Mikrodžigs

Par un ap mikrodžigošanu
Un ļoti svarīgas ir labas auklas - teiksim tā, ka LV copei 0,08 ir piemērota izvēle, jo mazāk zaudēsim mānekļus, metīsim drošāk. Mazliet zūd jūtība, bet.... Ir OK>
12.novembris 2012, 20:02 | links
 
Izvilkt zivi ar UL-L lielu zivi nav problēmu, īpaši- ja ķer no laivas, tālu no ķerājiem :) Galvenās lieta ir mānekļu izspēles iespēju un jūtības attiecība un šo parametru piemērotība tiem ūdeņiem, kuros copējat. Jo stringrāks kāts - jo lielākus gramus var izspēlēt ļoti precīzi, vēlamajā spēlē. Izvadīsana ir labi noregulēta spole un daudzmaz "nelīkas rokas" :)

Pieļauju, ka grūti būs izvilkt lielu kaulaģīmi, jo ar maigu kātiņu būs pagrūti "cauršaut" lūpu vairumā vietu, tomēr maigam kātam ir lielas priekšrocības izvadot asarus. Tiem lūpas trauslākas, forsējot var saplēst... Ideāli būtu N kāti laivā, viens džigam, cits twitcham, cits dropshotam un viss reiz 4, jo dziļumi un zivis dažadas.... un - aiziet, bet nez vai daudziem ir iespējas spiningos un spolēs 5- 7 K eiro nolikt, lai katrai cope savs kātiņš atrastos.

Šobrīd lieliski tieku galā ar diviem labiem kātiem - ML džigiem un M D-shotam. Tāpēc, ka ļoti reti sanāk ķert seklāk par 3 M mazākus par 5 cm mānekļus tomēr neleitoju pat izklaidējoties ar mazajiem asarīšiem... nu nevajag plānākus kātus LV, ja nestartē mačos, jo labs MJ komplekts ir 500 Ls - Kāts+spole+ aukla...
12.novembris 2012, 19:59 | links
 
man UL flexonit pavadām katrai otrajai atnāk mezglā vaļā kāds pavediens :( bet tā visumā man viņas patīk. varbūt sējējam mezgla gals jāatstāj čuķ čuķ garāks. nez.
12.novembris 2012, 19:51 | links
 
Biju te vienā bodītē, kas daļēji specializējās uz UL piederumu pārdošanu. Tiesa, te to sauc par LRF - light rockfish fishing, jo UL kātus pamatā izmanto jūrjā.
Varu papildināt Daugavzona teikto, man pārdevējs stāstīja, ka viņa Graphitleader kātu pircēju rekords ir 20,5 mārciņu (tātad biku pāri pa 9 kilo) līdaka ar Calzanti 0,5-6g.
Izčamdījos tos kātus riktīgi ilgi, tur bija plašs sortiments - Tiro, Corto EX, Nuovo Bosco, Calzante EX un, protams, arī Finezza. Visi dažādu garumu un testu, gan ar ST gan tubular spicēm. Pēc sajūtām, un arī iepriekš lasītā, tubular tip ir jūtami ātrāks un šķiet arī jaudīgāks par solid tip.
Salīdzināju dažādus, bet tiešām neesmu pārliecināts, ka Finezza būtu 2x labāka (jo 2x dārgāka par Calzanti, piemēram). VArbūt to var sajust tikai copējot.
Vislabāk iepatikās Calzante ar tubular tip, izaugšu liels, varbūt kādreiz iegādāšos ;)
Pagaidām nopirku vienu 5x lētāku, paprovēt, vai MJ iepatiksies :))
Starp citu - cik LV maksā Calzante, Corto vai Nuovo Bosco?
12.novembris 2012, 19:42 | links
 
Finezza, kā arī pārējim UL kātiem jauda ir pietiekama, tik vajag mācēt ar šamiem zivi vilkt laukā. Nav brīnums ka MN izvilka 6-nieci. Kaut kas līdzīgs ir ar Flexonit UL pavadām - es piemēram uz MJ dažreiz lieku, nav ne vainas. Zinu ka citi sūdzas ka plīst, mezgls sienas vaļā, utt. Es kaut kā lietojot neesmu vēl pazaudējis mānekļus...
12.novembris 2012, 19:37 | links
 
kutis
kādas problēmas ar UL izcelt pašu lielāko Latvijas asari, ja pareizi saskatīju, tad uz Finezzas, par kuru runāja kristsKG "makšķerēšanas noslēpumos" tika izcelta līdaka uz 6kg
12.novembris 2012, 19:12 | links
 
Piekrītu tev kristsKG UL un arī L kāti ir par smalku priekš zandartiem un lielajiem asariem jo tiek padaudz pārslogoti labākais ir ML bet tas jau būs mikrodžiga pats augšgals -toties unversāls ,ja nav doma strādāt tīri uz asari ,tad labāk dodu priekšroku L kātam jo pārsvarā asari 100-500gr.
12.novembris 2012, 17:35 | links
 
Domāju ,ka pagrūti. Bet ja jā,tad ar 100- 150ls dārgāk kā Japona mātē (ar visu sūtīšanu).Pats sev gribu Tenryu Lunakia sonic,bet cena šeit ir 380ls.Viņi (tirgotāji) ir sapīpējušies.
12.novembris 2012, 17:19 | links
 
Vai Rīgā ir iespējams iegādāties Daiko kātus? Interesē Featherweight spinings.
12.novembris 2012, 15:16 | links
 
perpendikuls - esmu ar šo kātu nostrādājis visu sezonu! patīk un nepiekrītu daugavzonam, ka neikļaujas MJ klasē - reāli 0,6 - 8 gr būs gan ietilpstošs tajā klasē, jo 8 grami viņam ir augšējā maximālā konforta zona, jo, lai mestu 9 un 10 gramus jau nav tas, ir mēģināts... ja gribās MJ ieviest kritērijus pēc gramiem, tad mīlīši ir arī kāti ar testu līdz 4 un 5 grami....

esmu ar kātu apmierināts, jo tā jušana ir jau excelenta sākot ar 2 gramiem. 4 un 5 grami pie liela vēja ir gan jūtami, gan redzami, gan saprotams pilnīgi viss, kas notiek uz grunts. tiesa aukla man ir PE 0,3 Small Game. Auklai MJ nozīme ir ļoti liela.

šis nav zandartu ķeršanas kāts, ir man trāpījušies kādi bonusi mēra izskatā, bet mērķa zivs ir asars - turklāt, ja sanāk strādāt pārsvarā ar 6-8 max 9 gr džigiem un mērķa zivs ir asari virs 500gr, tad pat prasās kaut, kas nedaudz jaudīgāks. ar kilogramīgajiem asarēniem ciniņš bija jautrs- doma ir par Tiro 1-12...
12.novembris 2012, 11:43 | links
 
Pateicoties foruma biedriem iegādājos Finezza Nuovo (tubular). Daugavā, vējā, 7-10.metros, 5.gr redzēju ļoti labi. Tā ka tubular nav nekāda vaina. Vienīgais, ka iespējams ar piecirtienu var būt problēmas, jo dikti padevīgs šis izskatās. Bet nu kamēr normāla zandera kļova nav bijis, tikmēr grūti spriest.
12.novembris 2012, 11:26 | links
 
andreiko
Iekrāj 250 un tad domāju ka visi kātu būs tavējie, ja būs mazāk, tad var sanākt ka uz Prušu ielu būs biežāk jāpiebraukā, kas tur ir palicis, nezinu, neesmu bijis pāris nedēļas kopš iegādājos iepriekš aprakstīto mikruhu.
11.novembris 2012, 21:41 | links
 
Vai, atvainojos - iepriekšējais jautājums Daugavzonam!
11.novembris 2012, 21:33 | links
 
Vitaļik, kuri vēl grafītlīderīši ir pie Prūšu Vitaļika?Zinu, ka Nuovo, Tiro EX, bet kādi vēl un par kādām cenām? Ja sanāks, tad arī iegādāšos GL, interesējos, jo speciāli braukt uz turieni negribas, Rīgā tik bieži neesmu. Tas vienkārši, lai zinātu, ar ko rēķināties un cik naudiņas podiņā jāatber pa ziemas spelgoņiem.
11.novembris 2012, 21:32 | links
 
Pirms kāda laiciņa tiku šeit forumā jautājis, kādi Finezu labāk izvēlēties, tublar, vai solid. Nu tagan varu padalīties savā viedoklī par abiem šiem kātiem, precīzāk būtu par tubular un SS versiju. Tublar versija manuprāt īsti neatbilst mikrodžigam, tas ir vairāk džigs, bet SS tiešām ļauj kaifot par pašiem mazākajiem džigiņiem līdz pat lielākajam pēc testa paredzētajam 6gr. Arī šo 6gr. džiogu var mierīgi izspēlēt vajadzīgajā ritmā, jo pati blanka ir pietiekami stingra un padodas tikai baltā spicīte. Pārbaudīju arī dažus voblerīšus līdz 4gr., tos arī vair paraustīt. Šis kāts tiešām ir foršs. Paldies Vitaļikam, savādāk pie šī kāta nebūtu ticis, tiešām ļoti atsaucīgs vīrs, cepuri nost.
11.novembris 2012, 21:22 | links
 
sikais18
Man aizdoma, ka 0,13 pītā būs par resnu, kaut gan, kas par spoli? Man arī ir UL Zander kāts kā Tu raksti un Mikro Salmo spolīte, bet 0,13 pītā bija par resnu, jo gāja kāpostos. Paņēmu PP 0,1 un ir OKI DOKI.
9.novembris 2012, 18:37 | links
 
urmaas
Nu skaidrs jo mikro dzigs bus pa vaju kats prieks zandartiem!un 5gr bumba kamer nosliks vares izpipet cigareti!bilde jau itka skaidra kats Elit zandart pita aukla 0.13mm un ceburaskas no 6-15gr pa spoli jau ir skaidrs un ba gumijam ar skaidrs!
9.novembris 2012, 16:11 | links
 
Ja ezerā šeptēsi tādā dziļumā,tad ieteiktu sākt ar 6-8gr.Tik tas vairs nebūs mikrodžigs. :)
9.novembris 2012, 10:49 | links
 
urmaas
to jau pats saprotu ka uz paplates visu pasniegt nevar!Bet ar ko sakt labak but gan jazin!!Straume EZER???
9.novembris 2012, 10:30 | links
 
Visu uz paplātes tāpat nenoliks priekšā.Jāņem vērā ne tikai dziļums,bet ari straume.Mēģini un izdosies.
Ne asakas.
9.novembris 2012, 10:05 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager