Pītā aukla

Viss par un ap to.
Sveiki vīri! 0.36 auklai jātur 30 kg uz svariem vai tos kilogramus savādāk nosaka? Mēģinu pirmo reiz sasiet fluo ar pīto un pītā netur :) savelkot ar knaiblītēm. Ar svariem notur 13 kg.
24.aprīlis 2019, 23:52 | links
 
Nonāca manā īpašumā aukliņa duel armored f+pro 0,6 12 lb,tāds nesaprotams,bet visai glīts un gluds veidojums. Vai ir bijusi kādam darīšana ar šādu auklu? Cik viņa dzīvotspējīga ? Izmantošu atpavadai un maziem krankiem un šediem,copējot no laivas.
22.marts 2019, 21:24 | links
 
Šiem arī beidzot ir ( īsti nezinu gan) jauns tehnoloģisks vijums no tām " izanas" polietilēna šķiedrām. Ja pareizi sapratu, 12niece vizuāli ir tiešām pievilcīgāka dēļ sava " apaļuma ", cik nu uz aci var salīdzināt ar 8nieci.

skutans, 5.marts 2019, 20:40

12 dzīslas ir neašaubāmi daudz gludākas, bet nu loģiski, ka vārīgākas uz abrazīva "zāģēšanu". Un neko nepadarīsi, fiziku pamānīt nav iespējams :( Mans mīļākais salīdzinājums - ņemam 4 drātis 1mm un 8 0.5mm un savijam bizē. 8 savīsies stingrāk un uz lineāru rāvienu noteikti būs stiprākas... A vot ja paņemsim zāģīti un zāģesim no sāna, tad uz pusi tievāku dzīslu 2x ātrāk pārzāģesim, pilnīgi vienalga kādu svaru tur vijums. Vot i visa fizika.
Ir 12 dzīslu auklas, kāds pat 16 uztaisīja, nu gludas pēc vella, lido kosmosā. Bet tomēr, sorry, tas viss "na ļubiķeļa", pēc te apspriesrās terminoloģijas, copmanim-parastajam to nafig nevajag, tupa tenoloģiski dārgi. Smieklīgi, bet dažreiz ir uz otru pusi - daudzas 8x auklas reāli dabā ir 10 dzīslu, tieši dēļ gluduma, bet to nevis izliek kā plusu, bet noklusē :) Jo gribas teikt, ka "mums ir pati gludākā un izturīgākā 8-dzīslene", nevis "mums ir 10dzīslene, gludāka un izturīgāka par 8 dzīsleni, bet vot sliktāk abrazību tur"...

JIG.LV, 5.marts 2019, 21:21



Paldies, JIG.LV,

iedziļināšanās, zināšanas un pieredze jau veido nianses, kas mūsdienu copē izšķir daudz. Paldies, ka dalies ar zināšanām, nevis turi tās kabatā.

Mazliet gribu piesieties Tavam salīdzinājumam.

Vienas 4x1mm troses (materiāla) šķērsgriezuma laukums būs (S=πRR) S=3.1416x0,5x0,5=0,7854*4(dzīslu skaits)=3,1416mm2

Vienas 8x0,5mm troses (materiāla) šķērsgriezuma laukums būs
S=3,1416x0,25x0,25=0,19635*8(dzīslu skaits)=1,5708mm2

Ja gribētu salīdzināt precīzāk, tad būtu jāņem 4x1mm drātis un 8x0,71mm, tādējādi iegūstot tādu pašu materiāla masu uz garumu (jeb PE).
6.marts 2019, 14:14 | links
 
Es, copmanis parastais, pa vasaras 4 mēnešiem nokāvu divas 8dzīslu auklas - Major craft Dangan x8 un Varivas Sea bass x8. Pilnīgi vienalga no kāda materiāla viņas gatavotas, bet es atgriežos pie Rapala Rapinova-X 4 dzīslu auklas, kura mani nekad nav pievīlusi.
Ne asakas ;)
6.marts 2019, 10:36 | links
 
Šiem arī beidzot ir ( īsti nezinu gan) jauns tehnoloģisks vijums no tām " izanas" polietilēna šķiedrām. Ja pareizi sapratu, 12niece vizuāli ir tiešām pievilcīgāka dēļ sava " apaļuma ", cik nu uz aci var salīdzināt ar 8nieci.

skutans, 5.marts 2019, 20:40

12 dzīslas ir neašaubāmi daudz gludākas, bet nu loģiski, ka vārīgākas uz abrazīva "zāģēšanu". Un neko nepadarīsi, fiziku pamānīt nav iespējams :( Mans mīļākais salīdzinājums - ņemam 4 drātis 1mm un 8 0.5mm un savijam bizē. 8 savīsies stingrāk un uz lineāru rāvienu noteikti būs stiprākas... A vot ja paņemsim zāģīti un zāģesim no sāna, tad uz pusi tievāku dzīslu 2x ātrāk pārzāģesim, pilnīgi vienalga kādu svaru tur vijums. Vot i visa fizika.
Ir 12 dzīslu auklas, kāds pat 16 uztaisīja, nu gludas pēc vella, lido kosmosā. Bet tomēr, sorry, tas viss "na ļubiķeļa", pēc te apspriesrās terminoloģijas, copmanim-parastajam to nafig nevajag, tupa tenoloģiski dārgi. Smieklīgi, bet dažreiz ir uz otru pusi - daudzas 8x auklas reāli dabā ir 10 dzīslu, tieši dēļ gluduma, bet to nevis izliek kā plusu, bet noklusē :) Jo gribas teikt, ka "mums ir pati gludākā un izturīgākā 8-dzīslene", nevis "mums ir 10dzīslene, gludāka un izturīgāka par 8 dzīsleni, bet vot sliktāk abrazību tur"...

JIG.LV, 5.marts 2019, 21:21


Kā jau ierasts, te maz kāds varētu vēl ko piebilst, jauki ka ir spečuki visās šajās " know how" tehnoloģijās. Tas "apaļums, x dzīslas" manuprāt copmanim jāzina kur izmantot, tad tie ir plusiņi, ok, bet tā..., protams. Par 8dzīsleni piekritīšu, reizēm gan tie " gluduma pārklājumi" šīm auklām ir par šerpu, to esmu izbaudījis upēs, nu viens modelis vērpa, tas gan laiciņu atpakaļ un iespējams arī pats ko nebiju pamanījis, kaut gan tā parasti nav... Auklas modeli neminēšu.
5.marts 2019, 21:41 | links
 
Šiem arī beidzot ir ( īsti nezinu gan) jauns tehnoloģisks vijums no tām " izanas" polietilēna šķiedrām. Ja pareizi sapratu, 12niece vizuāli ir tiešām pievilcīgāka dēļ sava " apaļuma ", cik nu uz aci var salīdzināt ar 8nieci.

skutans, 5.marts 2019, 20:40


12 dzīslas ir neašaubāmi daudz gludākas, bet nu loģiski, ka vārīgākas uz abrazīva "zāģēšanu". Un neko nepadarīsi, fiziku pamānīt nav iespējams :( Mans mīļākais salīdzinājums - ņemam 4 drātis 1mm un 8 0.5mm un savijam bizē. 8 savīsies stingrāk un uz lineāru rāvienu noteikti būs stiprākas... A vot ja paņemsim zāģīti un zāģesim no sāna, tad uz pusi tievāku dzīslu 2x ātrāk pārzāģesim, pilnīgi vienalga kādu svaru tur vijums. Vot i visa fizika.
Ir 12 dzīslu auklas, kāds pat 16 uztaisīja, nu gludas pēc vella, lido kosmosā. Bet tomēr, sorry, tas viss "na ļubiķeļa", pēc te apspriesrās terminoloģijas, copmanim-parastajam to nafig nevajag, tupa tenoloģiski dārgi. Smieklīgi, bet dažreiz ir uz otru pusi - daudzas 8x auklas reāli dabā ir 10 dzīslu, tieši dēļ gluduma, bet to nevis izliek kā plusu, bet noklusē :) Jo gribas teikt, ka "mums ir pati gludākā un izturīgākā 8-dzīslene", nevis "mums ir 10dzīslene, gludāka un izturīgāka par 8 dzīsleni, bet vot sliktāk abrazību tur"...
5.marts 2019, 21:21 | links
 
Iemeiģināju 8x, patika.12x jāpagaida sezonas atklāšana. Klusa, uz aci smalkāka kā iepriekš lietotās, mm šie neraksta un pareizi dara.

skutans, 5.marts 2019, 20:01

Japānā Shimano pītene labi kotējas, pats gan neesmu mēginājis,

JIG.LV, 5.marts 2019, 20:31


Šiem arī beidzot ir ( īsti nezinu gan) jauns tehnoloģisks vijums no tām " izanas" polietilēna šķiedrām. Ja pareizi sapratu, 12niece vizuāli ir tiešām pievilcīgāka dēļ sava " apaļuma ", cik nu uz aci var salīdzināt ar 8nieci.
5.marts 2019, 20:40 | links
 
Iemeiģināju 8x, patika.12x jāpagaida sezonas atklāšana. Klusa, uz aci smalkāka kā iepriekš lietotās, mm šie neraksta un pareizi dara.

skutans, 5.marts 2019, 20:01


Japānā Shimano pītene labi kotējas, pats gan neesmu mēginājis,
5.marts 2019, 20:31 | links
 
skutans [19m]: Iemeiģināju 8x, patika.12x jāpagaida sezonas atklāšana. Klusa, uz aci smalkāka kā iepriekš lietotās, mm šie neraksta un pareizi dara.Cik Pitbull maksā?

kazimirs, 5.marts 2019, 20:18


30€ ,12 dzīslu līdz šim neesmu meiģinājis, kā arī zem 45€ lētāku pircis. Paskatīsies sezonas laikā kā uzvedīsies.
5.marts 2019, 20:23 | links
 
Nu nodefinē kas ir "makšķernieks parastais" un varam te pat forumā paskatīties cik cilvēki tieši zem Tavas definīcijas būs gatavi parakstīties, a viņi šai kategorijā ietilpst :)

Sanāk kaut kā tipa "Makšķernieks parastais ir būtne, kam patīk copēt , bet kategoriski neinteresē tehnoloģijas kā tie rīki taisīti"? Kurš parakstās?

Sadaļa gan nav īstā sociālām aptaujām...

zaraza, 5.marts 2019, 19:56

Nu nodefinē kas ir "makšķernieks parastais" un varam te pat forumā paskatīties cik cilvēki tieši zem Tavas definīcijas būs gatavi parakstīties, a viņi šai kategorijā ietilpst :)

Sanāk kaut kā tipa "Makšķernieks parastais ir būtne, kam patīk copēt , bet kategoriski neinteresē tehnoloģijas kā tie rīki taisīti"? Kurš parakstās?

Sadaļa gan nav īstā sociālām aptaujām...

zaraza, 5.marts 2019, 19:56

pats atbildēji,ka sadaļa nebūs īstā...es nekur neminēju,ka makšķernieku galīgi neinteresē kā tiek taisīti rīki.Tas ir tavs izdomājums,vai pat "makšķernieka parastā"definējums!Es teicu,ka "makšķerniekam parastajam "svarīgākais nav zināt kā sauc to materiālu no kā taisa to auklu!:)Svarīgākais ,lai aukla pilda savu funkciju!!!

Par definējumu,nu negribu tagad neko te definēt un lūgt kādam ,lai paceļ rociņu.bet piekritīsi ,ka ir arī tada veču grupiņa,kas bāž visu maisā un stiepj mājās,no malas izskatās turīgi ,nodrošināti kungi.un ja mēs te nodefinēsim un palūgsim tādiem parakstīties-tad nāksies secināt,ka tādas "sugas "nav un tas ir mans izdomājums:))
5.marts 2019, 20:22 | links
 
skutans [05.03.19]: Iemeiģināju 8x, patika.12x jāpagaida sezonas atklāšana. Klusa, uz aci smalkāka kā iepriekš lietotās, mm šie neraksta un pareizi dara.
Cik Pitbull maksā?
5.marts 2019, 20:18 | links
 

Iemeiģināju 8x, patika.12x jāpagaida sezonas atklāšana. Klusa, uz aci smalkāka kā iepriekš lietotās, mm šie neraksta un pareizi dara.
5.marts 2019, 20:01 | links
 
Nu nodefinē kas ir "makšķernieks parastais" un varam te pat forumā paskatīties cik cilvēki tieši zem Tavas definīcijas būs gatavi parakstīties, a viņi šai kategorijā ietilpst :)

Sanāk kaut kā tipa "Makšķernieks parastais ir būtne, kam patīk copēt , bet kategoriski neinteresē tehnoloģijas kā tie rīki taisīti"? Kurš parakstās?

Sadaļa gan nav īstā sociālām aptaujām...
5.marts 2019, 19:56 | links
 
Kad parastais copmanis kuram viss po barabanu pakāš vairākas trofejas zivis un vēl kaudzi ar ne visai lētiem pripambasiem sāk uzdot jautājumus šeit un ir slinkums iedziļināties tehnoloģiju penteros, ir svētīgi ka atrodas tāds intelektuāls copmanis kurš interesējas un labprāt padalās ar informāciju.
Bet kam tas viss ir zināms vai neinteresē var nelasīt.
Ar cieņu parastais copmanis kuram nav viss po barabanu.
5.marts 2019, 19:53 | links
 
es taču nerunāju par Tevi,bet par pārdevēju kā tādu.Ja pārdevējs kompetents,zinošs-kruta.

tās jau nav klišejas un zīmogi.tas ir fakts.tāpat Tu vari ierosināt nabagu un biezo nesaukt par nabagu un biezo,bet gan par individualitāti...bet būtibu jau tas nemaina-nabags tomēr ir nabags,bagāts tomēr ir bagāts...un arī pie ūdeņiem var redzēt"makšķernieku grupiņas."Katrs mēs sevi varam uzskatīt par individualitāti,bet gribot negribot ietilpstam kādā no tām.

p.s Ja ļoti gribas ko ierosināt.Ierosini ,lai bērniem skolā atzīmes neliek,jo katrs no viņiem ir individualitāte un ja viens nav dzimis par matemātiķi,h.ļi viņam divnieki jānes mājās.?Netaisnība jūtama?-Tur var ierosināt!:))))
5.marts 2019, 19:36 | links
 
es gan teiktu ka ir ļoti labi kad tirgotājs zin sīki par precēm ko tirgo,pircēji ir dažādi un ar dažādiem jautājumiem
5.marts 2019, 19:10 | links
 
))copmanim tirgotājam tā ir svarīga informācija,ar ko "paspīdēt"klienta acīs un atstāt profesionāļa iespaidu:)))

kurjers6, 5.marts 2019, 17:19


nu vispār jau šajā gadījumā aste sunim pa priekšu bija, man tās lietas dziļāk interesējušas sen un drīzāk par tirgotāju kļuvu tāpēc ka interesēja, nevis interesēja tāpēc lai notirgotu :)

Un ierosinu nelikt zīmogus un klišejas kas tad īsti ir un kas interesē mistisku būtni "copmanis-parastais", domāju ka katrs mēs esam individuāli un zem vienas formas nelienam, nav jau armija :)
5.marts 2019, 18:32 | links
 
Panesās ne pa tēmu :( Vienkārši katram savs, nav ne pareizi ne nepareizi. Es vispār par riepām un autiņiem vispār ne vella nezinu, tupa neinteresē, tas nav man ne darbs, ne hobijs, utilitārs pārvietošanās līdzeklis. A kāda cilvēku grupa noteikti par riepām zina visu, jo tā ir viņu hobija neatņemama sastāvdaļa (piemēram tur drifta entuziasti). Bet nu nav jau obligāti ne zināt par riepām lai driftētu, ne par pītjām auklām, lai copētu, interese par materiāli tehnisko nodrošinājumu ir katram sava. Vienkārši nav prātīgi arī domāt, ka no padsmit tūkstošiem šī foruma lietotāju vismaz pāris simtiem konkŗetā tēma neinteresē. A forums jau tāpēc domāts...

JIG.LV, 5.marts 2019, 16:28

viss ir par tēmu:)izdaram secinājumus-copmanim parastajam ir "po borabanu" kā to materiālu pareizi sauc,ka tik pilda savu funkciju.Copmanim intelektuālim,tā varētu būt noderīga informācija par ko parunāt brīžos,kad nav par ko parunāt:)))copmanim tirgotājam tā ir svarīga informācija,ar ko "paspīdēt"klienta acīs un atstāt profesionāļa iespaidu:)))
5.marts 2019, 17:19 | links
 
Panesās ne pa tēmu :( Vienkārši katram savs, nav ne pareizi ne nepareizi. Es vispār par riepām un autiņiem vispār ne vella nezinu, tupa neinteresē, tas nav man ne darbs, ne hobijs, utilitārs pārvietošanās līdzeklis. A kāda cilvēku grupa noteikti par riepām zina visu, jo tā ir viņu hobija neatņemama sastāvdaļa (piemēram tur drifta entuziasti). Bet nu nav jau obligāti ne zināt par riepām lai driftētu, ne par pītjām auklām, lai copētu, interese par materiāli tehnisko nodrošinājumu ir katram sava. Vienkārši nav prātīgi arī domāt, ka no padsmit tūkstošiem šī foruma lietotāju vismaz pāris simtiem konkŗetā tēma neinteresē. A forums jau tāpēc domāts...
5.marts 2019, 16:28 | links
 
Jig! Paldies! Tiešām ļoti interesanti palasīt. Jāpiekrīt, ka baigi noderīgā tā info man nebūs, bet ļoooti interesanti.
5.marts 2019, 16:28 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager