Pītā aukla

Viss par un ap to.
Varbūt kāds šobrīd šo auklu (Eging 0.8#) lieto un var padalīties pieredzē, kā tā tiek izmantota?

Domāju 0.6#, iepriekš pārrakstījos.
15.novembris 2016, 22:29 | links
 
Paldies par viedokļiem.. tas skaidrs, ka izturība būs mazāka.. par to metiena attālumu stipri šaubos.. piemēram, pie vienādiem DS apstākļiem, 0.6 lido tikpat tālu, kā 0.8. Tagad to redzu praksē, jo pagaidām 0.8 vietā izmantoju highgrade 0.6. Attālums ir tāds pats.

Varbūt kāds šobrīd šo auklu (Eging 0.8#) lieto un var padalīties pieredzē, kā tā tiek izmantota?
15.novembris 2016, 22:29 | links
 
Gribēju tikai dzirdēt atsauksmes un viedokļus no Varivas pīto auklu lietotājiem. Esmu ļoti iecienījis Varivas AvaniEging auklu 0.8. Ņemot vērā mana kāta testu, kas atbilst vieglajam džigam, tad izmantoju to gan Zandartu medībās, gan līdaku medībās, gan asaros. Sākumā likās, ka asarim būs pa lielu, bet, savienojot ar attiecīgo flukarbonu, viss notika.. mikrodžigs man neinteresē.

Šogad domāju, iespējams ņemt to pašu tikai 0.6#. Doma, ka varēs ar mazākiem gramiem asarim strādāt un auklas tests atļaus turpināt darboties ar DS līdz 14-16 gramiem. Bet vai tā atšķirības auklas diametros konkrēti šim modelim ir tik liela, lai pārietu no 0.8 uz 0.6?

Joprojām liekas, ka 0.8# varētu būt universālāka.

sigi, 15.novembris 2016, 21:18


Pārejot uz 0.6 iegūsi nedaudz tālāku metienu darbojoties ar smalkākiem gramiem, drusku ātrāk grims , tik reiķinies ar to ,ka šis diametrs būs ar mazāku celtspēju. Lielākai zivei ,lielāka cerība norauties.
15.novembris 2016, 21:51 | links
 
Gribēju tikai dzirdēt atsauksmes un viedokļus no Varivas pīto auklu lietotājiem. Esmu ļoti iecienījis Varivas AvaniEging auklu 0.8. Ņemot vērā mana kāta testu, kas atbilst vieglajam džigam, tad izmantoju to gan Zandartu medībās, gan līdaku medībās, gan asaros. Sākumā likās, ka asarim būs pa lielu, bet, savienojot ar attiecīgo flukarbonu, viss notika.. mikrodžigs man neinteresē.

Šogad domāju, iespējams ņemt to pašu tikai 0.6#. Doma, ka varēs ar mazākiem gramiem asarim strādāt un auklas tests atļaus turpināt darboties ar DS līdz 14-16 gramiem. Bet vai tā atšķirības auklas diametros konkrēti šim modelim ir tik liela, lai pārietu no 0.8 uz 0.6?

Joprojām liekas, ka 0.8# varētu būt universālāka.

sigi, 15.novembris 2016, 21:18


Ja "mikrodžigs man neinteresē" tad #0.8 noteikti ir universālāka, gan viegli-vidējam džigam, gan "Maskavas pavadiņai". Tiekšanās uz smalkumu taču nav pašmērķis, visa smakmehānika vajadzīga komfortablam darbam ar maziem svariem un smalkiem rīkiem un labākai jūtībai uz pavisam nemanāmām mikrocopēm. Neviens takš apzināti neies tvičot līdaku ar #0.2, izdarīt jau var, un , pie veiksmes un prasmes i 10kg var izvilkt, tikai kāda mārrutka pēc :D ? Dropam gan es pats gan izmantoju vēl niknāku, rupja tehnika, bet nu arī gramus reti lieku mazākus par 20g.
15.novembris 2016, 21:39 | links
 
Gribēju tikai dzirdēt atsauksmes un viedokļus no Varivas pīto auklu lietotājiem. Esmu ļoti iecienījis Varivas AvaniEging auklu 0.8. Ņemot vērā mana kāta testu, kas atbilst vieglajam džigam, tad izmantoju to gan Zandartu medībās, gan līdaku medībās, gan asaros. Sākumā likās, ka asarim būs pa lielu, bet, savienojot ar attiecīgo flukarbonu, viss notika.. mikrodžigs man neinteresē.

Šogad domāju, iespējams ņemt to pašu tikai 0.6#. Doma, ka varēs ar mazākiem gramiem asarim strādāt un auklas tests atļaus turpināt darboties ar DS līdz 14-16 gramiem. Bet vai tā atšķirības auklas diametros konkrēti šim modelim ir tik liela, lai pārietu no 0.8 uz 0.6?

Joprojām liekas, ka 0.8# varētu būt universālāka.
15.novembris 2016, 21:18 | links
 
b. citām ultalight tehnikām (piem foreļošanai), kur nepieciešams mazu un vieglu mānekli iemest pēc iespējas tālāk un novadīt to straumē. Jā visdrīzāk 0.6 astoņdzīslu varēs iemest vismaz tikpat tālu kā 0.4 četrdzīslu, BET buru straumē 0.6 taisīs lielāku un mānekļa kontrole būs mažaka.

Tāpēc jau arī jāizvēlas attiecīgaji tehnikai un ūdenstilpnei atbilstoša aukla, tieši tā. Par 0.6/8 un 0.4/4 dzīslu , jā tas ir tas kas reizēm ir nepieciešams, neesmu salīdzinājis, bet pieļauju ,ka tā arī ir kā saki, abi diametri lido +- līdzīgu attālumu.
9.novembris 2016, 11:12 | links
 
Nekad neesmu sapratis tos diametru pētītājus, ko tas jums dod?:)

Vasarā paņēmu divu veidu varivas aukliņu, abas 0.6. Avani eging norāda max.testu 12.1lb, Sea Bass tracer- 14.5lb. UN ? Jēga man no diameru pētīšanas, Tracers (pēc testiem) ir gan izturīgāks, gan lido tālāk, tas arī loģiski ,jo 8 dzīslu,tātad apaļāks, gludāks. Egings gana švakāks, šķiet nedaudz atpalika arī metiena attālums, to sajutu ātri vien, šim 4 dzīslas. Ko man dotu tie 0.123 diametri šajā situācijā?:)))

Arī es zinu gadījumu Burtniekā ,kad ar 0.4 aukliņu paziņa pierunāja nepilnus 10kg zaļo.

skutans, 9.novembris 2016, 10:27


Pilnīgi loģiski, ka Tracer(vispār jebkura no Varivas 8dzīslenēm, kuras uzskatu par labākajām no Latvijas tirgū piedāvātajām) būs izturīgāka uz rāvienu, gludāka un lidos tālāk. Tikai astoņdzīslenes sliktāk turēs brazīvu, kas arī loģiski.

Smalkuma meklēšana četrdzīslu auklām ir vajadzīga:
a. vieglajām grunts tehnikām (mikrodžigs utml.), kur būtiski ir vieglu mānekli mānekli ātrāk nogādāt uz grunts un svarīga izturība pret abrazīvu
b. citām ultalight tehnikām (piem foreļošanai), kur nepieciešams mazu un vieglu mānekli iemest pēc iespējas tālāk un novadīt to straumē. Jā visdrīzāk 0.6 astoņdzīslu varēs iemest vismaz tikpat tālu kā 0.4 četrdzīslu, BET buru straumē 0.6 taisīs lielāku un mānekļa kontrole būs mažaka. A 0.3 un 0.2 četrdžislenes arī lidos tālāk noteikti. A standarta astoņdzīsleni tīri tehnoloģisku ierobežojumu dēļ nevar uztaisīt plānāku par 0.6. Ir viens izņēmums, revolucionārais YGK RealDtex, pasaulē pirmā astoņdzīslene no 0.3, bet nu maksā viņa reālu kosmosu.


"Diametru" pētīšana patiešām ir stipri nosacīta lieta, rāviena tests ir labāks orientieris , protams, ja salīdzina auklas ar vienādu dzīslu skaitu. Pie tam labāka/tievāka būs nevis tā aukla kam virsū uzrakstīts lielākā rāviena izturība (tad 99% būs safleitēts ar biezumu), bet gan tā kas turas kaut kāda reālā tehnoloģiskā industrijas standarta robežās, piemēram #0.6 (~0.128mm) četrdzīslu
aukla sapŗatīgi turas 10LB+/-2Lb diapazonā, nav nevienam tehnoloģiju lai būtiski no šī lieluma ļautu izlekt.
9.novembris 2016, 11:00 | links
 
Avani Eging auklu varu kādam notirgot, šķiet reizes 4 pabija copē, nu nepatika. Var droši maukt uz otru pusi un darboties. Cenas zināmu iemeslu dēļ noplēšu no kārbiņām, sarunāsim ja kādu interesē.
9.novembris 2016, 10:48 | links
 
Nekad neesmu sapratis tos diametru pētītājus, ko tas jums dod?:)

Vasarā paņēmu divu veidu varivas aukliņu, abas 0.6. Avani eging norāda max.testu 12.1lb, Sea Bass tracer- 14.5lb. UN ? Jēga man no diameru pētīšanas, Tracers (pēc testiem) ir gan izturīgāks, gan lido tālāk, tas arī loģiski ,jo 8 dzīslu,tātad apaļāks, gludāks. Egings gana švakāks, šķiet nedaudz atpalika arī metiena attālums, to sajutu ātri vien, šim 4 dzīslas. Ko man dotu tie 0.123 diametri šajā situācijā?:)))

Arī es zinu gadījumu Burtniekā ,kad ar 0.4 aukliņu paziņa pierunāja nepilnus 10kg zaļo.
9.novembris 2016, 10:27 | links
 
Tie, kas vēl šo saiti nezin, un kuriem nav problēmu ar lasīšanu krievu valodā, var paskatīties auklu diametru un testu salīdzinājumus šeit:


Harkovas spiningotāju forums
9.novembris 2016, 08:52 | links
 
Sufix nav japāņu?Tad amerikāņu,ja?

martinsgrinb, 8.novembris 2016, 16:04

Likās, ka amīšu, iemetu aci netā, izskatās, ka pieder somiem (rapala). Bet pavisam noteikti nav japānis.

andreiko, 8.novembris 2016, 16:12


jā šķiet, ka somi, bet lielais izplatītājs ir amītis.
par izturību arī jā man tas sufix ir 0.18, varivas 1.0(0.165), bet šķiet, ka Varivas ieliek sufix uz vilkmi un pēc vienas sezonas tas sufix jau kautkā diez ko labi neizskatījās(ok, sūtīju no amīšiem varbūt gadījās ne tāds). Varivas kā jau teicu 3 gadi, divas sezonas uz vienu pusi 3. uz otru nu tad cik nu tie metri ir palikuši vēl! Sufix ir man liekas 120m spolīte, Varivas 150m.
8.novembris 2016, 18:28 | links
 
Sufix nav japāņu?Tad amerikāņu,ja?

martinsgrinb, 8.novembris 2016, 16:04


Likās, ka amīšu, iemetu aci netā, izskatās, ka pieder somiem (rapala). Bet pavisam noteikti nav japānis.
8.novembris 2016, 16:12 | links
 
Un neiespaidojies tik ļoti no tā testa, ja spoles bremzi netur aizskrūvētu līdz galam ciet, arī ar mikruhu var izvilkt pamatīgu zivi, tests jau norādīts, karinot miera stāvoklī un ne jau ūdenī. Ingus Goltiņš pirms dažiem gadiem Latvijas čempja posmā ar mikrodžigu izcēla līdaku piecinieci. Nesen man čoms ar kompāniju bija Storumanā (Zviedrija). Un viens no tās kompānijas, ar mikruhu cīnījās ar forelēm, pa starpu izvilka arī desmitnieci līdaku. Testa parametri ne vienmēr ir izšķirošie, ir kāta amortizācija, spoles bremze un plus vēl drusku meistarības arī nepieciešams.
Kas tur ko celt gvalti par izmēriem? Pērc internetā no tā paša jig.lv varivas vai furiozu, atsūtīs un viss būs kārtībā. Un, protams, ka tās abas ir tievākas par sufiksu, kam uz pakaļas uzdrukāti tie 0,10.
8.novembris 2016, 16:07 | links
 
Sufix nav japāņu?Tad amerikāņu,ja?
8.novembris 2016, 16:04 | links
 
Sufix nav japāņu?Tad amerikāņu,ja?
8.novembris 2016, 16:04 | links
 
Paldies, es to visu ļoti labu saprotu, esmu jau sen nobriedis uz varivas high grade 0.6, man vienkārši interesēja, kas ir ar to sufix, jo 0.10mm aukla ar testu 5,9kg galīgi ticami neizklausas, domāju, ka varbūt kāds ir lietojis abas un varētu apstiprināt, ka sufix ir stipri piepušķots tas izmērs. Pretējā gadījumā mazliet bail, ka pasūtu high grade 0.6 un tas izrādās vēl resnāks (pasūtu internetā, tpc nav iespējas veikalā salīdzināt uz aci), tad zinātu, ka priekš manām vajadzībām vajadzētu 0.5, vai 0.4 pēc japāņu, jo tas sufix man likās par resnu.
Ceru, ka tagad mani sapratāt..

EdgarsPriede, 8.novembris 2016, 12:52[/quote]

Sufiksis noteikti ir resnāks, tāpēc, ka tests 5,9 kg uz 0,10 diametru ir pilnīgi meli. Visi saprātīgie izvēlas japāņu auklas trīs iemeslu dēļ. 1) kvalitāte; 2) precīzi izmēri, kuros nav samelots ne par kapeiku; 3) izturība
8.novembris 2016, 15:57 | links
 
Un es nesalīdzinu japāni ar sufixu, es gribu salīdzināt izmēru. Beidzot pieleca?

EdgarsPriede, 8.novembris 2016, 13:07
Nopērc un salīdzini. Zb

shaiba, 8.novembris 2016, 13:13
nopirkšu arī, forumā, kā redzu padomu nav vērts jautāt

EdgarsPriede, 8.novembris 2016, 13:15
Manuprāt šajā sadaļā padomu, ieteikumu, salīdzinājumu u.c. lietu, kas saistītas ar pītenēm ir pietiekoši daudz. Ne asakas.

shaiba, 8.novembris 2016, 13:32

Tas nozīmē, ka neko jaunu, to, kas te nav runāts vairs nedrīkst jautāt?
To, ko gribēju zināt neuzzināju, to, ko te maļat pats labi zinu, bija konkrēts jautājums, uz ko atbildi nesaņēmu.
Paldies tiem, kas vismaz centās atbildēt.
Visu labu..

EdgarsPriede, 8.novembris 2016, 14:55


neņem galvā Edgar! skaidrs, ka ja talāk dzīvo no Rīgas ir izdevīgāk sūtīt netā kaut vai te no mūsu vietējiem veikaliem(jig.lv, fishbon.lv utt) nekā braukt pakaļ. vnk cilvēks nepadomāja pirms rakstīja kapēc sūti no neta.
Pats darbojos ar Varivas Avani Sea bass un Team salmo light game, un uz rezerves kasetes stāv Sufix, un uz smagā spiņa Power pro(Velcei vai pat uz grunteni uz Žaņa arī)
3 gadus esmu nocopējis ar T.S light game PE 0.4 ļoti laba aukla ir jau nodilusi un metri arī vairs nav virsū tagad paņēmu Varivas light game PE 0.4 smalkākam džigam(mikruhai) a vieglam džigam intereses pēc paņēmu intech furious PE 0.6 Jig.lv forši parunājām ar pārdevēju un kapēc gan nepaņemt ar labu atlaidi principā pa lēto. Krāsa, uzreiz redzu, ka neturēs, bet arī Varivas avani sea bass tā neturās. Amerikāni neņemu, jo tiešām izmēri ir uzrādīti mazāki un, lai dabūtu tiešām tādu izmēru kādu gribi, tad ar amerikāni ir lielāka iespēja aizšaut greizi. ar High grade nevaru salīdzināt, bet Avani sea bas ar Sufix gan! tad nu daudz labak patīk Varivas! Varbūt padomā ko Nor4a saka, vai arī paprovē ari to intech auklu, vēl protams var uzvanīt uzjautāt uz iepriekš minētajiem veikaliem Jig.lv vai fishbon Veči atsaucīgi, palīdzēs!
8.novembris 2016, 15:55 | links
 
Vai Varivas High Grade PE #0.6 dabā būs tievāka par sufix 832 0.10mm?

EdgarsPriede, 1.novembris 2016, 19:17

Jautājums, joprojām, aktuāls. Gribu uz vieglā džiga jaunu auklu, iepriekš bija salmo elite braid 0,11mm, tgd paņēmu sufix 832 0,10mm, dabā sufix izrādījās stipri resnāks par elite braid. Domāju tīt nost sufix un sūtīt varivas high grade 0.6 PE, bet bail, ka tā arī nav diezgan resna.

EdgarsPriede, 8.novembris 2016, 11:00


Edgar viņa ir paresna nočakarējos konkrēti,un ir tieksme mest cilpas-krāsu zaudēs 5 copes reizēs.Labākais variants ko redzu ir YKG Egi Metal-gluda,nav ideāli apaļa -bet nav skaļa tinot ar spoli ,mezglus labi tur ,ir laba iformātika. Man spinings Tict japānis,tur riņķi ir ka ar zobubakstāmo cauri nevar izvilkt, bet sezonu nocopēju ar #06 un patika,bet ja var savilkt jostu paņemtu #04 -180 metru spining.lv maksā 28,10
Nor4a
8.novembris 2016, 15:27 | links
 
Un es nesalīdzinu japāni ar sufixu, es gribu salīdzināt izmēru. Beidzot pieleca?

EdgarsPriede, 8.novembris 2016, 13:07
Nopērc un salīdzini. Zb

shaiba, 8.novembris 2016, 13:13
nopirkšu arī, forumā, kā redzu padomu nav vērts jautāt

EdgarsPriede, 8.novembris 2016, 13:15
Manuprāt šajā sadaļā padomu, ieteikumu, salīdzinājumu u.c. lietu, kas saistītas ar pītenēm ir pietiekoši daudz. Ne asakas.

shaiba, 8.novembris 2016, 13:32


Tas nozīmē, ka neko jaunu, to, kas te nav runāts vairs nedrīkst jautāt?
To, ko gribēju zināt neuzzināju, to, ko te maļat pats labi zinu, bija konkrēts jautājums, uz ko atbildi nesaņēmu.
Paldies tiem, kas vismaz centās atbildēt.
Visu labu..
8.novembris 2016, 14:55 | links
 
Un es nesalīdzinu japāni ar sufixu, es gribu salīdzināt izmēru. Beidzot pieleca?

EdgarsPriede, 8.novembris 2016, 13:07
Nopērc un salīdzini. Zb

shaiba, 8.novembris 2016, 13:13
nopirkšu arī, forumā, kā redzu padomu nav vērts jautāt

EdgarsPriede, 8.novembris 2016, 13:15

Manuprāt šajā sadaļā padomu, ieteikumu, salīdzinājumu u.c. lietu, kas saistītas ar pītenēm ir pietiekoši daudz. Ne asakas.
8.novembris 2016, 13:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager