Pītā aukla

Viss par un ap to.
Ērglis, tieši tā es daru, bet zini cik metru vajag ietīt, lai kaut kas sanāktu? Iemet 50m, nogrimst barotava 2m dziļumā, aukla guļ uz ūdens vismaz 40m garumā, ieliec spici ūdenī, kaut 5m no krasta un pie grunts, būs labi ja 50cm dziļums, neesmu matemātiķis, bet man nekā mazāk par metru nesanāk ietīt, un pie kaprīzas copes tas daaaaudz ko var izšķirt. Grimstoša pītā tiešām var noderēt, bet nu tas, protams, nav obligāti :)
6.aprīlis 2011, 14:33 | links
 
Jautā JanKa_K----Labrit :) Kadas ir grimstosas pitas auklas prieks fidera? Vai vispar ieteiktu?

Atbild Normunds Grabovskis----ir dažām auklām smagāki pārklājumi, bet tādu ilglaicīgi grimstošu auklu, kura grimst arī pēc 3-5 copes reizēm, saticis vēl neesmu, ir speciāli uz auklas pūšami baloniņi, bet arī tiem efekts ir īslaicīgs, tiesa neredzu vajadzību pēc tā visa, jo strādājot ar ne pārāk resnām auklām nav nekādu problēmu ar auklas nogremdēšanu vai nostiepšanu, pietam grimstošai auklai ir vairāk mīnusu nekā plusu, tā vairāk aizķerās aiz visādām drazām uz grunts
p.s. Takaa reali nav iespeja stradat ar tadu auklu ( protams ja neesi miljonars :)
6.aprīlis 2011, 14:28 | links
 
Zivniek, džigistiem noteikti nevajag auklu ātrāk dabūt pie grunts, par mikrodžigistiem neesmu pārliecināts, bet man liekas arī jo mazāks māneklis, jo mazāks svars vajadzīgs, lai iegūtu mazāku mānekļa grimšanas ātrumu. Es gan fīderēju trīs reiz gadā, bet man liekas diezgan apšaubāma vajadzība pēc grimstošas auklas. Es saprastu, aukla ar neitrālu celtspēju, jā. Jo tievāka aukla, jo vieglāka, jo mazāk spēku darbojas uz barotavu, jo vieglāku barotavu var izmantot. Bet grimstoša aukla? Kāpēc? Auklai taču visu laiku ir jābūt nostieptai. Var būt, ka grimstošas auklas svars kaut ko kompensā straumē, straumes cēlājspēku? Bet ja pārmetot barotavu pāri kantei, aukla izliecas uz leju un noguļas uz kants, tas man liekas ir nepareizi. Gribētos saprast teorētisko pamatojumu grimstošas auklas nepieciešamībai fīderojot.
6.aprīlis 2011, 14:27 | links
 
aigar tad var ielikt kāta spici ūdenī un asi paraut līdzīgi kā makškerējot ar vagleriem. vismaz es noteikti tā darītu.
6.aprīlis 2011, 14:25 | links
 
Tā kā mans viedoklis atšķiras, izteikšos arī es :)) Grimstoša pītā fīderēšanā varētu būt neaizstājama, piemēram, L.Nabē un tamlīdzīgos seklajos ezeros metot 50m un vairāk. Tas ir, parasta pītā ilgi grimst, kāmēr nostiep, nākas barotavu negribot kādu metru pavilkt tuvāk, jo lenķis starp auklu un ūdeni ir salīdzinoši mazs, plus vēl pa to laiku jau mazie knariņi noskrubina āķi pliku, a copi redzējis pat neesi. Grimstoša pītā ātrāk nogrimtu un varētu sākt copēt praktiski uzreiz pēc iemetiena.
Tie, kas tādus brīžus nav "izbaudījuši" manu teikto diezvai sapratīs :)
6.aprīlis 2011, 14:22 | links
 
stiep kā gribi tāpat izliecas :) ja ne uz sāniem, tad uz leju noteikti. pīderbarotavas lielāko ties (ja necopē lielā straumē) nav īpaši smagas (30 - 60 gr) attiecīgi baigā nostiepšana nesanāk, nu tā tik pievilkts lai nedaudz aukla nospriegojas.
6.aprīlis 2011, 10:31 | links
 
nezinu gan, kā pītā aukla, kas "grimst" var labāk derēt fīderim... fīderim tak aukla jebkurā gadījumā ir nostiepta praktiski kā stīga no barotavas, līdz spicītei - izņēmums ir ja cope notiek straumē - tad noteikti ka kaut kāds "vēders" izveidojās, bet tas vai aukla ir grimstošāka, vai nē mans domāt nemainīs pilnīgi un galīgi neko... cita lieta, ja ir tāda grimstošā aukla, to izmantot spineristiem, džigistiem un mikrodžigistiem, kad būtu vēlams mānekli ātrāk piedabūt pie grunts... :))

p.s. es neesmu pīderists, tāpēc uz taisnību nepretendēju :DDD
6.aprīlis 2011, 10:28 | links
 
ar kaut kādiem pārklājumie droši vien. bet ma'domāt, ka tas nav īpaši vajadzīgs. aukla barotavu uz augšu tak neceļ :D

vienīgi, ka smagķa aukla varētu vairāk pa zemi klāties, un attiecīgi zive to mazāk pamanītu.
6.aprīlis 2011, 10:22 | links
 
Nu labi es arii nesteidzos mainit savu :) No otras puses uztinu ir labi . Bet intrese kada izskatas pita aukla bet kas izteikti grimst?
6.aprīlis 2011, 10:12 | links
 
JanKa_K> šī vēl tikai tiks mērcēta.. :)
-man fīderim uzlikta Salmo Braid , rakstīts uz spolītes 0.17mm .Pagāš sezon copēju un šo sezon nedomāju mainīt , maini apmierina... ,lietoju diezgan intensīvi .
6.aprīlis 2011, 10:05 | links
 
A kada izskatas pita aukla bet kas izteikti grimst? Man federim tadu ieteica?
6.aprīlis 2011, 09:58 | links
 
-jaunajai sezonai iegādājos Sufix aukliņu , kas patīkami pārsteidza , celspējas atbiltība rakstītajam ar iesietu Polamor mezglu un diametrs !
6.aprīlis 2011, 09:55 | links
 
Janka...ja paskataas zemaak publiceeto tabulu tad reaalais 0.2mm diametrs ir 8lb auklai :)
4.aprīlis 2011, 23:19 | links
 
SUFIX man arii ir topaa, lai gan tikai viena shaada aukla ir :(
+ jaaskataas kuras seerijas modelis ir konkreetaa aukla.
4.aprīlis 2011, 21:53 | links
 
Janka , Vieplim laikam vairs nav .
4.aprīlis 2011, 21:33 | links
 
fīderim labāk kausētā (fused), straumē mazāka pretestība man liekas.
4.aprīlis 2011, 21:27 | links
 
Paldies :) A vieplim nav vairs?
4.aprīlis 2011, 21:25 | links
 
 
A kuram te bija PP pitaa ? 15lb (0,2) vajadzetu :)
4.aprīlis 2011, 20:52 | links
 
Jurciks, visu šķiedru (nejaukt ar sapītu šķiedru/auklu un auklu kastītēs ar uzraxtiem), man liekas (2vu gadu veci dati), ražo 3 kompānijas. Pēc 1nas kompānijas patenta ;)
4.aprīlis 2011, 20:50 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager