Mikrodžigs

Par un ap mikrodžigošanu
Jig.lv Vēlos vēlreiz pajautāt,jo iepriekš neatbildēji, - vai, un ar ko atšķiras Favorite Bluebird 1,5-8 gr, ar Crazy Fish līdzīga testa kātu!? Divi gadi esmu zilo putnu mocījis, ir doma pamocīt ko citu.....

mezkalns, 6.marts 2017, 21:23


BB līdz 8g ir viens no 2 šīs sērijas tubular modeļiem, kuri parādījās 2 gadus vēlāk nekā pirmie "klasiskie" solid modeļi attiecīgi tas būtu jāsalīdzina ar tubular, tādā gadījumā sanāk ka pretī iet Crazy Fish Aspen Stake (nu tagad vēl ir viens jaunais Inspire, bet tas līdz 12g). Te galvenā atšķirība ir tas, ka BB ir tīrs vieglā džiga kāts, Aspen Stake tomēr ir plaša profila universālis ar ievirzi uz džigu. Tīri tehniski atšķiras izpildījuma kvalitate, Favorite tā ir normāla, Crazy Fish ir augsta, viņi baigi nopietni pieiet pie izpildījuma un dizaina. Vēl pretī varētu likt PerfectJig līdz 10g, nu tas jau ir pāris pakāpes augstāks, kā jau rakstīju - pēc būtības tīrs japānis (visas komponentes) tikai ar haholu brendu.
BET ir vēl viena nianse ko es gribētu uzsvērt. BlueBird savā laikā mani patiešām patīkami pārsteidza un pats viņu popularizēju un ikdienā lietoju (līdz 14g man ir). Nekā ģeniāla, gadās sīkas neprecizitātes izpildījumā, bet par savu naudu tie bija patiešām wow mikro/light džiga kāti. 2016. gadā Favorite nomainīja rūpnīcu un , lai gan pqagājušā gadā Latvijā bija pieejami vēl "vecie labie" tad šogad jau būs visdrīzākais tikai jaunie modeļi. BB 2016 ir pavisam cits kāts - - cita blanka, dizains, nav balti krāsoto galiņu u.c. nianses un arī cena pacēlās. Ja godīgi, tad man šie jaunie modeļi subjektīvi patika sliktāk kā vecie un paši šogad noteikti vairāk spiedīsim uz INSPIRE, kura tapšanā pats nedaudz esmu piedalījies ar konsultācijām un par kvalitāti un atbilstību mūsu copmaņu vajadzībām esmu pārliecināts. Ar šo es gribēju uzsvērt, ka visas pašreizējās apspriešanas, salīdzināšanas un atsauksmes par BlueBird kā tādu ir diezgan neproduktīvas - tagad BlueBird būs pavisam savādāki, palicis tikai nosaukums, un Latvijā ir ļoti maz cilvēku kas jau pamēģinājuši jauno BB (biški pagājušās sezonas beigās tie atnāca, gan jau kāds uzspēja nopirkt, bet tādu ir maz) un varētu dot reālu atsauksmi ir ļoti maz.
7.marts 2017, 08:04 | links
 
Paldies par atbildi.
Par to perfect jig- esmu taustijis, kratijis , tà itkà labs kàtiñš, bet ir ļoti trausls .
Bet to Inspire vajagaizbraukt paskatīties .
Man pašam ir tas bb1-7gr. Un Aspens arī ir bet tas 3-15 gr. Gribās kaut kādu no 0,5-4gr.

DabasBerns, 6.marts 2017, 21:42


principā,ja blue bird patika,tad grūti būs atrast ko labāku,tas kāts tiešām ir labs,reāli labs,tie stāsti par asaru atraugām ko jūti uz oku kad asars nopeld gar mānekli,smiekli nāk klausoties :D tas viss ir laabudeni kā saka krievi....... :)
6.marts 2017, 22:19 | links
 
Paldies par atbildi.
Par to perfect jig- esmu taustijis, kratijis , tà itkà labs kàtiñš, bet ir ļoti trausls .
Bet to Inspire vajagaizbraukt paskatīties .
Man pašam ir tas bb1-7gr. Un Aspens arī ir bet tas 3-15 gr. Gribās kaut kādu no 0,5-4gr.

DabasBerns, 6.marts 2017, 21:42


Rekur TEv būs atbilde par to ko pirkt ko nē,,,patausti ja patīk ņem,un neskaties uz cenu,rāli nav nozīmes tam!! jā tur torzit mega karboni un vēviss kas,tam nav nozīmes galvenais,lai pašam patīk tas ar ko strādā....

https://www.youtube.com/watch?v=vvvy4HBRXH8&t=206s
6.marts 2017, 22:16 | links
 
Paldies par atbildi.
Par to perfect jig- esmu taustijis, kratijis , tà itkà labs kàtiñš, bet ir ļoti trausls .
Bet to Inspire vajagaizbraukt paskatīties .
Man pašam ir tas bb1-7gr. Un Aspens arī ir bet tas 3-15 gr. Gribās kaut kādu no 0,5-4gr.
6.marts 2017, 21:42 | links
 
Jig.lv Vēlos vēlreiz pajautāt,jo iepriekš neatbildēji, - vai, un ar ko atšķiras Favorite Bluebird 1,5-8 gr, ar Crazy Fish līdzīga testa kātu!? Divi gadi esmu zilo putnu mocījis, ir doma pamocīt ko citu.....
6.marts 2017, 21:23 | links
 
Paldies.
B.birde nav slikts kāts - savā cenas kategorijā. pats sev gribu , kaut ko vel skanīgāku.
šajā kātā patīk viss , gan pie izvadīšanas ir ļoti forša sajūta , gan copi jūt labi.
Bet pašam gribās kaut ko jaunāku, klases augstāku :).
spole man bija Daiwa Ninja 1000, jigam - ļoti laba spolīte , un laba cena .

DabasBerns, 6.marts 2017, 16:18


Nu jautājums par cik "klasēm" augstāku, cenas un fīču ziņā? Nākošais budžeta klasē zem 100EUR pašlaik ir jaunais CrazyFish Inspire (89EUR). Izpildījumā par klasi augstāks, japāņu Mitsubishi 30T grafīta blanka, Korejas Sic KR koncepta -rinķi, apakšējā skrūve pie spoles turētāja no grafīta, kas palielina jūtību "uz roku", elegants dizains un kvalitatīvi nostrādāts izpildījums. Nākošais variants no šī paša ražotāja ir Perfect Jig, tur jau viss ir japānis un Fuji Alconite riņķi, Fuji spoles turētājs, tas jau ~ 160. Es pats pašlaik šo lietoju, mani apmierina. A tālāk jau var skatīties japāņu brendu variantus, jr Fuji rinķiem līdz par Torzite, augstāku grafītu blankām utt. līdz bezgalībai. Ja plauktiņš virs 200 apmierina, tad es ieteiktu pataustīt MajorCraft K.G. Light.
6.marts 2017, 17:05 | links
 
Paldies.
B.birde nav slikts kāts - savā cenas kategorijā. pats sev gribu , kaut ko vel skanīgāku.
šajā kātā patīk viss , gan pie izvadīšanas ir ļoti forša sajūta , gan copi jūt labi.
Bet pašam gribās kaut ko jaunāku, klases augstāku :).
spole man bija Daiwa Ninja 1000, jigam - ļoti laba spolīte , un laba cena .
6.marts 2017, 16:18 | links
 
4.marts 2017, 19:12 | links
 
Vot te visiem pa balancu MJ........
https://www.youtube.com/watch?v=hNo3j0pjto0[/youtube]
4.marts 2017, 19:11 | links
 
4.marts 2017, 19:02 | links
 
man personigi uz jigu ir shimano exage 1000izmērs un kalpo otro sezonu šī būs trešā,ar viņu tiek vilktas visādas izmera zivis,un jig galvas līdz 12gr+gumija.......kalpo,un labi kalpo,vienīgi lociņš mazliet dažreiz neaiziet ciet kārtīgi,bet tas sīkums.katrs jau ar saviem rīkiem apietas savādāk.
3.marts 2017, 15:36 | links
 
Zem mana goda ir atbildēt atpalikušam bļaurim, kas nespēj izlasīt citu rakstīto, bet izrauj vārdus no konteksta un cenšas tos apspēlēt.
Katrs pērk, kas viņam šķiet atbilstošāks, priekā ;)
3.marts 2017, 12:35 | links
 
Ja jau tik gudri, tiek spriests, tad cik 1000 spoles tev ir bijušas? Jo pēc tekstiem izskatās tāda paplika muldēšana!
Nevienam modelim, nebūs 1000 un 2500 modelis vienā svarā! vidēji atšķirība ir 25-40g
Stāsts ir par to ka ar mazu spoli savākt tos 1-2cm auklas pēc skrāpējuma būs daudz vieglāk nekā ar 2500!
Runājot par ilgmūžību- ja tiek izvēlēta normālas kvalitātes spole, tā kalpo pietiekami ilgi un labi. Bez tam cik metrus backing vajag tai 2500 spolei?
Neredzu nevienu priekšrocību mikro-džigam izvēlēties 2500 spoli.
3.marts 2017, 09:53 | citēt | ziņot | links

Drusku palabošu, -nano džigam un stiebriņiem līdz 5gr.
3.marts 2017, 11:03 | links
 
Manuprāt ražotāji sen jau sapratuši, ka patērētājs ķer zivi dažādās tehnikās, bet spoli vēlas izmantot vienu, nepērkot katram copes veidam savu spoli, tāpēc piedāvā 2500 izmēra spoles, kuras ir praktiski tikpat vieglas kā 1000 - 2000 izmēra spoles, bet pārspēj tās izturībā un tālmetienā.

onkyo, 1.marts 2017, 12:33

Tu piemirsti vienu, bet ļoti svarīgu tehnisko lietu - kasetes lielumu un apgrieziena garumu! Pat ja atmetam tīri estētisko pusi un balansu - nu komiski izskatās 2500 spole uz 1.8m kātiņa ar testu līdz 5g un paša svaru ~70g, tik un tā paliek jautājums kā ar to lielo šaibu regulēt apgrieziena garumu un ātrumu, ja vajag pa centimetram grunti skrāpēt ar 1-2g. Nu vēl tur ir nianses ar mikro, ar nesbalansētu rīku neizraustīsti kā vajag utt.

Nē, protams, ja gribas, tad visu var izdarīt, arī bikses pār galvu uzvilkt un mandeles caur pakaļu izraut, tik bišķi neērti un jokaini izskatās :D

JIG.LV, 2.marts 2017, 14:55

Afigeķ 1.8m kāts jau ir zobu bakstāmais manā skatījumā priekš džiga!
Ja iet runa pa forelēm tad ok jo jālien pa brikšņiem utt...
Bet ja runā pa kātiem virs 2m tad 2500 spoli ir ok uz kātiem -7gr un svariem -5gr 2000spole a 1000 spole domāta man ziemai!
Ja runa iet pa taviem 1-2cm skrāpējumiem var to darīt ar kātu....

iesacejs50, 2.marts 2017, 17:23


Ja jau tik gudri, tiek spriests, tad cik 1000 spoles tev ir bijušas? Jo pēc tekstiem izskatās tāda paplika muldēšana!
Nevienam modelim, nebūs 1000 un 2500 modelis vienā svarā! vidēji atšķirība ir 25-40g
Stāsts ir par to ka ar mazu spoli savākt tos 1-2cm auklas pēc skrāpējuma būs daudz vieglāk nekā ar 2500!
Runājot par ilgmūžību- ja tiek izvēlēta normālas kvalitātes spole, tā kalpo pietiekami ilgi un labi. Bez tam cik metrus backing vajag tai 2500 spolei?
Neredzu nevienu priekšrocību mikro-džigam izvēlēties 2500 spoli.
3.marts 2017, 09:53 | links
 
Man uz salmo elite mj 2-10g 232 ir revros 2500, iepriekš bija 2000 spole, un priekš tā kāta likās pat par vieglu, ar 2500 liekas labāks balanss. Mj 10 gan vairāk velk uz vieglo džigu. Kātam ar max testu 5g, gan es, noteikti, neliktu tik lielu spoli..
2.marts 2017, 19:39 | links
 
Manuprāt ražotāji sen jau sapratuši, ka patērētājs ķer zivi dažādās tehnikās, bet spoli vēlas izmantot vienu, nepērkot katram copes veidam savu spoli, tāpēc piedāvā 2500 izmēra spoles, kuras ir praktiski tikpat vieglas kā 1000 - 2000 izmēra spoles, bet pārspēj tās izturībā un tālmetienā.

onkyo, 1.marts 2017, 12:33

Tu piemirsti vienu, bet ļoti svarīgu tehnisko lietu - kasetes lielumu un apgrieziena garumu! Pat ja atmetam tīri estētisko pusi un balansu - nu komiski izskatās 2500 spole uz 1.8m kātiņa ar testu līdz 5g un paša svaru ~70g, tik un tā paliek jautājums kā ar to lielo šaibu regulēt apgrieziena garumu un ātrumu, ja vajag pa centimetram grunti skrāpēt ar 1-2g. Nu vēl tur ir nianses ar mikro, ar nesbalansētu rīku neizraustīsti kā vajag utt.

Nē, protams, ja gribas, tad visu var izdarīt, arī bikses pār galvu uzvilkt un mandeles caur pakaļu izraut, tik bišķi neērti un jokaini izskatās :D

JIG.LV, 2.marts 2017, 14:55


Nesaprotu, kas tur jocīgs, man 1.86m garajam foreļu kātam (90gr.) 2000 izmēra spole liekas tāda pamaza, ja pirktu jaunu, tad noteikti ņemtu 2500. Par auklas ietīšanu - tur vairāk no svara pārnesumu attiecība, nevis spoles izmērs.
2.marts 2017, 19:36 | links
 
Manuprāt ražotāji sen jau sapratuši, ka patērētājs ķer zivi dažādās tehnikās, bet spoli vēlas izmantot vienu, nepērkot katram copes veidam savu spoli, tāpēc piedāvā 2500 izmēra spoles, kuras ir praktiski tikpat vieglas kā 1000 - 2000 izmēra spoles, bet pārspēj tās izturībā un tālmetienā.

onkyo, 1.marts 2017, 12:33

Tu piemirsti vienu, bet ļoti svarīgu tehnisko lietu - kasetes lielumu un apgrieziena garumu! Pat ja atmetam tīri estētisko pusi un balansu - nu komiski izskatās 2500 spole uz 1.8m kātiņa ar testu līdz 5g un paša svaru ~70g, tik un tā paliek jautājums kā ar to lielo šaibu regulēt apgrieziena garumu un ātrumu, ja vajag pa centimetram grunti skrāpēt ar 1-2g. Nu vēl tur ir nianses ar mikro, ar nesbalansētu rīku neizraustīsti kā vajag utt.

Nē, protams, ja gribas, tad visu var izdarīt, arī bikses pār galvu uzvilkt un mandeles caur pakaļu izraut, tik bišķi neērti un jokaini izskatās :D

JIG.LV, 2.marts 2017, 14:55


Afigeķ 1.8m kāts jau ir zobu bakstāmais manā skatījumā priekš džiga!
Ja iet runa pa forelēm tad ok jo jālien pa brikšņiem utt...
Bet ja runā pa kātiem virs 2m tad 2500 spoli ir ok uz kātiem -7gr un svariem -5gr 2000spole a 1000 spole domāta man ziemai!
Ja runa iet pa taviem 1-2cm skrāpējumiem var to darīt ar kātu....
2.marts 2017, 17:23 | links
 
Manuprāt ražotāji sen jau sapratuši, ka patērētājs ķer zivi dažādās tehnikās, bet spoli vēlas izmantot vienu, nepērkot katram copes veidam savu spoli, tāpēc piedāvā 2500 izmēra spoles, kuras ir praktiski tikpat vieglas kā 1000 - 2000 izmēra spoles, bet pārspēj tās izturībā un tālmetienā.

onkyo, 1.marts 2017, 12:33


Tu piemirsti vienu, bet ļoti svarīgu tehnisko lietu - kasetes lielumu un apgrieziena garumu! Pat ja atmetam tīri estētisko pusi un balansu - nu komiski izskatās 2500 spole uz 1.8m kātiņa ar testu līdz 5g un paša svaru ~70g, tik un tā paliek jautājums kā ar to lielo šaibu regulēt apgrieziena garumu un ātrumu, ja vajag pa centimetram grunti skrāpēt ar 1-2g. Nu vēl tur ir nianses ar mikro, ar nesbalansētu rīku neizraustīsti kā vajag utt.

Nē, protams, ja gribas, tad visu var izdarīt, arī bikses pār galvu uzvilkt un mandeles caur pakaļu izraut, tik bišķi neērti un jokaini izskatās :D
2.marts 2017, 14:55 | links
 
Jautājums par MJ kātiņu. metu acis uz Tioga Small Game, bet .. bet varbūt šajā cenu kategorija ir kas līdzvērtīgs vai pat labāks?

edijsk, 2.marts 2017, 13:42


+/- šajā cenu kategorijā var paskatīties Crazy Fish Perfect jig vai jaunumu Crazy Fish Inspire ar atbilstošu testu.
Perfect Jig man patīk labāk, kā Tioga. TORAY graphite blank (Japan), Fuji KL Alconite guides, KR-Concept un cietais solids ļaus izspēlēt dažādus smalkus driblus un nezaudēt jūtību.
2.marts 2017, 14:38 | links
 
Jautājums par MJ kātiņu. metu acis uz Tioga Small Game, bet .. bet varbūt šajā cenu kategorija ir kas līdzvērtīgs vai pat labāks?
2.marts 2017, 13:42 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager