Mikrodžigs

Par un ap mikrodžigošanu
8dzīslu viennozīmīgi patīkamāka copes procesam. Klusa, liekas, ka tālāki metieni utml, bet viņai ir viens liels mīnuss - tā plīst var jebkur. Un plīst ar nepatīkamu troksni. :) Nereti plīst kautkur pie spoles vai ap kāta riņķiem. Ja ir izmests labs gabals, tad var atvadīties no daudziem metriem pie katra zacepa. Te pavisam nesen copējām 20metros. Čuvākam 4 zacepi un kā tiko uztītie 150m ar jauno 8dzīsleni kaput. 4niece tomēr ir paredzamāka.
Copējot agresīvā vidē 8nieci neieteiktu.

o.

otinjsh, 11.marts 2019, 15:19


Mēs točna runājam par mikrojigu? :D 20+ metros ? :D
11.marts 2019, 15:32 | links
 
nu nez,man vienmēr trūks fluorkarbona pavada pie zacepa.Un ik pa reizei pusmetru noīsini dilušo auklu.Bet man kaut kāda ķiniešu pītā,bet vidēji daŗga
11.marts 2019, 15:28 | links
 
Oti,man pretēji.Lai gan ar 4x nebiju copējis,kopš parādījās 8x.
11.marts 2019, 15:22 | links
 
8dzīslu viennozīmīgi patīkamāka copes procesam. Klusa, liekas, ka tālāki metieni utml, bet viņai ir viens liels mīnuss - tā plīst var jebkur. Un plīst ar nepatīkamu troksni. :) Nereti plīst kautkur pie spoles vai ap kāta riņķiem. Ja ir izmests labs gabals, tad var atvadīties no daudziem metriem pie katra zacepa. Te pavisam nesen copējām 20metros. Čuvākam 4 zacepi un kā tiko uztītie 150m ar jauno 8dzīsleni kaput. 4niece tomēr ir paredzamāka.
Copējot agresīvā vidē 8nieci neieteiktu.

o.
11.marts 2019, 15:19 | links
 
ja spinim sūdīgi riņķi tad ātri var nokaut auklu
11.marts 2019, 15:12 | links
 
onkyo...

Goda vārds, nesprot ko tu ar tām auklām dari... Tu iepreikš rakstīji ka 2 8-dzīslenes pa gadu nokāvi? Kā?!! Es pa pāris sezonām nevaru nokaut, parasti auklu mainu ne tāpēc , ka vajag, bet vienkārši gribas ko jaunu. copēju daudz.
Tas nav uzbrauciens, es tiešam saprast mēģinu. Mož vairāk no krasta pa dolomītiem vālē? Vai pa zālēm ravē? Nu nesaprotu kā var normāla japāņu aukla izbeigties, bet nu jā, copēju paktiski tikai no laivas un ķerājos nelienu.
11.marts 2019, 15:04 | links
 
Mans viedoklis - tikai pītā, čertdzīslu, ne plānāka par #0.6. Sākumā strādāt minimāli ar 7-8g, mazākus vienkārši nesapratīs.

zaraza, 11.marts 2019, 14:33[/quote]


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
11.marts 2019, 15:00 | links
 
Ja tēmēts uz manu komentāru, tad varu atbildēt - 8dzīslu aukla tur abrazīvu, bet vismaz par 30-40% mazāk kā analoga 4dzīslu aukla.
Ja sezonā copē 3-5x nedēļā un ~6 mēnešu laikā "nokauj" divas 8dzīslu auklas (~2*35=70Euro) vai tajā pat laikā vari iztikt ar vienu 4dzīslu auklu (~15-20Eiro), tad manuprāt tas nav to vērts. Lai nezaudētu iemetiena attālumu un jutību, tad labāk izmantoju 0.6#(4x) auklu 0.8(x8) vietā.
Saprotams, ka visus priekus nevar izmērīt naudā ;)
11.marts 2019, 14:58 | links
 
Sava taisnība zarazijam ir, jāsāk ar vieglo džigu un pēc tam nonāk pie mikro.
11.marts 2019, 14:46 | links
 
Mēģināju atgriezties pie 4x (Varivas Avani Jigging 10x10colors) Pēc pirmās copes nomainīju atpakaļ uz 8x Tik nevajag,ka 8x netur abrazīvu,salā nelietojama utt.
11.marts 2019, 14:42 | links
 
Kādi trūkumi tai 8dzīslu Dangan braid.....vienu no trūkumiem jau uzskaitīji - vaļīgs pinums. Tik vaļīgs pinums auklu padara ļoti plūksnainu, kas noved pie ātras izjukšanas (manuprāt). Izmantoju šo auklu ~5-10 copēs un tā sāk plīst neparedzamās vietās. Var gadīties, ka pie zacepa visa iztītā aukla paliek ūdenī.
P.S. ceru, ka man trāpījās brāķis un viss ko rakstīju izrādīsies meli :D
11.marts 2019, 14:41 | links
 
Veči Jūs ko? Kāds mono, kāds fluoro? cik no jums ikdienā ar tādām mikrožigo? Kāds #0.4? Iesācējam, kuram no sākuma vispār jāsaprot fīlīngs, kā viegla galva metas, kā pret grunti atsitas, kā solis notiek, kā cope rokā un uz spices parādās...

Mans viedoklis - tikai pītā, čertdzīslu, ne plānāka par #0.6. Sākumā strādāt minimāli ar 7-8g, mazākus vienkārši nesapratīs. Vismaz es savulaik pirms padsmit gadiem toč nespēju sajust. Ar pieredzi un arī ar rīku uzlabošanu viss saliksies savās vietās, bet nevajag sākuma iespaidu nočakarēt ne ar pārāk rupjiem, ne pārāk smalkiem rīkiem.
11.marts 2019, 14:33 | links
 
Sveiki!Esmu tāds neliels iesācējs;),kādu žilku iesakat mj no lētakajiem galiem?pīto vai mono?

marcis123, 11.marts 2019, 12:32


Ja patiešām esi iesācējs tad es ieteiktu 0.17 florkarbonu. Nav tik staipīga ka parastā mono un nav tik dārga kā pītā, kā arī nebūs galā pītajai jāsien fļuriķis.
11.marts 2019, 14:19 | links
 
Major Craft Dangan Braid - nezinu kā 4dzīslu aukla, bet 8dzīslu auklu nav vērts ņemt.
Iesaku šo auklu, tā neliks vilties - https://www.ebay.com/itm/Rapala-PE-line-Rapinova-X-multi-game-150-m-0-4-No-8-8-lb-lime-green/332693654942?epid=1341220356&;hash=item4d76164d9e:g:eZgAAOSw3uFbK4ZG&frcectupt=true

onkyo, 11.marts 2019, 13:50


Kādi trūkumi tai 8dzīslu Dangan braid? (man pašreiz vienai spolei uztīta 40 lb aukla smagākām lietām un ir iepirkta arī 0.6 PE, abām pinums šķiet tāds jocīgs, it kā nedaudz vaļīgs, ja saliec ļoti šaurā leņķī)
11.marts 2019, 14:08 | links
 
Major Craft Dangan Braid - nezinu kā 4dzīslu aukla, bet 8dzīslu auklu nav vērts ņemt.
Iesaku šo auklu, tā neliks vilties - https://www.ebay.com/itm/Rapala-PE-line-Rapinova-X-multi-game-150-m-0-4-No-8-8-lb-lime-green/332693654942?epid=1341220356&hash=item4d76164d9e:g:eZgAAOSw3uFbK4ZG&frcectupt=true
11.marts 2019, 13:50 | links
 
Sveiki!Esmu tāds neliels iesācējs;),kādu žilku iesakat mj no lētakajiem galiem?pīto vai mono?

marcis123, 11.marts 2019, 12:32
Sveiks. Varu padalīties ar savu pirmo pieredzi ar asariem. Braucām ar džekiem uz līdakām, bet nesagaidījis cerēto aktivitāti, izdomāju pamēģināt līdzpaņemto asaru kātu. Vienā no pirmajiem metieniem dabūju simpātisku asarīti. Jāpiebilst, ka biju uzlicis monofilo auklu. Šim asarim sekoja vairāki citi, bet līdz laivai tika retais, jo monofilā aukla tik ļoti noamortizēja (pie relatīvi tāla iemetiena) piecirtienu, ka āķi tik veiksmīgi cietajā mutē nedabūju iecirst. Ļoti bēdīgs nebiju, bet secinājumus izdarīju, jo bija sajūta,ka esmu uztrāpījis smukam asaru baram.

epantalons, 11.marts 2019, 13:15

hmm.. no savas pieredzes vairāk atgādina ka ietini pārāk ātri un asaris knapi aiz lūpas paņēma āķi un vienkārši pārrāvi kaktiņu viņam, jo 90% gadījumu kad asaris ir paņēmis vizuli/vobleri/gumiju tad tā ir dziļi ierīta un āķi aizņemt no rīkles ir ilgāk nekā noķert nākamo asari.

cupix, 11.marts 2019, 13:26


Arī variants. Tagad jau esmu kļuvis pacietīgāks, gaidot, kad asaris gumiju paskrubinās un ierīs iekšā. Tiešām, iespējams, tajā laikā mazliet forsēju.
11.marts 2019, 13:46 | links
 
Sveiki!Esmu tāds neliels iesācējs;),kādu žilku iesakat mj no lētakajiem galiem?pīto vai mono?

marcis123, 11.marts 2019, 12:32


No lētā gala vari provēt četrdzīslu Sunline Siglon vai Major Craft Dangan Braid (šo gan pats praksē vēl īsti neesmu notestējis)
11.marts 2019, 13:38 | links
 
Sveiki!Esmu tāds neliels iesācējs;),kādu žilku iesakat mj no lētakajiem galiem?pīto vai mono?

marcis123, 11.marts 2019, 12:32
Sveiks. Varu padalīties ar savu pirmo pieredzi ar asariem. Braucām ar džekiem uz līdakām, bet nesagaidījis cerēto aktivitāti, izdomāju pamēģināt līdzpaņemto asaru kātu. Vienā no pirmajiem metieniem dabūju simpātisku asarīti. Jāpiebilst, ka biju uzlicis monofilo auklu. Šim asarim sekoja vairāki citi, bet līdz laivai tika retais, jo monofilā aukla tik ļoti noamortizēja (pie relatīvi tāla iemetiena) piecirtienu, ka āķi tik veiksmīgi cietajā mutē nedabūju iecirst. Ļoti bēdīgs nebiju, bet secinājumus izdarīju, jo bija sajūta,ka esmu uztrāpījis smukam asaru baram.

epantalons, 11.marts 2019, 13:15


hmm.. no savas pieredzes vairāk atgādina ka ietini pārāk ātri un asaris knapi aiz lūpas paņēma āķi un vienkārši pārrāvi kaktiņu viņam, jo 90% gadījumu kad asaris ir paņēmis vizuli/vobleri/gumiju tad tā ir dziļi ierīta un āķi aizņemt no rīkles ir ilgāk nekā noķert nākamo asari.
11.marts 2019, 13:26 | links
 
Sveiki!Esmu tāds neliels iesācējs;),kādu žilku iesakat mj no lētakajiem galiem?pīto vai mono?

marcis123, 11.marts 2019, 12:32

Sveiks. Varu padalīties ar savu pirmo pieredzi ar asariem. Braucām ar džekiem uz līdakām, bet nesagaidījis cerēto aktivitāti, izdomāju pamēģināt līdzpaņemto asaru kātu. Vienā no pirmajiem metieniem dabūju simpātisku asarīti. Jāpiebilst, ka biju uzlicis monofilo auklu. Šim asarim sekoja vairāki citi, bet līdz laivai tika retais, jo monofilā aukla tik ļoti noamortizēja (pie relatīvi tāla iemetiena) piecirtienu, ka āķi tik veiksmīgi cietajā mutē nedabūju iecirst. Ļoti bēdīgs nebiju, bet secinājumus izdarīju, jo bija sajūta,ka esmu uztrāpījis smukam asaru baram.
11.marts 2019, 13:15 | links
 
marcis123 [21m]: Sveiki!Esmu tāds neliels iesācējs;),kādu žilku iesakat mj no lētakajiem galiem?pīto vai mono?Tikai pīto. Un no lətākajiem galiem diez vai kas sakarīgs sanāks

shaiba, 11.marts 2019, 12:40


Ja metiena attālums nav svarīgs tad lētā gala arī var
11.marts 2019, 13:02 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager