Pītā aukla

Viss par un ap to.
Nu nav tik traki, bet protams mums MJ ir salīdzinoši populārāks jo copes raidījumi un Salmo ar LJ to ir jau ilgus gadus mārketējis.

Papildus piezīme multiem USA tin fluokarbona auklas, un jā uz basu viņiem tievie izmēri nav topā.

Gan EU gan USA ir populāri MJ/UL - tiesa gan viņi izvēlās diezgan augstu galu arī no Japānas ko mūsu ikdienas makšķernieks neizvēlas.

PS. lielām gumijām attiecīgā momentā un vietā nav ne vainas un tad ar diegiem neķer!

Davis-Di, 10.augusts 2016, 21:32


Nu vispār MJ (drīzāk gan light jig) bums , manuprāt, Latvijā sākās, ja nemaldos, ar 2010. gadu, kad poļi un ukraiņi mūsējos pašu ūdeņos Ķīsī pasaules čempionātā "uzvilka" un tad arī panesās. Salmo tik ļoti operatīvi noreaģēja uz trendu. Bet atšķirībā no īslaicīgiem trendiem, kas uztaisa masu psihozi un pēc tam gada-divu laikā apsīkst un paliek tikai šaurākā vai plašākā entuziasta pulkā (nu tas pats džerks, piemēram) MJ un light džigs nu un visādas citas radniecīgas pie-grunts tehnikas un atvasinājumi turas un īsti popularitāte neplok. Iemesls elementārs - samērā viegli un gandrīz vienmēr iespējams noķert kādu zivi, tas nav džerks ko vari dienām "pletēt" gaidot trofeju.

Par fļuriku, jā noteikti, tas ir ļoti populārs USA kastingam, es vienkārši neuzsvēru, jo tas jau arī ir monodiegs.

Lielām gumijām nav pilnīgi nekādas vainas, it sevišķi pavasarī un rudenī, bet mūsu copaņu vienu no galvenākajām mērķzivīm, tobiš asari, ar 20cm+ toč nepievilināsi, respektīvi sanāk tikai līdakai (nu un specifiskas gumijas rudens DS) :).
Džigam mūsu apstākļos 5" praktiski ir max griesti.
10.augusts 2016, 22:22 | links
 
Sveiki tautieši!
Ir problēma. Spiningojot pītā aukla met bārdu ( sapinās) kāts trīs gadi vecs Abu garsija, spole Šhimano Biomasters 3000SRA. Pamēģināju gan Varivas gan Grose. Rezultāts identisks. Auklas pilna kasete. Vai nevar būt tā ka gredzeni ir nodiluši un čakarē auklu?
Paldies par sakarīgiem komentāriem.

jg1972, 10.augusts 2016, 21:18


1. Vai aukla nav savērpusies
2. skaties kā auklu uztin vai ir līdzeni, ja nav nes pie meistara vai ar blīvēm var regulēt
3. vai nēsi pa daudz auklu uztinis

Ja riņķi būtu vainīgi tad aukla ātri spurotos.
10.augusts 2016, 21:39 | citēt | nosūdzēt | links


Aukla uztinās diezgan vienmērīgi, par daudz arī itkā nav.
Paldies nesīšu meistaram.
10.augusts 2016, 21:50 | links
 
Sveiki tautieši!
Ir problēma. Spiningojot pītā aukla met bārdu ( sapinās) kāts trīs gadi vecs Abu garsija, spole Šhimano Biomasters 3000SRA. Pamēģināju gan Varivas gan Grose. Rezultāts identisks. Auklas pilna kasete. Vai nevar būt tā ka gredzeni ir nodiluši un čakarē auklu?
Paldies par sakarīgiem komentāriem.

jg1972, 10.augusts 2016, 21:18


1. Vai aukla nav savērpusies
2. skaties kā auklu uztin vai ir līdzeni, ja nav nes pie meistara vai ar blīvēm var regulēt
3. vai nēsi pa daudz auklu uztinis

Ja riņķi būtu vainīgi tad aukla ātri spurotos.
10.augusts 2016, 21:39 | links
 
ASV ar japāņiem necopē, rietumeiropā un ziemeļeiropā veikalos japāņus praktiski neatrast(ne jau tāpēc, ka viņi neko nesaprot vai nevar atļauties).

AlfredsHicko, 10.augusts 2016, 19:16

Nu bet pilnīgi loģiski, pēc copes tehnikām un mērķzivīm šajos reģionos. ASV vispār vairāk kā 80% copē ar multiplikatoriem, tur smalkums neder un nav vajadzīgs, pie tam ļoti liela daļa principā copē vispār tikai ar mono auklām, basam ir OK.
Vecā Eiropa un Skandināvija arī puļī pārsvarā ar, mūsu uztverē, milzīgiem un smagiem mānekļiem, paskatieties jebkuru Eiropas brenda katalogu, tur tādas 20cm+ gumijas un pagales lieluma vobleri ir nospiedošā vairumā.

JIG.LV, 10.augusts 2016, 20:39


Nu nav tik traki, bet protams mums MJ ir salīdzinoši populārāks jo copes raidījumi un Salmo ar LJ to ir jau ilgus gadus mārketējis.

Papildus piezīme multiem USA tin fluokarbona auklas, un jā uz basu viņiem tievie izmēri nav topā.

Gan EU gan USA ir populāri MJ/UL - tiesa gan viņi izvēlās diezgan augstu galu arī no Japānas ko mūsu ikdienas makšķernieks neizvēlas.

PS. lielām gumijām attiecīgā momentā un vietā nav ne vainas un tad ar diegiem neķer!
10.augusts 2016, 21:32 | links
 
Atvainojos. Aukla Gosen.
10.augusts 2016, 21:21 | links
 
Sveiki tautieši!
Ir problēma. Spiningojot pītā aukla met bārdu ( sapinās) kāts trīs gadi vecs Abu garsija, spole Šhimano Biomasters 3000SRA. Pamēģināju gan Varivas gan Grose. Rezultāts identisks. Auklas pilna kasete. Vai nevar būt tā ka gredzeni ir nodiluši un čakarē auklu?
Paldies par sakarīgiem komentāriem.
10.augusts 2016, 21:18 | links
 
ASV ar japāņiem necopē, rietumeiropā un ziemeļeiropā veikalos japāņus praktiski neatrast(ne jau tāpēc, ka viņi neko nesaprot vai nevar atļauties).

AlfredsHicko, 10.augusts 2016, 19:16


Nu bet pilnīgi loģiski, pēc copes tehnikām un mērķzivīm šajos reģionos. ASV vispār vairāk kā 80% copē ar multiplikatoriem, tur smalkums neder un nav vajadzīgs, pie tam ļoti liela daļa principā copē vispār tikai ar mono auklām, basam ir OK.
Vecā Eiropa un Skandināvija arī puļī pārsvarā ar, mūsu uztverē, milzīgiem un smagiem mānekļiem, paskatieties jebkuru Eiropas brenda katalogu, tur tādas 20cm+ gumijas un pagales lieluma vobleri ir nospiedošā vairumā.
10.augusts 2016, 20:39 | links
 
Lūk tai daļai par mārrutkiem kas ražoti ķīnā es gan piekrītu.
Piemēram Varivas uc. brendi smuki tiek ražoti arī ķīnā ...

Davis-Di, 10.augusts 2016, 20:09

Neviena Varivas vai cita man zināmā JP brenda pītā aukla netiek ražota Ķīnā (tas attiecas tieši uz pītajām auklām, es nerunāju par citām precēm)
Vienkārši tolka nav japāņiem ražot Ķīnā, nav ekonomiska pamatojuma - pīto auklu ražošanā ķīniešu stiprā puses, respektīvi, darbaspēka izmaksas nerullē, jo tur vienkārši darbaspēka izmaksas sastāda niecīgu procentu, tur dārgākais ir tieši tehnoloģiskā aparatūra.

JIG.LV, 10.augusts 2016, 20:16


Es nesaku ka japāņi ražo -> es teicu ka mārutkus zem brand nosaukumiem ražo ķīnā ...
Nu pameklē alibabā, aliexpress uc. saitos ... daiwa , variva uc. auklas ir pieejamas un nedomāju ka viņi japāņu auklas tirgo.
10.augusts 2016, 20:22 | links
 
Lūk tai daļai par mārrutkiem kas ražoti ķīnā es gan piekrītu.
Piemēram Varivas uc. brendi smuki tiek ražoti arī ķīnā ...

Davis-Di, 10.augusts 2016, 20:09


Neviena Varivas vai cita man zināmā JP brenda pītā aukla netiek ražota Ķīnā (tas attiecas tieši uz pītajām auklām, es nerunāju par citām precēm)
Vienkārši tolka nav japāņiem ražot Ķīnā, nav ekonomiska pamatojuma - pīto auklu ražošanā ķīniešu stiprā puses, respektīvi, darbaspēka izmaksas nerullē, jo tur vienkārši darbaspēka izmaksas sastāda niecīgu procentu, tur dārgākais ir tieši tehnoloģiskā aparatūra.
10.augusts 2016, 20:16 | links
 
Vispār Ultracast auklu sen vairs neražo.

Sazaans, 10.augusts 2016, 05:19


Buk, nelej: http://www.spiderwire.com/spiderwire-line-superline/
ražo, pat ļoti labi ražo. Spiningoju, gan ar spider, gan berkley, gan powerpro, gan varivas. Džerkam tikai spider. Japāņi pie mums ir nepelnīti pārvērtēti. ASV ar japāņiem necopē, rietumeiropā un ziemeļeiropā veikalos japāņus praktiski neatrast(ne jau tāpēc, ka viņi neko nesaprot vai nevar atļauties). Līdz apsurdam par japāņu auklām fano tikai mēs un krievi, un vēl kāds no bij.cccp. Bet tas, ka pie mums zem powerpro vai cita laba nosaukuma pārdod mārrutkszinko, tā gan ir problēma, kas bojā priekšstatu par produktu...

AlfredsHicko, 10.augusts 2016, 19:16[/quote]

Lūk tai daļai par mārrutkiem kas ražoti ķīnā es gan piekrītu.
Piemēram Varivas uc. brendi smuki tiek ražoti arī ķīnā ...
10.augusts 2016, 20:09 | links
 


Vispār Ultracast auklu sen vairs neražo.

Sazaans, 10.augusts 2016, 05:19[/quote]

Buk, nelej: http://www.spiderwire.com/spiderwire-line-superline/
ražo, pat ļoti labi ražo. Spiningoju, gan ar spider, gan berkley, gan powerpro, gan varivas. Džerkam tikai spider. Japāņi pie mums ir nepelnīti pārvērtēti. ASV ar japāņiem necopē, rietumeiropā un ziemeļeiropā veikalos japāņus praktiski neatrast(ne jau tāpēc, ka viņi neko nesaprot vai nevar atļauties). Līdz apsurdam par japāņu auklām fano tikai mēs un krievi, un vēl kāds no bij.cccp. Bet tas, ka pie mums zem powerpro vai cita laba nosaukuma pārdod mārrutkszinko, tā gan ir problēma, kas bojā priekšstatu par produktu...
10.augusts 2016, 19:16 | links
 
dolo, 9.augusts 2016, 10:21

Vai tad es kaut kur teicu, ka Japāņu aukla ir sliktāka par Amerikāni??? Es centos saprast, ar ko Japānis ir labāks. Tā ka nekāda interešu konflikta šeit nesanāk, pat ja tie būtu mani sponsori.
Un neaizmirsīsim, ka arī Tu runā par Japāņu dārgo galu. Šeit runa gāja par auklām ar plaukta cenu līdz 35EUR.

Sazaans, 9.augusts 2016, 10:44[/quote]

Vispār cena tam 8 dzīslu G soul bija ap 33eur, nav dārgais gals un pagaidām ir ok. Pirku pie Guntara jig.lv ar klienta atlaižu karti. Vispār likās tīri simpātisks arī Intech furious un cena jau kā savulaik Poļu PowerPro :D
Labi Viestur, nemērīsimies ar p :) Tev jau ar džerku šancējot liekas tā aukla nav tik būtiska? Un karpas ķerot nav jāmet simts reizes no vietas. Tiksimies Mērsraga 2 posmā kad būs reāls aplauziens :D
10.augusts 2016, 15:51 | links
 
Var jau būt, ka Spiderwire ir laba aukla, bet, ja veikalā paņemu iepakojumu ar Ultracast Invizibraid uz kura rakstīts 0,17 mm un 18 kg, es nevēlos minēt, vai tā būs 0,34 mm aukla, kas turēs 18 kg, vai 0,17 mm aukla, kura turēs 5 kg.

Vigulis, 10.augusts 2016, 00:16


Vispār Ultracast auklu sen vairs neražo.
10.augusts 2016, 05:19 | links
 
ne asakas.
es dodos copeet.
10.augusts 2016, 03:47 | links
 
ps. sudzeties nevar

rolizzz666, 9.augusts 2016, 11:55

Pa ķīniešu riepām ar neviens pārak nesūdzās kamer kautkas nenotiek. Mans personīgais viedoklis pēc desmit tūkstošiem tie ir potencialas slepkavas uz ceļa!

Davis-Di, 9.augusts 2016, 13:08

nu jau nu jau.
salidzinaji ar.
riepas ir riepas.
man ziemenes kjiina.
bet vasarenes. dunlop.
offtopic.
10.augusts 2016, 03:41 | links
 
Var jau būt, ka Spiderwire ir laba aukla, bet, ja veikalā paņemu iepakojumu ar Ultracast Invizibraid uz kura rakstīts 0,17 mm un 18 kg, es nevēlos minēt, vai tā būs 0,34 mm aukla, kas turēs 18 kg, vai 0,17 mm aukla, kura turēs 5 kg.
10.augusts 2016, 00:16 | links
 
davis-Di,,, tas jau kā kuram patīk, man riepas ir mishelin-i, bet aukla ķīnijas, nevis otrādi ! :)
9.augusts 2016, 13:50 | links
 
ps. sudzeties nevar

rolizzz666, 9.augusts 2016, 11:55


Pa ķīniešu riepām ar neviens pārak nesūdzās kamer kautkas nenotiek. Mans personīgais viedoklis pēc desmit tūkstošiem tie ir potencialas slepkavas uz ceļa!
9.augusts 2016, 13:08 | links
 
ps. sudzeties nevar
9.augusts 2016, 11:55 | links
 
.. Spektra 0.12 500m 7EU (i pofig, ka diametrs neatbilst) .. bet bez stresa, man pietiek, nearvienu nav jastrīdas un nekas nav japierāda un nav jākož elkoņos, ja kkas nojūk !
Mana zive, vienmēr būs mana :)
Ne asakas...

bushmans, 9.augusts 2016, 11:37

vot cilveks ar attirksmi.
man ar uz paris spolem 0,12 pitene no kinas plaukta
0,12 mm 300 metri pa 8 eiri
9.augusts 2016, 11:55 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager