Pītā aukla

Viss par un ap to.
Mērķis un intelekta līmenis nosaka ieintersētību par: ko, ar ko, kāpēc un kā.
Protams visādi piemēri ir, kā piemēram NOKIA CEO, ka nolaidis kompāniju par burbuli - sacīja ka itkā visu darīja pareizi un nav ne jausmas kāpec tā sanāca, tā pat kurjeram patiešām ir iespējams vienalga ar kādiem riteņiem brauc - gumijas, kaučuka vai koka... :)

Davis-Di, 5.marts 2019, 11:25

te daudz netrūkst ,lai no intelekta slimībā iebrauktu:))nē ,nu tiešām pērkot riepas ,nekad neesmu meklējis informāciju no kādas gumijas "šķirnes"ražotas un kā to pareizi sauc,:))nešuj man savu trulumu,ar koka riepām es nebraucu un nebraukšu!Tu katru dienu pakaļu slauki,zini no kurienes papīrs nāk?kāda marka?:))sievai tūliņ puķes jāpērk-meklēsi informāciju kur augušas,ar ko miglotas un kā pareizi šķirni sauc???? es nez,bet es to nekad nedarītu. Jo tā ir specifiska informācija,kas parastam lietotājam ir "po borabanu,"tirgotājam ,protams,to vajadzētu zināt....nē,protams,es varu būt intelektuāls un noskaidrot ,kur puķes augušas un ar ko miglotas un kāds ir pareizais šķirnes nosaukums,bet baidos ,ka mani neuztvers kā intelektuāli,bet par tizleni nosauks:)))
5.marts 2019, 16:14 | links
 
Mērķis un intelekta līmenis nosaka ieintersētību par: ko, ar ko, kāpēc un kā.
Protams visādi piemēri ir, kā piemēram NOKIA CEO, ka nolaidis kompāniju par burbuli - sacīja ka itkā visu darīja pareizi un nav ne jausmas kāpec tā sanāca, tā pat kurjeram patiešām ir iespējams vienalga ar kādiem riteņiem brauc - gumijas, kaučuka vai koka... :)
5.marts 2019, 11:25 | links
 
nez...vai man vienīgajam liekas,ka lielākai daļai portāla apmeklētāju varētu būt dziļi vienalga,vai pe ir polietilēns vai poliesters vai vēl kas cits....tā pat kā man ir vienalga vai mašīnai riepa ir no gumijas materiāla vai no gummy ...:)))Ja brauktu rallijā,tad droši vien būtu savādāk:)))Man šķiet,ka copmanim parastajam ir pilnīgi vienalga,kā sauc izejvielu no kā tiek gatavots aprīkojums.Svarīgākais ir lai tas strādā...

kurjers6, 5.marts 2019, 10:52


cope, tāpat kā jebkurš hobijs ir ļoti daudzšķaitnaina lieta. Kādam patīk ar tikai moci braukt, kādam primāri beibes vizināt, kādam dzinēju jaukt un pētīt, kādam vajag vizuālos aksesuārus, kādam ekstrēmu funkcionalitāti, utt. Tas viss ir viena hobija sastāvdaļas, kuras katram individuāli savas un katrai no tām atradīsies savs interesentu loks, ja hobijs pietiekoši masveida.
5.marts 2019, 11:05 | links
 
nez...vai man vienīgajam liekas,ka lielākai daļai portāla apmeklētāju varētu būt dziļi vienalga,vai pe ir polietilēns vai poliesters vai vēl kas cits....tā pat kā man ir vienalga vai mašīnai riepa ir no gumijas materiāla vai no gummy ...:)))Ja brauktu rallijā,tad droši vien būtu savādāk:)))Man šķiet,ka copmanim parastajam ir pilnīgi vienalga,kā sauc izejvielu no kā tiek gatavots aprīkojums.Svarīgākais ir lai tas strādā...
5.marts 2019, 10:52 | links
 
Es jau bez pretenzijām...

fish1, 5.marts 2019, 09:37


Jebkura informācija ir vērtīga un baigais malacis, ka proti to atrast un kritiski pieiet! Es tik cenšos uzsvērt, lai cilvēku galvās tomēr tomēr aizķeras "PE=polietilēns" :)

A hibrīda pītās auklas ar cita materiāla piejaukumiem taisa. Ir ar poliesteru, visādiem specifiskiem polimēriem tipa gore-tex, fluorokarbonu, neilonu, pat ar kevlaru un svinu ir kaut kur redzēts. Tas viss ir eksotika lai panāktu kaut kādus noteiktus specifiskus mērķus, pamatā spēlēšanas grimstamību. Bet izturības ziņā hibrīdi parasti tomēr atpaliek no viendabīgām PE šķiedrām. Pašlaik gan atkal kaut ko tur jaunu domā ar nanotehnoloģijām, pat titāna molekulas kaut kā muģī iekšā :) Redzēs kas tur sanāks.
5.marts 2019, 10:31 | links
 
Es jau bez pretenzijām...
5.marts 2019, 09:37 | links
 
Patiesībā abi :-)
1.The braided polyester called Dacron by DuPont was being braided before nylon monofilament lines were introduced in the late 1930s. Dacron was once the primary line for fishing before the discovery of nylon. Nylon proved to be so superior to braided

fish1, 5.marts 2019, 07:16


Nejauc večiem galvu, te taču skaidrā angļu valodā uzrakstīts, ka pīts poliesters tika palaists tirgū kaut kad trīsdesmitajos gados un izmantots kā pamata aukla makškērēm pirms to izspieda pašlaik klasiskās monofilās auklas. Vēsturi zināt ir labi, bet ar mūsdienu pītajām auklām tam nav nekāda sakara, pilnīgi visām pašreizējām pītām auklām pamatā ir polieteilēna šķiedra. Tad jau zirga astes astru arī var minēt pie pito auklu materiāla, senči tak lietoja :)

A par šķiedru pamatmateriālu - HMPE šķiedru izgudroja milzīgais Holandes ķīmijas koncerns DSM un patentēja zem zīmola Dyneema® jau 1979. gadā, taču reāla rūpnieciskā ražošana un pielietošana sākās ap 1990. gadu. Pēc kāda laika DSM pārdeva licenci un tehnoloģiju ražot šo šķiedru ASV kompānijai Honeywell, kura to sāka izplatīt un attīstīt zem zīmola Spectra®, trešais oficiāli licencētais šķiedras ražotājs pasaulē ir japāņu koncerns Toyaba. Gan jau ir arī ķīnieši saķīmiķojuši be visām licencēm. Bet tā ir tikai pamata mikrošķiedra, tālāk jau dažādi ražotāji to savij dzīslās, kuras pēc tam savij pa 4,8,12 un sanāk mums pierastās 4-dzīslu, 8-dzīslu utt. auklas. Te nu arī , atkarībā no tehnoloģijām, pārklājumiem un izmatotās aparatūras rodas tās atškirības izturībā, kvalitātē, mīkstumā, struktūŗa, gludumā. Ja neprecīzi sapin uz izļurkātas aparatūras, atiecīgi arī sanāk zemas kvalitātes aukla ar nevienmērīgu diametru, dažreiz palakana, mīksta kā lupata, jo lielas atstarpes starp sķiedrām utml. Pats pīšanas vieds arī nosaka gala produkta īpašības, pin jau ne tikai parastā "bizē", taisa visādus viltīgus viņķeļus, kas gala rezultātā stingrāk saveklas un labāk pieguļ, attiecīgi aukla apaļāk, gludāka un izturīgāka. Visiem lielajiem ražotājiem ir savi know-how un patenti arī uz pīšanu.
5.marts 2019, 07:41 | links
 
Patiesībā abi :-)
1.The braided polyester called Dacron by DuPont was being braided before nylon monofilament lines were introduced in the late 1930s. Dacron was once the primary line for fishing before the discovery of nylon. Nylon proved to be so superior to braided
2.Berkley-branded lines are made from the highest grade Dyneema™ in the industry, a gel-spun polyethylene that is 15 times stronger than steel by weight. As a result, Berkley superlines offer zero stretch at typical fishing loads, plus low memory and, thanks to incredibly high tensile strength, remarkably thin line diameters.
5.marts 2019, 07:16 | links
 
To JIG
Polietilēna domāju nē...
Poliestera domāju - jā.

fish1, 4.marts 2019, 20:46


Abreviatūra PE pīto auklu nosaukumā nozīmē POLIETILĒNS ! Ja vēl precīzāk, tad Polyethelyne. Protams, ka maisiņiem un pītajām auklām izmanto tehnoloģiski dažādu polietilēnu, makšķerauklu, trošu u.c. augstas izturības izstrādājumu gadījumā tiek izmantota īpaša augsti modulārs polietilēna veids ar salīdzinoši ļoti lielu vienas molekulas svaru., ko apzīmē kā HMPE (High Modulus Polyethelene).

Poliesters arī ir polimērs, taču to neizmanto kā pīto auklu pamata materiālu, tikai dažos hibrīda tipa modeļos iepin poliestera dzīslu (ir arī citi hibrīdi), parasti lai panāktu grimstošu efektu, jo polietilēns ir peldošs (peldamības koeficients ~0.97)/
4.marts 2019, 20:55 | links
 
To JIG
Polietilēna domāju nē...
Poliestera domāju - jā.
4.marts 2019, 20:46 | links
 
kāreiz tagat var redzēt cik patiess ir 0.10mm biezums. sakomplektēju citu mikrodžigu spoli izvēlējos ar seklu kaseti un nopirku sunline siglon 0.10mm jeb 0.4 pēc japāņu mērvienības. Salīdzinot ar lēto 0.10mm biezumi stipri atšķiras. Tik smalks diegs. Nekad nebiju aizdomājies ka var būt tāda atšķirība.

kb4596, 4.marts 2019, 18:04


nu bet loģiski... Nu gadus n-tos es te maļu... Aizmirstiet par tiem nelaimīgajiem mm, uz nospiedoša vairuma Eiropas tirgus auklām tiek rakstīta pilnīga mistika... Jāskatās no otra gala...Orientēties +/- var pēc auklas izturības, par etalonu paņemot kaut kādu normālu japāņu brendu. Piemēram, ja #0.4 (0.104mm) japānim tests vidēji ir 8-10Lb (tobiš ~4.5 kg), tad tā arī pieņemam 0.10mm auklas tests var būt līdz tiem ~5kg un ne vairāk! Nu nemēdz būt savādāk, tin kā gribi, pārklāj ar ko gribi, bet pamata polietilēna šķiedrai ir skaidri nosakāmas fiziskās izturības īpašības, tehnoloģiski tās var tikai mazliet uztjūnēt.
Skatieties cik izturīgu auklu nopirkāt un uz atpakaļu varat sarēķināt cik tad tur rēali ir tie vidējie mm, ja šausmīgi interesē.
4.marts 2019, 18:55 | links
 
Kāda tur antireklāma, vienkārša informācija, kas jāzina tautai un ko paši auklas izplatītāji zina un neslēpj. Auklai nav ne vainas, tikai jāpiedomā to pērkot, vai visa aukla ietilps seklā tipa kasetē.
4.marts 2019, 18:50 | links
 
Viss lētais gals kā likums ir par 1-2 izmēriem biezāks. Kā piemērs LJ basara x4, 0.8# - realitātē 1.0#

onkyo, 4.marts 2019, 18:20

uh...antireklāmu palaidi:)))
4.marts 2019, 18:27 | links
 
Viss lētais gals kā likums ir par 1-2 izmēriem biezāks. Kā piemērs LJ basara x4, 0.8# - realitātē 1.0#
4.marts 2019, 18:20 | links
 
kāreiz tagat var redzēt cik patiess ir 0.10mm biezums. sakomplektēju citu mikrodžigu spoli izvēlējos ar seklu kaseti un nopirku sunline siglon 0.10mm jeb 0.4 pēc japāņu mērvienības. Salīdzinot ar lēto 0.10mm biezumi stipri atšķiras. Tik smalks diegs. Nekad nebiju aizdomājies ka var būt tāda atšķirība.
4.marts 2019, 18:04 | links
 
Uzsūtīju Shimano PitBull pīto auklu , redzēs kas tas par brīnumu, var dabūt x8 un x12 dzīslu.

skutans, 1.janvāris 2019, 20:10
kādas atsauksmes?

showtime, 25.janvāris 2019, 19:29


Nav bijusi iespēja iemērkt.
25.janvāris 2019, 20:45 | links
 
Uzsūtīju Shimano PitBull pīto auklu , redzēs kas tas par brīnumu, var dabūt x8 un x12 dzīslu.

skutans, 1.janvāris 2019, 20:10

kādas atsauksmes?
25.janvāris 2019, 19:29 | links
 
Man pagaidām nummur 1 ir Toray sea bass.
1.janvāris 2019, 23:00 | links
 
Uzsūtīju Shimano PitBull pīto auklu , redzēs kas tas par brīnumu, var dabūt x8 un x12 dzīslu.
1.janvāris 2019, 20:10 | links
 
Būšu pateicīgs ja kāds kurš lieto vai ir lietojis
YO-ZURI auklu pateiktu kādu labu vai sliktu vārdu par viņu. Ziemassvētku vecītis atnesa dāvanā un nezinu vai tīt uz spoles vai kādam uzdāvināt. :)

kutis, 28.decembris 2018, 16:09

dāvanas tālāk nedāvina un ja batjka šito uzzinās,tad citos zsvētkos ies garām tavai mājai!tākā jācer ,ka viņš šito nelasa:)))
28.decembris 2018, 16:21 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager