčam (jig)pilnīgi piekrītu. Un pītene ir svarīga tikai uz spiņa (uz fīderiem man ir lētās, un neviena neklepo). UN tad ir lielais jautājums - kādu diegu ikt galā?
Spēka ir dievišķā Trīsvienība: SPOLE, KĀTS un tikai tad AUKLA. Visām (gandrīz) auklām esmu izgājis cauri. Secinājums: dzīvoju tikai vienreiz un uz spolītes jābūt labam diegam. Uz abiem pamatspiņiem ir Sunline, vienui noe tiem Latvijā diemžēl nopirkt nevar. Pirms tam bija YGK metal - izcila aukla.
26.augusts 2019, 07:31 | links
 
sveiki vīri!
gribēju uzjautāt par pītajām auklām no Aliexpreša
,esmu dzirdējis negatīvas atsauksmes , varbūt kāds var padalīties ar savu pieredzi un moš linku uz kādu labu pārbaudītu auklu ?

vitjka, 23.augusts 2019, 20:17


Lietoju pats, fīderim, spiningam parastajam. Nav ne vainas, viena bija trāpijusies ne pārāk, pinās baigi. Visām kopēja īpašība, balē krāsa. kā kompensācija tam ir cena, maini kaut 2x sezonā ja kaut kas viņā nepatīk. Par stiprību pagaidām nesūdzos, ņemu vienas no tievākajām ko piedāvā, no ūdensrozēm vizuli ārā var dabūt :)
Milimetrus neskaties, tā aukla jau plakana būtībā, kādi tur milimetri.... :)
25.augusts 2019, 22:08 | links
 
domaju ka ali auklas razzo tur pat kur varivas.tikai reklaaamas nekaaaadas. pats copeeeju ar ygk metaaalu

kapteinis333, 24.augusts 2019, 17:11


Pītās auklas ir viena no retajām lietām, kur princips "visu ražo Ķīnā, jo tā lētāk" īsti nestrādā. Japāņi ražo Japānā.
Tas izskaidrojams ar to, ka pīto auklu ražošana ir augsti tehnoloģiska lieta, tur kopīgās izmaksās pilnīgi neko neizska cik lēts darbaspēks utt. Tur vienkārši strādā salīdzinoši maz dzīvu cilvēku, visu nosaka ļoti dārga un sarežģīta aparatūra un tehnoloģijas... Pilnīgi vienalga cik izmaksā darbinieki, tas uz kopējām investīcijām un atiecīgi preces pašizmaksu vispār nav jūtams... Un te nu japāņi ir labāki ar to, ka tomēr ir stipri akurātāki ar aparatūras uzturēšanu kārtībā, kalibrāciju, izpēti un tehnoloģiju izstrādi, testiem un kvalitātes kontroli. Ķīnieši nopērk aparatūru, bet nu močī uz tās pa maksimumu, vienā brīdī tupa izļurkājas smalkā kalibrācija, a investēt atkal ļoti lielas summas jaunā aparatūrā negribas, jāizspiež visu ko var no tā kas ir...
Smieklīgākais jau tas, ka gala rezultātā Ķīnas un Japānas auklu cenas atšķiras stipri nebūtiski. Atškirība rodas uz to, ka Ķīnas valdība gudri sponsorē eksportu un subsidē pasta sūtījumus, tieši tāpēc AliExpress, Wish utml. ir izdevīgi, ja viņiem būtu jāmaksā pilna sūtīšanas cena, pēc vidējiem starptautiskiem pasta tarifiem, tad ķīniešu preces nebūtu konkurētspējīgas. Pagaidām tas vēl strādā, lai gan agri vai vēlu piegriezīs... Bet nu tā jau globāla lieta, ne tikai uz makšķerēšanu attiecas...
25.augusts 2019, 12:50 | links
 
Varivas aukla ir švakāka par Aļika auklu, salīdzinot vienādus parametrus.

Ruja14, 24.augusts 2019, 16:01


šitas mani vienmēr smīdina :) Veči, lieta ir jāskatās no otra gala, nevis gribu tik un tik mistiski "mm" ar tādu testu, bet gan tāds tests varētu atbilst tik un tik vidējā biezuma rādītājam.
Ja esi nopircis auklu, vinalga vai no ali vai citu ne-japāni, ar testu "x kg", tad paskaties japāņu auklas un vistuvinātāk uzzināsi kādu īsti biezumu esi reāli dabūjis...
Tas attiecas uz jebkurām auklām vienkārši japāņu ražotāji to uzrāda visprecizāk, tādēļ tos var lietot par salīdzinōšo etalonu... Fizika ir fizika, pie vienāda dzīslu skaita un pamatā identiska PE polieatilēna škiedras materiāla nav iespējamas atšķirības lielākas par +/- 20%. Vispār jau tā mm informācija ir pilnīgi bezjēdzīga :)
25.augusts 2019, 12:33 | links
 

Es pats šādas izmantoju fīderiem
25.augusts 2019, 12:14 | links
 
domaju ka ali auklas razzo tur pat kur varivas.tikai reklaaamas nekaaaadas. pats copeeeju ar ygk metaaalu
24.augusts 2019, 17:11 | links
 
dažas auklas spolītes atbilst dažas nē,bet nu par to naudu uzlikt velcei vai līdakmakšķerei vai vimbu copei-mierīgi un pilnīgi nekāda vaina! Neiet runa par ultra light,mikro ,tvicha vai džiga tehknikām tautas klases vajadzībām aiziet uz urrrā!
24.augusts 2019, 16:35 | links
 
Varivas aukla ir švakāka par Aļika auklu, salīdzinot vienādus parametrus.

Ruja14, 24.augusts 2019, 16:01


Protams, jo aļika auklai norādītais izmērs neatbilst reālajam, ieteiktu abas nolikt blakus.
24.augusts 2019, 16:25 | links
 
Varivas aukla ir švakāka par Aļika auklu, salīdzinot vienādus parametrus.
24.augusts 2019, 16:01 | links
 
 
Nekāda problēma ar Aliekspres auklām nav bijusi. Pats izmantoju līdzīgu.
23.augusts 2019, 21:06 | links
 
vitjka [31m]: sveiki vīri!
gribēju uzjautāt par pītajām auklām no Aliexpreša
,esmu dzirdējis negatīvas atsauksmes , varbūt kāds var padalīties ar savu pieredzi un moš linku uz kādu labu pārbaudītu auklu ?Uzliku šādu fīderiem upei un arī jūrai. Nekādu problēmu. Absolūti nekādu
https://s.click.aliexpress.com/e/2eX2hx8G

buslis, 23.augusts 2019, 20:32
23.augusts 2019, 20:49 | links
 
vitjka [27m]: sveiki vīri!
gribēju uzjautāt par pītajām auklām no Aliexpreša
,esmu dzirdējis negatīvas atsauksmes , varbūt kāds var padalīties ar savu pieredzi un moš linku uz kādu labu pārbaudītu auklu ?Uzliku šādu fīderiem upei un arī jūrai. Nekādu problēmu. Absolūti nekādu
https://s.click.aliexpress.com/e/2eX2hx8G

buslis, 23.augusts 2019, 20:32
23.augusts 2019, 20:44 | links
 
vitjka [23.08.19]: sveiki vīri!
gribēju uzjautāt par pītajām auklām no Aliexpreša
,esmu dzirdējis negatīvas atsauksmes , varbūt kāds var padalīties ar savu pieredzi un moš linku uz kādu labu pārbaudītu auklu ?
Uzliku šādu fīderiem upei un arī jūrai. Nekādu problēmu. Absolūti nekādu
https://s.click.aliexpress.com/e/2eX2hx8G
23.augusts 2019, 20:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager